۰۲/۲۷/۱۴۰۱
تحلیل و قیمت بیتکوین – Bitcoin

بیت کوین | Bitcoin

تحلیل بیتکوین | تحلیل تکنیکال بیتکوین | قیمت بیتکوین 

تحلیل بیتکوین

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیتکوین

آخرین تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال بیتکوین

ارز های دیجیتال تحلیل اتریوم تحلیل بیتکوین تحلیل ریپل

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال ۱۶ فروردین ۱۴۰۱

هفته جدید، برای بازار ارزهای دیجیتال به‌صورت خنثی آغاز شده است، زیرا در حال حاضر گاوها و خرس‌ها بر بازار تسلط ندارند. تحلیل قیمت بیت کوین : BTC/USD بیت کوین (BTC) هفته اول ماه آوریل را با کاهش ۰٫۵۳ درصدی خود آغاز کرد. علی‌رغم این کاهش، روند بیت‌کوین همچنان صعودی است، زیرا نرخ آن بالاتر […]

ادامه مطلب
ارز های دیجیتال تحلیل بیتکوین

پیش‌بینی هفتگی بیت‌کوین: به سمت ۵۰۰۰۰ دلار؟

قیمت بیت‌کوین نشان‌دهنده تمایل آن به جهش مجدد، پس از جهش اخیر در تاریخ ۲۷ مارس است...

ادامه مطلب
ارز های دیجیتال تحلیل بیتکوین

تحلیل بیتکوین – بیتکوین به سمت ۶۰،۰۰۰دلار؟

حرکت قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته در یک رشد صعودی گسترده بوده است و در کنار آن، خریداران و فروشندگان به طور یکسان انتظار عقب نشینی  از این قیمت دارند. گرچه ممکن است این اتفاق نیفتد. قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۲ رسیده است، […]

ادامه مطلب

هر آنچه که لازم است راجع به بیتکوین بدانید:

  بیت کوین یک ارز دیجیتال شده، نوعی پول الکترونیکی است. این یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است و مستقل از بانک­ ها نیست و می­ تواند بدون نیاز به واسطه ­ها از کاربری به کاربر دیگر در شبکه بلاکچین بیت کوین به صورت متقابل ارسال شود.

اگر می­ خواهید بدون اینکه به جزئیات فنی بپردازید، بدانید که بیت­کوین چیست، چگونه می­ توانید آن را بدست آورید و چگونه می­ تواند به شما کمک کند این راهنما برای شما مناسب است؛ چراکه روش کار سیستم را توضیح می­ دهد، اینکه چگونه می ­توانید از آن برای سود خود استفاده کنید تا از شما کلاهبرداری نشود و همچنین شما را به سوی منابعی هدایت می­ کند که به شما کمک می­ کنند تا اولین قطعات ارز دیجیتال خود را ذخیره و استفاده کنید. اگر به دنبال جزئیات بیشتر هستید لطفا دوره­ های بلاکچین ما را در بیت کوین بررسی کنید.

جالب است که بیت کوین در سال ۲۰۰۸ درست پس از اشغال وال استریت، بانک های بزرگ را به سوء استفاده از پول وام، کلاهبرداری از مشتریان، تقلب در سیستم و گرفتن هزینه ­های سرسام ­آور متهم کرد. پیشگامان بیت کوین می­ خواستند فروشنده را در راس قرار دهند، واسطه­ ها را از بین ببرند، سود بهره را لغو کنند، تراکنش ­ها را شفاف کنند، برای از بین بردن فساد، شبکه ارزشی طبیعی ایجاد کنند و هزینه ­ها را کاهش دهند. آنها یک سیستم غیرمتمرکز ایجاد کردند، جایی که شما می‌توانید پول خود را کنترل کنید و بدون وابستگی به بانک­ ها در جریان همه چیز هستید.

بیت کوین در کوتاه ­مدت بسیارفراگیر شده است. در سراسر جهان، شرکت ­ها از REEDS Jewellers ( یک زنجیره جواهرات بزرگ در ایالات متحده) تا یک بیمارستان خصوصی در ورشو، لهستان ارز آن را قبول می­ کنند. مشاغل میلیارد دلاری مانند دل، اکسپدیا، پی­ پال و مایکروسافت نیز همینطور عمل می­ کنند. وب سایت­ ها آن را تبلیغ می­ کنند، نشریاتی مانند مجله بیت‌کوین اخبار و حرکات قیمت آن را منتشر می کنند، انجمن ­ها در مورد ارز دیجیتال بحث می­ کنند و سکه­ های آن را معامله می کنند. این برنامه دارای رابط برنامه­ نویسی API، شاخص قیمت و نرخ تبادلات ارزی است.

مشکلات شامل حساب ­های هک شدن سارقان، نوسانات زیاد و تأخیر در معاملات است. از طرف دیگر مردم کشورهای جهان سوم ممکن است بیت کوین را معتبرترین کانال برای به دست آوردن پول بدانند.

معیارهای کلیدی

تیکرBTC
قیمت فعلی۵٫۴۹۵٫۶۸$
سقف بازار۹۷٫۰۸۱٫۰۲۲٫۷۱۷$
حجم ۲۴ ساعته۱۴٫۲۷۶٫۰۶۶٫۰۹۴$
عرضه کل۲۱٫۰۰۰٫۰۰۰
عرضه متغیر ( در گردش)۱۷٫۶۶۴٫۹۷۵
تمام مدت بالا۱۹,۷۸۳٫۰۶$
سختی۶,۳۵۳,۰۳۰,۵۶۲,۹۸۳
تعداد معاملات ۲۴ ساعت گذشته۴۰۴,۲۷۹
میانگین معاملات ۲۴ ساعت گذشته۰٫۶۹۱۱۵۸۳۵BTC
میانگین هزینه ­ها در ۲۴ ساعت گذشته۰٫۰۰۰۳۲۳۲۳BTC
تعداد معاملات تایید نشده۶,۳۶۰
سایز ممپول۱۰,۳۹۵,۶۲۱Bytes
نرخ هَش۵۱,۴۷۷,۱۷۱th/s

نکات مهم

 • ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸: روزنامه سفید بیت کوین که توسط ساتوشو ناکاموتو به صورت ناشناس منتشر شد.
 • ۳ ژانویه ۲۰۰۹: بلوک جنسیس یا بلوک شماره یک استخراج شد.
 • ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹: اولین معامله بیت کوین
 • ۱۶ دسامبر ۲۰۰۹: نسخه ۰٫۲ منتشر شد.
 • ۶ نوامبر ۲۰۱۰: ارزش سقف بازار بیش از ۱ میلیون دلار است.
 • اکتبر ۲۰۱۱: بیت کوین برای اولین بار برای ایجاد لیت کوین اقدام کرد.
 • ۳ ژوئن ۲۰۱۲: بلوک ۱۸۱۹۱۹ با ۱۳۲۲ معامله ایجاد شد. این بزرگ­ترین بلوک تا به آن روز بود.
 • ژوئن ۲۰۱۲: کوین بیس راه اندازی شد.
 • ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۲: بنیاد بیت کوین تشکیل شد.
 • ۴ دسامبر ۲۰۱۳: قیمت به بالاترین قیمت ۱۰۷۹ دلار رسید.
 • ۷ دسامبر ۲۰۱۳: قیمت به حدود ۷۶۰ دلار کاهش یافت.
 • ۷ فوریه ۲۰۱۴: کوه Gox هک شد. این یکی از بدترین هک­ ها بوده است که منجر به افت قیمت شد.
 • ژوئن ۲۰۱۵: BitLicense بیت لایسنس تاسیس شد. این یکی از مهم ­ترین مقررات ارزهای دیجیتال بود.
 • ۱ آگوست ۲۰۱۷: بیت کوین دوباره تشکیل می­ شود تا بیت کوین کَش( بیت کوین نقدی) را تشکیل دهد.
 • ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷: چین تجارت BTC را ممنوع کرد.
 • آگوست ۲۰۱۷: سگ ویت فعال شد.
 • دسامبر ۲۰۱۷: اولین قراردادهای آتی بیت کوین توسط CBOE Global Markets (CBOE) و Chicago Mercantile Exchange (CME) راه اندازی شد.
 • دسامبر ۲۰۱۷: قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود می­ رسد.
 • ژانویه ۲۰۱۸: قیمت ­ها در نتیجه سقوط بازار ارزهای دیجیتال ۲۰۱۸ کاهش یافت.
 • سپتامبر ۲۰۱۸: ارزش ارز دیجیتال ۸۰٪ از اوج خود در ژانویه ۲۰۱۸ سقوط می­ کند و این روند نزولی ارز دیجیتال۲۰۱۸ از سقوط ۷۸٪ حباب Dot-com بدتر بود.
 • ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸: ارزش سقف بازار بیت کوین برای اولین بار از اکتبر ۲۰۱۷ به زیر ۱۰۰ میلیارد دلار رسید.
 • ۳۱ اکتبر ۲۰۱۸: ۱۰ سالگرد بیت کوین
 • ۱۱ مه ۲۰۲۰: سومین نصف شدن بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیت کوین ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که قابل معامله است و با ۱۶کاراکتر رمز گذاری شده است و این آدرس ­ها با اعداد ریاضی ایمن شده­ اند که حتی کسانی که صاحب این آدرس ­ها باشند، نمی ­توانند آنها را به جایی که متعلق به آنجاست بازگردانند. گرفتن آنها ساده است. بیت کوین یک شبکه کامپیوتری است که تولید کننده، رواج یافته و تاییدش ده توسط سیستم پولی می باشد.

.۱قبل از خرید بیت کوین، باید کیف پول اینترنتی را روی کامپیوتر خود نصب کنید. این کیف پول به شما اجازه می­ دهد که بیت کوین ­ها را بفرستید، دریافت کنید و معامله کنید.

۲٫برای خرید بیت کوین،باید سرمایه­ ای داشته باشید که به صورت آنلاین بیت کوین را خرید و ­فروش کنید.

۳٫یک راه خرید تایید واحد پولی است.  شما می ­توانید از طریق خرید موجودی سفارشات بیت کوین قرار دهید.

درک بیت کوین – عمق بیت کوین چیست؟

در ساده ­ترین حالت بیت کوین یا ارز مجازی است یا یک فن ­آوری. می­ توانید معاملات را  از طریق چک، کامپیوتری یا پول نقد انجام دهید. همچنین می ­توانید از بیت کوین یا BTC  جایی که خریدار را به اسناد  خود ارجاع می­ دهید، استفاده کنید. این یک راه طولانی از کدهای امنیتی دیجیتال  با ۱۶ علامت مشخص است. خریدار رمز را با تلفن هوشمند خود رمزگشایی می­ کند تا ارز رمزنگاری شده را به­ دست آورد. راه دیگر این است که ارز دیجیتال پایه مبادله ­ای از اطلاعات دیجیتالی است که به شما امکان خرید یا فروش کالا و خدمات را می­ دهد. این معامله با اجرا در شبکه ­های رایانه­ای متقابل مانند اسکایپ یا بیت کوین، سیستم اشتراک فایل، امنیت و اعتماد خود را به دست می ­آورد. ساتوشی ناکاموتو با استفاده از فن ­آوری بلاکچین اجازه داد تا بیت کوین تمرکز زدایی، شفافیت کامل و تغییرناپذیری را داشته باشد.

خواص معاملاتی بیت کوین:

 • برگشت­ ناپذیری: پس از تأیید، معامله قابل برگشت نیست. توسط هیچ کس؛ نه شما، نه بانکتان، نه رئیس‌جمهور ایالات متحده، نه ساتوشی، نه خود معدنچی. اگر پول فرستاده باشید، در این زمان اگر وجوه خود را برای کلاهبردار ارسال کرده باشید یا هکری آنها را از رایانه شما سرقت کرده باشد، هیچ کس نمی­ تواند به شما کمک کند. هیچ شبکه ایمنی وجود ندارد.
 • نام مستعار: هیچ یک از معاملات یا حساب­ ها به هویت­ های واقعی مرتبط نیستند. شما بیت کوین را از یک آدرس دریافت می­ کنید که به طور تصادفی زنجیره­ای با حدود ۳۰ کاراکتر وجود دارد، این  در حالی  است که معمولاً می‌توان جریان معامله را تحلیل کرد و لزوماً نمی­ توان هویت واقعی کاربران را با آن آدرس ­ها به دست آورد.
 • سریع و جهانی: معامله تقریباً بلافاصله در شبکه منتشر می ­شود و طی چند دقیقه تأیید می­ شود. از آنجا که آنها در یک شبکه جهانی رایانه ­ای اتفاق میفتند، نسبت به مکان فیزیکی شما کاملاً بی ­تفاوت هستند. مهم نیست که من بیت کوین را برای همسایه خود بفرستم یا برای شخصی در آن طرف دنیا.
 • امنیت: وجوه بیت کوین در یک سیستم رمزنگاری عمومی قفل شده است. فقط مالک کلید خصوصی می­ تواند ارز رمزنگاری شده را ارسال کند. فن ­آوری رمزنگاری، قوی و جادویی است. شکستن این طرح غیرممکن است. آدرس بیت کوین از Fort Knox امن­تر است.
 • بدون مجوز: شما مجبور نیستید از کسی بخواهید از ارز رمزنگاری شده استفاده کند. فقط یک نرم افزار است که همه می­ توانند به صورت رایگان دانلود کنند. پس از نصب آن می ­توانید بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه را دریافت و ارسال کنید. هیچ کس نمی­ تواند مانع معامله شما با پول خود شود. هیچ نگهبانی وجود ندارد.

خالق بیت کوین راهی را کشف کرد که اجازه می ­دهد دو نهاد با اعتماد به نفس مستقیماً با یکدیگر تجارت کنند، بدون اینکه نیازی به اعتماد به واسطه ­ها باشد. نکته کلیدی ریاضیات است. تا زمانی که هر دو به ریاضیات اعتماد داشته باشند، می­ توان اطمینان حاصل کرد که مبادله طبق انتظار انجام می ­شود.

بیت کوین برای گرفتن مجوز، تأیید تعادل، ممنوعیت هزینه­ های مضاعف، تحویل دارایی­ ها و تغییرناپذیر بودن رکورد شرح داده شده در بالا، از رمزنگاری کلیدهای عمومی و رویکردی نوآورانه برای حسابداری استفاده می­ کند و این اتفاق در زمان واقعی و بدون هیچ­گونه هزینه ­ای رخ می­ دهد.

رمزنگاری مجوز را تضمین می­ کند. برای معامله به یک کلید خصوصی نیاز دارید و کلید شما به اندازه ­ای پیچیده است که برای شکستن آن بهترین رایانه ­ها  هم نمی­ توانند. به عبارت دیگر، غیرقابل کنترل است.

– مدیر ارتباطات در Overstock.com و رئیس اوانجلیست در t0.com

از کجا می­ توان بیت کوین پیدا کرد؟

ابتدا توصیه می­ کنیم این راهنمای دقیق خرید بیت کوین را مطالعه کنید.

شما می ­توانید اولین بیت کوین­ های خود را از هر کدام از این چهار مکان دریافت کنید.

 • صرافی ارزهای دیجیتال که در آن می­ توانید سکه­ های “معمولی” را با بیت کوین یا ساتوشی که مانندانواع BTC هستند، مبادله کنید. منابع: کوین بیس و کوین اسکوار در ایالات متحده و کانادا و بیت برگین انگلستان و بیتیلیشز در انگلستان.
 • یک دستگاه خودپرداز بیت کوین یا صرافی ارزهای دیجیتال که در آن می ­توانید بیت کوین یا پول نقد را برای ارزهای دیجیتال دیگر تغییر دهید. منابع: بهترین شرط بندی شما BTER و CoinCorner است.
 • یک سرویس طبقه­ بندی شده که در آن می ­توانید فروشنده ­ای پیدا کنید که به شما کمک کند، تجارت بیت کوین را به صورت نقدی انجام دهید. منابع: سایت قطعی LocalBitcoins است.
 • شما می ­توانید یک محصول یا خدمات را با بیت کوین بفروشید. منابع: سایت­ هایی مانند کیف پول.

احتیاط کنید! در بیت کوین کلاهبرداری بسیار زیاد اتفاق می ­افتد و به دلیل کلاهبرداری معروف است، بنابراین قبل از استفاده از هر سرویس به دنبال بررسی مشتریان قبلی باشید یا سوالات خود را در انجمن بیت کوین ارسال کنید.

بیت کوین چگونه کار می ­کند؟

بدون ورود به جزئیات فنی، بیت کوین روی یک دفتر عمومی گسترده که بلاکچین نامیده می ­شود، کار می­ کند. جایی که تمام تراکنش ­های تأیید شده به عنوان بلوک در آن گنجانده شده است. با ورود هر بلوک به سیستم، برای اعتبارسنجی در شبکه­ های رایانه ­ای متقابل کاربران پخش می­شود. به این ترتیب همه کاربران از هر معامله آگاه هستند و این امر مانع سرقت و هزینه ­های مضاعف می­ شود.، اگر شخصی همان ارز را دو بار خرج کند، معامله‌گران متوجه می­ شوند. این فرایند به کاربران بلاکچین کمک می­ کند تا به سیستم اعتماد کنند.

برخلاف ارزهای سنتی که توسط بانک­ های مرکزی صادر می­ شوند، بیت کوین هیچ اختیار پولی مرکزی ندارد. در عوض، این شبکه توسط یک شبکه رایا­نه ­ای متقابل که متشکل از کاربران آن است، پشتیبانی می­ شود؛ شبیه شبکه­ هایی که زیربنای BitTorrent، یک سیستم اشتراک فایل و Skype یک سرویس صوتی، تصویری و گپ هستند. بیت کوین از طریق ریاضی تولید می­ شود و رایانه ­های موجود در این شبکه وظایف دشواری برای خرد کردن تعداد انجام می دهند. روشی که تحت عنوان “استخراج” بیت کوین شناخته می­ شود. ریاضیات سیستم بیت کوین به گونه­ ای است که به تدریج “استخراج” بیت کوین دشوارتر می­ شود و تعداد کل قابل استخراج به حدود ۲۱ میلیون نفر محدود است. بنابراین هیچ راهی برای بانک مرکزی وجود ندارد که بتواند مقدار زیادی بیت کوین های جدید صادر کند و ارزش آنها را که در حال گردش هستند، کاهش دهد.

شبکه جهانی غیرمتمرکز متقابل

معدنچیان برای حل مسائل ریاضی بیت کوین را اختراع کردند که پروسه معاملات را تایید می­ کند.

بیت کوین ارزهای متعارف را با btc مبادله می ­کند و راهی برای ورود و خارج از بازار معدنچیان ارائه می­ دهد.

افراد و مشاغل کیف پولی ایجاد کرده ­اند که با آن می ­توانند بیت کوین ­ها را بفرستند یا دریافت کنند.

شبکه سیستم امنیت رمزنگاری تضمین می ­کند که همه تعادلات و معاملات امن هستند.

بیت کوین امن و قانونی است؟

برای دیدن نحوه کار سیستم، شخصی را به نام آلیس تصور کنید که بیت کوین را امتحان می­ کند. او برای قرار دادن بیت کوین خود در یک کیف پول ارز رمزنگاری شده ثبت­نام می­ کند.

کیف پول بیت کوین

مشتری کامل –  مانند یک سرور ایمیل مستقل است که تمام جنبه ­های فرآیند را بدون اتکا به سرورهای شخص ثالث اداره می­ کند. آلیس تمام معاملات خود را از ابتدا تا انتها توسط خودش کنترل می ­کند.  قابل درک است که برای مبتدیان نیست.

مشتری سبک، یک سرویس گیرنده ایمیل مستقل است که برای دسترسی به صندوق پستی به سرور متصل می‌شود. بیت کوین آلیس را ذخیره می ­کند، اما برای دسترسی به شبکه و انجام معامله به سرور شخص ثالث نیاز دارد.

سرویس گیرنده وب، نقطه مقابل “مشتری کامل” است و از آنجا که کاملاً به یک سرور شخص ثالث متکی است، شباهت به ایمیل وب دارد. شخص سوم جایگزین آلیس می­ شود و کل معاملات وی را انجام می ­دهد.

فن ­آوری کیف پول در پنج نوع اصلی وجود دارد: دسکتاپ، موبایل، وب، کاغذ و سخت­ افزار. هر یک از این ­ها دارای مزایا و معایبی هستند.

چگونه می­ توان وسایل را با بیت کوین خرید و فروش کرد؟

این نکته جالب در مورد بیت کوین وجود دارد :هیچ اثری فیزیکی از آنها به دلار وجود ندارد. تمام آنچه که شما دارید، فقط سوابق معاملات بین آدرس­های مختلف است که با موجودی­ هایی که در سوابق آنها در بلاکچین ذخیره می­ شوند، کم و زیاد می­ شوند.

برای دیدن نحوه کار بیایید به آلیس برگردیم.

نمونه معامله با بیت کوین

آلیس می­ خواهد از بیت کوین خود برای خرید پیتزا از باب استفاده کند. او بیت کوین را به آدرس عمومی باب ارسال می­ کند که مانند حساب بانکی بیت کوین است. او برای اطمینان از اینکه فرستنده ارز دیجیتال است، با کلید خصوصی خود معامله را امضا می ­کند. هنگامی که استخراج کنندگان اعتبار معامله وی را تأیید کردند، بیت کوین به آدرس عمومی Bob ارسال می­ شود. باب اکنون می­ تواند قفل بیت کوین را با کلید خصوصی خود باز کند. در همان زمان، معامله آلیس برای سایر شرکت کنندگان شبکه ( به نام “گره”) از طریق بلاکچین بیت کوین پخش می ­شود و تقریباً ده دقیقه بعد با طی مراحل خاصی از قوانین فنی و تجاری موسوم به “استخراج” تأیید می ­شود. این فرآیند “استخراج” به باب یک امتیاز می ­دهد تا بداند که آیا معامله آلیس را ادامه می­ دهد یا نه.

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج یا پردازش با افزودن معاملات جدید ( یا بلاک ­ها) به زنجیره و نگه داشتن آنها در صف، روند بیت کوین ایمن می­ ماند و با نهایی شدن هر معامله، رمزگشایی کدها و عبور یا مبادله بیت کوین، بلوک­ ها قطع می ­شوند.

استخراج کننده­ ها می ­توانند با استفاده از فن ­آوری ویژه برای حل مشکلات رمزنگاری، بیت کوین جدید تولید کنند. این یک روش هوشمندانه برای صدور ارز فراهم می­ کند و همچنین انگیزه ­ای برای استخراج افراد فراهم می­ کند.

پاداش مورد توافق همه افراد در شبکه ۱۲٫۵ بیت کوین است که برابر با هزینه ­های پرداخت­ شده توسط کاربران ارسال کننده تراکنش است. برای جلوگیری از تورم و کنترل پذیری سیستم، نمی ­توان بیش از تعداد ثابت ۲۱ میلیون بیت کوین تا سال ۲۰۴۰ در گردش داشت، بنابراین حل “معما” دشوارتر می ­شود.

بنابراین برای جمع بندی روند استخراج بیت کوین:

 • استخراج کنندگان بیت کوین گروه­ هایی در شبکه بیت کوین هستند که دارای فن­آوری نرم­ افزار تخصصی به نام ASIC هستند.
 • استخراج ­کنندگان بیت کوین همیشه معماهای سخت رمزنگاری شده را حل می کنند.
 • در صورت موفقیت، آنها می­ توانند بلوکی به بلاکچین اضافه کنند و در ازای آن پاداش دریافت کنند.
 • در حال حاضر، پاداش بیت کوین در حدود ۱۲٫۵ BTC است.
 • چند نکته اساسی دیگر در مورد استخراج بیت کوین یا اثبات کار وجود دارد که به شرح زیر است.
 • استخراج آن بسیار دشوار است. استخراج کنندگان معمولاً برای استخراج موفقیت آمیز بیت کوین نیاز به صرف هزینه و توان محاسباتی زیادی دارند. در حقیقت استخراج بسیار دشوار است به گونه ­ای که برای یک استخراج‌کننده امکان انجام آن وجود ندارد. به همین دلیل است که استخراج کنندگان اغلب با یکدیگر متحد می‌شوند.
 • معیاری که درجه سختی استخراج را تعریف می­کند ،”دشواری” تعریف می ­شود.
 • مشکل مستقیماً با هزینه هش شبکه متناسب است. هزینه هش مقداری است که میزان فعالیت در داخل اکوسیستم را محاسبه می­ کند و هرچه بالاتر باشد، سرعت و امنیت شبکه بالاتر است.
 • وقتی نرخ هش ( فعالیت های)بیت کوین افزایش می­ یابد، دشواری نیز افزایش می ­یابد تا استخراج تحت کنترل باشد و همچنین زمان بلوک  بیت کوین  در ۱۰ دقیقه ثابت است.

برای محافظت از بیت کوین خود چه چیزی را باید بدانم؟

در اینجا چهار توصیه وجود دارد که به پیشرفت بیتکوین کمک می ­کند.

 • همانطور که با یک کیف پول معمولی انجام می ­دهید، فقط مقادیر کمی بیت کوین را برای استفاده روزمره در رایانه، تلفن همراه یا سرور خود ذخیره کنید و قسمت باقی ­مانده وجه خود را در یک محیط امن نگه دارید.
 • به طور منظم از کیف پول خود پشتیبان تهیه کنید و کیف پول یا تلفن هوشمند خود را با یک رمزعبور قوی رمزگذاری کنید تا از آن در برابر سارقان محافظت شود ( متأسفانه در برابر سخت ­افزار یا نرم­ افزار قفل­ گشا قابل حفاظت نیست).
 • برای امنیت بیشتر، برخی از بیت کوین ­های خود را در کیف پول آفلاین ذخیره کنید که همراهتان نباشد. آنها را به عنوان حساب­ های بانکی خود در نظر بگیرید، به طوری که فقط مقداری از پول خود را در کیف پول خود نگه می‌دارید.
 • ارز رمزنگاری شده خود را در صرافی­ های بیت کوین یا مکان ذخیره شخص ثالث ذخیره نکنید.
 • نرم­ افزار بیت کوین خود را به روز کنید. برای محافظت بیشتر از ویژگی چند امضایی استفاده کنید، که به یک تراکنش اجازه می­ دهد چندین تأییدیه مستقل دریافت کند.

صرف کمی وقت در این مراحل می ­تواند در هزینه شما صرفه ­جویی کند.

ما کیف پول سخت ­افزاری -نانو لجر- را توصیه می­ کنیم.

Nano Ledger X دوبرابر کیف پول­ های سخت ­افزاری ایمن است. به دلیل قیمت نسبتاً پایین ۶۵ دلاری نسبت به رقبا، محبوبیت زیادی دارد. کوچک­تر از KeepKey، و حمل آن راحت است. این کیف پول سخت­ افزاری که با قیمت پایین برای رقابت عرضه می­ شود، توسط فن ­آوری پیشرفته پشتیبانی می­ شود.

نمودارهای مهم بیت کوین

عملکرد بیت کوین در طول ماه ­ها

نمودار بالا یک نمودار شمعی از قیمت بیت کوین است. به هشت شمعدان آخر توجه کنید. از آگوست ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۱۹ ، بیت کوین شش شمعدان قرمز متوالی داشته است که نشان می­ دهد بیت کوین طی این شش ماه ضرر کرده است. با این حال دو ماه اخیر سبز هستند؛ به این معنی که این ماه ­ها، ماه­ های سودآوری هستند.

کل هزینه­ های معامله جمع ­آوری شده در ده روز گذشته

در تاریخ ۴ آوریل بیشترین هزینه معامله با ۱۳۱ BTC جمع ­آوری شده است.

چه چیز دیگری باید بدانم؟

از آدرس خود محافظت کنید، اگرچه هویت کاربری شما در پشت آدرس شما ناشناس است اما بیت کوین عمومی ترین نوع معامله در شبکه است که مانده ­ها و گزارش معاملات شما را می ­بینند. این یکی از دلایلی است که شما باید آدرس Bitcoin را با هر معامله تغییر دهید و از آدرس خود محافظت کنید. همچنین می­ توانید از چندین کیف پول برای اهداف مختلف استفاده کنید تا تعادل و سابقه معاملات شما از نظر کسانی که برای شما پول می­ فرستند، محرمانه بماند.

نمره تأیید شما: همانطور که گفته شد حدود ۱۰ دقیقه قبل از خرید امتیاز تأیید دریافت می کنید. کیف پول­ های مختلف، سبک خواندن خاص خود را دارند.

هسته بیت کوینکیف پول­های سبکتایید
تنها در صورت قابل ­اعتماد بودن شخصی که به شما پول می ­دهد، ایمن است.۰
تقریبا قابل اعتمادتا حدی قابل اعتماد۱
خیلی قابل اعتمادتقریبا قابل اعتماد۳
حداقل توصیه برای انتقال بیت کوین با ارزش بالا۶
توصیه در موارد ضروری  تا به مداخله گران اجازه دهید.۳۰
    

معایب بیت کوین چیست؟

در آغاز بسیاری از مردم در مورد بیت کوین تردید داشتند، زیرا هیچ کس از هویت بنیانگذار آن – Satoshi Nakamoto اطلاع ندارد. در واقع ما حتی نمی­دانیم آیا ساتوشی ناکاموتو یک مرد، زن یا گروهی از افراد است؟

با توجه به نگرانی ­های عملی ­ت ، هک و کلاهبرداری امری عادی است. حداقل هفته ­ای یک بار اتفاق می افتند و پیچیده ­تر می‌شوند. پیچیدگی نرم­افزاری بیت کوین و نوسانات ارز آن بسیاری از افراد را از استفاده از سیستم پرداخت آن منصرف می‌کند، در حالی­که معاملات آن می ­توانند ناامیدکننده باشند. برای تأیید معامله باید حداقل ده دقیقه صبر کنید تا شبکه پاسخ شما را بدهد و  اخیرا بعضی کاربران گزارش داده اند که بیش از یک ساعت منتظر تأیید معاملات خود هستند.

کلاهبرداری برای مراقبت

چهار کلاهبرداری معمول بیت کوین عبارتند از: طرح ­های Ponzi ، کلاهبرداری استخراج، کیف پول­ های کلاهبرداری و مبادلات جعلی.

 • کلاهبرداری Ponzi: کلاهبرداری Ponzi یا برنامه­ های سرمایه گذاری با بازده بالا به این شکل است که پول خود را به کیف پول دزد هدایت می­کنید، آنها شما را با بهره بالاتر از نرخ رایج بازار( مثلاً سود ۱-۲٪ در روز) قلاب می‌کنند. آنها همچنین با نام ­های مختلف ظاهر می ­شوند تا از خود محافظت کنند و به این شکل فریبتان می­ دهند. هرگز به جای پردازنده ­های پرداخت معمول مانند BitPay یا Coinbase از شركت ­های دیگری كه به شما آدرس Bitcoin برای پرداخت­ های ورودی می­ دهند استفاده نکنید.
 • کلاهبرداری استخراج بیت کوین: این شرکت­ ها مقادیر قابل توجهی بیت کوین را برای شما استخراج می­ کنند. شما باید به آنها پول را پرداخت کنید. این آخرین لحظه ­ایست که پول خود را خواهید دید ( بدون هیچ بیت کوینی که به شما بدهند).
 • کلاهبرداری مبادلات جعلی: این نوع کلاهبرداری ویژگی­ هایی را ارائه می­ دهد که کیف پول بیت کوین معمولی ارائه نمی ­دهد، مانند پردازش PayPal کارت اعتباری یا نرخ ارز بهتر. نیازی به گفتن نیست که این کلاهبرداری پول های شما را جمع می­ کنند و می برند. خودتان را از آنها امن نگه دارید.
 • کلاهبرداری کیف پول بیت کوین: کیف پول کلاهبرداری بیت کوین مشابه کیف پول آنلاین است، با یک تفاوت که آنها از شما پول می­ خواهند، در اصل پولتان را به دزدان دریایی می­ سپارید و دیگر نمی توانید پول خود را ببینید. به عبارت دیگر آدرس بیش از اینکه به شما منجر شود، به آنها منتهی می­ شود. (خرید را به آدرس خودشان می­ کنند و اصلا برای شما خرید نمی ­کنند)

از بین همه این موارد، کلاهبرداری کیف پول محبوب­ ترین روش کلاهبرداران است که موفق به دزدی از میلیون ها نفر شده­ اند.

مزایای بیت کوین چیست؟

بهترین نکته در مورد بیت کوین غیر متمرکز بودن آن است، به این معنی که شما یک سیستم پرداخت دارید که می­ تواند معاملات بین المللی را بدون ایجاد خرابکاری در نرخ ارز و هزینه ­های اضافی تسویه کند. به علاوه برای انجام معاملات خود نیازی به شخص ثالث مانند بانک ندارید. بیت کوین فاقد مداخله و دستکاری دولت است، بنابراین هیچ سیستم فدرال برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد. همچنین شفاف است، پس شما می­ دانید که چه اتفاقی برای پولتان می­ افتد. می­ توانید بلافاصله و بدون سرمایه­ گذاری در پول و انرژی برای جزئیات مانند راه ­اندازی حساب بازرگان یا خرید سخت­افزار پردازش کارت اعتباری­، بلافاصله بیت کوین را بخرید. بیت کوین قابل جعل نیست و همچنین مشتری شما نمی ­تواند تقاضای پرداخت مجدد کند.

جای تعجب است که کاربران بیت کوین را  “Money 2.0″یا بیل گیتس آن را “تور تکنو” می­ نامند.

تایلر وینکلووس، خالق فیس­بوک به طور خلاصه آن را این­گونه گفت:

“ما تصمیم گرفته ­ایم که پول و ایمان خود را در چارچوب ریاضی قرار دهیم که از سیاست و خطاهای انسانی به دور باشد. ”

ریک فالکوینگ، بنیان­گذار حزب دزدان دریایی سوئد این را پیش بینی کرد:

“بیت کوین همان کاری را که ایمیل با صنعت پستی انجام داد، با بانک­ ها انجام خواهد داد. ”

به گفته جان مک آفی، بنیانگ­ذار مک آفی

“شما نمی ­توانید جلوی چیزهایی مانند بیت کوین را بگیرید. همه ­جا خواهند بود و جهان باید خود را با آنها وفق دهد. ”

بیت کوین چیست: نتیجه گیری

سکه ­های دیگری مانند بیت کوین

اگرچه بیت کوین سکه بزرگی در فضای دیجیتال است، اما در مورد مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی کاستی­ هایی دارد. به همین دلیل است که بسیاری از پروژه ­ها به سادگی پروتکل اصلی بیت کوین را برای ایجاد ارزهای شخصی خود قبول نکرده ­اند. برخی از معروف­ ترین زیرمجموعه بیت کوین عبارتند از:

لایت کوین: با قرار دادن خود به عنوان نقره نسبت به طلای بیت کوین، لایت کوین را می ­توان نسخه سبک و سریع بیت کوین دانست.

بیت کوین نقدی: شاخه ­ای از پروتکل بیت کوین که دارای اندازه بلوک ۸ مگابایت در مقابل ۱ مگابایت است.

زی کش: با استفاده از zk-SNARKS با پروتکل اصلی بیت کوین یک سکه حریم خصوصی منحصر به فرد ایجاد می­ کند.

دَش: یک شاخه از بیت کوین که یک سیستم پرداخت خصوصی و مقیاس پذیر ارائه می­ دهد.

در اینجا منابع مختلفی وجود دارد که شما را به بهترین مکان­ ها برای یافتن کیف پول فروشگاه­ هایی که بیت کوین را می­ پذیرند، مبادلات برای تجارت بیت کوین و اخبار بیت کوین، قیمت ­ها، نمودارها، راهنماها و تجزیه­ و تحلیل در میان سایر اطلاعات هدایت می ­کند.

بیت کوین اخیراً با استفاده از شاخه ­های Bitcoin Cash و SegWit موانع زیادی را پشت سر گذاشته است. بیت کوین طی ۱۱ سال گذشته، با ارائه یک سیستم پرداخت که از زمان خود جلوتر است، واقعاً اقتصاد و سیستم ­های مالی جهان را مختل کرده است. این ایده که شما بانک خود باشید و حساب بانکی خود را داشته باشید، در مقابل ذخیره پولتان در موسسات مالی شخص ثالث، انقلابی است. با این وجود  در مرحله آغاز قرار دارد. تا انقلاب بیت کوین هنوز مایل­ های زیادی مانده است و بسیار هیجان ­انگیز است که بدانیم تا کجا پیش می ­رود.

 • اطلاعات بلاک­چین: اطلاعات بلاک­چین محلی برای بررسی معاملات دفتری است. می­ توانید بررسی کنید که کیف پول شما چه مقدار پول دارد یا چه مقدار BTC در هر آدرس کیف پول خاص، ذخیره شده است.
 • Bitnodes: که توسط بنیاد بیت کوین اداره می­ شود ، Bitnodes اندازه شبکه بیت کوین را تخمین زده و تجسم می ­کند.
 • Wizbit :  Wizbit تمام معاملات و بلاک­ های تازه استخراج شده را در زمان واقعی و در یک چرخه نشان می ­دهد.
 • ما از سکه استفاده می­ کنیم : سایت com لیستی از مبادلات معتبر برای تجارت بیت کوین در سراسر جهان یا در ایالات متحده است.
 • برای خرید بیت کوین در سراسر جهان و مبادلات بیت کوین از ما کمک بگیرید.

 

معرفی ۵ استراتژی ایده‌آل برای ترید بیت کوین

نکته: جزئیات این مقاله بر اساس آخرین تغییر و تحولات در بازار رمزارزها کاملا به روزرسانی شده است.

مقاله پیش‌رو پیرامون نحوه ترید در بازار ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین نگاشته شده و بهترین استراتژی‌های مرتبط با آن را شامل می‌شود. احتمالاً در مورد چنین استراتژی‌هایی چیزهای زیادی شنیده‌اید. هزاران استراتژی معاملاتی برای ارزهای دیجیتال وجود دارد که شما را به سمت ثروت‌اندوزی سوق می‌دهد.

تیم تحلیلی نیک وست به خوبی از جاه‌طلبی‌های معامله‌گران خبر دارند، به طوری که اکنون همه می‌خواهند در رالی‌های بازار سهیم باشند.

به همین دلیل است که ما بهترین نکات را پیرامون استراتژی‌های تریدینگ بیت کوین گردآوری کرده‌ایم.

حقیقت این است که بیت کوین در حال حاضر داغ‌ترین بازار معاملاتی در جهان است؛ به طوری که به عقیده خیلی‌ها بازار ارزهای دیجیتال به لطف فناوری بلاک چین پتانسیل بیشتری نسبت به معاملات نفت، معاملات طلا و هر بازار دیگری دارد.

این همان چیزی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا در فضایی غیرمتمرکز و فاقد اقتدار مرکزی اقدام به خرید و فروش بیت کوین و سایر رمزارزها کنند.

استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا امکان بهره‌گیری از آن‌ها برای ترید سایر رمزارزهای معروف (بیش از ۸۰۰ ارز دیجیتال منحصربفرد) نیز فراهم باشد.

ترید بیت کوین را از کجا شروع کنیم:

اولین چیزی که برای شروع ترید بیت کوین به آن نیاز داریم، ساخت یک کیف پول دیجیتال امن است. اگر هنوز کیف پول خود را نصب نکرده‌اید، به راحتی می‌توانید از پلی‌استور یا سایت‌های صرافی‌های محبوب نظیر Coinbase اقدام به این کار کنید. در حال حاضر، محبوب‎‌ترین کیف پول‌های دیجیتالی در ایران عبارت‌اند از:

کوینومی
تراست والت
اتومیک

معامله‌گران بیت کوین همواره به دنبال بهترین راه حل‌های ممکن برای ترید و سرمایه‌گذاری در این رمزارز محبوب هستند. به همین سبب، مقاله حاضر را به طور ویژه به معرفی بهترین استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین اختصاص داده‌ایم.

خوب است بدانید تمامی این استراتژی‌ها براساس تجربه‌های قبلی و آزمون و خطای معامله‌گران موفق بازار طراحی شده‌اند تا به شما نشان دهیم که چه چیزی در حال حاضر کارآمدتر از همه است. روش‌هایی که ما آموزش می‌دهیم به قیمت بیت کوین وابسته نیستند. بنابراین، خواه بیت کوین در حال افزایش یا کاهش باشد، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید که امکان از دست دادن دارایی‌هایتان وجود دارد. سرمایه شما هنگام معامله با ارز دیجیتال به طور طبیعی در خطر است، زیرا بازار هواره در حال نوسان است. از این رو، توصیه ما به شما این است که قبل از شروع معاملات، حتما استراتژی‌های ذکر شده را به صورت آزمایشی انجام دهید.

همانطور که گفتیم از این استراتژی‌ها می‌توان برای ترید بیت کوین کش و همچنین سایر ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرد. در واقع، شما می‌توانید از این آموزه‌ها به عنوان راهنمایی جامع در ترید با هر نوع ابزار معاملاتی استفاده کنید. فناوری بلاک چین گام بزرگی برای نحوه دسترسی به اطلاعات است.

بسیاری از شرکت‌ها جهت پیشرفت‌ کسب و کار خود شروع به توسعه برنامه‌هایی برای استفاده موثر از بلاک چین کرده‌اند. به یاد داشته باشید که هنگام معامله ارز دیجیتال، ممکن است افرادی به پونزی بودن پروژه شک کنند.

این در حالی است که پروژه مذکور هرگز جعلی نیست و برنامه‌های گسترده‌ای برای تحول جهان در سر دارد. قبل از این که بیت کوین بخرید، یک برنامه‌ریزی محکم داشته باشید و بازارهای ارزهای دیجیتال را دست کم نگیرید. پیش از هر چیز شما باید تحلیل‌های تکنیکال خود را انجام دهید و از هر کسی سیگنال دریافت نکنید.

صرافی های برتر برای ترید بیت کوین و ارزهای دیجیتال

یکی از دلایل محبوبیت بیت کوین در بین معامله‌گران این است که تقریبا تمام صرافی‌های بزرگ از آن پشتیبانی می‌کنند. یافتن بهترین صرافی بیت کوین به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موضوع شامل کشور شما، روش پرداخت ترجیحی، کارمزدها، محدودیت‌ها، نیازهای نقدینگی و سایر عوامل می‌شود.
در ادامه برخی از بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم:
کوین بیس بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان است. این صرافی در کشورهای چون ایالات متحده، کانادا و اکثر کشورهای اروپایی در دسترس بوده و چندین روش پرداخت را ارائه می‌دهد.
بایننس دومین صرافی بزرگ دنیا است که بیش از ۱۳۰ ارز مختلف را پوشش می‌دهد. از بزرگترین مزایای آن می‌توان به کارمزد تراکنش کم (۰٫۱%) اشاره کرد.
Bitmex سومین صرافی بزرگ است و به طور اختصاصی برای ترید بیت کوین طراحی شده است. این صرافی برای معاملات کوتاه‌مدت و مارجین عالی است.
Bittrex یک صرافی مستقر در ایالات متحده است که توسط متخصصان امنیتی سابق مایکروسافت تأسیس شده است.
Robinhood یک صرافی تازه تاسیس با ۶ میلیون کاربر فعال است که و کارمزد معاملاتی آن تقریبا صفر است.
OKEx یک صرافی مستقر در هنگ کنگ است. این صرافی بیش از ۱۴۵ ارز دیجیتال مختلف را پوشش می‌دهد.
GDAX صرافی مستقر در ایالات متحده است و به کاربران امکان داد و ستد بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد.
itBit هم به عنوان یک میز ترید جهانی در خارج از بورس (OTC) و هم به عنوان یک پلتفرم تبادل جهانی بیت کوین عمل می‌کند.
Coinmama به شما امکان خرید و فروش آسان ارزهای دیجیتال را می‌دهد. به طوری که کارت‌های اعتباری را می‌پذیرد و در اکثر کشورهای جهان در دسترس است.

با یک استراتژی رایگان برای بیت کوین آشنا شوید

ارز دیجیتال و اسکناس‌های کاغذی از نظر ارزش ذاتی هیچ تفاوتی با هم ندارند. تنها تفاوت اصلی آن‌ها در نوع ارزش‌گذاری است. به طوری که اسکناس‌ها براساس پشتوانه‌های بانکی یا اعتباردهی توسط دولت‌ها ارزش‌گذاری می‌شوند، اما ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال براساس عرضه و تقاضا، بلاک چین، الگوریتم‌های اثبات کار یا سهام و … است. البته برخی از استیبل کوین ها مانند تتر با پشتوانه‌های دلاری ارزش‌گذاری می‌شوند.

برخلاف پول فیات (اسکناس)، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط هیچ نهاد یا بانک مرکزی خاصی اداره نمی‌شوند. این بدان معناست که ارزهای رمزنگاری شده را می‌توان مستقیماً از کاربر به کاربر دیگر بدون هیچ گونه کارت اعتباری یا واسطه‌ای ارسال کرد. مزیت اصلی ارزهای دیجیتال این است که امکان چاپ کردن آن‌ها به مانند پول‌های فیات وجود ندارد.

طبق یک قانون کلی، هر چقدر اسکناس بیشتری چاپ کنیم، تورم بالا می‌رود و این مسئله باعث کاهش ارزش آن اسکناس می‌شود. به همین سبب، خالق بیت کوین تنها ۲۱ میلیون بیت کوین را برای داد و ستد ایجاد کرده است. این امر در مورد اکثر ارزهای دیجیتال دیگر نیز صادق است.
حال، بیایید به جلو برویم و ببینیم چگونه می‌توانیم از پتانسیل‌های بالقوه ارزهای دیجیتال سود ببریم. ما برای دستیابی به این مهم از بهترین استراتژی ترید بیت کوین خود استفاده خواهیم کرد. البته در کنار این استراتژی، چند نمونه دیگر را نیز معرفی می‌کنیم.

چگونه از بیت کوین نوسان بگیریم؟

در حالی که معامله‌گران بلندمدت ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را برای مدت زمان زیادی نگهداری کنند، معامله‌گران کوتاه‌مدت (روزانه) ترجیحشان به ترید روزانه بیت کوین است. به چند دلیل:

-معاملات کریپتو نوسان بیشتری نسبت به معاملات سهام دارد
-بیت کوین به صورت ۲۴ ساعته در هر ۷ روز هفته معامله می‌شود
-بیت کوین امکان معاملات سنگین با هزینه کم را فراهم می‌کند
-نقدشوندگی بیت کوین بسیار زیاد است
-وجود فرصت‌های معاملاتی متعدد در یک دوره ۲۴ ساعته

از آنجایی که بیت کوین نسبت به سایر دارایی‌های قابل مبادله نوسانات بیشتری دارد، فرصت‌های معاملاتی سودآور زیادی را برای تریدرها فراهم می‌کند. استفاده از شاخص‌های تکنیکال تشخیص احتمال وقوع افزایش قیمت را آسان‌تر می‌کند. حجم معاملات، قدرت نسبی، نوسانگرها و میانگین‌های متحرک همگی می‌توانند در معاملات روزانه بیت کوین اعمال شوند.
توجه به شاخص‌های تکنیکال و روندهای در حال توسعه مهم است. از این رو، ادامه مطلب را به ترید OBV و نحوه شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهیم.

بهترین استراتژی برای ترید بیت کوین – ۵ گام ساده برای کسب سود

استراتژی معاملاتی پیش‌رو می‌تواند برای ترید تمام ارزهای دیجیتال مهم استفاده شود. به طوری که در کنار بیت کوین، می‌توان سایر ارزهای دیجیتال را نیز با آن تجزیه و تحلیل کرد.بهترین استراتژی معاملاتی بیت کوین، تقریبا ۸۵ از تحلیل‌های خود را براساس قیمت تجزیه می‌کند. ۱۵ درصد باقیمانده نیز به یک اندیکاتور خاص وابسته است.

اکنون…
قبل شروع بحث اصلی، باید این شاخص فنی خاص و مرموز را معرفی کنیم؛ شاخصی که برای بهره‌مندی از بهترین استراتژی ترید بیت کوین به آن نیاز دارید:
اندیکاتور حجم تعادلی (OBV): این یکی از بهترین شاخص‌ها برای ترید روزانه بیت کوین است. OBV اساساً برای تجزیه و تحلیل کل جریان نقدینگی در داخل و خارج از یک ابزار استفاده می‌شود. OVB برای مشخص نمودن مقدار حجمی که وارد یا خارج می‌شود، از ترکیبی از فعالیت حجم و قیمت استفاده می‌کند.

نشانگر OBV را می‌توان در اکثر پلتفرم‌های معاملاتی مانند Tradingview و MT4 پیدا کرد. نحوه خواندن اطلاعات از نشانگر OBV بسیار ساده است.
در یک قانون کلی، هر گاه بیت کوین در حال افزایش باشد و در همان زمان OBV در حال کاهش باشد، این نشان دهنده فشار فروش بر بازار است. از این رو، حرکت صعودی پایدار نخواهد بود. برعکس این قضیه نیز کاملا صادق است.

آنچه اهمیت دارد این است که OBV در همان جهتی حرکت می‌کند که قیمت بیت کوین حرکت می‌کند. در ادامه، یاد خواهید گرفت که چگونه این اطلاعات را همراه با استراتژی معاملات ارز دیجیتال اعمال کنیم.

فراموش نکنید هیچ نشانگر تکنیکالی همیشه به طور صد درصدی موثر نیست. در این راستا، تیم ما در Trading Strategy Guides از اندیکاتور OBV به همراه سایر شواهد پشتیبان برای حفظ معاملات و کسب تاییدیه بیشتر استفاده می‌کند.

بهترین استراتژی های معاملاتی بیت کوین

مرحله اول: نمودار بیت کوین را همزمان در کنار نمودار اتریوم و نشانگر OVB قرار دهید.
نمودار شما اساساً باید ۳ خط ترسیم داشته باشد. یکی برای نمودار بیت کوین، دیگری برای نمودار اتریوم و آخری نیز برای نشانگر OVB که هر کدام بیانگر یک موضوع هستند.

 

اگر از دستورالعمل‌های استراتژی ترید ارز دیجیتال ما پیروی می‌کنید، نمودار شما باید مانند شکل بالا باشد. در حال حاضر، همه چیز باید خوب باشد، بنابراین وقت آن است که به مرحله بعدی بهترین استراتژی ترید بیت کوین خود برویم.

مرحله دوم: به دنبال واگرایی پول هوشمند بین قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم باشید.
منظور ما از این چیست؟
به بیان ساده، ما به دنبال واگرایی قیمت بین قیمت بیت کوین و اتریوم هستیم. واگرایی پول هوشمند زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از ارزهای دیجیتال نتواند عملکرد ارز دیجیتال دیگر را تایید کند.
به عنوان مثال، اگر قیمت اتریوم موفق به شکست یک مقاومت کلیدی شود اما بیت کوین نتواند همین کار را انجام دهد، واگرایی پول هوشمند رخ داده است. این بدان معناست که یکی از دو ارز دیجیتال “در حال فریب” معامله‌گران هستند. این دلیل اصلی استفاده ما از این استراتژی معاملاتی ارزهای دیجیتال است.

در شکل بالا، می‌توانیم متوجه شویم که قیمت بیت ‌کوین از مقاومت عبور نمی‌کند، در حالی که قیمت اتریوم موفق به شکیت یک سطح مهم شد و به بالاترین حد خود رسید.

دلیل اینکه مفهوم واگرایی پول هوشمند در اینجا کار می‌کند این است که وقتی در یک روند هستیم، کل بازار ارزهای دیجیتال باید در یک جهت حرکت کند. همین اصول برای تمام کلاس‌های دارایی اصلی برای دهه‌ها صادق بوده است. این در مورد استراتژی تجارت ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌کند.
توجه داشته باشید که قبل از خرید ارز مربوطه نیاز به تاییدیه از نشانگر OBV داریم.

مرحله سوم: به دنبال افزایش OVB در جهت روند باشید.

اگر بیت کوین از قیمت اتریوم عقب‌تر باشد، به این معنی است که دیر یا زود بیت کوین باید از اتریوم پیروی کند و سطح مقاومت فعلی را بشکند.
اما، چگونه این را متوجه شویم؟
به زبان ساده، OBV یک شاخص فنی قابل توجه است. این می‌تواند به ما نشان دهد که حجم کنونی ایجاد شده مربوط به فشار فروش است یا فشار خرید؟ چیزی که ما برای تشخیص نیاز داریم اسن است که به جهت اندیکاتور OBV توجه کنیم. اگر بیت کوین نتوانسته باشد سطح مقاومت حساس را بشکند، اندیکاتور OBV باید جهت روند افزایش می‌یابد. در چنین شاخصی حتی روندهای اخیر نیز قابل مشاهده است. (شکل زیر را ببینید). در اینجا نحوه شناسایی نوسان مناسب برای افزایش سود آورده شده است.

اکنون، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که سفارش محدود خرید خود را قرار دهیم، که ما را به مرحله بعدی بهترین استراتژی تجارت بیت کوین می‌رساند.

مرحله چهارم: یک سفارش خرید محدود در سطح مقاومت کنونی قرار دهید.

هنگامی که نشانگر OBV سیگنال سبز را به ما نشان می‌دهد، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که یک سفارش محدود خرید قرار دهیم. با پیش‌بینی شکست احتمالی در سطح مقاومت فعلی، سفارش خود را در همان سطح ثبت می‌کنیم.

تعجبی ندارد که ببینیم این معامله آغاز شده و قیمت بیت کوین این سطح را بالاتر از حد انتظار می‌شکند.
اکنون، تنها چیزی که باید مشخص کنیم این است که در کدام محدوده، حد ضرر تعیین کنیم.

مرحله پنجم: حد ضرر خود را زیر کندل شکست قرار دهید و زمانی که OBV به ۱۰۵۰۰۰ رسید اقدام به فروش کنید.

قرار دادن حد ضرر زیر کندل شکست یک راه هوشمندانه برای معامله است. وقتی نوبت به کسب سود می‌رسد، معمولاً قرائت OBV بالای ۱۰۵۰۰۰ یک قرائت شدید است که حداقل یک توقف در روند را نشان می‌دهد. اینجاست که می‌خواهیم از شرایط موجود سود ببریم.

نکته** موارد فوق نمونه‌ای از یک استراتژی معاملاتی خرید بود… از قوانین مشابه – اما برعکس – برای معاملات فروش استفاده کنید. در شکل زیر می‌توانید یک نمونه استراتژی فروش واقعی را با استفاده از بهترین استراتژی معاملاتی بیت کوین مشاهده کنید.

 

راه‌هایی برای تقویت استراتژی معاملاتی ذکر شده

در حالی که معاملات روزانه بیت کوین دارای ریسک‌های زیادی هستند، راه‌های متعددی وجود دارد که می‌توان این ریسک‌ها را کاهش داد. در اینجا برخی از راه‌های برتر برای تقویت استراتژی معاملاتی بیت کوین شما آورده شده است.
به یاد داشته باشید:
سبد معاملاتی خود را متنوع بچینید؛ ترکیب بیت کوین، ریپل، لایت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال به کاهش ریسک روزانه مرتبط با یک توکن خاص کمک می‌کند.
هزینه‌های معاملاتی را به حداقل برسانید. باز کردن چندین موقعیت در هر روز بر بازگشت سرمایه روزانه شما تأثیر می‌گذارد. برای به حداقل رساندن هزینه معاملات، صرافی قابل اعتمادی را انتخاب کنید که کارمزد پایینی داشته باشد.
زمان معاملات را تماشا کنید. زمان‌هایی را برنامه‌ریزی کنید که با برنامه شما سازگار باشند.
بیت کوین نیوز را دنبال کنید. به اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال توجه کنید تا از بازار جلوتر بمانید. سیگنال‌ها و انواع دیگر اعلان‌ها را در نظر داشته باشید.
از تحلیل تکنیکال یا شاخص‌های فنی قوی مانند OBV استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا برای هر یک از معاملات خود توجیه داشته باشید.
از سیستم حد ضرر استفاده کنید. در هر معامله استاپ لاس تنظیم کنید. با نسبت ضرر ۲:۱ شروع کنید.

نتیجه‌گیری استراتژی ترید بیتکوین

شاید روزی سیستم پول فیات به کلی از بین برود و با ارزهای دیجیتال جایگزین شود. ما اکنون در عصر هوشمند و دیجیتالی زندگی می‌کنیم و امکان جایگزینی بیت کوین یا هر ارز دیجیتال اصلی دیگر برای جایگزینی روش پرداخت ما برای کالاها و خدمات فراتر از قلمرو آن محتمل است. ما امیدواریم که استراتژی‌های مذکور تا حدودی برای شما کارساز باشند و زمان مناسب خرید یا فروش را قبل از سررسید هشدار دهند.