در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

از دیدگاه تکنیکال، هر حرکت صعودی بعدی XAU/USD احتمالاً با مقاومتی در نزدیکی محدوده 2041 – 2042 دلار، یا بیش از بالاترین سطح دو هفته‌ای که آخرین بار روز پنج‌شنبه لمس شد، مواجه خواهد شد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

 

شکست مقاومت مذکور تأییدکننده شکست مقاومت میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) است و راه را برای سودهای بیشتر هموار خواهد کرد. با توجه به اینکه اسیلاتورها در نمودار روزانه تازه شروع به صدور سیگنال های صعودی کرده‌اند، قیمت طلا ممکن است سپس به مقاومت مهم بعدی در نزدیکی منطقه عرضه یعنی 2,065 دلار برخورد کند.

اگر مقاومت کلیدی 2,065 با قدرت بریک شود و قیمت بتواند در بالا آن تثبیت دهد، رالی صعودی، قیمت طلا را می‌تواند برای اولین بار از اوایل دسامبر 2023، به سمت سطح روانی مهم 2,100 دلار سوق دهد.

در طرف مقابل، کمترین سطح نوسان overnight، که در حدود منطقه 2,025 دلار می باشد، حمایت مهمی است که از افت قیمتی طلا می تواند جلوگیری نماید، پیش از رسیدن قیمت به میانگین متحرک ساده 100 روزه به عنوان حمایت مهم بعدی طلا، که در حال حاضر نزدیک به منطقه 2,009 دلار است.

سطح حمایتی مهم پایین تر سطح روانی و مهم 2,000 دلار می باشد. بریک شدن سطح روانی 2,000 دلار روند کوتاه‌مدت را به نفع فروشندگان (معامله‌گران خرسی) تغییر داده و قیمت طلا را به سمت سطح حمایتی 1,984 دلار خواهد رساند، در صورت از دست رفتن این حمایت رسیدن قیمت طلا به حمایت بسیار مهم میانگین متحرک ساده 200 روزه که نزدیک به محدوده 1,966 – 1,967 دلار است بسیار محتمل می باشد.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 26 بهمن 1402

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

قیمت طلا در حال حاضر دارای روند صعودی به سوی بالا و در حال نزدیک شدن به مقاومت اول خود در بازه 2046 – 2052 می‌باشد. پیشنهاد می‌شود پس از تست این محدوده مقاومتی، موقعیت‌های فروش جدیدی با حد سودهای در سطح ابتدایی 2016 و سطح بعدی 1985 ایجاد کنید. برای شروع معاملات فروش، منتظر رسیدن به مقاومت مذکور و بازگشت قیمت از سمت آن باشید ( محدوده مقاومتی 2046 – 2052، بازه ای است که به احتمال بسیار فروشندگان پوزیشن های خود را باز کرده و قیمت با فشار فروش رو به رو شود).

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که مقاومت 2046 – 2052 در جریان معاملات به سمت بالا شکسته شود، انتظار می‌رود که روند کوتاه مدت به صورت صعودی تغییر کند. در این حالت، در نظر داشته باشید معاملات خرید را با هدف‌هایی در بازه 2108 – 2121 انجام دهید.

راهنمای معاملاتی امروز XAUUSD:

  • فروش بر اساس الگوی شکل‌گرفته در مقاومت اول یعنی بازه 2046 – 2052. هدف‌های سود: 2016، 1985. حد ضرر: بر اساس استراتژی معاملاتی در نظر گرفته شده.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

افزایش ملایم قیمت طلا به سطخ 2,033.34 دلار، که نشان‌دهنده‌ی افزایش 0.11% آن است، ثبات و قدرت طلا را در بازار نوسانی تأیید می‌کند. این فلز گرانبها با قرار گرفتن بالای این سطح، که به عنوان حمایت حیاتی 2,027.13 دلار عمل می‌کند، روند صعودی و تمایل به افزایش قیمت را از خود نشان می دهد.

 

تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطوح مقاومتی در 2041.30، 2053.29، و 2065.71 دلار قرار گرفته اند که به نماینگر موانع و سطوح مقاومتی بالقوه در برابر روند صعودی طلا می باشند. در مقابل، حمایت‌ها در 2015.06، 2001.46، و 1988.19 دلار، مهمترین حمایت های طلا برای حفظ روند صعودی و عدم ریزش بیشتر قیمت آن می باشند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در 57، به همراه میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) در 2,024.69 دلار، روند خرید غالب را نشان می‌دهند و چشم‌انداز صعودی این دارایی را تأکید می‌کنند، به شرطی که قیمت بتواند بالای حمایت محوری 2,027.13 باقی بماند.

بخوانید  تحلیل طلا + بهترین استراتژی معاملاتی طلا

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 9 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 21 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

نکات کلیدی در تحلیل بنیادی امروز XAU/USD:

  • افزایش قیمت طلا با ضعیف شدن دلار و بازدهی‌ خزانه داری
  • انتظارات کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تقاضا برای طلا را افزایش می‌دهد
  • گزارش‌های اقتصادی و سیاست فدرال رزرو بر چشم‌انداز طلا تأثیر می‌گذارند

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

بازگشت بازار طلا

قیمت‌ طلا در روز سه‌شنبه شاهد یک بازگشت صعودی ملایم هستند، تحت تأثیر کاهش ارزش دلار آمریکا و بازدهی خزانه‌داری. گزارش‌های کلیدی اقتصادی و بینش‌های مقامات فدرال رزرو درباره کاهش‌های نرخ بهره آینده، نقاط کلیدی تعیین روند XAU/USD هستند.

دلار آمریکا و بازدهی خزانه‌داری

امروز شاخص دلار آمریکا (DXY) افت خود را ادامه داد، همراه با کاهش در بازدهی اوراق قرضه 10 ساله. این ترکیب، جذابیت طلا را برای دارندگان سایر ارزها افزایش داده و به افزایش قیمت طلا بالای 2,000 دلار برای هر اونس کمک کرده است. کاهش‌های نرخ بهره فدرال رزرو که بازارهای مالی حدود نیم سال در انتظار آن ها هستند نیز نقش کلیدی در شکل‌گیری انتظارات سرمایه‌گذاران و روند قیمتی طلا دارند.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 10 بهمن 1402

داده‌های اقتصادی و سیاست فدرال رزرو

سرمایه‌گذاران به دقت گزارش‌های اقتصادی مختلف از جمله آخرین اطلاعات درباره فروش خانه‌های نو، تولید ناخالص داخلی و سفارشات کالاهای دوام‌دار را تحلیل می‌کنند. این نکات داده‌ای بینش‌های حیاتی درباره سلامت اقتصاد آمریکا در شرایط نرخ بهره بالا و نگرانی‌های مداوم درباره تورم را ارائه می‌دهند.

تصمیمات سیاستی فدرال رزرو، به ویژه در مورد نرخ‌های بهره، بر این داده‌ها متکی هستند، با تمرکز بر رسیدن تورم به هدف 2 درصدی. با این حال، داده‌های اخیر تورم که از انتظارات بازار فراتر رفته‌اند، نشان می‌دهند که تورم ممکن است سرسخت‌تر از آنچه قبلاً تصور می‌شد باشد.

انتظارات بازار و پیش‌بینی‌های نرخ بهره

حس بازار تغییر کرده و اکنون اولین کاهش نرخ بهره را برای ماه ژوئن به جای مارس پیش‌بینی می‌کند، همانطور که ابزار CME FedWatch نشان می‌دهد، این تغییر در انتظارات پس از اظهارنظرهای اخیر مقامات فدرال و انتشار داده‌های اقتصادی رخ داده است. در حال حاضر، بازارها 63% احتمال را به کاهش نرخ بهره در ژوئن اختصاص می‌دهند. نرخ‌های بهره پایین‌تر به طور معمول جذابیت طلا را، که بهره‌ای ندارد، افزایش می‌دهد.

گزارش‌های پیش رو و حرکت شاخص دلار

سرمایه‌گذاران منتظر شاخص قیمت هزینه‌های شخصی مصرفی هسته‌ای (یک شاخص تورم حیاتی برای فدرال رزرو) هستند که اواخر این هفته منتشر می‌شود. در همین حال، شاخص دلار آمریکا نسبتاً ثابت باقی مانده است، با انتظار اینکه داده‌های اقتصادی آینده سرنخ های بیشتری بر زمان‌بندی کاهش نرخ بهره فدرال ارائه دهند.

پیش‌بینی بازار کوتاه‌مدت

با توجه به داده‌های اقتصادی فعلی، انتظارات سیاستی فدرال رزرو و احساسات بازار، چشم‌انداز کوتاه‌مدت برای طلا صعودی به نظر می‌رسد. کاهش‌های نرخ بهره مورد انتظار و عدم قطعیت‌های اقتصادی جاری احتمالاً تقاضا برای طلا را حفظ کرده و ممکن است قیمت‌ها را به سطح بالاتری ببرد. کلیدی‌ترین مسئله، نظارت دقیق بر گزارش‌های اقتصادی آتی و اظهارات مقامات فدرال رزرو برای هرگونه انحراف قابل توجه از انتظارات فعلی خواهد بود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید