دوج کوین

قیمت دوج کوین روز به روز ضعیف تر از قبل به نظر می‌رسد.

به نظر می‌رسد حجم خرید بسیار کمتر از انتظارات بوده. میانگین متحرک ۲۰۰ دوره ای ۴ساعته قطع شده ولی با حجم بالایی از فروش در نوسان است.

دوج کوین نیاز به یک محرک مهم تر از ایلان ماسک برای حرکت دارد. قیمت doge بسیار ضعیف در مقابل سایر ارزهای دیجیتال است.

در تایم فریم های کوتاه، دوج نقاط عرضه بسیار زیادی تشکیل داده است.

تحلیل قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین به نظر قدرتمند می‌رسد اما همچنان هوادار و همسو با قیمت بیتکوین استهفته جاری هفته نزولی ای برای بیت کوین بود و قیمت بیتکوین در حال حاضر زیر سطح ۱۹۰۰۰ قرار دارد که خبر خوبی برای بیت‌کوین نیست.

به نظر می‌رسد بیت‌کوین به سمت حمایت اصلی خود در ناحیه ۱۷۵۰۰ می‌رود که این موضوع میتواند قیمت دوج کوین را به سمت حمایتهای اولیه خود ببرد.

مهمترین ناحیه حمایتهای دوج کوین:
۰.۰۶۴ و ۰.۰۴۹
مهمترین ناحیه مقاومتهای دوج کوین:
۰.۰۶۹ و ۰.۰۷۴

تحلیل دوج کوین

قیمت دوج کوین در ناحیه سالمی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دیگر قرار دارد. ترندلاین قوی تشکیل شده این ارزدیجیتال از تاریخ ۲۳ ژوئن از نزول شدیدتر این ارز جلوگیری کرد.

باید دید با بیت‌کوین چه اتفاقی خواهد افتاد که به نظر نزولی می‌اید. همچنین ناحیه ۰.۰۶۹ برای دوج کوین حیاتی است و در صورت تثبیت شکست آن، می‌توان مجدد قیمت را در ۰.۰۴۹ دید.

تحلیل قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در ناحیه سالمی نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دیگر قرار دارد. ترندلاین قوی تشکیل شده این ارزدیجیتال از تاریخ ۲۳ ژوئن از نزول شدیدتر این ارز جلوگیری کرد.

باید دید با بیت‌کوین چه اتفاقی خواهد افتاد که به نظر نزولی می‌اید. همچنین ناحیه ۰.۰۶۹ برای دوج کوین حیاتی است و در صورت تثبیت شکست آن، می‌توان مجدد قیمت را در ۰.۰۴۹ دید.

تحلیل قیمت دوج کوین

دوج کوین چیست؟

دوج کوین، ارز دیجیتالی که بر اساس یک میم سگ ویروسی از سال‌ها پیش برندسازی شده است، بعد از ظهر جمعه به بالاترین سطح خود رسید. اکنون ارزش بازار آن در حدود 92 میلیارد دلار پس از رشد 6 ماهه بیش از 26000 درصدی است.

بر اساس گزارش CoinMarketCap، در همان بازه زمانی، S&P 19 درصد افزایش داشت، در حالی که رقبای ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتر به ترتیب 286 درصد و 698 درصد افزایش داشتند. و بورس تسلا عزیز؟ از نوامبر 56 درصد افزایش یافته است.

متی گرینسپن، مدیر پورتفولیو و بنیانگذار کوانتوم اکونومیکس، گفت: «شوخی این بار در وال استریت است. «آنچه شما دارید موقعیتی است که در آن نوجوانان در TikTok حتی از هوشمندترین لباس‌ها هزاران درصد بهتر عمل می‌کنند.»

در سال 2013، مهندسان نرم افزار، بیلی مارکوس و جکسون پالمر، ارز دیجیتال طنزآمیز را به عنوان راهی برای مسخره کردن بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر که برنامه های بزرگی برای تصاحب جهان دارند، راه اندازی کردند.

 

آنها آن را dogecoin نامیدند – که “doje coin” با صدای ملایم “g” تلفظ می شود – پس از میم شیبا اینو که زمانی محبوب “doge” بود. هدفش؟ جایگزینی سریعتر اما سرگرم کننده برای بیت کوین باشید.

الکس تورن و کریم هلمی، محققین گلکسی، در یادداشتی به مشتریان در 4 مه توضیح دادند: «جذابیت دوج کوین همیشه صداقت آن بوده است. جهان.”

علاوه بر این، در حالی که بیت کوین دارای سقف عرضه 21 میلیون سکه است، در حال حاضر محدودیتی برای تعداد dogecoin هایی که می توان ایجاد کرد وجود ندارد.

یکی از ارزش های بیت کوین کمبود دیجیتال است. گرینسپن گفت که تنها 21 میلیون نفر خواهد بود. چنین سقف سختی [با dogecoin] وجود ندارد و یک برنامه تورم واقعا دیوانه کننده دارد.

اثر ایلان ماسک
کاملاً مشخص نیست که چه زمانی و چرا dogecoin قلب ایلان ماسک را تسخیر کرد.

مدیر عامل میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس سال‌ها در مورد این توکن صحبت کرده است.

توییت‌های ماسک با ارجاعات گاه اریب به dogecoin، اغلب آن را به قیمت‌های رکورد بالایی ارسال می‌کند. این پست‌ها همچنین به جلب علاقه سرمایه‌گذاران خرد کمک کرده است.

Asheesh Birla، مدیر کل Ripple، که یک ارز دیجیتال جایگزین مورد استفاده برای پرداخت را مدیریت می کند، گفت: “شما این مرد را دارید که به نوعی شبیه رهبر فرقه است.”

ماسک، با این حال، در تایید سلبریتی‌ها از نشانه‌های حیوانی تنها نیست. مارک کوبان، مالک دالاس ماوریکس، اسنوپ داگ و جین سیمونز، نوازنده باس کیس، همگی علناً پشت سر دوج کوین جمع شده اند. حتی با نام تجاری Slim Jim نیز وارد عمل شده است.

افزایش قیمت آن در این هفته، که توسط یکی از تحلیلگران به حضور ایلان ماسک در “Saturday Night Live” در 8 می نسبت داده شد، حتی توانست برای مدت کوتاهی اپلیکیشن معاملاتی Robinhood را از کار بیندازد.

اما رکورد دوج کوین به غیر از پشتوانه افراد مشهور بیشتر است.

شرایط بازار نیز مناسب بوده است. دورهای متعدد بررسی محرک به این معنی است که مردم پول بیشتری برای خرج کردن در اختیار دارند. اپلیکیشن‌هایی مانند Robinhood شرط‌بندی روی سهام را برای سرمایه‌گذاران معمولی آسان‌تر از همیشه کرده‌اند و معاملات روزانه را به یک سرگرمی همه‌گیر تبدیل کرده‌اند.

همچنین احساس پایداری برای «چسباندن آن» به مؤسسه وجود دارد.

Avi Felman، رئیس تجارت در BlockTower Capital می گوید: «Dogecoin مانند این نوع F-U بزرگ برای سیستم است. “مثل این است که “بله، این چیز نیز می تواند ارزش داشته باشد.” و من فقط می خواهم آن را بخرم، زیرا می خواهم آن را بخرم.»

کارشناسان می گویند این پویایی یادآور جنون تجاری GameStop از اوایل امسال است.

فلمن گفت: «الون اساساً این پیام را مطرح می‌کند که «چرا dogecoin نمی‌تواند ارزش داشته باشد؟» «این بخشی از رونق GameStop است. مردم این روایات را دوست دارند. آنها این داستان ها را دوست دارند. آنها این جوک ها را دوست دارند. و دوج کوین فقط ذهن و تخیل هر سرمایه‌گذار خرده‌فروشی را تسخیر کرد.»

افزایش تجارت بدون کمیسیون از طریق برنامه‌های کارگزاری آنلاین مانند Robinhood نیز خرید ارزهای دیجیتال را آسان‌تر از همیشه کرد.

بیرلا در مورد طرفداران اوانجلیست های دوج گفت: «شما یک جامعه آنلاین خشمگین دارید. “شما توییتر و ردیت را دارید، جایی که همه آنها در حال جمع شدن و فکر کردن به نحوه پمپاژ دوج کوین هستند.”

ارزش گذاری دوج کوین


این سوال که آیا دوج کوین دارای ارزش است یا خیر قابل بحث است.

در حال حاضر موارد استفاده بسیار کمی برای توکن وجود دارد. اگرچه بازرگانان بیشتری شروع به پذیرش dogecoin به عنوان یک روش پرداخت کرده‌اند، اما به هیچ وجه به سطح پذیرش لازم برای استفاده به عنوان جایگزین واقعی ارز نزدیک نیست.

مایک بوسلا، شریک عمومی BlockTower Capital گفت: «این روزها همه اینها یک ترفند بازاریابی بزرگ است.

بر خلاف ارزهای دیجیتال رقیب مانند اتریوم، که به برنامه نویسان اجازه می دهد برنامه های کاربردی را بر روی پلتفرم خود برای انجام کارهایی مانند قرض دادن و قرض گرفتن پول بسازند، هیچ کسی نمی تواند با dogecoin انجام دهد.

Dogecoin نیز واقعاً یک ذخیره قابل اعتماد برای ثروت نیست، زیرا این امر معمولاً مستلزم درجه خاصی از ایمان بلندمدت به سکه و بلاک چینی است که بر اساس آن ساخته شده است.

“اگر به خود پروتکل dogecoin نگاه کنید، من حتی نمی دانم که آیا در چند سال گذشته کسی وجود داشته است که ne را اضافه کرده باشد.

Source: https://www.cnbc.com/2021/05/07/what-is-dogecoin.html