در این مطلب به تحلیل بیت کوین امروز (BTC/USD) می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش بیت کوین از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم BTC را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی بیت کوین را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل بیت کوین امروز: BTC/USD

  • تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل شماره 1

بیت کوین بالاتر از میانگین‌های متحرک 50 روزه و 200 روزه خود قرار گرفته و نشانه‌های صعودی روند و قیمت را تأیید می‌کند. شکست قدرتمند مقاومت 57,000 دلاری توسط بیت کوین حرکت به سمت 60,000 دلار را حمایت می‌کند.

 

تحلیل بیت کوین امروز
نمودار روزانه بیت کوین

 

داده‌های جریان بازار ETF بیت کوین-نقدی نقطه‌ی کانونی و اصلی باقی می‌ماند. با این حال، سقوط زیر سطح 55,000 دلار، سطح حمایت 53,000 دلار را به چالش خواهد کشید.

خوانش RSI روزانه 14 دوره ای، عدد 80,05 را نشان می‌دهد و بیانگر این است که بیت کوین در منطقه خرید بیش از حد (اشباع خرید) قرار دارد. فشار فروش می‌تواند در سطح مقاومت 57,000 دلار تشدید شود و سبب اصلاح کوتاه مدت بیت کوین شود.

 

  • تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل شماره 2

در این بخش به بررسی بیت کوین از لحاظ تکنیکال در تایم فریم 4 ساعته می پردازیم. قیمت بیت کوین پس از رسیدن به محدوده قیمتی مهم 51 تا 52 هزار دلار وارد یک کانال معاملاتی رنج با کف 50,500 و سقف 52,000 دلار شد که شکست آن از هر طرف ( با کف 50,500 سقف 52,000 دلار) تعیین کننده روند بود.

 

تحلیل بیت کوین امروز
نمودار بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

 

بیت کوین توانست با شکست سقف این کانال، از آن خارج شود و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، روند صعودی به خود گرفته است. هدف‌های بعدی برای قیمت بیت کوین به ترتیب عبارت اند از: در ابتدا 55,940 دلار، سپس مقاومت حدودی 57,400 که در صورت شکست پرقدرت این مقاومت و تثبیت بالای آن احتمالا شاهد رشد قیمتی بیت کوین به محدوده قیمتی 62,000 دلار و سپس 63,000 دلار خواهیم بود.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی) در 13 دسامبر 2023

در صورتی که مقاومت 57,400 شکسته نشود و فروشندگان روند بازار را در دست بگیرند احتمال اصلاح قیمت بیت کوین تا محدوده حمایتی 53,000 دلار در کوتاه مدت وجود خواهد داشت.

 

  • تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل شماره 3

در تحلیل شماره 3 به تحلیل میان مدت بیت کوین می پردازیم:

سرمایه‌گذاران در طول زمان برای خرید بیت کوین قیمت‌های بالاتری پرداخته‌اند و این ارز در یک کانال روند صعودی در میان‌مدت و بلندمدت قرار دارد. روندهای صعودی نشان‌دهنده‌ی توسعه‌ی مثبت این ارز دیجیتال و افزایش علاقه‌ی سرمایه‌گذاران برای خرید است. در نمودار قیمت، مقاومت بسیار ممحکم و کلیدی وجود ندارد و در حال حاضر افزایش بیشتر قیمت پیش‌بینی می‌شود.

 

تحلیل میان مدت و بلند مدت بیت کوین

 

در صورت واکنش منفی و اصلاح قیمت، بیت کوین در میان مدت دارای حمایت تقریبی در 40,000 دلار است. تعادل مثبت حجم نشان می‌دهد که حجم معاملات در روزهایی با قیمت‌های صعودی بالا و در روزهایی با قیمت‌های نزولی پایین است، که این امر بیت کوین را تقویت می‌کند.

RSI بالای ۷۰ نشان‌دهنده‌ی شتاب مثبت قوی ارز در کوتاه‌مدت است. سرمایه‌گذاران به طور مداوم برای خرید ارز هزینه بیشتری پرداخته‌اند، که این امر نشان‌دهنده‌ی افزایش خوش‌بینی و ادامه‌ی رشد قیمت است. با این حال، به ویژه برای سهام بزرگ، RSI بالا می‌تواند نشانه‌ای باشد که سهم بیش از حد خریداری شده و احتمال واکنش نزولی وجود دارد. به طور کلی، بیت کوین از نظر تکنیکال برای میان‌مدت و بلندمدت مثبت ارزیابی می‌شود.

 

  • تحلیل دامیننس بیت کوین (BTC DOMINANCE)

در این قسمت به تحلیل نمودار دامیننس بیت کوین در بازه زمانی چهار ساعته خواهیم پرداخت. دامیننس بیت کوین پس از یک دوره افت، خط روند نزولی را به سمت پایین شکسته و پس از انجام پولبک به منطقه شکست، دوباره روند کاهشی خود را تا حمایت 52.40% ادامه داد و پس از برخورد با آن تغییر روند داده و روند آن صعودی شد.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

در سمت نزولی حمایت های مهم Btc.D عبارت اند از: در ابتدا 53.40% سپس محدوده 52.80% و از همه مهم تر که احتمال تغییر دوباره روند نزولی در آن وجود خواهد داشت، محدوده 52.40% می باشد.

 

نمودار دامیننس بیت کوین

همانطور که در حال حاضر می‌بینید، این شاخص دقیقاً از ناحیه حمایتی 52.40 استفاده کرده و روند صعودی خود را آغاز کرده است. حمایت‌هایی که ذکر کرده ایم در روند صعودی به عنوان مقاومت عمل می‌کنند و با شکستن مقاومت کنونی به سمت بالا، این معیار قادر خواهد بود به رشد بیشتری دست یابد و حتی به نقطه آغازین روند نزولی خود یعنی بالای 55.50% بازگردد.

 

  • تحلیل بیت کوین امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل بیت کوین امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل بیت کوین امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 6 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 18 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خرید قوی هستند و میانگین های متحرک سیگنال خرید قوی را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خرید قوی برای بیت کوین امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

 

بخوانید  استراتژی ترید بیت کوین (۷۰٪ موفقیت معاملات)
سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

نکات کلیدی در تحلیل فاندامنتال امروز بیت کوین:

روز دوشنبه، بیت کوین با افزایش 5.35% پس از کسب سود 0.31% در روز یکشنبه، بیت کوین سشن معاملاتی خود را با قیمت 54,463 دلار به پایان رساند.

جریان‌های بازار ETF اسپات بیت کوین از روز دوشنبه باعث شکست بیت کوین شدند. خروجی‌های خالص ادامه‌دار صندوق بیت کوین گری‌اسکیل (GBTC) به روند کاهشی خود ادامه دادند، که نشانه‌ای از افزایش ورودی‌های خالص برای بازار گسترده‌تر ETF اسپات بیت کوین است. در روز دوشنبه (26 فوریه)، GBTC شاهد خروجی‌های خالص 22.4 میلیون دلاری بود، کمترین میزان از زمان راه‌اندازی ناین.

داده‌های جریان در دسترس برای ناین، برای قیمت بیت کوین مثبت بود. در زمان نوشتن، بازار ETF اسپات بیت کوین شاهد ورودی‌های خالص 403.06 میلیون دلاری بود. ورودی‌های خالص از 232.5 میلیون دلار در روز جمعه (23 فوریه) افزایش یافته بود. به طور قابل توجه، داده‌های جریان برای صندوق بیت کوین ETF iShares (IBIT)، بیت کوین اینوسکو گلکسی (BTCO) و صندوق بیت کوین والکری (BRRR) هنوز در انتظار منتشر شدن هستند.

با در نظر گرفتن حجم معاملات IBIT برای روز دوشنبه (26 فوریه)، مجموع ورودی‌های خالص بازار ETF اسپات بیت کوین ممکن است از مجموع ورودی‌های خالص هفته منتهی به 23 فوریه فراتر رود. بازار ETF اسپات بیت کوین شاهد مجموع ورودی‌های خالص 583.5 میلیون دلار بود، کاهش یافته از 2,271 میلیون دلار در هفته قبل.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند که مجموع ورودی‌های خالص در روز دوشنبه به رکورد بالایی برسد. حجم معاملات بازار ETF بیت کوین دومین حجم بزرگ را از زمان راه‌اندازی ناین را دید. به طور مهم، ناین شاهد حجم معاملات 2,391.5 میلیون دلاری بود که بدون در نظر گرفتن حجم GBTC، بالاترین میزان از زمان راه‌اندازی ناین بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید