یورو به دلار

با تجزیه و تحلیل نمودار ماهانه EUR/USD، بازیابی تقریباً 1100 پیپ از پایین ترین سطح چند ساله 0.9535 مانند یک اصلاح به نظر می رسد. با اندازه‌گیری کاهش سال 2022 از 1.1494 به پایین‌ترین حد ذکر شده، فیبوناچی اصلاحی 61.8% در حدود 1.0735 قرار می‌گیرد که همچنین بالاترین ماهانه ماه دسامبر است.

با این وجود و بر اساس همان نمودار، شاخص‌های فنی پس از تصحیح مقادیر زیاد فروش بیش از حد، قدرت صعودی خود را در سطوح منفی از دست داده‌اند، که نشان‌دهنده راه طولانی قبل از به دست گرفتن کنترل واقعی گاوها است. در همان نمودار، میانگین متحرک 20 ساده (SMA) یک شیب نزولی محکم در زیر شیب طولانی‌تری که به سمت جنوب نیز می‌روند، حفظ می‌کند که نشان‌دهنده تسلط خرس‌ها در بلندمدت است.

در چشم انداز هفتگی، خطر کاهش آتی به خوبی محدود به نظر می رسد. SMA 20 در حال حاضر از بالای 50% نزول سال در حدود 1.0510 عبور می کند، اگرچه میانگین های متحرک طولانی تر شیب خنثی به نزولی را بسیار کمتر از میانگین کوتاه تر نشان می دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) بدون نشانه‌ای از فرسودگی رو به بالا، بالای 60 تثبیت می‌شود و ریسک را به سمت بالا نگه می‌دارد. در نهایت، اندیکاتور مومنتوم پس از اصلاح شرایط خرید بیش از حد به اواسط نوامبر، از اطراف خط وسط خود جهش می کند.

از پایان سال 2014، منطقه قیمت 1.1460/80 استخوان سختی برای شکستن به هر طریقی بوده است. با معامله EUR/USD بیش از 800 پیپ پایین تر از سطح، و با چشم انداز افزایش نرخ های بیشتر در هر دو سواحل اقیانوس اطلس، احتمال اینکه این جفت ارز بتواند به چنین منطقه قیمتی در سه ماهه اول سال 2023 برسد، زیاد نیست. با این حال، اگر بتواند مقاومت فیبوناچی فوق الذکر را پاک کند، جفت می تواند به سمت منطقه قیمت 1.1060/1.1120 پیشروی کند. برای اینکه تساوی با شانس و گاوها کنترل بلندمدت این جفت را در دست بگیرند، بسته شدن ماهانه بالای 1.1500 لازم است.

اگر این جفت ارز به زیر 1.0300 بشکند، خرس های یورو می توانند مطمئن تر شوند، جایی که EUR/USD همچنین دارای 38.2% اصلاح فیبوناچی کاهش سال 2022 است. در زیر سطح، سود سوداگرانه به دنبال آزمایش مجدد برابری خواهد بود، اگرچه کاهش دیگری به زیر آستانه روانی به جای تصمیمات بانک مرکزی به عدم تعادل رشد بستگی دارد. با این حال، اگر فدرال رزرو ایالات متحده انقباض کمی تهاجمی را از سر بگیرد، ممکن است این جفت ارز به سمت 0.9500 سقوط کند. این سناریو در سه ماهه دوم سال محتمل تر به نظر می رسد.

قیمت یورو به دلار امربکا همچنان در بالای سوپر ترند ۴ساعته است و همچنان سیگنال خرید میدهد. در ساعات پایان معاملاتی هفته گذشته بازار جهانی فارکس، این جفت ارز معروف با حجم نسبتا نوسانات روبه بالایی داشت.

به نظر می‌رسد این جفت ارز برای رشد مجدد خود باید به سمت حمایت های خود یعنی ۱.۰۴۷۰۹ و ۱.۰۳۵۸۸ برود تا مقدار زیادی از معاملات خرید مجدد را پر کند.

تحلیل یورو به دلار

مهمترین نکات برای تحلیل یورو 

دلایل بسیاری وجود دارد که یورو به دلار امریکا یکی از پرمعامله ترین جفت ها در بازار فارکس است.

این جفت نشان دهنده دو تا از بزرگترین بازارهای جهان است، با میلیون ها معامله گر که هر زمان که بازارهای لندن و نیویورک باز هستند، در معاملات فعال شرکت می کنند.

یورو به دلار همچنین تعادل خوبی بین نوسانات و ثبات ارائه می‌دهد، به این معنی که این جفت فرصت‌های پول‌سازی زیادی را بدون اینکه شما را در معرض خطرات اضافی قرار دهد، ارائه می‌کند. با این حال، قبل از شروع تجارت EURUSD، چند نکته تخصصی مهم وجود دارد که ابتدا باید بدانید.

این جفت ارز دارای بهترین شرایط معامله کلیدی است

هنگامی که EURUSD معامله می کنید، می خواهید در بهترین شرایط معاملاتی فارکس معامله کنید. این به معنای اسپرد کم، اهرم متوسط ​​و حداقل اندازه سفارش کم است تا معاملات شما را انعطاف‌پذیر نگه دارد. این ترکیب برای سرمایه گذاران کوچک و بزرگ مناسب است.

برای به دست آوردن شرایط مناسب معاملات فارکس، باید با بروکر فارکس مناسب کار کنید.

خوشبختانه، بهترین کارگزاران باید در مورد شرایط معاملاتی خود شفاف باشند، بنابراین انتخاب یک مورد مناسب برای تعامل به همان اندازه که ممکن است آسان است.

به عنوان مثال، Hantec Markets، اسپرد پایین فقط 0.2 پیپ را برای EURUSD ارائه می دهد. برای رسیدن به نقطه سر به سر نیازی به حرکت بزرگ بازار نیست. همچنین می توانید اهرم خود را حداکثر روی 1:500 تنظیم کنید، به علاوه می توانید به اندازه 0.1 لات معامله کنید. اینها ورود به بازار را آسان می کند.

فشار و کشش

زمان‌بندی همیشه در بازار فارکس مهم است و زمانی که در حال معامله با EURUSD هستید اهمیت بیشتری دارد. زمانی که بازار لندن یا نیویورک باز است، این جفت بیشترین فعالیت را دارد، بنابراین می‌خواهید برنامه معاملاتی خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

این پویایی منحصر به فرد بین یورو و دلار آمریکا در زمان افتتاح دو بازار وجود دارد. شما می خواهید الگو را بشناسید تا بتوانید از حرکات بازار سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال، هنگامی که جلسه اروپا شروع می شود، شاهد افزایش فعالیت های معاملاتی خواهید بود.

5:00 GMT ساعتی است که می خواهید علامت گذاری کنید. این زمانی است که نشست اروپا بسته می شود. همچنین آرام‌ترین زمان برای این جفت است، زیرا معامله‌گران معمولاً موقعیت‌های خود را می‌بندند یا سفارشات خود را تا شروع جلسه بعدی ایالات متحده متوقف می‌کنند.

جهش های بزرگ و عواملی که باعث آنها می شوند

بسته به سبک معاملاتی خود، می توانید به طور متوسط ​​روزانه 40 تا 50 پیپ در هنگام معامله EURUSD هدف گذاری کنید. این جفت به برگزاری تجمع های بزرگ (و گسترده) معروف است و اغلب چندین بار در روز نقاط مقاومت و حمایت خود را به چالش می کشد.

معاملات خبری به ویژه با EURUSD موثر است. شرایط سیاسی و اقتصادی، اعلامیه‌های اتحادیه اروپا و فدرال رزرو، و نحوه واکنش دو بازار به آنها معمولاً باعث جهش‌های بزرگی می‌شوند که به شما امکان می‌دهد پیپ‌های بیشتری را تضمین کنید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که به جای مخالفت با بازار با آن همراه شوید. این ساده تر از انجام دادن است. اگر می خواهید هنگام معامله EURUSD سود بیشتری داشته باشید، باید مایل به خواندن به روز رسانی ها، توجه به تغییرات بازار و آمادگی برای اطلاعیه های بزرگ باشید.

با این حال، به این نکات توجه کنید و همه چیز آسان تر خواهد شد. شما شروع به شناخت الگوهایی خواهید کرد که این جفت تولید می کند، در بهترین شرایط معامله می کنید و می توانید از این جهش های بزرگ برای کسب پیپ های بزرگ استفاده کنید.

پراپ تریدینگ چیست؟ + بهترین شرکت ها

شرکت های تریدینگ پراپ ، معامله گران حرفه ای و با تجربه را استخدام یا آموزش می دهند و سپس از طریق این افراد حرفه ای، پول را در دارایی های تجاری سرمایه گذاری می کنند. بسته به پیشنهادات شرکت، می توانید از 500 دلار تا میلیون ها دلار بودجه دریافت کنید و از تخصص…

پیش بینی قیمت طلا (بهمن و اسفند ۱۴۰۱)

قیمت طلا به عوامل و عناصر بسیار مختلفی مانند قیمت طلای جهانی و قیمت دلار در ایران بستگی دارد. در این پست به پیش‌ بینی روند طلا در این ماه و ماه آینده خواهیم پرداخت. در این پست با چند عنوان : پیش بینی فاندامنتال و تکنیکال طلای جهانی و در نهایت قیمت دلار در…

تحلیل طلا فارکس : فاصله از سطح چند ماهه

تحلیل طلا فارکس :‌از منظر تکنیکال، برخی از خریدهای متعاقب فراتر از منطقه 1910 دلاری، روند صعودی جدید را تأیید می کند و قیمت طلا را به منطقه افقی 1920 دلار می رساند. این حرکت می تواند بیشتر به سمت مانع مرتبط بعدی در نزدیکی منطقه 1935-1936 دلار گسترش یابد. از طرف دیگر، هر عقب…

تحلیل طلا : روند بعدی چیست؟

تحلیل طلا: قیمت طلا از بالاترین رقم پنج ماهه در بحبوحه حرکت اندک بهبود روزانه دلار آمریکا اصلاح شد. افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده تقاضای دلار را احیا کرد و بر XAU/USD فشار می آورد. شرط بندی برای افزایش نرخ های کمتر تهاجمی توسط فدرال رزرو باید به محدود کردن ضرر برای…

تحلیل طلا : انتظار برای NFP امریکا

تحلیل طلا :‌ قیمت طلا از بالاترین سطح چهار ماهه خود به بالای 1800 دلار تغییر کرد، زیرا خریداران قبل از طوفان بی ثبات به دنبال انتشارات حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) نفسی می کشند. دلار آمریکا مسیر نزولی خود را در بحبوحه افزایش جزئی در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و…

تحلیل طلا :‌ ۷ آذر ۱۴۰۱

تحلیل طلا از منظر تکنیکال: برخی از خریدهای متعاقب فراتر از منطقه 1770 تا 1772 دلاری به عنوان یک محرک تازه برای خریداران طلا تلقی می شود و چشم انداز مثبت را دوباره تأیید می کند. پس از آن قیمت طلا ممکن است از موانع میانی نزدیک منطقه 1778 دلاری عبور کند و بالاترین سطح…

تحلیل یورو به دلار آمریکا : آیا بانک مرکزی اروپا می تواند یورو را نجات دهد؟

قیمت یورو به دلار آمریکا : یورو در اظهارات سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا در طول سمپوزیوم اقتصاد خانگی جکسون، حمایت شد، زیرا آنها…