تحلیل نفت

تحلیل نفت در ماه اخیر

1. تقاضای نفت چین:

  تقاضای چین برای نفت در ماه سپتامبر به رکورد 17.1 میلیون بشکه در روز رسید که به طور قابل توجهی به رشد تقاضای جهانی نفت کمک کرد.

  برای سال 2023، انتظار می رود چین محرک اصلی تقاضا باشد و 1.8 میلیون بشکه در روز از کل افزایش 2.4 میلیون بشکه در روز را به خود اختصاص دهد و تقاضای جهانی را به 102 میلیون بشکه در روز برساند.

 

 1. رشد تقاضای جهانی:

  در حالی که سال 2023 شاهد افزایش قابل توجهی در تقاضا است، انتظار می رود رشد در سال 2024 کاهش یابد و تنها 930 هزار بشکه در روز افزایش یابد.

 

 1. روند تقاضای OECD:

در کشورهای OECD (سازمان توسعه و همکاری اقتصادی) چالش های اقتصادی فزاینده ای وجود دارد.

  انتظار می‌رود افزایش تقاضای متوسطی که در سال جاری شاهد بودیم در سال 2024 به انقباض تبدیل شود.

 

 1. تولید جهانی نفت:

   تولید جهانی نفت در ماه اکتبر 320 کیلو بشکه در روز رشد کرد و به 102 میلیون بشکه در روز رسید.

    رشد در ایالات متحده و برزیل از پیش‌بینی‌ها فراتر رفته و به رکورد عرضه جهانی 101.8 میلیون بشکه در روز در سال 2023 کمک می‌کند.

 

 1. رشد عرضه در سال 2024:

   برای سال 2024، پیش‌بینی می‌شود که رشد عرضه نفت عمدتاً توسط کشورهای غیراوپک پلاس انجام شود که 1.6 میلیون بشکه در روز تخمین زده می‌شود.

 

 1. تأثیر رویدادهای ژئوپلیتیکی:

   درگیری بین اسرائیل و حماس که در اوایل اکتبر آغاز شد، تأثیر مادی بر جریان عرضه نفت نداشته است.

7. سقوط حاشیه های پالایشگاه:

در ماه اکتبر، حاشیه های پالایشگاهی به طور قابل توجهی از سطوح نزدیک به رکورد مشاهده شده در سه ماهه سوم سال 2023 کاهش یافت.

 • این کاهش عمدتاً ناشی از ترک‌های ضعیف‌تر بنزین بود، اگرچه ترک‌های تقطیر میانی همچنان بالا (مانند گازوئیل و سوخت جت) حاشیه‌ها را بالاتر از میانگین پنج ساله نگه داشت.
 • انتظار می‌رود میزان نفت خام جهانی که به میزان نفت خام فرآوری شده در پالایشگاه‌ها اشاره دارد، افزایش یابد.
 • در سال 2023، افزایش 1.9 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی می‌شود و به دنبال آن در سال 2024 یک میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. این امر منجر به تولید متوسط ​​نفت خام 82.6 میلیون بشکه در روز در سال 2023 و 83.6 بشکه در روز می‌شود. د در سال 2024.

8. صادرات و درآمد نفت روسیه

 • کاهش صادرات:

صادرات نفت روسیه در ماه اکتبر با کاهش 70 هزار بشکه ای در روز به 7.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

این کاهش به دلیل کاهش در جریان محصولات علیرغم افزایش محموله های نفت خام بود.

 

 • درآمد صادرات:

درآمد تخمینی صادرات روسیه با کاهش 25 میلیون دلاری به 18.34 میلیارد دلار رسید.

این کاهش به کاهش قیمت‌های بین‌المللی نفت نسبت داده می‌شود که تأثیر قابل‌توجهی نسبت به کاهش تخفیف گریدهای نفت روسیه در مقایسه با مورخه دریای شمال داشت.

 

 • سقف قیمت و قیمت نفت روسیه:

بیشتر قیمت‌های نفت خام و محصولات روسیه، به‌جز بنزین و نفت گاز خلاء (VGO)، بالاتر از سقف تعیین‌شده توسط کشورهای G7 باقی مانده است.

سقف قیمت G7 ابتکاری برای محدود کردن قیمت فروش نفت روسیه است که هدف آن کاهش درآمد نفتی روسیه و در عین حال به حداقل رساندن اختلالات بازار جهانی است.

نفت و انواع آن

برای درک بهتر انواع نفت و تمایزات بین آنها، ابتدا به بررسی دو نوع اصلی نفت در بازارهای مالی ، نفت WTI و نفت برنت ، می‌پردازیم.

وست تگزاس اینترمیدیت (WTI)

 • مشخصات: نفت خام WTI به عنوان نفت خام شیرین و سبک شناخته می‌شود. این نفت دارای چگالی API بالا و مقدار کم گوگرد است.
 • استفاده: بیشتر در پالایشگاه‌های ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • معاملات: این نوع نفت به طور گسترده‌ای در بازارهای مالی معامله می‌شود، به ویژه از طریق گروه CME.
 • ذخیره‌سازی: مرکز اصلی ذخیره‌سازی WTI در کوشینگ، اوکلاهما قرار دارد که به عنوان قطب مهم صنعت نفت شناخته می‌شود.

نفت خام برنت (Brent)

 • مشخصات: نفت برنت به عنوان معیار مهم برای قیمت‌گذاری نفت در اروپا، آفریقا و خاورمیانه شناخته می‌شود.
 • منشاء: این نوع نفت نام خود را از میدان نفتی برنت در دریای شمال گرفته است که در گذشته توسط رویال دویچ شِل اداره می‌شد.
 • اهمیت: نفت برنت به عنوان یک معیار مهم در بازارهای جهانی نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تفاوت‌ها و تأثیرات

 • قیمت‌گذاری: ارتباط بین قیمت‌های WTI و برنت بسیار مهم است. در برخی مواقع، اختلاف قیمت بین این دو می‌تواند به بیش از 10 دلار برسد.
 • عوامل تأثیرگذار: تفاوت‌ها در قیمت‌ها اغلب نتیجه عواملی مانند عرضه و تقاضا، هزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌های ذخیره‌سازی است.

این تفاوت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک از این نوع نفت‌ها باعث می‌شود که آنها در بازارهای مالی و بین شرکت‌های نفتی و سرمایه‌گذاران مورد توجه قرار گیرند.

تحلیل نفت

تحلیل نفت و آژانس بین المللی انرژی 

گزارش بازار نفت آژانس بین المللی انرژی (IEA) در واقع یک منبع حیاتی برای هر کسی است که علاقه مند به درک بازار جهانی نفت است. OMR بینش های جامعی را در مورد جنبه های مختلف بازار نفت ارائه می دهد، و در اینجا برخی از عناصر کلیدی وجود دارد که می توانید از چنین گزارشی انتظار داشته باشید:

 1. تحلیل عرضه و تقاضای جهانی نفت:
 • OMR شرایط فعلی عرضه جهانی نفت، از جمله سطوح تولید از کشورهای عمده تولیدکننده نفت را ارزیابی می کند.
 • همچنین تقاضای جهانی نفت را با در نظر گرفتن عواملی مانند رشد اقتصادی، تغییرات فصلی و تغییرات در سیاست‌های انرژی تحلیل می‌کند.

 

 1. سطوح موجودی:
 • این گزارش سطوح موجودی نفت خام و محصولات پالایش شده را که شاخص های کلیدی تعادل بازار هستند، بررسی می کند.
 • بینش هایی را در مورد اینکه چگونه این سطوح موجودی با میانگین های تاریخی یا معیارهای خاص مقایسه می شود، ارائه می دهد.

 

 1. تجزیه و تحلیل قیمت:
 • OMR اغلب شامل تجزیه و تحلیل تغییرات اخیر در قیمت نفت و عواملی است که این تغییرات را تحریک می کند، مانند رویدادهای ژئوپلیتیکی، گمانه زنی های بازار، یا تغییر در عرضه و تقاضا.

 

 1.  فعالیت پالایشی:
 • اطلاعات مربوط به فعالیت جهانی پالایش، از جمله تغییرات ظرفیت، نرخ بهره برداری، و حاشیه، اغلب گنجانده شده است. این می تواند نشان دهنده تقاضای نفت خام و عرضه فرآورده های پالایش شده باشد.

 

 1. تجارت نفت:

  این گزارش جنبه‌های تجارت جهانی نفت، از جمله تغییرات عمده در جریان‌های تجاری، تأثیر تحریم‌ها یا توافق‌نامه‌های تجاری، و مسائل حمل‌ونقل را پوشش می‌دهد.

 

 

 

تحلیل نفت

داستان نفت + تحلیل نفت

نفت خام به عنوان یکی از بزرگترین منابع انرژی در جهان و کالایی است که به طور گسترده تجارت می شود.

در این مقاله به منشا و تاریخچه نفت خام، عوامل کلیدی موثر بر قیمت آن و دلایل اصلی معامله این دارایی می پردازیم.

 • نفت خام چیست و چه کاربردی دارد؟

 • بازیگران اصلی بازار نفت خام

 • عوامل موثر بر قیمت نفت

 

نفت خام چیست و چه کاربردی دارد؟

نفت خام ، یک سوخت فسیلی طبیعی است که در حال حاضر منبع اولیه انرژی در جهان است.

این ماده از مواد آلی باستانی در طول قرن های متوالی ساخته شده است و می تواند به سوخت های جزئی مانند بنزین، گازوئیل و روان کننده ها تقطیر شود که هر کدام کاربردهای صنعتی زیادی دارند.

این کالا معمولاً از مخازن زیرزمینی از طریق حفاری استخراج می‌شود.

کشورهایی که بیشترین حجم نفت خام را تا سال ۲۰۱۹ تولید کرده اند، آمریکا، روسیه و عربستان سعودی هستند.

ترکیبات نفت خام بسته به منبع متفاوت است، اما دو نوع مهم آن به عنوان معیاری برای قیمت گذاری های جهانی استفاده می شود. نفت وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده (WTI) و نفت خام برنت بریتانیا.

مهم ترین و قدرتمند ترین بازیگران عرصه نفت در جهان

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در سال 1960 تأسیس شد. این سازمان با هدف کاهش رقابت و حفظ قیمت ها در سطوح سودآور، سهمیه های تولید را برای اعضای خود تعیین می کند.

اوپک تحت سلطه کویت، قطر، عربستان سعودی (که تنگه هرمز را کنترل می کند) و امارات متحده عربی است. در حالی که اوپک به طور کلی درصد زیادی از عرضه نفت را مدیریت می کند، ایالات متحده از سال 2019 بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است.

موسساتی که نفت را به بازار جهانی عرضه می کنند از شرکت های نفتی بین المللی یا IOC ها مانند ExxonMobil، BP و Royal Dutch Shell تشکیل شده اند.

تاریخچه نفت خام

تاریخ نفت خام از آغاز قرن، زمانی که عرضه جهانی تا حد زیادی توسط اوپک کنترل می شد، و تقاضای آن بیشتر توسط ایالات متحده هدایت می شد، شاهد تغییرات زیادی بوده است.

با توجه به درخواست اوپک و افزایش سریع تقاضای کشورهای آسیایی، قیمت ها از 25 دلار برای هر بشکه برای برنت و 27 دلار برای WTI در مارس 2001 به 140 دلار برای هر دو نوع تا ژوئن 2008 رسید که نشان دهنده حباب قیمتی بود.

تحلیل نفت

با این حال، در دهه گذشته شاهد پیشرفت‌های فناوری و مقررات‌زدایی بوده‌ایم که تولید نفت شیل ایالات متحده را افزایش داده و منجر به انتقال قدرت از اوپک به ایالات متحده شده است.

قیمت‌ها از 112 دلار برای برنت و 105 دلار برای WTI در ژوئن 2014 به کمتر از 36 دلار برای هر دو نوع تا ژانویه 2016 رسید.

چه عواملی بر قیمت نفت خام تأثیر گذار است؟

قیمت نفت خام بیشتر تحت تأثیر عرضه و تقاضا قرار می گیرد که به نوبه خود تحت تأثیر عواملی مانند توقف، کاهش تولید اوپک، استفاده های فصلی و تغییر الگوی مصرف قرار می گیرد.

دلار و قیمت نفت

از لحاظ تاریخی دلار آمریکا و نفت تاریخی رابطه معکوس داشته اند. وقتی دلار ضعیف است، قیمت نفت به طور سنتی بر حسب دلار بالاتر بوده است.

از آنجایی که ایالات متحده دوره‌های طولانی واردکننده خالص نفت بود، افزایش قیمت نفت به این معنی بود که کسری تراز تجاری ایالات متحده افزایش یافته است زیرا دلارهای بیشتری به منظور ارسال به خارج و خرید نفت مورد نیاز بود.

با این حال، برخی معتقدند این رابطه از الگوهای غیر قابل اطمینانی در دوران مدرن برخوردار است.

ارتباط قابل پیش بینی تری بین دلار کانادا و قیمت نفت وجود دارد. به عنوان مثال، از سال 2019، کانادا حدود سه میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی در روز به ایالات متحده صادر می کند، بنابر این تقاضای زیادی برای دلار کانادا ایجاد شده است.

تحلیل نفت

اگر تقاضای نفت از سوی ایالات متحده افزایش یابد، به نفت بیشتری نیاز است، که اغلب به معنای افزایش قیمت نفت است، و بر این اساس می تواند به معنای کاهش USD/CAD باشد.

برعکس، اگر تقاضای نفت از سوی ایالات متحده کاهش یابد، قیمت نفت نیز ممکن است کاهش یابد، به این معنی که تقاضا برای دلار کانادا به نوبه خود کاهش می یابدو موجب کاهش قیمت و ارزش آن می شود.

دلایل سرمایه گذاری روی نفت خام

 

سرمایه گذاری در نفت بسته به اهداف سرمایه گذاری، تحمل ریسک و شرایط کلی بازار، می تواند یک حرکت استراتژیک برای سرمایه گذاران خاص باشد. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا سرمایه گذاران ممکن است پول خود را در نفت بگذارند:

1. تنوع: سرمایه گذاری در نفت می تواند یک سبد سرمایه گذاری را متنوع کند و به طور بالقوه ریسک را کاهش دهد. از آنجایی که عملکرد سرمایه گذاری های نفتی اغلب با طبقات دارایی های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه همبستگی پایینی دارد، می تواند پوششی در برابر نوسانات بازار ایجاد کند.

2. پوشش تورم: از نظر تاریخی، کالاهایی مانند نفت به عنوان پوششی در برابر تورم عمل کرده اند. هنگامی که تورم افزایش می یابد، قیمت نفت و سایر کالاها اغلب افزایش می یابد که می تواند از ارزش واقعی پرتفوی سرمایه گذار محافظت کند.

3. دینامیک عرضه و تقاضا: تقاضای جهانی برای نفت به دلیل کاربردهای گسترده آن در حمل و نقل، صنعت و تولید انرژی قابل توجه است. عواملی مانند رشد اقتصادی، رویدادهای ژئوپلیتیکی و محدودیت‌های عرضه می‌توانند منجر به افزایش قیمت و ایجاد پتانسیل سود شوند.

4. عوامل ژئوپلیتیکی: قیمت نفت اغلب تحت تأثیر رویدادهای ژئوپلیتیکی و تصمیمات کشورهای عمده تولیدکننده نفت است. سرمایه گذاران زیرک که می توانند این رویدادها را پیش بینی کنند یا به سرعت به آنها پاسخ دهند، ممکن است فرصت های سودآوری پیدا کنند.

5. رشد بخش انرژی: سرمایه گذاری در نفت به خرید مستقیم نفت خام محدود نمی شود. همچنین می‌توان در طیف وسیعی از صنایع مرتبط، از جمله شرکت‌های اکتشاف، تولید، پالایش و توزیع، و همچنین در فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر که در شرکت‌های نفتی سنتی در حال ظهور هستند، سرمایه‌گذاری کرد.

6. سود سهام: بسیاری از شرکت های نفت و انرژی سود سود سهامی جذابی ارائه می دهند که می تواند منبع درآمد ثابتی برای سرمایه گذاران باشد.

7. پتانسیل برای بازدهی بزرگ: بازار نفت می تواند نوسانات قیمتی قابل توجهی را تجربه کند. برای سرمایه گذارانی که تحمل ریسک بالایی دارند، این نوسان می تواند فرصت هایی برای سودهای بزرگ ارائه دهد.

 

نکات مهم در استراتژی های معاملاتی نفت خام + تحلیل نفت

 

حجم بسیار بالای معاملات و همچنین نمودارهای قیمتی نفت خام نشان می دهد که نفت خام در زمره نقدشونده ترین کالاها در جهان قرار دارد. معامله گران نفت باید بدانند که عرضه و تقاضا چگونه بر قیمت نفت تأثیر می گذارد.

  تحلیل بنیادی و تکنیکال در معاملات نفت امری حیاتی است و به معامله گران کمک می کند تا آگاهی بیشتری نسبت به بازار داشته باشند.

معامله گران برای ثبات و کارایی بیشتر باید از استراتژی های مبتنی بر مدیریت و پوشش ریسک استفاده کنند.

چرا تجارت نفت خام انجام می شود و تجارت نفت خام چگونه کار می کند؟

نفت خام منبع انرژی اولیه اقتصاد جهان است و آن را به کالایی بسیار محبوب برای تجارت تبدیل می کند.

 یک سوخت فسیلی طبیعی است که می تواند به محصولات مختلفی مانند بنزین، گازوئیل، روان کننده ها، موم و سایر مواد پتروشیمی تصفیه شود. 

تقاضای زیادی دارد، پر حجم معامله می شود و از پتانسیل نقد شوندگی بالایی برخوردار است.  نفت خام برنت معیار جهانی قیمت نفت است و تقریباً دو سوم قراردادهای نفتی معامله شده از نفت برنت تشکیل می شود. WTI نماد نفت آمریکا است، این نفت کمی شیرین تر و سبک تر از برنت است.

ساعت معاملات نفت خام

WTI در CME Globex معامله می شود:

یکشنبه تا جمعه، ساعت 18:00 – ساعت 5 بعد از ظهر (با یک ساعت استراحت هر روز از ساعت 17 تا 18)

معاملات برنت در ICE:

یکشنبه تا جمعه از ساعت 7:00 بعد تا  ساعت 5 بعد از ظهر

مبانی تجارت نفت خام: درک اینکه چه چیزی بر رفتار ونوسانات قیمت ها تأثیر می گذارد

هنگام معامله نفت، دونکته اصلی مانند بسیاری از کالاها، عرضه و تقاضا هستند.

 این که آیا یک گزارش اقتصادی مانند یک رویداد خبری یا بیانیه مطبوعاتی یا تنش در خاورمیانه وجود داشته است، دو عاملی که مورد توجه قرار می گیرد این است که عرضه و تقاضا چگونه تحت تأثیر قرار می گیرد، چراکه این دو عامل بر قیمت نفت تأثیر زیادی می گذارند.

عوامل اثر گذار بر عرضه نفت خام

    قطع یا تعمیرات در پالایشگاه های کلیدی در سرتاسر جهان، خواه خط لوله Forties در دریای شمال یا پالایشگاه پورت آرتور در تگزاس باشد،به دلیل تأثیری که می تواند بر عرضه نفت داشته باشد، باید نظارت شود. 

جنگ در خاورمیانه به نگرانی در مورد عرضه منجر می شود. به عنوان مثال، زمانی که جنگ داخلی لیبی در سال 2011 آغاز شد، قیمت ها نسبت به چند ماه قبل از آن تا 25 درصد افزایش یافت.

    کاهش یا تمدید تولید اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) به تغییراتی در قیمت نفت منجر می‌شود. 

به عنوان مثال، در سال 2016 زمانی که این مجموعه تصمیم خود را برای مبنی بر کاهش 1.9 درصد از عرضه جهانی نفت اعلام کرد، قیمت نفت از 44 دلار در هر بشکه به 80 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

تامین کنندگان نفت

 با مراجعه به سایت EA می توان دریافت که برترین عرضه کننده گان نفت در جهان چه کسانی هستند که علاوه بر اوپک می توانند بر قیمت نفت تأثیر گذار باشند.

عوامل اثرگذار بر تقاضاء نفت خام:

 • تغییرات فصلی:

تابستان های گرم می تواند منجر به افزایش فعالیت و مصرف روغن بیشتر شود. زمستان های سرد باعث می شود مردم برای گرم کردن خانه های خود فرآورده های نفتی بیشتری مصرف کنند.

 •     مصرف کنندگان نفت: بزرگترین مصرف کنندگان نفت معمولاً کشورهای توسعه یافته ای مانند ایالات متحده و کشورهای اروپایی بوده اند. با این حال، در سال های اخیر افزایش مصرف نفت در کشورهای آسیایی، یعنی چین و ژاپن، وجود داشته است. 

به این ترتیب، توجه معامله گران به سطح تقاضا از سوی این کشورها در کنار عملکرد اقتصادی آنها بسیار مهم است. 

 • همبستگی با رشد اقتصاد جهانی: نمودار زیر همبستگی تا حد زیادی مثبت بین قیمت نفت خام و رشد جهانی را نشان می دهد. 

اقتصادهای چین و ایالات متحده که دو اقتصاد بزرگ در جهان هستند، معیار بسیار مناسبی  برای بررسی رشد اقتصاد جهانی هستند. 

وقتی شاخص‌های سهام سقوط می‌کنند، قیمت نفت خام تمایل به کاهش دارد و بالعکس.

 • انرژی جایگزین: در حالی که سوخت های فسیلی مانند نفت و گاز همچنان بر منابع انرژی پاک تسلط دارند، فشار بی وقفه ای به سمت پایداری در مقیاس جهانی وجود دارد. این امر قطعاً بر قیمت‌های نفت خام در آینده تأثیر می‌گذارد که این امر را به یک عامل کلیدی برای نظارت در استراتژی تجارت نفت خام تبدیل می‌کند.

بسیاری تصور می‌کنند که تأثیر مشتقات بر ارزش‌گذاری سنتی نفت خام باعث بی‌ثباتی طبقه دارایی شده است.

به بیان ساده، تصور می‌شود که قراردادهای آتی نفت نسبت‌های بالاتری از نویز را منعکس می‌کنند که داده‌های اساسی آن زمان را منعکس نمی‌کند. این موضوع در جامعه سرمایه‌گذار بحث‌انگیز است و برخی با منطق بالا مخالف هستند، اما نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که معامله‌گران سفته‌بازی بزرگ در حال تبدیل شدن به نفوذ بیشتر در بازار مشتقه‌های پررونق هستند.

استراتژی سرمایه گذاری در نفت

معامله گران حرفه ای نفت معمولاً از یک استراتژی معاملاتی پیروی می کنند. آنها عوامل بنیادی موثر بر قیمت نفت را بررسی می کنند و از استراتژی معاملاتی متناسب با سبک معاملاتی خود استفاده می کنند. 

هر استراتژی معاملاتی منحصر به فرداست که مدیریت ریسک جزء مهمی برای معاملات مداوم محسوب می شود.

یک استراتژی جامع تجارت نفت خام می تواند شامل موارد زیر باشد:

 •     تحلیل بنیادی
 •     تحلیل فنی
 •     مدیریت ریسک

تحلیل نفت

هنگامی که یک معامله گر فاکتورهای اساسی عرضه و تقاضا را که بر قیمت نفت تأثیر می گذارند بررسی و تحلیل کند، می تواند با استفاده از تحلیل تکنیکال نقطه ورود مناسب به معاملات را شناسایی کند.

هنگامی که سیگنال خرید یا فروش با استفاده از تحلیل تکنیکال شناسایی شد، معامله‌گر می‌تواند تکنیک‌های مدیریت ریسک مناسب را پیاده‌سازی کند. 

 تحلیل بنیادی

در 30 نوامبر 2017، اوپک و روسیه توافق کردند که کاهش تولید نفت را تمدید کنند که منجر به کاهش عرضه شد.

 تئوری اصلی عرضه و تقاضا نشان می دهد که کاهش عرضه باید با افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت همراه باشد. 

این نمونه ای از تحلیل بنیادی است که یک معامله گر باید در استراتژی خود بگنجاند تا سیگنال های خرید بالقوه را در بازار شناسایی کند.

تحلیل تکنیکال قیمت نفت

مرحله بعدی تجزیه و تحلیل نمودار با استفاده از تحلیل تکنیکال است.

 اندیکاتور ها و الگوهای قیمتی مختلفی در بازار وجود دارد که یک معامله‌گر می‌تواند از آن ها برای جستجوی سیگنال‌هایی برای ورود به بازار استفاده کند.

 نیازی به استفاده از تعداد زیادی از اندیکاتور ها و دیگر ابزار های تحلیلی نیست، چنانچه یکی از آن ها را  خوبی درک می کنید، کفایت می کند.

 یک راه رایج و در عین حال بسیار مؤثر برای شروع تجزیه و تحلیل هر نمودار، شناسایی روند کلی بازار است.

هنگامی که روند صعودی تایید شد، گام بعدی در استراتژی معاملاتی شناسایی نقاط ورودی احتمالی خواهد بود.

ابزارها و تکنیک‌های متعددی برای تعیین نقاط مناسب ورود به معاملات  وجود دارد، اما این مثال از شاخص کانال کالا (CCI) استفاده می‌کند که مدت کوتاهی پس از اعلام کاهش عرضه اساسی، به ناحیه تقاضاء وارد می شود.

 سیگنال فروش بیش از حد در CCI از افزایش بیشتر قیمت و امکان ورود سفارش ها خرید خبر می دهد.

مدیریت ریسک

گام نهایی در هر استراتژی تجاری، به کارگیری روش های مدیریت ریسک صحیح در هر معامله است. در DailyFX ما از دستورالعمل نسبت ریسک به پاداش 1:2 پیروی می کنیم که اساساً به این معنی است که سطح هدف باید تقریباً دو برابر بیشتر از سطح توقف ضرر باشد.

 برای مدیریت ریسک، معامله‌گر می‌تواند سود برداشتی را بالاتر از اوج قیمتی اخیر تعیین کند و یک توقف ضرر را در کف قیمتی اخیر در نظر بگیرد.