در این مطلب به تحلیل یورو امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش یورو از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم یورو را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی یورو را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل یورو امروز: EUR/USD

  • تحلیل یورو امروز: تحلیل شماره 1

در تحلیل تکنیکال امروز، جفت ارز EUR/USD با افزایش جزئی مواجه شد و با 0.06% افزایش، به قیمت 1.08559 معامله شد. این جفت ارز در اطراف سطح حساس و بسیار مهم 1.0839 قرار دارد که به عنوان یک سطح کلیدی برای تعیین روند قیمتی آینده عمل می‌کند.

 

تحلیل یورو امروز
تحلیل یورو امروز: تحلیل EUR/USD شماره 1

 

با سطوح مقاومت کوتاه مدت تعیین شده در 1.0860، 1.0887 و 1.0915، جفت ارز با موانع احتمالی در مسیر صعودی خود روبرو است. در مقابل، سطوح حمایت در 1.0814، 1.0790، و 1.0762 یک شبکه ایمنی در برابر روندهای نزولی فراهم می‌کنند. میانگین‌های متحرک نمایی 50 روزه و 200 روزه، که به ترتیب در 1.0812 و 1.0824 قرار دارند، بینش بیشتری به مومنتوم بازار می‌بخشند.

 

  • تحلیل یورو امروز: تحلیل شماره 2

جفت EUR/USD در 1.0866 به اوج رسید و فروشندگان را در حدود 38.2% فیبوناچی اصلاحی [1.1139-1.0694] در 1.0865 ملاقات کرد، اگرچه هنوز زیر منطقه مقاومت حیاتی باقی مانده است.

 

تحلیل یورو امروز
تحلیل یورو امروز: تحلیل EUR/USD شماره 2

 

خوانش‌های تکنیکال در نمودار روزانه، فقدان روند پرشتاب جهت‌دار را منعکس می‌کنند، هرچند ریسک همچنان به سمت بالا متمایل است، زیرا شاخص‌های فنی پیشروی‌های صعودی خود را کاهش داده‌اند اما خوب بالاتر از خطوط میانه خود باقی مانده‌اند.

در همین حال، این جفت ارز بالاتر از تمام میانگین‌های متحرک خود قرار گرفته است، اگرچه فاقد یک روند قدرتمند می باشد و محدود به یک محدوده کوچک 40 پیپی باقی مانده‌اند، که عدم روند قدرتمند جهت‌دار را نشان می‌دهد.

بخوانید  تحلیل فارکس 30 نوامبر (جفت ارزهای اصلی)

جفت ارز EUR/USD پتانسیل صعودی خود را در کوتاه مدت حفظ می‌کند. نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که اندیکاتورهای تکنیکال به طور جزئی بالاتر در سطوح صعودی حرکت می‌کنند. شاخص قدرت نسبی (RSI) افزایش یافته و در حال حاضر حدود 65 را نمایش می دهد که نشان می‌دهد این جفت ارز پتانسیل افزایش قیمت را دارد، به ویژه اگر به طور واضح از سطح مقاومت فیبوناچی یاد شده عبور کند.

در همان زمان، میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) از بالای میانگین متحرک 200 روزه (SMA) عبور کرده است، در حالی که SMA صد روزه خیلی پایین‌تر از میانگین متحرک بلندمدت قرار دارد، که معمولاً نشانه‌ای از سلطه گاوها (خریداران) است. علاقه‌مندی‌های سفته‌بازی به طور احتیاط‌آمیزی خوش‌بین هستند، اما نشانه‌های تکنیکال بیشتری برای تأیید یک روند صعودی به سمت بالا مورد نیاز است.

  • سطوح حمایتی اصلی: 1.0825، 1.0770، 1.0720
  • سطوح مقاومتی اصلی: 1.0865، 1.0910، 1.0950

 

  • تحلیل یورو امروز: تحلیل شماره 3

یورو در سشن معاملاتی امروز در حال افزایش است، با بهره گیری از حمایت اول خود در بازه 1.0804 – 1.0796، هدف گذاری شده برای رسیدن به بالاترین سطح روز 22 فوریه. پیش‌بینی می‌شود که این بالاترین سطح تاچ شود و پس از آن، حدسود بعدی در بازه 1.0972 – 1.0946 قرار خواهد گرفت.

 

تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی جفت ارز EUR/USD

 

حمایت اساسی برای این روند در بازه 1.0762 – 1.0749 مشخص شده است. در صورت اصلاح قیمت در این دامنه، فرصت دیگری برای انجام معاملات خرید با قیمت‌های مناسب تر ارائه می‌شود، که اولین هدف آن، بالاترین سطح روز 22 فوریه خواهد بود.

استراتژی‌های معاملاتی EURUSD برای امروز به شرح زیر است:

معاملات خرید را در سطح حمایتی اول بین 1.0804 – 1.0796 حفظ کنید، با هدف سود در 1.0885 و استاپ لاس تنظیم شده بر 1.0810.
خرید بر اساس الگوی موجود در حمایت دوم بین 1.0762 – 1.0749 انجام دهید، با هدف سود در 1.0885 و تعیین استاپ لاس بر اساس قواعد مربوط به استراتژی معاملاتی انجام شده.

بخوانید  تحلیل یورو/دلار و پیش بینی قیمت آن تا پایان سال 2023

 

  • تحلیل یورو امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل یورو امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خنثی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل یورو امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 2 سیگنال خرید، 4 سیگنال خنثی و 5 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 6 سیگنال خرید و 6 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 8 سیگنال خرید، 4 سیگنال خنثی و 11 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خنثی هستند و میانگین های متحرک سیگنال فروش را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خنثی برای یورو امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل یورو امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

جفت ارز EUR/USD در حالی که تریدران بازار در انتظار برای انتشار ارقام مرتبط با تورم و یک سری از سخنرانی‌های فدرال رزرو (Fed) هستند، بدون جهت گیری و نوسان خاصی حول سطح 1.0850 معامله می‌شود. دلار آمریکا با لحنی نرم در سراسر تابلوی ارزها معامله می‌شود، در حالی که برای یافتن جهت در تلاش است زیرا بازارهای سهام در نزدیکی بالاترین سطوح خود از سودهای اخیر خود تثبیت شده اند.

 

تحلیل بنیادی

 

تمرکز بر روی انتشار شاخص قیمت مصرف کننده اصلی (PCE) آمریکا برای ژانویه است. انتظار می‌رود که اداره تحلیل اقتصادی (BEA) بزرگترین افزایش در یک سال را در شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو در روز پنجشنبه آینده گزارش دهد، پس از گزارش خوش‌بینانه دسامبر که فشارهای تورمی معتدل‌تری را نشان داد.

بخوانید  تحلیل فارکس 1 دسامبر (جفت ارزهای اصلی)

با این حال، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ژانویه با قرائت های بالاتر از حد انتظار بازار را غافلگیر کرد و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تأخیر بیشتر بانک مرکزی در کاهش نرخ‌ها را تقویت کرد. در این نقطه، معامله گران و سرمایه گذاران بازار شرط‌بندی می‌کنند که بانک مرکزی نرخ بهره فعلی رکورد را در ژوئن آینده کاهش دهد، اما شرط‌ها می‌تواند در صورتی که تورم PCE یک سورپرایز مثبت به همراه داشته باشد تغییر کند.

در همین حال، منطقه یورو و آلمان نیز آپدیت هایی در مورد تورم ارائه خواهند داد. اقتصادها برآوردهای اولیه خود از شاخص قیمت مصرف کننده هماهنگ شده (HICP) فوریه را در روزهای آینده منتشر خواهند کرد.

اوایل سشن معاملاتی امروز، اتحادیه اروپا گزارش عرضه پول M3 ژانویه را که توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) آماده شده بود، منتشر کرد. این سند رشد کندی در مجموعه پولی گسترده M3 را نشان داد که در این ماه تنها 0.1% افزایش یافته است، کمی از افزایش مجدد 0.2% در دسامبر 2023 کاهش یافته است. آلمان نظرسنجی اعتماد مصرف‌کننده Gfk را منتشر کرد که نشان‌دهنده بهبود اندکی از منفی 29.6 به منفی 29 در مارس است.

جلسه آینده آمریکا، سفارشات کالاهای دائمی ژانویه را به همراه خواهد داشت که انتظار می‌رود 4.5% در این ماه کاهش یابد، و اعتماد مصرف‌کننده CB که پیش‌بینی می‌شود بدون تغییر در 114.8 باقی بماند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید