در این مطلب به تحلیل بیت کوین امروز (BTC/USD) می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش بیت کوین از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم BTC را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی بیت کوین را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل بیت کوین امروز: BTC/USD

  • تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل شماره 1

نمودار BTC/USD در حال حاضر یک حرکت صعودی کلی را نشان می دهد. در این زمینه، یک سناریوی بالقوه برای ادامه روند صعودی قیمت به سمت مقاومت اول وجود دارد.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

اولین سطح مقاومت در 58,580.44 به عنوان یک مقاومت Pullback شناسایی می شود. بالاتر، سطح مقاومت دوم در 60670.96 به عنوان یک مقاومت همپوشانی ذکر شده است که به اهمیت آن به عنوان یک مانع بالقوه برای حرکت صعودی بیشتر می‌افزاید.

در سمت حمایت، اولین سطح حمایت در 52,866.49 به عنوان یک حمایت پولبک شناخته می شود که با سطح 23.60% فیبوناچی Retracement همسو می شود. در زیر، دومین حمایت در 50,374.41 به عنوان یک حمایت همپوشانی مشخص شده است که با سطح 38.20% فیبوناچی Retracement همسو می شود و اهمیت آن را به عنوان یک سطح بالقوه حمایت بیشتر تقویت می کند.

 

  • تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل شماره 2

BTC/USD همچنان خیلی بالاتر از EMA یا میانگین‌های متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه خود قرار دارد، که این موقعیت صادر کننده سیگنال‌های قیمتی صعودی قوی است.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین: تحلیل شماره 2 برای BTC/USD

 

شکست پرقدرت مقاومت 57,000 دلار توسط بیت کوین و تثبیت پایدار بالای که دیروز اتفاق افتاد و قیمت را به بالاترین سطح دیروز یعنی 57,612 دلار رساند، به گاوها (خریداران) فرصتی برای رسیدن به سطح قیمتی 60,000 دلار داده است و تست این سطح در کوتاه مدت دور از ذهن نیست.

اخبار مبتی بر تأیید و پذیرش ETF های اسپات Bit Coin یکی از مشوق های اصلی برای قیمت از ارز دیجیتال بوده است و سبب رشدهای قدرتمند و پی در پی بیت کوین شده است.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

با این حال، افت قیمت به سطح مهم 55,000 دلار به خرس‌ها فرصتی برای ایجاد روند نزولی قوی و رساندن قیمت به سطح حمایتی 53,000 دلار را خواهد داد.

خوانش RSI روزانه 14 دوره ای، عدد 80.61 را نمایش می دهد که نشان دهنده این موضوع است که BTC در منطقه خرید بیش از حد یا اشباع خرید (Overbought) قرار دارد. فشار فروش ممکن است در بالاترین قیمت روز سه‌شنبه 57,612 دلار تشدید شود.

 

  • تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل شماره 3

ارزش بازار بیت کوین (BTC) همچنان در سطح 1.24 تریلیون دلار است که با حجم معاملات سنگین 48.81 میلیارد دلار همراه است. این نشان دهنده احساسات خوش بینانه قوی و مشارکت معامله گران در بازار است.

بیت کوین طی 24 ساعت و هفته گذشته حرکت صعودی بسیار قدرتمندی را نشان داده است و در یک روز 4.4 درصد رشد کرده و در طول هفته به رشد قابل توجه 14.9 درصدی دست یافته است. در ساعت 8 صبح روز چهارشنبه به وقت شرقی، پادشاه ارزهای دیجیتال بسیار نزدیک به عبور از سطح روانی و مهم 60000 دلار است.

تعادلی که در اکثر نوسانگرها (Oscillators) دیده می شود، مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) در 84 و استوکاستیک در 93، همراه با نشانه های مثبت از سطوح واگرایی همگرایی حرکتی و میانگین متحرک (MACD)، به بازاری اشاره می کند که هم قوی است و هم بی امان در حال افزایش است چشم انداز مثبت جمعی از تمام میانگین های متحرک (MAs)، از دوره های 10 روزه تا 200 روزه، قدرت روند صعودی فعلی را بیشتر تقویت می کند و زمینه ای قوی برای فرصت های معاملاتی فراهم می کند.

 

تحلیل بیت کوین
تحلیل بیت کوین: تحلیل شماره 3 برای BTC/USD

 

نگاهی دقیق‌تر به نمودار روزانه، یک رشته مداوم از افزایش قیمت‌ها و تشکیل الگوهای صعودی را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده یک روند صعودی مستحکم است. حجم‌های بالای همراه با این افزایش‌ها، علاقه قوی به خرید را نشان می‌دهد، با این افزایش فعلی که نشان‌دهنده حفظ شتاب خرید است.

نمودار 4 ساعته به عمق بیشتری از احساس صعودی پرداخته، پیشرفت‌های قابل توجه به سمت بالا و علاقه شدید به خرید را که توسط افزایش‌های قابل ملاحظه قیمت منعکس می‌شود، نمایش می‌دهد. در همین حال، نمودار 1 ساعته، هرچند روند صعودی را منعکس می‌کند، امکان بازگشت‌های کوتاه‌مدت را پیشنهاد می‌کند، همان‌طور که در افت اخیر در نقطه مقاومت ۵۹,۹۹۲ دلار و منطقه روانشناختی مرتبط با 60,000 دلار دیده می‌شود.

بخوانید  پول هوشمند در فارکس و ارزهای دیجیتال

با قرار گرفتن BTC در مسیر صعودی، اندیکاتورهای بازار فعلی چشم‌اندازی پر از فرصت‌ها برای هم معامله‌گران کوتاه مدت و هم سرمایه‌گذاران بلند مدت را نشان می‌دهد. ترکیبی از بی‌طرفی اسیلاتورها با نشانه‌های خرید قدرتمند از میانگین‌های متحرک، سناریوی بازاری را ترسیم می‌کند که پیچیده اما به طور کلی مثبت است.

  • دیدگاه صعودی (Bull Verdict

بر اساس اندیکاتورهای فنی مشاهده شده و احساس بازار، دیدگاه صعودی برای BTC در 28 فوریه 2024، به شدت مثبت است. فشار خرید مداوم، همراه با سیگنال‌های صعودی قوی از هم اسیلاتورها و میانگین‌های متحرک، نشان می‌دهد که بیت‌کوین برای ادامه روند صعودی آماده است. معامله‌گران ممکن است این را زمان مناسبی برای بهره‌برداری از پتانسیل برای کسب سودهای بیشتر بدانند، زیرا دینامیک‌های بازار نگرشی صعودی را ترجیح می‌دهد.

  • دیدگاه نزولی (Bear Verdict)

با وجود روندهای صعودی، دیدگاه نزولی به احتیاط دعوت می‌کند. امکان برگشت‌های کوتاه‌مدت، همان‌طور که توسط نمودار 1 ساعته پیشنهاد شده است، و طبیعت بیش از حد گسترده بعضی از اندیکاتورها مانند RSI، نشان می‌دهد که بازار ممکن است به سمت منطقه خرید اشباع نزدیک شود. این می‌تواند منجر به یک فاز بازگشت یا تثبیت شود. معامله‌گران باید هوشیار باشند و استراتژی‌های مدیریت ریسک را برای مقابله با نوسانات احتمالی پیش‌رو در نظر بگیرند.

 

  • تحلیل بیت کوین امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل بیت کوین امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل بیت کوین امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 6 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

مجموع این دو برابر است با 18 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خرید قوی هستند و میانگین های متحرک سیگنال خرید قوی را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خرید قوی برای بیت کوین امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل بیت کوین امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

طبق گزارش Metalpha دلیل اصلی رشد BTC، حجم معاملات ETF‌های اسپات بیت کوین (به جز GBTC) است، . این شاخص در ابتدای هفته به رکورد 2.4 میلیارد دلار رسید، که تقریباً دو برابر میانگین روزانه قبلی است.

 

تحلیل بنیادی

 

بلومبرگ این احتمال را رد نمی‌کند که ETF‌های بیت کوین ظرف دو سال آینده از نظر سرمایه انباشته، ETF‌های طلا را پشت سر بگذارند.

تحقیقات BitMEX توجه دارد که خروجی‌ها از GBTC به 44 میلیون دلار کاهش یافته، کمترین میزان از 11 ژانویه است. این ساختار از زمان تبدیل شدن به صندوق سرمایه گذاری قابل معامله 7.5 میلیارد دلار از دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) خود را از دست داده است.

از نظر سهم قابل توجه در پورتفوی‌های سرمایه‌گذاری نهادهای مالی، اتریوم به دلیل به‌روزرسانی پیش روی Dencun، بیشترین سهم را داراست، طبق گزارش Bybit. بر اساس گزارش The Block، علاقه‌مندی باز در آپشن های اتریوم در پنج صرافی برتر (به جز CME) به بالاترین حد خود رسیده است.

علی‌رغم رقابت رو به رشد بین بلاک‌چین‌ها، تحقیقات Grayscale باور دارد که راه‌اندازی به‌روزرسانی Dencun به بلوغ اتریوم  با کاهش هزینه‌های معامله و افزایش مقیاس‌پذیری شبکه کمک خواهد کرد

ارزش دارایی‌های قفل شده در پروتکل استکینگ مایع Lido به 30.56 میلیارد دلار رسیده است، طبق گزارش The Block، لیدو (Lido) در این بخش حاکم است، با کنترل 32% از کل سهام‌های اتریوم.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید