۰۴/۰۸/۱۴۰۱
تحلیل طلا + نقطه ورود

تحلیل طلا

تحلیل قیمت طلا XAUUSD

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت لحظه‌ ای طلا

تحلیل طلا : ۶ تیر ۱۴۰۱

قیمت طلا همچنان در بالای سوپر ترند ۴ساعته است و همچنان سیگنال خرید میدهد. در ساعات پایان معاملاتی هفته گذشته بازار جهانی فارکس، این فلز گرانبها با حجم بالایی نوسانات مختلفی داشت.

به نظر می‌رسد برای طلا جذاب تر است تا به سمت حمایت ۱۸۰۵ دلاری خود حرکت کند و با یک واگرایی در RSI چهارساعته، مجدد به سمت قیمت های بالاتر برود. چرا که در این قیمت یک ناحیه تقاضای مناسبی نیز شکل گرفته است.

تحلیل طلا

تحلیل طلا : ۳ تیر ۱۴۰۱

در قیمت طلا و نمودار چهارساعته، با حرکت قیمت‌ها به زیر اندیکاتور ایچیموکو، ما یک سوگیری نزولی داریم که قیمت‌ها از مقاومت اول ما در 1848.25 کاهش می‌یابد، جایی که مقاومت بالا نوسان افقی به حمایت اول ما در 1807.93 در راستای حمایت کم نوسان است. از طرف دیگر، قیمت ممکن است ساختار مقاومت اول را بشکند و به سمت مقاومت دوم در 1874.20 حرکت کند که در راستای مقاومت نوسانی بالا، -27.2٪ گسترش فیبوناچی و 100٪ طرح ریزی فیبوناچی است.

حوزه های مورد توجه:

بازه زمانی H4، اولین مقاومت در 1848.25
بازه زمانی H4، پشتیبانی اول در 1807.93

اندیکاتور (تایم فریم روزانه)
سیگنال
RSI
خنثی
MACD
فروش
EMA 50
فروش
EMA100
فروش
EMA 200
فروش
IchiMoku Base Line
خنثی

تحلیل طلا : ۲ تیر ۱۴۰۱

در قیمت طلا و تایم فریم ۴ ساعته، با حرکت قیمت‌ها به زیر اندیکاتور ایچیموکو، ما یک سوگیری نزولی داریم که قیمت‌ها از مقاومت اول ما در 1848.25 کاهش می‌یابد، جایی که مقاومت بالا نوسان افقی به حمایت اول ما در 1807.93 در راستای حمایت کم نوسان است.

از طرف دیگر، قیمت ممکن است ساختار مقاومت اول را بشکند و به سمت مقاومت دوم در 1874.20 حرکت کند که در راستای مقاومت نوسانی بالا، -27.2٪ گسترش فیبوناچی و 100٪ طرح ریزی فیبوناچی است.

اندیکاتور (تایم فریم روزانه)
سیگنال
RSI
خنثی
MACD
خرید
EMA 50
فروش
EMA100
فروش
EMA 200
فروش
IchiMoku Base Line
خنثی

آخرین تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال طلا

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال طلا به همراه پیش بینی قیمت طلا

تحلیل طلا تحلیل فارکس

تحلیل طلا : بازار در حالت رنج

تحلیل طلا | تکنیکال و فاندامنتال ۱ تیر ۱۴۰۱مرتضی علوی نیک تاریخ تحلیل تحلیل‌گر توضیح کامل تحلیل نمودار روزانه طلا نشان می دهد که علاقه برای ورود به پوزیشن های لانگ بسیار کم است. اندیکاتور مومنتوم در سطوح منفی به سمت پایین تر حرکت می کند، در حالی که RSI در حدود 47 تثبیت می […]

ادامه مطلب
تحلیل طلا تحلیل فارکس تحلیل فاندامنتال

تحلیل قیمت طلا : صعود محدود کوتاه مدت

قیمت طلا از پایین ترین حد چند هفته ای خود بازیابی می شود در حالی که قدرت این روند کوتاه مدت صعودی محدود به نظر می رسد. طلا در ناحیه 1810 دلار مورد حمایت خریداران قرار گرفت و از پایین ترین سطح چهار هفته ای که در اوایل این سه شنبه به ثبت رسید، یک […]

ادامه مطلب
تحلیل طلا تحلیل فارکس

تحلیل طلا: ۲۲ خرداد | حجم زیاد خرید در ساعات پایان معاملاتی

قیمت طلا در ۲ ناحیه عرضه و تقاضای بسیار مهمی قرار گرفته است. در پایان ساعات معاملاتی این فلز گران‌بها، قیمت این کالا با حجم بسیار بالایی بسته شد.

ادامه مطلب
تحلیل طلا تحلیل فارکس نرخ ارز و طلا

قیمت طلا و تحلیل قیمت | ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

قیمت طلا: آیا شکست روند صعودی شاخص اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده را تغییر خواهد داد؟ با توجه به روند خنثی قیمت دلار، قیممت طلا همچنان در اوج قیمتی خود در روز پنج شنبه باقی مانده است چرا که تحلیل تکنیکال دلار نشان دهنده شکل گیری روند خنثی در قیمت دلار است. شاخص اشتغال […]

ادامه مطلب
سکه و طلا طراحی

بررسی قیمت طلا / اسفند ماه 98

هر کسی با داشتن کمی سواد اقتصادی می داند که وضعیت اقتصاد و قیمت کالاها در بازار به میزان و وضعیت عرضه و تقاضا بستگی دارد. در این مقاله به بررسی قیمت طلا در سال ۹۸ می پردازیم. اما عرضه و تقاضا پایه ترین حالت بازار را تعیین می کنند و با وارد شدن فاکتورهای […]

ادامه مطلب
سرمایه گذاری سکه و طلا

بازار آتی سکه چگونه خواهد بود؟

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که به دنبال سرمایه گذاری بر روی یک بازار مناسب و با بازدهی بالا هستید، حتما مقاله بازار آتی سکه چگونه خواهد بود؟ برای شما مفید است؛ پس در ادامه همراه ما باشید. بازار آتی سکه چگونه خواهد بود؟ همانطور که می دانید و اعداد و […]

ادامه مطلب
اخبار اقتصادی بورس امریکا بورس چین سکه و طلا

تاثیر کرونا در بازار بورس جهانی

تاثیر کرونا بر بازار های مالی جهانی با شیوع  ویروس کرونا در جهان بازارهای مالی با رکود بی سابقه ای مواجه شدند. تاثیر کرونا روی بازار جهانی رکودی به وجود آورد که رکورد بحران مالی سال ۲۰۰۸ را هم شکست. هنوز امکان تخمین میزان خساراتی که این بحران به اقتصاد جهانی وارد کرده است ممکن […]

ادامه مطلب
اخبار اقتصادی سرمایه گذاری سکه و طلا

نوسانات قیمت سکه طلا در سال های 98-97

آیا به این موضوع توجه کرده اید که اگر در ابتدای سال های 97 و 98 مبلغ 100 میلیون تومان سکه طلا خریده بودید در حال حاضر چه میزان سود یا ضرر شامل حالتان شده بود ؟ سرمایه گذاری در بازار سکه طلا همواره به علت ریسک پایین مورد توجه سرمایه گذاران بوده و در […]

ادامه مطلب

آموزش تحلیل طلا

چگونه قیمت طلا را تحلیل کنیم؟

نکات سرمایه گذاری در طلا

تعداد کمی از بازارهای روی زمین جذابیت تاریخی طلا را دارند. در حالی که امروزه معاملهگران گزینههای معاملاتی متعددی در اختیار دارند، طلا ذخیرهای طولانی مدت از ارزش بوده است و از زمانی که انسانها با یکدیگر معامله کردهاند، علاقه دلالان و واسطه ها را برانگیخته است.

در این مقاله، با بررسی استراتژیها، نکات و تاکتیکهای تجارت طلا، کمی دقیقتر آشنا می شویم.

نکات تحلیل طلا

احتمالاً یکی از بارزترین جنبههای طلا، به ویژه در درازمدت، حساسیت و کشش قیمتی ای است که اغلب نسبت به این فلز از سوی سایر کالا ها  نشان داده میشود.

نکته شماره 1 تحلیل طلا: با شرایط فعلی سازگار شوید

نکته کلیدی در معاملات امروزه دارایی های مالی و انواع کالا ها اهمیت دارد، سازگاری و شناخت معامله گران نسبت به روند های موجود قیمتی در انواع بازار هاست.

اگر بازارهای طلا معطوف به میانگین و محدود به دامنه باشند، معاملهگر احتمالاً میخواهد با رویکردی مبتنی بر دامنه به تحلیل و بررسی  بپردازد.

اما، زمانی که بازارهای طلا دارای روند هستند، معامله گران می خواهند از استراتژی های روند برای انطباق با شرایط فعلی استفاده کنند.

نکته 2 تحلیل طلا: مراقب دلار آمریکا باشید

دلار آمریکا در تعداد زیادی از بازارها و به اشکال مختلفی معامله می شود، اما در بزرگترین بازارها، طلا به دلار آمریکا معامله می شود.

یک معادله رایج در پلتفرمهای CFD:  مظنه قیمت طلا به صورتXAU/USDطلا به دلار ارائه می شود!

نماد شیمیایی طلا در جدول تناوبی عناصرAUو مخرج در آن مظنه دلار آمریکا است.

این نماد همچنین به این معنی است که همه عوامل برابر هستند و اگر طلا حرکتی نداشته باشد اما ارزش دلار آمریکا افزایش یابد، قیمت طلا می تواند کاهش پیدا کند

بنابر این همبستگی معکوس قیمت دلار و قیمت طلا محسوس به نظر می رسد.

البته موارد استثناء نیز در بازار وجود دارد. سناریوهایی وجود دارد که ممکن است ارزش هر دو به طور همزمان افزایش یا کاهش پیدا کند ، هرچند از نظر تاریخی کامل شدن چنین سناریوهایی معدود و نادر بوده است.

نکته شماره 3 تحلیل طلا: چارچوب های زمانی خود را بشناسید

شرایط و تغییرات بازار میتواند در کوتاهمدتنیز رخ دهد، و برای معاملهگران مهم است که نوعی چارچوب ثابت برای تجزیه و تحلیل خود داشته باشند تا بتوانند استراتژیهای خود را به روشی که میخواهند به درستی اجرا کنند.

همانطور که در مقاله چند فریم زمانی اشاره شد، معامله گران باید بازارها را در تایم فریم های مختلف تجزیه و تحلیل کنند.

استراتژی سرمایه گذاری در طلا

شاید مهمتر از استراتژی خاصی که شخص برای تجزیه و تحلیل یا تنظیم معاملات طلا استفاده می کند، تناسب آن استراتژی با شرایط خاص و روز بازار باشد.

به عنوان مثال، اگر به تصویر بالا نگاه کنیم و روی جعبه های سبز تمرکز کنیم، زمانی که روند کوتاه مدت در جهت روند بلندمدت حرکت می کند، معامله گران می خواهند از ضرب المثل قدیمی خرید پیروی کنند.

با این حال، در بخش های خاکستری، زمانی که قیمت ها در نوسان است، معامله گران می خواهند به طور مشابه پایین بخرند و بالا بفروشند، اما آنها می خواهند این کار را به روشی متفاوت انجام دهند.

بنابراین توجه به میزان و حجم معاملات و هم چنین تحلیل تکنیکال قیمت طلا و نیز برخورداری از اطلاعات مناسب در راستای روانشناسی بازار، می تواند موجب اعمال تصمیمات به موقع ، درست و دقیق از سوی معامله گران و سرمایه گذاران گردد.

تاریخچه چیست؟

چگونه قیمت طلا را تحلیل کنیم؟

طلا یکی از گران بها ترین کالا ها در جهان است که در طول تاریخ به عنوان وسیله ای برای حفظ ارزش و نیز مبادله مورد استفاده قرار گرفته است.
در این مقاله، متوجه خواهید شد که طلا به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد، تاریخچه بازار و نحوه عملکرد آن چگونه است و چه چیزی بر قیمت طلا تأثیر می گذارد.

نکات اصلی

  • طلا چیست و چه کاربردی دارد؟
  • چه چیزی بر قیمت طلا تاثیر می گذارد؟
  • چگونه می توان طلا را معامله کرد؟

طلا چیست و چه کاربردی دارد؟

طلا یک فلز گرانبها است که در طول تاریخ به دلیل رنگ زنده، انعطاف پذیری و چکش خاری و کمیابی نسبی، مورد توجه بوده است.
به عنوان یک عنصر جدایی ناپذیر در تولید جواهرات و هم چنین قابلیت استفاده در صنایع الکترونیک، طلا همواره یکی از محبوب ترین کالاها در میان اقشار مختلف جامعه بوده است.
طلا به دلیل تمایل به حفظ یا افزایش ارزش خود در دوره های آشفتگی بازار، همیشه به عنوان یک ابزار پولی و همچنین دارایی ایمن مورد استفاده قرار گرفته است.

تاریخچه طلا به عنوان یک طبقه دارایی

برای هزاران سال، انسان ها حق بیمه بالایی برای طلا قائل شده اند. این نماد واحد پول برخی از مشهورترین تمدن های جهان، مانند امپراتوری مصر باستان و روم بوده است.
از اواخر قرن نوزدهم تا آغاز جنگ جهانی اول، ارزش ارزهای مختلف به مقدار مشخصی از طلا پیوند خورده بود.

با پایان جنگ جهانی دوم، اکثر اقتصادهای بزرگ کره زمین در یک سیستم مالی مبتنی بر قیمت تعیین شده طلا، که به دلار آمریکا گره خورده بود، فعالیت می کردند. این مسئله در سال 1971 زمانی که ایالات متحده تصمیم گرفت همسویی دلار خود را با کالا متوقف کند، پایان یافت.
در حالی که این فلز گرانبها به عنوان یک ارز رسمی عمل نمی کند، اما قیمت آن همچنان یک عنصر بسیار تأثیرگذار در بازارهای مالی و اقتصادهای جهان است.

تحلیل طلا
تحلیل طلا

چه چیزی بر قیمت طلا تأثیر می گذارد؟

عواملی که بر قیمت طلا تأثیر می گذارند عبارتند از ثبات، عرضه و تقاضا، تصمیمات بانک مرکزی و حجم معاملات از طریق ETF.

ثبات

طلا به عنوان ابزار مالی زیربنای ارزهای جهانی، دارایی نسبتا مطمئنی در نظر گرفته می شود.
قیمت آن در مواقع آشفتگی افزایش می یابد، زیرا دولت ها و سرمایه گذاران به عنوان پوششی در برابر عدم اطمینان به آن روی می آورند.
برعکس، قیمت طلا معمولاً در زمان‌های باثبات کاهش می‌یابد، زیرا راه‌های سرمایه‌گذاری پرمخاطره‌تر اما بالقوه سودآورتر قابل دوام‌تر می‌شوند.

عرضه و تقاضا

مانند بسیاری از دارایی های موجود در بازار آزاد، مازاد تقاضا برای طلا (معمولاً برای جواهرسازی، یا ساخت برخی محصولات پزشکی، صنعتی و تکنولوژیکی) قیمت طلا را بالا می برد (با فرض ثابت بودن عرضه).

از سوی دیگر، تضعیف تقاضا اغلب بر ارزش آن اثر معکوس دارد و قیمت را پایین می‌آورد (با فرض ثابت بودن عرضه).

بسیاری از ذخایر طلای جهان توسط بانک های مرکزی در کشورهای توسعه یافته، در مکان هایی مانند اروپا و آمریکای شمالی کنترل می شود.

در نتیجه، این بانک ها قدرت قیمت گذاری بسیار زیادی در بازارهای جهانی طلا دارند. اگر بانک ها به طور ناگهانی میزان طلای خود را افزایش یا کاهش دهند، این امر تأثیر بزرگی بر قیمت طلا خواهد داشت.
بنابراین بانک‌های مرکزی بر تعهد مشترک (هر چند غیررسمی) برای خودداری از مشارکت یکجانبه در فروش طلا در مقیاس بزرگ که می‌تواند بازارهای جهانی را بی‌ثبات کند، تأکید دارند.

 


بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری بزرگ مقدار قابل توجهی طلای فیزیکی را در اختیار دارند. بنابراین، ورودی و خروجی از چنین صندوق هایی می تواند با تغییر عرضه و تقاضای فیزیکی در بازار، بر قیمت طلا تأثیر بگذارد.

چگونه طلا بر ارزها تأثیر می گذارد

وقتی صحبت از رابطه طلا با ارزها می شود، همبستگی آن با دلار یک نقطه بحث اصلی است زیرا دلار آمریکا به عنوان مکانیزم و معیار قیمت گذاری طلا در نظر گرفته می شود. زمانی که ارزش دلار آمریکا افزایش می‌یابد، خرید طلا برای سایر کشورها گران‌تر می‌شود.

که در نهایت موجب کاهش تقاضا می شود، به همین دلیل است که معمولاً یک رابطه معکوس بین دلار آمریکا و قیمت طلا وجود دارد.

علاوه بر این، زمانی که دلار شروع به از دست دادن ارزش خود می کند، سرمایه گذاران به طلا به عنوان یک جایگزین امن نگاه می کنند و نهایتا قیمت طلا افزایش پیدا می کند.

 

همچنین، ارزش طلا با ارزش واردات و صادرات یک کشور مرتبط است. کشورهایی که طلا صادر می کنند یا به ذخایر طلا دسترسی دارند، با افزایش قیمت طلا، به دلیل افزایش ارزش کل صادرات کشور، شاهد تقویت ارزش ارز ملی خود خواهند بود.

چگونه می توان طلا را معامله کرد؟

روش‌های مختلفی برای معامله طلا وجود دارد، می توان آن را به عنوان یک دارایی فیزیکی خریداری کرد، با استفاده از معاملات آتی و اختیار معامله در بازار کالاها معامله کرد، یا از طریق صندوق های قابل معامله در بورس یا ETF مورد خرید و فروش قرار داد.


دلایل سرمایه گذاری در طلا

معامله گران ممکن است به تجارت طلا فکر کنند زیرا:

زمانی که به دلیل مخاطرات ژئوپولوتیک مانند جنگ، مردم نیاز به حفظ ارزش ثروت خود باشند.

در زمان تضعیف دلار آمریکا و پوشش ریسک تورم

برای حفظ یک سبد متنوع از کالاها، سهام، اوراق قرضه و غیره.