یورو به دلار

در این مطلب به تحلیل قیمت یورو  امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل یورو امروز: EUR/USD

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 1

جفت EUR/USD با 0.06 درصد کاهش، قیمت یورو را در 1.09403 نشان می دهد. نمودار 4 ساعته یک سطح مهم و محوری را در 1.09336 ترسیم می کند، که نشان دهنده یک آستانه مهم برای احساسات معاملات امروز است.

مقاومت های اصلی در 1.09540 و به دنبال آن 1.09803 و 1.09971 مشاهده می شود که هر کدام به عنوان موانع بالقوه برای حرکت صعودی تلقی می شوند.

از سوی دیگر، اولین حمایت مهم قیمت یورو در سطح 1.09208 دیده می‌شود و به دلیل دامنه باریک، هم به‌عنوان حمایت کوتاه مدت و هم به‌عنوان حمایت میان مدت در نظر گرفته می‌شود، پایین تر، یک سطح حمایتی دیگر در 1.09008 قرار دارد، این حمایت ها، سطوحی را نشان می‌دهد که خریداران ممکن است دوباره وارد شوند و روند صعودی را قدرت ببخشند.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در 1.09096 و متحرک نمایی 200 روزه در 1.08541 هر دو بر روند صعودی غالب تاکید می کنند، اگرچه قیمت یورو در حال حاضر به نزدیکی سطح کلیدی  1.09336 افت کرده است، که نشان دهنده تعادل ظریف است.

بنابراین، حفظ سطح 1.09336 و تثبیت قیمت یورو بالای آن نشان دهنده یک موضع صعودی است، در حالی که افت زیر این سطح می تواند فشار فروش را تسریع و تشدید کند.

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 2

قیمت یورو امروز دارای یک روند افزایشی کوتاه مدت است. در روز جمعه گذشته، تریدرها به بازه ۱.۰۹۷۲ – ۱.۰۹۴۶ به عنوان هدف معاملات خرید دست یافتند اما موفق به عبور از آن نشدند. بنابراین، قیمت در پایان معاملات روز جمعه در ایالات متحده زیر این سطح مقاومتی بسته شد.

حفظ این مقاومت، احتمالاً قیمت را به سمت اصلاح به پایین هدایت می‌کند. هدف‌های اصلاحی شامل حمایت اول در بازه ۱.۰۸۹۷ – ۱.۰۸۸۸ و پایین تر حمایت دوم در بازه ۱.۰۸۵۵ – ۱.۰۸۴۲ می‌شود.

با شروع اصلاح و رسیدن به سطوح حمایتی محکم ذکر شده، در نظر گرفتن معاملات خرید به نفع سود، ایده خوبی خواهد بود. هدف معاملات خرید؛ بالاترین قیمت روز جمعه گذشته است.

استراتژی‌های معاملاتی EURUSD برای امروز:

 • خرید در بازه حمایتی اول در ۱.۰۸۹۷ – ۱.۰۸۸۸. هدف سود: ۱.۰۹۷۹. استاپ لاس: هنگام رسیدن به نقطه تعادل قرار گیرد.
 • خرید پس از رسیدن قیمت یورو به محدوده حمایتی دوم در ۱.۰۸۵۵ – ۱.۰۸۴۲. هدف سود: ۱.۰۹۷۹. استاپ لاس: بر اساس قواعد استراتژی معاملاتی قرار گیرد.
 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 3

جفت ارز EUR/USD امروز بین سطوح فیبوناچی معامله می‌شود و زیر سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی از کاهش ۱.۱۱۳۹/۱.۰۷۳۴ در ۱.۰۹۷۰ قرار گرفته است.

قرائت های تیکنیکال در نمودار روزانه ریسک را به سمت بالا متمایل نگه می‌دارد. قیمت یورو بالاتر از تمام میانگین‌های متحرک خود قرار دارد، با اینکه میانگین متحرک ساده ۲۰ (SMA) در حال عبور از میانگین‌های بلندمدت تر است، همه آنها در اطراف ۱.۰۸۳۰ همگرایی دارند.

در عین حال، اندیکاتورهای فنی قدرت صعودی خود را از دست داده‌اند اما همچنان بالاتر از خطوط میانی خود باقی می‌مانند و بدون نشانه‌هایی از اصلاح، همچنان صعودی هستند.

بر اساس نمودار ۴ ساعته، روند در کوتاه مدت نیز به سمت صعودی متمایل است، اگرچه این جفت برای کسب قدرت صعودی بیشتر نیاز به عبور از مقاومت فیبوناچی یاد شده دارد. شاخص‌های فنی پس از اصلاح شرایط بیش خرید، بالاتر از خطوط میانی خود ثابت مانده‌اند، که نشان‌دهنده عدم علاقه فروش است. در نهایت، ۲۰ SMA یک شیب صعودی قاطعانه در اطراف سطح ۵۰٪ فیبوناچی ریتریسمنت از رالی یاد شده در ۱.۰۹۱۷ حفظ می‌کند، در حالی که میانگین‌های متحرک بلندمدت تر خیلی پایین‌تر از SMA 20 روزه باقی مانده اند.

 • سطوح حمایت اصلی: ۱.۰۹۱۵ ۱.۰۸۶۵ ۱.۰۸۲۰
 • سطوح مقاومت اصلی: ۱.۰۹۷۰ ۱.۱۰۱۰ ۱.۱۰۴۵

تحلیل فاندامنتال قیمت یورو، 21 اسفند 1402

جفت ارز EUR/USD در روز دوشنبه حول سطح ۱.۰۹۴۰ نوسان می‌کند و بدون جهت گیری خاصی حول سطح قیمتی افتتاحیه خود معامله می‌شود. تقویم اقتصادی کم‌رونق و انتظار برای شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا در روز سه‌شنبه، علاقه‌ برای گمانه‌زنی و ورود به پوزیشن های جدید را در حالت احتیاط نگه داشته است.

در همین حال، یورو از پیشرانه داخلی کمبود دارد. تقاضا برای ارز مشترک اخیراً متوسط بوده است، زیرا داده‌های اقتصادی محلی به نشانه‌ای از عقب‌نشینی اقتصادی نزدیک اشاره دارند. بانک مرکزی اروپا (ECB) موفق به جلب توجه سرمایه گذاران نشد. سیاست‌مداران اروپایی به حرف‌های رئیس‌شان، کریستین لاگارد، که پس از جلسه سیاست پولی ارائه شد، پایبند هستند.

عضو شورای حکام ECB، پیتر کازیمیر، در اوایل امروز اظهار داشت که عجله در مورد کاهش نرخ‌ها «هوشمندانه و مفید» نیست و افزود که با پیش‌بینی‌های جدید در دست، در ژوئن، سطح اعتماد می‌تواند به آستانه خود برسد. در نهایت، او اشاره کرد که خطرات تورمی صعودی همچنان ریسک ساز و خطرناک هستند.

آمریکا امروز شاخص‌های اقتصادی کلانی منتشر نخواهد کرد، با تمرکز بر CPI فوریه که برای روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده است. تورم سالانه ۳.۱٪ پیش‌بینی می‌شود که مطابق با قرائت ژانویه است، در حالی که قرائت اصلی انتظار می‌رود به ۳.۷٪ از ۳.۹٪  در دوره قبلی کاهش یابد.

در این مطلب به تحلیل قیمت یورو  امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل یورو امروز: EUR/USD

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 1

EUR/USD در جلسه اروپایی روز پنج‌شنبه، حول حوش سطح قیمتی ۱.۰۹۰۰ و در نزدیکی بالاترین حد شش هفته‌ای خود در حال نوسان است. دلار آمریکا همچنان از سخنرانی محتاطانه رئیس فدرال رزرو، پاول، رنج می‌برد، که این امر پیش از اعلامیه‌های سیاستی ECB، قیمت یورو را حمایت می‌کند.

قیمت یورو بالای خط روند صعودی قرار دارد، در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ۴ ساعته به سمت ۶۰ عقب‌نشینی کرده است، که نشان می‌دهد گرایش صعودی همچنان معتبر و ادامه دار است و این جفت ارز در حال انجام یک اصلاح فنی است و تغییر روند اتفاق نیوفتاده.

۱.۰۹۰۰-۱.۰۹۱۰ (سطح روانی و فیبوناچی ریتریسمنت ۵۰٪ از روند نزولی اخیر) به عنوان اولین محدوده مقاومت مهم قبل از مقاومت ثابت ۱.۰۹۴۰ و ۱.۰۹۶۰ ( سطح مقاومتی منطبق شده بر فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸٪) تنظیم شده است. در سمت نزولی، اولین حمایت در ۱.۰۸۶۰ (منطبق شده بر فیبوناچی اصلاحی ۳۸.۲٪) قرار دارد که پیش از سطح حمایتی ۱.۰۸۱۵ (میانگین متحرک ساده (SMA) ۲۰۰ روزه وSMA  ۱۰۰ روزه) و ۱.۰۸۰۰ (فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶٪ و سطح روانی) قرار گرفته است.

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 2

روند قیمتی یورو (EUR/USD) امروز شاهد افزایش جزئي بود و با رشد ۰.۰۲٪ در ۱.۰۹۰۱۸ معامله شد، که نشان‌دهنده خوش‌بینی محتاطانه در بازار است. قرار گرفتن اندکی بالاتر از نقطه کلیدی در ۱.۰۸۹۳، حاکی از حس صعودی محتاطانه در میان معامله‌گران است.

سطوح مقاومتی مهم و کلیدی قیمت یورو در ۱.۰۹۱۶، ۱.۰۹۳۹، و ۱.۰۹۶۳ قرار دارند که بریک شدن قدرتمند این سطحو مقاومتی برای پیشروی‌های بیشتر و ادامه دار شدن روند صعودی مهم است. حمایت مهم اول قیمت یورو در ۱.۰۸۶۷ تعیین شده، پایین تر سطوح حمایتی بعدی در ۱.۰۸۲۲ و ۱.۰۷۹۶ قرار گرفته اند که می توانند از اصلاح بیشتر قیمت جلوگیری نمایند و قیمت را به سمت بالا بازگردانند.

میانگین‌های متحرک نمایی ۵۰ روزه و ۲۰۰ روزه به ترتیب در ۱.۰۸۴۹ و ۱.۰۸۳۳، دیدگاه صعودی را تقویت می‌کنند، به شرطی که جفت ارز بالای نقطه پیوت باقی بماند. با این حال، سقوط زیر ۱.۰۸۹۳ می‌تواند روند را به روند اصلاحی تغییر دهد و باعث شود خرس ها کنترل بازار را در دست بگیرند، بنابراین حمایت 1.0893 برای تعیین روند آتی قیمت یورو بسیار حائر اهمیت و کلیدی است.

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 3

تضعیف روز چهارشنبه دلار الگوهای قیمتی معکوس مانندی را در چندین جفت اصلی FX، از جمله EUR/USD ایجاد کرد.

قیمت یورو از زمانی که به پایین‌ترین سطح دسامبر ماه گذشته سقوط کرد، قبل از اینکه به بالاترین حد خود برسد، چندان به گذشته نگاه نکرده است. اکنون قیمت یورو افزایش یافته و برای چند روز نیز بالاتر از میانگین 200 روزه باقی مانده است. در همین حال، میانگین نمایی ۲۱ روزه از بالای میانگین ۲۰۰ روزه عبور کرده است که نشان دیگری از تأیید روند صعودی است.

با توجه به سیگنال‌های صعودی، خرید در اصلاحات قیمتی یورو/دلار آمریکا از ورود به پوزیشن های فروش در رالی های صعودی سودآور تر است، استراتژی که در آغاز سال 2024 به خوبی جواب داده بود و بسیاری از معامله گران توانستند با استفاده از این استراتژی معاملاتی سودهای چشمگیری از جفت ارز EUR/USD کسب نمایند.

حمایت کوتاه‌مدت کلیدی قیمت یورو در حدود 1.0850 تا 1.0885 مشاهده می‌شود که اکنون برای حفظ سوگیری و روند صعودی بایستی حفظ شود.

پایین تر حمایت 1.0795 قرار دارد، پایین ترین سطح قیمتی هفته گذشته این جفت ارز است. این حمایت مهمترین حمایت حال حاضر یورو است زیرا روند قیمتی پیش روی جفت ارز را ترسیم خواهد نمود و اگر EUR/USD به زیر آن سطح سقوط کند، به طور حتم روند از صعودی به نزولی تغییر خواهد یافت.

در همین حال، همانطور که در چارت قیمتی مشاهده می شود، به نظر می‌رسد که EUR/USD دوباره به سمت 1.10 و به طور بالقوه بالاتر از آن حرکت می کند البته در صورت بریک کردن سطح 1.10 و تثبیت بالای آن. بیایید ببینیم آیا بانک مرکزی اروپا امروز باعث افزایش سودهای یورو می شود یا خیر.

 • تحلیل یورو امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل یورو امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش صادر شده است.

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 2 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 5 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 4 سیگنال خرید و 8 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 6 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 13 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها نشان دهنده سیگنال فروش هستند و میانگین های متحرک سیگنال فروش را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت فروش برای یورو امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

تحلیل یورو امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت یورو روز گذشته با کسب روند صعودی به بالاترین سطح خود از اواخر ژانویه یعنی بالای  سطح۱.۰۹۰۰ صعود کرد. این جفت ارز روز پنجشنبه همچنان در یک فاز تثبیت حول حوش ۱.۰۹۰۰ قرار دارد، در حالی که سرمایه‌گذاران خود را برای اعلامیه‌های سیاست پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) آماده می‌کنند.

فشار فروش گسترده دلار آمریکا (USD) و تضعیف آن رالی صعودی EUR/USD را در میانه هفته تقویت کرد. هرچند رئیس فدرال رزرو (Fed) جروم پاول از ارائه هرگونه سرنخ تازه‌ای در مورد زمانبندی تغییر سیاست در رابطه با کاهش نرخ بهره خودداری کرد، بازدهی اوراق قرضه ده‌ساله آمریکا به سمت ۴.۱٪ عقب‌نشینی کرد و بر USD تأثیر منفی گذاشت.

پاول تکرار کرد که داده‌های ورودی تعیین خواهند کرد که چه زمانی شروع به کاهش نرخ بهره خواهند کرد و افزود که هیچ دلیلی برای فکر کردن به اینکه اقتصاد در حال حاضر یا با ریسک قابل توجهی از رکود در کوتاه‌مدت مواجه است، وجود ندارد. بر اساس ابزار FedWatch CME، بازارها در حال حاضر تقریبا ۹۰٪ احتمال کاهش نرخ فدرال در ژوئن را پیش بینی می‌کنند.

در اواخر امروز ، انتظار می‌رود که ECB نرخ‌ بهره کلیدی را بدون تغییر بگذارد. همراه با بیانیه سیاست، ECB پیش‌بینی‌های ماکرواقتصادی اصلاح‌شده را منتشر خواهد کرد. اصلاحات صعودی به پیش‌بینی‌های تورم و رشد می‌تواند نشان دهد که ECB احتمالاً تغییر سیاست را به تأخیر خواهد انداخت و به یورو تقویت خواهد بخشید.

رئیس ECB، کریستین لاگارد، در مورد چشم‌انداز سیاست ها صحبت خواهد کرد و به سؤالات پاسخ خواهد داد. بر اساس گزارش‌های رویترز، کاهش ۲۵ واحدی در نرخ‌های کلیدی ECB در ژوئن کاملاً در قیمت گنجانده‌ شده است. موقعیت بازار نشان می‌دهد که در صورتی که لاگارد راه را برای کاهش نرح بهره در ژوئن باز بگذارد، یورو ممکن است قدرت خود را در برابر رقبایش حفظ کرده و قیمت یورو افزایش یابد.

در این مطلب به تحلیل یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل یورو امروز: EUR/USD

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 1

جفت ارز EUR/USD قبل از شروع به کار وال استریت در امروز، روندصعودی خود را حفظ کرد. در نمودار روزانه، EUR/USD بالای تمام میانگین‌های متحرک خود نگه داشته شده است و در حال حاضر بدون جهت گیری خاصی بین 1.0800 و 1.0830 در حال نوسان است، که نشان‌دهنده عدم وجود یک روند مشخص است.

 

 

اندیکاتورهای تکنیکال سیگنال‌های مختلطی ارائه داده‌اند، به طوری که شاخص مومنتوم به سمت نزولی از سطوح مثبت تغییر جهت داده است در حالی که شروع روز خنثی بوده، در حالی که شاخص قدرت نسبی (RSI) با هدف قرار دادن روند صعودی در حدود عدد 58، پیشروی مثبت درون روزی را از قیمت یورو منعکس می‌کند.

در کوتاه مدت، نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که یک میانگین متحرک ساده 20 روزه به عنوان حمایت درون روزی عمل کرده است، که در حال حاضر در 1.0847 قرار دارد و قدرت صعودی خود را بالای میانگین‌های متحرک بی‌جهت طولانی‌تر حفظ می‌کند. از سوی دیگر، اندیکاتورهای تکنیکال همچنان در سطوح مثبت باقی مانده اند، هرچند که قدرت صعودی زیادی ندارند. در کل، روند به سمت بالا و صعودی متمایل است، هرچند سرمایه‌گذاران در انتظار تأییدیه های اضافی برای ورود به پوزیشن های خرید هستند.

سطوح حمایت: 1.0840 1.0795 1.0750

سطوح مقاومت: 1.0910 1.0950 1.1000

 

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 2

قیمت یورو امروز در اطراف سطح 1.09 معلق مانده است، محدوده مقاومتی مهمی که چندین بار که تست شده است و به هیمن دلیل از اهمیت بسیاری برخوردار  است. با این حال، اینکه آیا قیمت یورو می‌تواند از این سطح مقاومتی عبور کند یا خیر هنوز مشخص نیست.

 

 

اگر بتواند با قدرت محدوده 1.09 را بریک کند، این امر را امکان پذیر می‌کند که قیمت یورو به سطح 1.10 برسد. رسیدن به سطح 1.10 و تثیبت بالای آن روند صعودی را شتاب می بخشد و در سمت نزولی، سطح 1.07 منطقه‌ای است که حمایت قابل توجهی ارائه می‌دهد. میانگین متحرک 50 روزه در ادامه، همراه با میانگین متحرک 200 روزه، حمایت های بعدی قیمت یورو است. در روزهای آتی با توجه به جلسه مهم فدرال رزرو به احتمال بسیار نوسانات قیمت یورو افزایش یافته و شاهد شکل گیری روندی جدید در این جفت ارز خواهیم بود.

فدرال رزرو را داریم احتمالاً در اواخر سال جاری نرخ بهره را کاهش خواهد داد و بانک مرکزی اروپا نیز احتمالاً همین کار را انجام دهد. یا بهتر است بگوییم باید این کار را انجام داد، کاملاً رک و پوست کنده، به دلیل این واقعیت که اقتصاد آلمان کمی افت کرده است و البته این سناریویی است که در آن به اندازه کافی اقتصاد را پایین می آورد که آنها مجبور به انجام تصمینی درست در رابطه با نرخ بهره ها با هستند.

احتمالاً یک سال محدود در پیش رو داریم و قیمت یورو بی هدف به اطراف می چرخد. ما درست در میانه این الگوی ادغام کلی هستیم. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که جمعه داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی منتشر خواهد شد و بدیهی است که تأثیر زیادی بر دلار آمریکا خواهد داشت و احتمالا باعث ایجاد نوسانات کوتاه مدت در قیمت یورو شود

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 3

قیمت یورو در روز سه‌شنبه پیش از رویدادهای کلیدی شامل تصمیم نرخ بهره ECB و سخنرانی پاول در برابر دلار کمی افزایش یافت و امروز EUR/USD با 0.17% افزایش در زیر مقاومت 1.09 در حال نوسان است.

 

 

ECB روز پنج‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد، که احتمالاً نرخ بهره 4% را حفظ خواهد کرد. سرمایه‌گذاران در جستجوی سرنخ‌هایی در مورد کاهش‌های احتمالی نرخ هستند و پیش‌بینی‌های اقتصادی را دقیق مورد بررسی قرار می‌دهند. داده‌های نظرسنجی اخیر نشان می‌دهد که فعالیت تجاری منطقه یورو ماه گذشته قدرت خود را بازیافته، که به خوش‌بینی ها پیرامون افزایش قیمت یورو افزوده است.

EUR/USD روز چهارشنبه دارای روند صعودی است و از تعدادی از مقاومت های قبلی عبور کرده و میانگین متحرک 50-4H در 1.0866 را پشت سر گذاشته است. حرکت پایدار بالای این سطح می‌تواند قیمت یورو را به سقف اصلی 2 فوریه در 1.0898 برساند. حمایت بلندمدت، میانگین متحرک 200-4H در 1.0828 است.

 

 • تحلیل یورو امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل یورو امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 9 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 21 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خرید قوی هستند و میانگین های متحرک سیگنال خرید قوی را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خرید قوی برای یورو امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

 

 

 

در این مطلب به تحلیل قیمت یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل یورو امروز: EUR/USD

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 1

EUR/USD در حال تست میانگین متحرک ساده روزانه 50

EUR/USD با افت جزئی به پایین‌تر از 1.08 سقوط کرد، اما در میانگین متحرک ساده دوره 100 (SMA) که با رنگ سبز روی نمودار روزانه نشان داده شده، حمایت شد. از پایین‌ترین سطح قیمتی یعنی 1.0795، جفت ارز پولبک داشت، و دوباره بالای آستانه روانی و حیاتی 1.0800 بالا رفت. تا پایان هفته، بالاتر از سطح 1.0830 معامله شد. دیروز حرکت صعودی ادامه یافت و این جفت به 1.0867 رسید که در آنجا خریداران به مقاومت محکم 1.0884 که مصادف با میانگین متحرک ساده 50 است برخورد کردند و روند صعودی متوقف شد و قیمت یورو هم اکنون در زیر این سطح در حال نوسان است.

در صورت شکست پر قدرت مقاومت 1.0884 می توان ادامه دار شدن روند صعودی قیمت را متصور شد و یورو می تواند دست خود را به سطح 1.0900 و حتی بالاتر از آن برساند. از طرف دیگر تا زمانی که قیمت یورو بالاتر از سطح کلیدی 1.0800 باشد روند همچنان صعودی است و در صورت شکستن این سطح به سمت پایین احتمالا تغییر روند را به سمت نزولی شاهد خواهیم بود.

 

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 2

جفت EUR/USD هیچ پیشرفتی در روند صعودی را از منظر تکنیکال  نشان نمی دهد و موضع خنثی به کمی صعودی را در نمودار روزانه خود حفظ کرده است. فروشندگان در اطراف 38.2% فیبوناچی اصلاحی که در نوسان روزانه 1.1139-1.0694 و در 1.0865 قرار دارند، در حالی که قیمت توسط خریدارانی که در حدود 23.6% فیبوناچی اصلاحی همان نوسان در 1.0799 ایستاده اند محافظت می شود.

در نمودار روزانه، قیمت یورو بالاتر از میانگین‌های متحرک خود به رشد خود ادامه می‌دهد، اگرچه میانگین متحرک 20 ساده (SMA) پایین‌تر از میانگین‌های بلندمدت تر است که نشان‌دهنده عدم وجود علاقه خرید قوی است. در همان زمان،  SMA صد و 200 روزه در ناحیه 1.0830 همگرا می شوند، و فاقد قدرت کافی برای جهت دادن به روند هستند. در نهایت، اندیکاتور های فنی شیب صعودی خود را از دست داده اند و در حال حاضر در سطوح مثبت تثبیت شده اند.

در کوتاه مدت، نمودار 4 ساعته EUR/USD نشان می دهد که خریداران در نهایت ممکن است قدرت را در دست بگیرند. قیمت یورو بالاتر از میانگین‌های متحرک خود در حال افزایش است، با SMA 20 که بیشتر از میانگین‌های طولانی‌تر کشش رو به بالا پیدا می‌کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در حدود 57 تثبیت می شود، در حالی که اندیکاتور مومنتوم قصد دارد پیشرفت خود را در سطوح مثبت از سر بگیرد. تا زمانی که این جفت در بالای منطقه مهم 1.0790/1.0800 باقی بماند روند صعودی خواهد ماند، خرس ها شانسی برای پایین کشیدن قیمت نخواهند داشت.

 • سطوح حمایتی کلیدی: 1.0795 1.0750 1.0700
 • سطوح مقاومتی کلیدی: 1.0865 1.0910 1.0950
 
 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 3

قیمت یورو (EUR/USD) با اندکی کاهش به 1.08459 سقوط کرد، با کاهش 0.09 درصدی. در حال حاضر زیر سطح محوری خود در 1.0860 قرار دارد، این حرکت نشان‌دهنده احساسات محتاطانه بازار است. این جفت ارز با مقاومت کوتاه مدت در 1.0887 روبرو است، سطوح مقاومتی بعدی به ترتیب در 1.0910 و 1.0929 قرار دارند، که ممکن است دینامیک‌های روند صعودی را به چالش بکشد.

حمایت اول قیمت یورو در 1.0827 قرار دارد، پایین تر حمایت های مهم بعدی یورو در سطح قیمتی 1.0796 و 1.0764 قرار گرفته اند، که سطوحی حساس و بسیار کلیدی برای روند آتی قیمت یورو می باشند. میانگین‌های متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه، به ترتیب در 1.08294 و 1.08267، نزدیک به قیمت‌ فعلی این جفت ارز هستند، که نشان‌دهنده یک میدان نبرد تنگاتنگ بین خریداران و فروشندگان است.

روند کوتاه مدتی قیمت یورو بر روی بریک شدن یا عدم بریک مقاومت 1.0860 بستگی دارد، با انتظار تغییرات بالقوه در مومنتوم بازار بر اساس این سطح محوری.

 

 

 • تحلیل یورو امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل یورو امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش صادر شده است.

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 1 سیگنال خرید، 5 سیگنال خنثی و 4 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 5 سیگنال خرید و 7 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 6 سیگنال خرید، 5 سیگنال خنثی و 11 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال فروش هستند و میانگین های متحرک سیگنال فروش را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت فروش برای یورو امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

تحلیل یورو امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

جفت ارز EUR/USD نیمه اول سه‌شنبه را بدون رویداد چشمگیری سپری کرد و در یک محدوده رنج حول سطح 1.0850 در نوسان بود. این جفت ارز پیش از باز شدن بازار آسیا به 1.0867 رسید، اما قادر به افزایش قیمت فراتر از سطح مقاومت ایستای حیاتی نبود. بازارهای مالی پیش از مجموعه‌ای از داده‌های کلان اقتصادی که در طول هفته پخش می‌شود و برخی عناوین سیاسی با تبعات مهم، محتاط شدند.

از یک سو، دولت چین اعلام کرد که مجموعه‌ای از اهداف کلان اقتصادی را برای تقویت اقتصاد آسیب‌دیده خود تعیین کرده است. این کشور برنامه‌ریزی کرده است تا کسری بودجه‌ای به میزان 3% از تولید اقتصادی امسال را اجرا کند، که از 3.8% بازنگری شده در سال 2023 کاهش یافته است. همچنین هدف تورم را در 3% تعیین کرده و به حفظ نرخ بیکاری حدود 5.5% قول داده است.

از سوی دیگر، ایالات متحده (US) انتخابات اولیه را برگزار خواهد کرد، که در آن 16 ایالت و یک قلمرو رای‌دهی می‌کنند. رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در سمت جمهوری‌خواهان نامزد است، در حالی که رئیس جمهور فعلی جو بایدن رهبر دموکرات‌ها است. با وجود همه مشکلات سیاسی و حقوقی پیرامون ترامپ، شانس خوبی وجود دارد که او به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان وارد نظرسنجی‌ها در نوامبر شود.

از نظر داده‌ها، منطقه یورو شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ژانویه را منتشر کرد که 0.9% کاهش ماهانه و 8.6% کاهش سالانه داشت. کاهش فشارهای قیمتی باید به عنوان خبر خوبی برای اتحادیه تلقی شود، هرچند که ارقام تاثیر واقعی بر تصمیم سیاست‌گذاری پولی بانک مرکزی اروپا (ECB) نداشت. انتظار می‌رود که بانک مرکزی نرخ‌ها را هنگامی که سیاست‌گذاران این پنجشنبه دیدار می‌کنند، ثابت نگه دارد.

جلسه آمریکایی آینده برآورد نهایی شاخص مدیران خرید خدمات S&P Global (PMI) و PMI ترکیبی را به ارمغان می‌آورد، که انتظار می‌رود به ترتیب در 51.4 و 53 تایید شود. علاوه بر این، موسسه مدیریت عرضه (ISM) PMI خدمات را منتشر خواهد کرد، که پیش‌بینی می‌شود به 53.0 برسد، که اندکی از 53.4 در آمار قبلی کاهش یابد.

در این مطلب به تحلیل قیمت یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل قیمت یورو امروز: EUR/USD

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 1

در معاملات امروز جفت ارز EUR/USD شاهد افزایش جزئی 0.08 درصدی بوده و به 1.08434 رسید. این افزایش نشان‌دهنده یک خوش‌بینی محتاطانه در بازار است. سطح محوری و بسیار مهم برای این جفت ارز در 1.0825 دلار تعیین شده است که به عنوان تعیین کننده روند پیش روی یورو/دلار برای حرکات آتی عمل می‌کند.

سطوح مقاومت در 1.0864، 1.0887، و 1.0910 دلار تعریف شده‌اند که می‌توانند به عنوان موانعی برای پیشرفت به سمت بالا و ادامه دار شدن روند صعودی عمل کنند. در سمت دیگر، حمایت اول در 1.0796 دلار شناسایی شده است، سطوح حمایتی بعدی در 1.0762 و 1.0731 دلار قرار دارند که می‌توانند به عنوان سپری در برابر کاهش‌ بیشتر قیمت عمل کنند.

میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50) در 1.0823 دلار و میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 1.0883 دلار، بینش‌هایی درباره روندهای کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه می‌دهند. EUR/USD بالاتر از سطح حیاتی 1.0825 دلار، پتانسیل صعودی و روند افزایشی را نشان می‌دهد، این امر نشان‌دهنده فضایی برای کسب سودهای بیشتر از بالا رفتن قیمت است البته اگر بالاتر از این سطح کلیدی باقی بماند.

 • تحلیل قیمت یورو: تحلیل شماره 2

یورو دارای روند صعودی به سمت بالا با هدف رسیدن به اوج 22 فوریه است. در صورت بریک کردن این مقاومت و تثبیت قیمت بالای آن منطقه هدف بعدی برای پوزیشن های خرید (Long)، بازه 1.0972 – 1.0946]تعیین شده است. انجام خرید در سطح حمایتی 1.0804 – 1.0796 دارای پتانسیل سود بالایی می باشد. تعیین تارگت سود برای این معامله باید بالاترین سطح قیمتی 27 فوریه باشد.

حمایت اصلی روند صعودی حال حاضر در بازه 1.0762 – 1.0749 قرار دارد. در صورت اصلاح قیمت، انتظار می‌رود که یورو به این سطح حمایت اصلی برسد. پس از آن، فرصت‌های جدید برای خرید ممکن خواهد بود.

استراتژی های معاملاتی EURUSD برای امروز:

 • خریدها را در حمایت اول یعنی بازه 1.0804 – 1.0796 حفظ کنید. تارگت سود: 1.0885. استاپ لاس: هم اندازه تارگت قیمتی.
 • خرید بر پایه الگوی حمایت دوم در 1.0762 – 1.0749. تارگت سود: 1.0885. حد ضرر: مطابق با دستورالعمل‌های استراتژی معاملاتی.
 • تحلیل قیمت یورو: تحلیل شماره 3

جفت ارز EUR/USD همچنان در میان سطوح فیبوناچی معامله می‌شود. افزایش قیمت توسط فیبوناچی اصلاحی با نسبت 38.2% از نوسان روزانه بین 1.1139 تا 1.0694 در 1.0865 محدود شد، در حالی که خریداران از سطح پایین‌تر در حدود سطح 23.6% فیبوناچی ریتریسمنت که مصادف با سطح قیمتی 1.0799 است، دفاع می‌کنند.

خوانش‌های تکنیکال روند را به سمت صعودی پیش بینی می‌کنند، هرچند که شتاب کافی وجود ندارد. اندیکاتورهای فنی همچنان بالاتر از خطوط میانه خود قرار دارند اما با قدرت نامتوازن. شاخص قدرت نسبی (RSI) ثابت شده و در حال حاضر در حدود 54 تثبیت شده است، در حالی که اندیکاتور Momentum همچنان در حال پیشروی است، که نشان‌دهنده عدم علاقه به فروش است. در همین حال، تمام میانگین‌های متحرک بدون جهت گیری خاص و محدود به یک محدوده کوچک و رنج هستند، که کمی پایین‌تر از سطح فعلی قرار دارند، مطابق با عدم وجود روند جهت‌دار قدرتمند.

در کوتاه‌مدت و بر اساس نمودار 4 ساعته، قیمت یورو (EUR/USD) دارای روند خنثی تا مثبت است. میانگین‌های متحرک بدون جهت و زیر سطح فعلی قرار دارند، با میانگین متحرک ساده 100 (SMA) که با سطح حمایتی فیبوناچی ذکر شده یعنی سطح قیمتی 1.0799 همگرا است. در نهایت، شاخص‌های فنی به طور جزئی کاهش یافته‌اند، کمی بالاتر از خطوط میانه خود، که احتمال پیشروی مثبت قویتر را محدود می‌کند.

 • سطوح حمایت: 1.0795، 1.0750، 1.0700
 • سطوح مقاومت: 1.0865، 1.0910، 1.0950
 
 • تحلیل یورو امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل قیمت یورو امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی (Strong Buy) صادر شده است.

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 8 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 20 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خرید قوی هستند و میانگین های متحرک سیگنال خرید قوی را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خرید قوی برای یورو امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

تحلیل یورو امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

جفت ارز EUR/USD روز دوشنبه با افزایش جزئی معامله می‌شود و پیش از بازگشایی وال استریت، حول سطح 1.0850 در نوسان است. روحیه بازار در حالت بهتری نسبت به روزهای گذشته قرار دارد به دلیل عملکرد خوب سهام آسیایی که توسط بخش فناوری رهبری می‌شود، هرچند که شاخص‌های اروپایی انگیزه کمتری دارند و حول سطوح قیمت افتتاحیه خود در شروع سشن معاملاتی امروز معامله می‌شوند، که منجر به برخی سودهای محتاطانه در آینده سهام ایالات متحده می‌شود.

یک هفته پر از داده‌های مهم اقتصادی به آرامی آغاز می‌شود، زیرا تقویم اقتصادی کلان ایالات متحده (US) هیچ آماری ارائه نخواهد داد، اما سخنرانی برنامه‌ریزی شده از سوی پاتریک تیموتی هارکر، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا، وجود دارد. در طول روز، منطقه یورو شاخص اعتماد سرمایه‌گذاران Sentix ماه مارس را منتشر کرد که به منفی 10.5 از منفی 12.9 در فوریه بهبود یافت.

در روزهای آتی، توجهات به بانک مرکزی اروپا (ECB) خواهد بود، که قرار است تصمیم خود در مورد سیاست پولی را روز پنجشنبه اعلام کند و همچنین به داده‌های اشتغال ایالات متحده، زیرا کشور نظرسنجی ADP در مورد ایجاد شغل، گزارش JOLTS و گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی فوریه را منتشر خواهد کرد.

 

در این مطلب به تحلیل قیمت یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل قیمت یورو امروز: EUR/USD

 • تحلیل یورو: تحلیل شماره 1

جفت ارز EUR/USD امروز شاهد افزایش جزئی به میزان 0.09% بوده و در حال حاضر با قیمت 1.08151 معامله می‌شود. تحلیل امروز نقطه عطفی و کلیدی را برای قیمت یورو در $1.08245 مشخص می‌کند که ساختاری را ترسیم می‌کند جایی که مقاومت‌های مهم و کوتاه مدت جفت ارز EUR/USD یه ترتیب در 1.08635 دلار، 1.08872دلار و $1.09101 قرار دارند.

در سمت مقابل، سطوح حمایتی به وضوح در $1.07963 دلار، 1.07615 دلار و $1.07313 مشخص هستند، که سطوح کلیدی و بسیار مهمی را برای بازگشت‌های بالقوه قیمت و جلوگیری از ادامه دار شدن روند نزولی را نشان می‌دهند. همگرایی میانگین‌های متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه، به ترتیب در 1.08196 دلار و 1.08244 دلار، سناریوی بازار به شدت رقابتی را برجسته می‌کند.

بر اساس این چارچوب تکنیکال، روند به سمت نزولی زیر سطح 1.08245 سوق پیدا می‌کند، که پیشنهادی به معامله‌گران برای رویکردی محتاطانه هنگام معاملات در چشم‌انداز EUR/USD است.

 • تحلیل قیمت یورو: تحلیل شماره 2

روند رو به رشد کوتاه مدت برای قیمت یورو همچنان ادامه دارد. در روز گذشته، تلاش‌ فروشندگان برای عبور از سطح حمایتی اول در بازه 1.0804 – 1.0796 به نتیجه نرسید. بنابراین، انتظار می‌رود امروز یک الگوی معاملاتی خرید شکل بگیرد. پس از تشکیل این الگو، انجام یک معامله خرید با هدف قیمتی در بالاترین سطح قیمتی 22 فوریه مناسب به نظر می‌رسد.

در صورتی که بازه حمایتی 1.0804 – 1.0796 در طول معاملات بریک شود، انتظار می‌رود که اصلاح قیمت به سمت حمایت دوم در بازه 1.0762 – 1.0749 ادامه یابد. در این سطح نیز، فرصت‌های خرید با هدف قیمتی در بالاترین سطح 22 فوریه قابل بررسی است.

استراتژی‌های معاملاتی EUR/USD برای امروز عبارتند از:
انجام خرید بر اساس الگو در سطح حمایتی اول یعنی بازه 1.0804 – 1.0796. هدف قیمتی: 1.0885. استاپ لاس: مطابق با قواعد مشخص شده در استراتژی معاملاتی.
انجام خرید بر اساس الگو در سطح حمایتی دوم یعنی بازه 1.0762 – 1.0749. هدف قیمتی: 1.0885. استاپ لاس: مطابق با قواعد مشخص شده در استراتژی معاملاتی.

 • تحلیل قیمت یورو: تحلیل شماره 3

یورو/دلار نزدیک به قیمت 1.0800 (سطح روانی، سطح فیبوناچی ریتریسمنت 23.6% از روند نزولی اخیر) حمایت یافته است اما هنوز موفق به عبور از میانگین متحرک ساده 200 دوره‌ای (SMA) در نمودار 4 ساعته، که در حال حاضر حدود 1.0820 قرار دارد، نشده است. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی زیر 50 باقی مانده، که نشان‌دهنده فقدان یک روند صعودی قدرتمند برای بهبود قیمت این جفت ارز است.

اگر قیمت یورو موفق شود بالای 1.0820 تثبیت شود و از آن سطح به عنوان حمایت استفاده کند، احتمالاً سطح قیمتی 1.0860 را بریک خواهد کرد و می‌تواند تا 1.0900-1.0910 که یک محدوده مقاومتی مستحکم است (سطح روانی مهم و برابر با فیبوناچی اصلاحی 50%) رشد کند.

در سوی دیگر، کلوز یورو در تایم فریم 4 ساعته زیر سطح 1.0800 می‌تواند فروشندگان را جذب کرده و در نتیجه زمینه را برای کاهش بیشتر قیمت به سمت حمایت در ابتدا 1.0760 (سطح حمایتی ثابت) و  سپس حمایت 1.0720 (سطح حمایتی ثابت) فراهم آورد.

 • تحلیل یورو امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل یورو امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی (Strong Sell) صادر شده است.

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 7 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 0 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 19 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خرید هستند و میانگین های متحرک سیگنال خنثی را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خنثی برای یورو امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

تحلیل یورو امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت یورو در ساعات معاملاتی آمریکا در روز پنجشنبه تحت فشار نزولی قرار گرفت و برای سومین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد. هرچند این جفت ارز توانست روز جمعه بالای 1.0800 ثابت بماند، اما تا زمانی که داده‌های تورمی منطقه یورو از یورو حمایت نکنند، افزایش قیمت آن و تشکیل روند صعودی قوی دشوار خواهد بود.

تورم در آمریکا، مطابق با تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده شخصی (PCE)، به 2.4% در مبنای سالانه در ژانویه کاهش یافت، گزارش پنجشنبه اداره تجزیه و تحلیل اقتصادی آمریکا این داده ها را منتشر کرد. شاخص قیمت PCE اصلی، که قیمت‌های نوسانی غذا و انرژی را حذف می‌کند، 2.8% در مبنای سالانه افزایش یافت و با پیش بینی تحلیلگران مطابقت داشت.

اظهارات تند مقامات فدرال رزرو (Fed) پس از داده‌های تورمی به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا رقبای خود را پشت سر بگذارد و باعث شد قیمت یورو تضعیف شود. رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، گفت که ممکن است مناسب باشد تا در تابستان نرخ‌ها را کاهش داد.

مری دیلی، رئیس فدرال رزرو سان فرانسیسکو، استدلال کرد که کاهش نرخ‌ها به سرعت می‌تواند باعث شود تورم گیر کند و لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، اعتقاد داشت که نمی‌توانند انتظار داشته باشند که کاهش تورم سال گذشته ادامه یابد.

در اواخر سشن معاملاتی امروز، یوروستات شاخص قیمت مصرف کننده هماهنگ شده (HICP) برای فوریه را منتشر می‌کند. در مبنای سالانه، پیش‌بینی می‌شود HICP به 2.5% افزایش یابد، که از افزایش 2.8% ثبت شده در ژانویه کمتر است. HICP اصلی قرار است در همین دوره 2.9% افزایش یابد.

اوایل هفته، داده‌های HICP از اسپانیا و فرانسه قوی‌تر از حد انتظار منتشر شد. در همین حال، تورم سالانه HICP در آلمان به 2.7% از 3.1% کاهش یافت که مظابق پیش بینی ها بود.

در صورتی که HICP اصلی برای منطقه یورو با سرعت بیشتری نسبت به پیش‌بینی‌ها افزایش یابد، واکنش اولیه می‌تواند به افزایش قیمت یورو کمک کند. از سوی دیگر، قرائت در یا زیر اجماع بازار می‌تواند به ارز آسیب برساند  قیمت یورو را کاهش دهد .

در نیمه دوم روز، PMI تولید ISM در دستور کار اقتصادی آمریکا قرار دارد. اگر PMI اصلی فراتر از 50 منتشر شود، USD ممکن است بیشتر تقویت شده و این امر سبب افت قیمت یورو خواهد شد.

 

 

1. خرید در روند نزولی ( Pullback) یا فروش در روند نزولی

این استراتژی از تمایل قیمت‌ها برای بازگشت قبل از ادامه در جهت اصلی روند استفاده می‌کند و به معامله‌گران فرصتی می‌دهد تا در سطوح مطلوب‌تری وارد یا از موقعیت‌ها خارج شوند. شناسایی سطوح کلیدی حمایت و مقاومت در اینجا حیاتی است، زیرا این نقاطی هستند که حرکت قیمت می‌تواند متوقف و معکوس شود. ابزارهایی مانند بازگشت‌های فیبوناچی، میانگین‌های متحرک و بالا و پایین‌های تاریخی قیمت، در تعیین این سطوح نقش اساسی دارند.

 

 •  به دنبال نشانه‌هایی از سرگیری روند اولیه پس از بازگشت باشید.

 •  از ورود دیرهنگام به بازار اجتناب کنید، زیرا قیمت ممکن است پس از اکثریت حرکت بازگشتی به شدت معکوس شود.

 

2. خرید در شکست (Breakout) و فروش در ریزش(Breakdown)

این رویکرد منتظر می‌ماند تا قیمت از سطوح حمایت یا مقاومت مستقر عبور کند، که نشان‌دهنده آغاز یک روند جدید است. این شکست‌ها یا ریزش‌ها اغلب پس از دوره‌های تثبیت قیمت رخ می‌دهند و می‌توانند منجر به حرکات قیمتی قابل توجهی شوند.

 

 •  صبر مهم است؛ منتظر یک شکست واضح از حمایت یا مقاومت قبل از ورود باشید.

 •  برای کاهش ریسک زمان‌بندی، در نظر داشته باشید که از استراتژی موقعیت جزئی استفاده کنید و پس از تأیید روند به موقعیت اضافه کنید.

 

3. ورود به الگوهای محدوده باریک

معامله بر اساس الگوهای محدوده باریک (NR7) بر دوره‌هایی با پایین‌ترین نوسان که احتمالاً توسط حرکات قیمتی قابل توجهی دنبال می‌شوند، متمرکز است. الگوی NR7 که با کوچک‌ترین محدوده از آخرین هفت میله مشخص می‌شود، نشان‌دهنده یک شکست یا ریزش قریب‌الوقوع است.

 

 •  تنظیم استاپ لاس‌های قطعی برای کاهش ریسک در صورت وقوع برگشت ضروری است.

 •  شناسایی الگوی NR7 نیازمند مشاهده دقیق دامنه‌های قیمت روزانه برای تشخیص تنظیم است.

 

بهترین زمان برای معامله جفت ارز یورو/دلار (EUR/USD)

 

بهترین زمان برای معامله روزانه جفت ارز EUR/USD بستگی زیادی به استراتژی معاملاتی، تحمل ریسک و توانایی نظارت بر بازارها در دوره‌های با نوسان بالا دارد. با توجه به ماهیت جهانی بازار فارکس، معامله در طول ۲۴ ساعت روز از دوشنبه تا جمعه امکان‌پذیر است، اما در همه ساعات فرصت‌ها یا ریسک‌های مشابهی وجود ندارد. درک دینامیک سشن های معاملاتی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر موفقیت فعالیت‌های معاملاتی شما داشته باشد. در اینجا تقسیم‌بندی اصلی جلسات معاملاتی و زمان‌هایی که ممکن است برای معامله EUR/USD در نظر بگیرید، آورده شده است:

 1. سشن معاملاتی آسیا (0:009:00 UTC)

 این جلسه معمولاً برای EUR/USD کمتر نوسانی است چون خارج از ساعات اصلی معاملاتی یورو و دلار آمریکا است.با این حال، می‌تواند زمان خوبی برای معامله باشد اگر شما مایل به بازاری آرام‌تر یا علاقمند به حرکات بازار آسیایی هستید.

 1. سشن معاملاتی اروپا (07:0016:00 UTC)

 بیشتر فعالیت‌های معاملاتی EUR/USD در این ساعات رخ می‌دهد، زیرا لندن بزرگ‌ترین مرکز معاملاتی فارکس است و 43% از تمام فعالیت‌های معاملاتی فارکس را به خود اختصاص داده است. نقدینگی و نوسان افزایش می‌یابد، فرصت‌های بیشتری برای معامله روزانه فراهم می‌کند اما ریسک را نیز افزایش می‌دهد.

 دوره همپوشانی با جلسه آسیا (07:0009:00 UTC) می‌تواند شاهد نوسان بیشتری باشد زیرا معامله‌گران اروپایی وارد بازار می‌شوند و معامله‌گران آسیایی موقعیت‌های خود را می‌بندند.

 1. سشن معاملاتی آمریکا (13:3022:30 UTC)

 این جلسه تا ساعت 16:00 UTC با جلسه اروپایی همپوشانی دارد، که باعث می‌شود دوره 13:30 تا 16:00 UTC به طور خاص نوسانی و نقدینگی بالا داشته باشد، برای معامله‌گران روزانه که به دنبال فرصت‌هایی هستند ایده‌آل است.

 نیویورک به عنوان دومین مرکز بزرگ معاملاتی، فعالیت قابل توجهی در EUR/USD را شاهد است، با بسیاری از معامله‌گرانی که بر این جفت تمرکز دارند.

 بهترین زمان‌ها برای افزایش نوسان و نقدینگی:

 07:0009:00 UTC: همپوشانی بین جلسات آسیا و اروپا.

 13:3016:00 UTC: همپوشانی بین جلسات اروپا و آمریکا. این دوره اغلب فعال‌ترین و دارای بیشترین نقدینگی و نوسان است، که آن را برای معامله روزانه ایده‌آل می‌کند.

 

مهمترین نکات برای تحلیل یورو 

 • جفت ارز EUR/USD نقدشونده ترین جفت ارز در جهان است.
 • معاملات EUR/USD تقریباً یک چهارم کل معاملات فارکس را نشان می دهد.
 • معامله گران مبتدی فارکس می توانند اندازه موقعیت (Position Size) را برای کنترل ریسک کاهش دهند.
 • تریدرهای حرفه ای می توانند اندازه موقعیت را افزایش دهند تا از فرصت های سود کامل استفاده کنند.

 جفت ارز EUR/USD نشان دهنده دو بازار بزرگ جهان است، با میلیون ها معامله گر که هر زمان که بازارهای لندن و نیویورک باز هستند، در معاملات فعال شرکت می کنند.یورو به دلار همچنین تعادل خوبی بین نوسانات و ثبات ارائه می‌دهد، به این معنی که این جفت ارز فرصت‌های پول‌سازی زیادی را بدون اینکه شما را در معرض خطرات اضافی قرار دهد، ارائه می‌کند. قبل از شروع تجارت EURUSD، چند نکته تخصصی مهم وجود دارد که دانستن آن بعنوان برگ برنده شماست.

هنگامی که EURUSD معامله می کنید، می خواهید در بهترین شرایط معاملاتی فارکس معامله کنید. این به معنای اسپرد کم، اهرم یا لوریج متوسط ​​و حداقل اندازه سفارش کم است تا معاملات شما را انعطاف‌پذیر نگه دارد. این ترکیب برای سرمایه گذاران کوچک و بزرگ مناسب است.

زمان بندی معاملات 

زمان‌بندی همیشه در بازار فارکس مهم است و زمانی که در حال معامله با EURUSD هستید اهمیت بیشتری دارد. زمانی که بازار لندن یا نیویورک باز است، این جفت بیشترین فعالیت را دارد، بنابراین می‌خواهید برنامه معاملاتی خود را مطابق با آن تنظیم کنید.

این پویایی منحصر به فرد بین یورو و دلار آمریکا در زمان افتتاح دو بازار وجود دارد. شما می خواهید الگو را بشناسید تا بتوانید از حرکات بازار سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال، هنگامی که جلسه اروپا شروع می شود، شاهد افزایش فعالیت های معاملاتی خواهید بود.

5:00 GMT ساعتی است که می خواهید علامت گذاری کنید. این زمانی است که نشست اروپا بسته می شود. همچنین آرام‌ترین زمان برای این جفت است، زیرا معامله‌گران معمولاً موقعیت‌های خود را می‌بندند یا سفارشات خود را تا شروع جلسه بعدی ایالات متحده متوقف می‌کنند.

جهش های بزرگ و عواملی که باعث آنها می شوند

بسته به سبک معاملاتی خود، می توانید به طور متوسط ​​روزانه 40 تا 50 پیپ در هنگام معامله EURUSD هدف گذاری کنید. این جفت به برگزاری تجمع های بزرگ (و گسترده) معروف است و اغلب چندین بار در روز نقاط مقاومت و حمایت خود را به چالش می کشد.

معاملات خبری به ویژه با EURUSD موثر است. شرایط سیاسی و اقتصادی، اعلامیه‌های اتحادیه اروپا و فدرال رزرو، و نحوه واکنش دو بازار به آنها معمولاً باعث جهش‌های بزرگی می‌شوند که به شما امکان می‌دهد پیپ‌های بیشتری را تضمین کنید.

تنها چیزی که نیاز دارید این است که به جای مخالفت با بازار با آن همراه شوید. این ساده تر از انجام دادن است. اگر می خواهید هنگام معامله EURUSD سود بیشتری داشته باشید، باید مایل به خواندن به روز رسانی ها، توجه به تغییرات بازار و آمادگی برای اطلاعیه های بزرگ باشید.

با این حال، به این نکات توجه کنید و همه چیز آسان تر خواهد شد. شما شروع به شناخت الگوهایی خواهید کرد که این جفت تولید می کند، در بهترین شرایط معامله می کنید و می توانید از این جهش های بزرگ برای کسب پیپ های بزرگ استفاده کنید.

بهترین اندیکاتورها برای معامله جفت ارز یورو/دلار

جفت ارز EUR/USD، به عنوان یکی از پرمعامله‌ترین جفت‌های ارزی در بازار فارکس، توسط معامله‌گران با استفاده از مجموعه‌ای متنوع از شاخص‌های تحلیل تکنیکال بررسی می‌شود. هر یک از این شاخص‌ها بینش‌هایی در مورد جنبه‌های مختلف رفتار بازار ارائه می‌دهند و به معامله‌گران کمک می‌کنند تا تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرند.

 مروری کوتاه بر محبوب‌ترین شاخص‌های تحلیل تکنیکال برای EUR/USD:

 1. میانگین‌های متحرک (MAs)

میانگین‌های متحرک، از اندیکاتورهای اساسی در معاملات فارکس بشمار رفته و نمایانگر واضحی از روند بازار در یک دوره مشخص فراهم می‌کنند. آنها داده‌های قیمتی را هموار کرده تا روندها و احتمال برگشت‌های احتمالی را شناسایی کنند. معامله‌گران اغلب از دو یا چند MA با چارچوب‌های زمانی مختلف استفاده می‌کنند تا سیگنال‌هایی دریافت کنند . به عنوان مثال، عبور یک MA کوتاه‌مدت از یک MA بلند مدت ممکن است نشان‌دهنده یک سیگنال خرید باشد.

 1. شاخص قدرت نسبی (RSI)

RSI یک اندیکاتور بازگشتی است که نقاط قیمتی و سطوح بازگشتی بازار را تعیین و تایید کرده تا شرایط اشباع خرید و اشباع فروش را شناسایی کند. خوانش RSI بالای ۷۰ معمولا نشان‌دهنده این است که یک ارز بیش از حد خریداری شده است، در حالی که یک خوانش زیر ۳۰ نشان‌دهنده اشباع فروش است. این می‌تواند برگشت‌های احتمالی یا فرصت‌های بازگشتی را نشان دهد.

 1. باندهای بولینگر

باندهای بولینگر(Bollinger Bands) شامل یک باند میانی به عنوان یک میانگین متحرک هستند، با دو باند خارجی که انحراف معیارهایی از باند میانی هستند. آنها به شناسایی نوسان بازار و شکست‌های احتمالی قیمت کمک می‌کنند. وقتی باندها محکم می‌شوند، اغلب نشان‌دهنده حرکت تند قیمت در یکی از جهات است.

 1. فیبوناچی بازگشتی

این ابزار برای شناسایی سطوح کلیدی حمایت و مقاومت بر اساس اعداد فیبوناچی استفاده می‌شود. معامله‌گران سطوح فیبوناچی را روی حرکات قیمتی قابل توجه (از بالا به پایین یا برعکس) رسم می‌کنند و از این سطوح برای پیش‌بینی اینکه قیمت در آینده کجا ممکن است حمایت یا مقاومت را پیدا کند، استفاده می‌کنند.

 1. اندیکاتور استوکاستیک

مشابه RSI، اندیکاتور استوکاستیک برای تعیین شرایط اشباع خرید و اشباع فروش استفاده می‌شود. این قیمت پایانی یک جفت ارز را با دامنه قیمتی آن در یک دوره زمانی داده شده مقایسه می‌کند. خوانش‌های بالای ۸۰ نشان‌دهنده شرایط اشباع خرید و خوانش‌های زیر ۲۰ نشان‌دهنده شرایط اشباع فروش هستند.

 1. MACD (اختلاف میانگین متحرک همگرایی واگرایی)

MACD یک شاخص پیرو روند تکانه است که رابطه بین دو میانگین متحرک از قیمت یک جفت ارز را نشان می‌دهد. این شامل خط MACD (تفاوت بین دو EMA)، خط سیگنال (یک EMA از خط MACD)، و هیستوگرام (تفاوت بین MACD و خط سیگنال) است. MACD برای شناسایی تکانه، جهت روند و برگشت‌های احتمالی استفاده می‌شود.

هر یک از این شاخص‌ها می‌توانند به همراه دیگران برای تأیید روندها، شناسایی نقاط ورود و خروج احتمالی و مدیریت ریسک استفاده شوند. معامله‌گران اغلب تنظیمات این شاخص‌ها را برای مطابقت با استراتژی معاملاتی و تحمل ریسک خود سفارشی می‌کنند.

 

تحلیل یورو، 9 اسفند 1402

در این مطلب به تحلیل یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما…

تحلیل فارکس (جفت ارزهای اصلی و شاخص ها)، 9 اسفند 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر حرکت نزولی را نشان می دهد. با این حال، قیمت می تواند قبل از از سرگیری ادامه روند نزولی بالقوه به سمت حمایت اول، به سمت مقاومت اول افزایش یابد. اولین سطح مقاومت…

تحلیل یورو، 8 اسفند 1402

در این مطلب به تحلیل یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،3 اسفند 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY (شاخص دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت صعودی را نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده یک جهش صعودی بالقوه از سطح حمایت اول و به دنبال حرکت به سمت مقاومت اول است. سطح حمایت اول در 103.79 به…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،2 اسفند 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY (شاخص دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت صعودی را نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده یک جهش صعودی بالقوه از سطح حمایت اول و به دنبال حرکت به سمت مقاومت اول است. سطح حمایت اول در 103.79 قابل…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،1 اسفند 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: برای DXY، حرکت فعلی در نمودار صعودی ارزیابی می‌شود و عوامل متعددی در این چشم‌انداز نقش دارند. یکی از عوامل قابل توجه این است که قیمت در حال حاضر بالای یک خط روند صعودی اصلی قرار گرفته است…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،30 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: حرکت فعلی DXY صعودی است که توسط چندین عامل پشتیبانی می‌شود، از جمله موقعیت آن در بالای یک خط روند صعودی اصلی، که نشان‌دهنده پتانسیل حرکت صعودی بیشتر است. احتمال جهش صعودی از سطح حمایت اول وجود دارد…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،26 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر یک حرکت نزولی را نشان می دهد، که حاکی از ادامه احتمالی روند نزولی است. سطح حمایت اول در 104.52 قرار دارد که به عنوان حمایت پولبک شناخته می شود. این سطح مربوط…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،25 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر یک حرکت نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده ادامه احتمالی روند نزولی است. اولین سطح حمایت در 104.52 به عنوان یک حمایت پولبک شناسایی می شود که همزمان با سطح 38.20%…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،24 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر یک حرکت خنثی را منعکس می کند که نشان دهنده عدم وجود جهت روشن در بازار است. احتمال نوسان قیمت بین سطح مقاومت اول و حمایت اول وجود دارد. سطح حمایت اول در…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،19 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر یک حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده یک روند نزولی است. احتمال ادامه نزولی به سمت سطح حمایت 1 وجود دارد. حمایت اول در 103.73 به عنوان یک حمایت…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،18 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. قیمت به طور بالقوه می تواند یک ادامه نزولی به سمت حمایت اول باشد. اولین سطح حمایت در 103.73 به…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،17 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. بر اساس تجزیه و تحلیل، قیمت به طور بالقوه می تواند یک واکنش نزولی را از مقاومت اول تجربه کند…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،16 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. بر اساس تجزیه و تحلیل، قیمت به طور بالقوه می تواند در کوتاه مدت به سمت مقاومت اول افزایش یابد،…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،13 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY (شاخص دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت کلی خنثی را نشان می دهد که نشان دهنده عدم وجود روند قوی در هر دو جهت است. قیمت به طور بالقوه می تواند بین سطوح مقاومت اول و…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،12 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر حرکت کلی خنثی را نشان می دهد که نشان دهنده فقدان جهت روند واضح است. قیمت به طور بالقوه می تواند بین سطوح مقاومت اول و حمایت اول در نوسان باشد. سطح حمایت…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،11 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: تجزیه و تحلیل نمودار DXY (شاخص دلار آمریکا) یک حرکت کلی خنثی را نشان می دهد که نشان دهنده عدم وجود جهت روند واضح در حال حاضر است. با توجه به این موضع خنثی، یک سناریوی بالقوه وجود…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)،10 بهمن 1402

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY (شاخص ارز دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت کلی خنثی را نشان می دهد که نشان دهنده فقدان یک سوگیری جهت دار قوی است. تحلیل نشان می‌دهد که قیمت می‌تواند به طور بالقوه بین سطوح مقاومت…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و ارزهای دیجیتال)

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY (شاخص ارز دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت کلی صعودی را نشان می دهد که نشان دهنده قدرت دلار آمریکا است. با توجه به تحلیل شما، پتانسیل یک شکست صعودی از سطح مقاومت 1 و افزایش…

تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

شاخص دلار (DXY) در تحلیل فارکس امروز ابتدا اجازه دهید با تحلیل تکنیکال شاخص دلار شروع کنیم: نمودار DXY در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده تضعیف دلار آمریکا است. در این سناریو، احتمال ادامه نزولی به سمت سطح حمایت 1 وجود دارد. حمایت اول در 101.77 به چند…