قیمت بیت کوین (BTC) با پویایی بازار جهانی مطابقت ندارد زیرا معامله گران برای ایمنی در هفته آخر سال به سمت اوراق قرضه حرکت می کنند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شاخص قیمت مسکن در ایالات متحده به کاهش شدید ارزش خانه ها در سراسر ایالات متحده اشاره کرد و یک حراج اوراق قرضه 2 ساله توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده تعداد زیادی پیشنهاد دریافت کرد – بیش از آنچه از سال 2017 مشاهده شده است. بازار اوراق قرضه چنان حرکت کرد که کاهش نرخ پیش‌بینی‌شده برای سال 2023 که در معاملات آتی صندوق فدرال رزرو CME قابل مشاهده است، قیمت‌گذاری شد و در طول سال 2023 به افزایش تبدیل شد.

بیت کوین با وزش باد در بازار اوراق قرضه کاهش می یابد
قیمت بیت کوین روز سه شنبه با کاهش دوباره بازارهای سهام ایالات متحده و روند زیان دهی یک گام به عقب رفت. نکته جالب توجه این است که هر بار که قیمت BTC کاهش می‌یابد، Nasdaq منجر به کاهش می‌شود، پس از آن S&P 500 و در آخر، Dow Jones، به وضوح به چرخش بخش اشاره می‌کند، زیرا معامله‌گران از فناوری خارج می‌شوند. تمام این پول ها یا به پول نقد یا اوراق قرضه وارد می شود، همانطور که در حال حاضر، بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده جالب به نظر می رسد و امنیت ایجاد می کند، زیرا دولت ایالات متحده همیشه بدهی خود را بازپرداخت خواهد کرد و بعید است که هرگز نپردازد.

بنابراین، BTC می بیند که معامله گران شرط بندی می کنند که خزانه داری ایالات متحده، مانند یک لنیستر، بدهی و بهره خود را بازپرداخت می کند و بنابراین سرمایه گذاران را می بیند که بازدهی بین 1.5٪ تا 4٪ یا 5٪ را به صورت سالانه بدون حرکت بازارهای سهام دریافت می کنند. قیمت بیت‌کوین در هفته‌های آتی شاهد تخصیص پول نقد بیشتری به خارج از قیمت و اوراق قرضه خواهد بود، زیرا فدرال رزرو ایالات متحده در سال 2023 افزایش بیشتری خواهد داشت. 

اگر جهشی ایجاد شود، به عنوان مثال، پیامی که مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین در جریان است، عمدتاً به عنوان سرتیتر خواهد بود. اگر این عناوین بر سر زبان ها افتاد، انتظار یک رالی عظیم را داشته باشید زیرا حق بیمه ریسک از سطح قیمت فعلی بیت کوین قیمت گذاری می شود. در ابتدا، 17200 دلار برای آزمایش با میانگین متحرک ساده 55 روزه (SMA) و 18000 دلار به عنوان سطح اوج برای رسیدن به آن هزینه خواهد شد.

قیمت بیت کوین در ناحیه بسیار حساسی قراردارد. شکست میانگین متحرک ۲۰۰ در تایم فریم چهارساعته و سیگنال نهایی بهار ارزهای دیجیتال ویا سفارشات فروش بیشتر و قیمت‌های ۱۴۵۰۰؟ از نگاه من تا زمانی که بیت‌کوین زیر ناحیه عرضه رسم شده در تصویر روبرو قراردارد، قیمت بیت‌کوین همچنان نزولی دیده می‌شود. 

بیتکوین وابستگی بسیار زیادی به شاخص دلار امریکا دارد و همین امر باعث می‌شود که خطرناک به نظر برسد. 

در هر صورت هیچ ترید مثبت یا منفی‌ای پیش رو نمیبینم تا زمانی که بیت‌کوین با افزایش حجم ناحیه ۲۰۰ دوره ای خود را بشکند و به سمت عرضه خود برود. در آن صورت می‌توان گفت بیتکوین سیگنال صعودی داده است.

قیمت بیت کوین ۱۷ تیر

قیمت بیت کوین دقیقا طبق برنامه و تحلیل‌های قبل خود پیش رفت. هفته جاری هفته نزولی ای برای بیت کوین بود و قیمت در حال حاضر زیر سطح ۱۹۰۰۰ قرار دارد که خبر خوبی برای بیت‌کوین نیست.

به نظر می‌رسد بیت‌کوین به سمت حمایت اصلی خود در ناحیه ۱۷۵۰۰ می‌رود و پس از آن با یک پولبک به سمت ناحیه حای مقاومتی و عرضه‌ای ۱۹۰۰۰ و ۱۹۲۰۰ و ۲۲۰۰۰ می‌رود و سپس مسیر خود را به سمت ۱۴۵۰۰ هموار می‌کند

تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر طبق تحلیل های قبل رو به کاهش است. در حال حاضر حمایت مهم روانی ۲۰،۰۰۰ دلار از دست رفته و بیت کوین به سمت حمایت ۱۷،۶۰۰ دلاری خود حرکت می‌کند.

این ارز دیجیتال همچنان هیچ ترند لاین مثبتی ثبت نکرده و همه ترندلاین های مثبت خود را با حجم بالایی به سمت پایین قطع کرده.

سوپر ترند ۴ساعته سیگنال نزولی می دهد. من قیمت بیت کوین را به صورت تست و تاچ قیمتی ۱۴۰۰۰ میبینم.

تحلیل قیمت بیت کوین امروز

قیمت بیت کوین دقیقا طبق تحلیل دیروز شروع به حرکت به سمت قیمت های پایین کرد.

در نظر داشته باشید این هفته اخبار فاندامنتال بسیار مهمی قرار است منتشر شود پس حواستان به تولید ناخالص داخلی امریکا و شاخص مدعیان بیکاری و باشد که به نظر بنده قرار است برای دلار بهتر باشد در نتیجه مجدد هفته ریزشی را برای ارزهای دیجیتال و سهام امریکا رقم میزند.

در حال حاضر دو ناحیه عرضه بسیار سنگین داریم: محدوده ۲۱۳۰۰ الی ۲۱۶۰۰ و ۲۱۷۰۰ و ۲۲۰۰۰ که باید قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد.

تحلیل قیمت بیتکوین

قیمت بیت کوین به دنبال کاهش قدرت شاخص دلار امریکا و همراه با شاخص‌های سهام آسیا و امریکا صعودی شد. اما در حال حاضر و به نظر من این صعود یک اصلاح کوچک برای یک نزول جدید است.

خوشتبختانه بیت‌کوین هفته را مثبت ثبت کرد و من پیش‌بینی می‌کنم اواخر این هفته نزول شدید برای بیت‌کوین خواهیم داشت. تا ناحیه ۱۴ الی ۱۵ هزار.

سپس با واگرایی در RSI و ورود مقدار بالایی از حجم سفارشات بیت‌کوین مجدد به سمت قیمت‌های قبل خود مثل ۳۰ الی ۴۰ هزار برگردد.

تحلیل قیمت بیت کوین

معرفی 5 استراتژی ایده‌آل برای ترید بیت کوین

مقاله پیش‌رو پیرامون نحوه ترید در بازار ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین نگاشته شده و بهترین استراتژی‌های مرتبط با آن را شامل می‌شود. احتمالاً در مورد چنین استراتژی‌هایی چیزهای زیادی شنیده‌اید. هزاران استراتژی معاملاتی برای ارزهای دیجیتال وجود دارد که شما را به سمت ثروت‌اندوزی سوق می‌دهد.

تیم تحلیلی نیک وست به خوبی از جاه‌طلبی‌های معامله‌گران خبر دارند، به طوری که اکنون همه می‌خواهند در رالی‌های بازار سهیم باشند.

به همین دلیل است که ما بهترین نکات را پیرامون استراتژی‌های تریدینگ بیت کوین گردآوری کرده‌ایم.

حقیقت این است که بیت کوین در حال حاضر داغ‌ترین بازار معاملاتی در جهان است؛ به طوری که به عقیده خیلی‌ها بازار ارزهای دیجیتال به لطف فناوری بلاک چین پتانسیل بیشتری نسبت به معاملات نفت، معاملات طلا و هر بازار دیگری دارد.

این همان چیزی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا در فضایی غیرمتمرکز و فاقد اقتدار مرکزی اقدام به خرید و فروش بیت کوین و سایر رمزارزها کنند.

استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا امکان بهره‌گیری از آن‌ها برای ترید سایر رمزارزهای معروف (بیش از 800 ارز دیجیتال منحصربفرد) نیز فراهم باشد.

ترید بیت کوین را از کجا شروع کنیم:

اولین چیزی که برای شروع ترید بیت کوین به آن نیاز داریم، ساخت یک کیف پول دیجیتال امن است. اگر هنوز کیف پول خود را نصب نکرده‌اید، به راحتی می‌توانید از پلی‌استور یا سایت‌های صرافی‌های محبوب نظیر Coinbase اقدام به این کار کنید. در حال حاضر، محبوب‎‌ترین کیف پول‌های دیجیتالی در ایران عبارت‌اند از:

کوینومی
تراست والت
اتومیک

معامله‌گران بیت کوین همواره به دنبال بهترین راه حل‌های ممکن برای ترید و سرمایه‌گذاری در این رمزارز محبوب هستند. به همین سبب، مقاله حاضر را به طور ویژه به معرفی بهترین استراتژی‌های معاملاتی بیت کوین اختصاص داده‌ایم.

خوب است بدانید تمامی این استراتژی‌ها براساس تجربه‌های قبلی و آزمون و خطای معامله‌گران موفق بازار طراحی شده‌اند تا به شما نشان دهیم که چه چیزی در حال حاضر کارآمدتر از همه است. روش‌هایی که ما آموزش می‌دهیم به قیمت بیت کوین وابسته نیستند. بنابراین، خواه بیت کوین در حال افزایش یا کاهش باشد، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

به خاطر داشته باشید که امکان از دست دادن دارایی‌هایتان وجود دارد. سرمایه شما هنگام معامله با ارز دیجیتال به طور طبیعی در خطر است، زیرا بازار هواره در حال نوسان است. از این رو، توصیه ما به شما این است که قبل از شروع معاملات، حتما استراتژی‌های ذکر شده را به صورت آزمایشی انجام دهید.

همانطور که گفتیم از این استراتژی‌ها می‌توان برای ترید بیت کوین کش و همچنین سایر ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرد. در واقع، شما می‌توانید از این آموزه‌ها به عنوان راهنمایی جامع در ترید با هر نوع ابزار معاملاتی استفاده کنید. فناوری بلاک چین گام بزرگی برای نحوه دسترسی به اطلاعات است.

بسیاری از شرکت‌ها جهت پیشرفت‌ کسب و کار خود شروع به توسعه برنامه‌هایی برای استفاده موثر از بلاک چین کرده‌اند. به یاد داشته باشید که هنگام معامله ارز دیجیتال، ممکن است افرادی به پونزی بودن پروژه شک کنند.

این در حالی است که پروژه مذکور هرگز جعلی نیست و برنامه‌های گسترده‌ای برای تحول جهان در سر دارد. قبل از این که بیت کوین بخرید، یک برنامه‌ریزی محکم داشته باشید و بازارهای ارزهای دیجیتال را دست کم نگیرید. پیش از هر چیز شما باید تحلیل‌های تکنیکال خود را انجام دهید و از هر کسی سیگنال دریافت نکنید.

صرافی های برتر برای ترید بیت کوین و ارزهای دیجیتال

یکی از دلایل محبوبیت بیت کوین در بین معامله‌گران این است که تقریبا تمام صرافی‌های بزرگ از آن پشتیبانی می‌کنند. یافتن بهترین صرافی بیت کوین به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موضوع شامل کشور شما، روش پرداخت ترجیحی، کارمزدها، محدودیت‌ها، نیازهای نقدینگی و سایر عوامل می‌شود.
در ادامه برخی از بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می‌کنیم:
کوین بیس بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان است. این صرافی در کشورهای چون ایالات متحده، کانادا و اکثر کشورهای اروپایی در دسترس بوده و چندین روش پرداخت را ارائه می‌دهد.
بایننس دومین صرافی بزرگ دنیا است که بیش از 130 ارز مختلف را پوشش می‌دهد. از بزرگترین مزایای آن می‌توان به کارمزد تراکنش کم (0.1%) اشاره کرد.
Bitmex سومین صرافی بزرگ است و به طور اختصاصی برای ترید بیت کوین طراحی شده است. این صرافی برای معاملات کوتاه‌مدت و مارجین عالی است.
Bittrex یک صرافی مستقر در ایالات متحده است که توسط متخصصان امنیتی سابق مایکروسافت تأسیس شده است.
Robinhood یک صرافی تازه تاسیس با 6 میلیون کاربر فعال است که و کارمزد معاملاتی آن تقریبا صفر است.
OKEx یک صرافی مستقر در هنگ کنگ است. این صرافی بیش از 145 ارز دیجیتال مختلف را پوشش می‌دهد.
GDAX صرافی مستقر در ایالات متحده است و به کاربران امکان داد و ستد بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد.
itBit هم به عنوان یک میز ترید جهانی در خارج از بورس (OTC) و هم به عنوان یک پلتفرم تبادل جهانی بیت کوین عمل می‌کند.
Coinmama به شما امکان خرید و فروش آسان ارزهای دیجیتال را می‌دهد. به طوری که کارت‌های اعتباری را می‌پذیرد و در اکثر کشورهای جهان در دسترس است.

با یک استراتژی رایگان برای بیت کوین آشنا شوید

ارز دیجیتال و اسکناس‌های کاغذی از نظر ارزش ذاتی هیچ تفاوتی با هم ندارند. تنها تفاوت اصلی آن‌ها در نوع ارزش‌گذاری است. به طوری که اسکناس‌ها براساس پشتوانه‌های بانکی یا اعتباردهی توسط دولت‌ها ارزش‌گذاری می‌شوند، اما ارزش‌گذاری ارزهای دیجیتال براساس عرضه و تقاضا، بلاک چین، الگوریتم‌های اثبات کار یا سهام و … است. البته برخی از استیبل کوین ها مانند تتر با پشتوانه‌های دلاری ارزش‌گذاری می‌شوند.

برخلاف پول فیات (اسکناس)، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط هیچ نهاد یا بانک مرکزی خاصی اداره نمی‌شوند. این بدان معناست که ارزهای رمزنگاری شده را می‌توان مستقیماً از کاربر به کاربر دیگر بدون هیچ گونه کارت اعتباری یا واسطه‌ای ارسال کرد. مزیت اصلی ارزهای دیجیتال این است که امکان چاپ کردن آن‌ها به مانند پول‌های فیات وجود ندارد.

طبق یک قانون کلی، هر چقدر اسکناس بیشتری چاپ کنیم، تورم بالا می‌رود و این مسئله باعث کاهش ارزش آن اسکناس می‌شود. به همین سبب، خالق بیت کوین تنها 21 میلیون بیت کوین را برای داد و ستد ایجاد کرده است. این امر در مورد اکثر ارزهای دیجیتال دیگر نیز صادق است.
حال، بیایید به جلو برویم و ببینیم چگونه می‌توانیم از پتانسیل‌های بالقوه ارزهای دیجیتال سود ببریم. ما برای دستیابی به این مهم از بهترین استراتژی ترید بیت کوین خود استفاده خواهیم کرد. البته در کنار این استراتژی، چند نمونه دیگر را نیز معرفی می‌کنیم.

چگونه از بیت کوین نوسان بگیریم؟

در حالی که معامله‌گران بلندمدت ترجیح می‌دهند دارایی‌های خود را برای مدت زمان زیادی نگهداری کنند، معامله‌گران کوتاه‌مدت (روزانه) ترجیحشان به ترید روزانه بیت کوین است. به چند دلیل:

-معاملات کریپتو نوسان بیشتری نسبت به معاملات سهام دارد
-بیت کوین به صورت 24 ساعته در هر 7 روز هفته معامله می‌شود
-بیت کوین امکان معاملات سنگین با هزینه کم را فراهم می‌کند
-نقدشوندگی بیت کوین بسیار زیاد است
-وجود فرصت‌های معاملاتی متعدد در یک دوره 24 ساعته

از آنجایی که بیت کوین نسبت به سایر دارایی‌های قابل مبادله نوسانات بیشتری دارد، فرصت‌های معاملاتی سودآور زیادی را برای تریدرها فراهم می‌کند. استفاده از شاخص‌های تکنیکال تشخیص احتمال وقوع افزایش قیمت را آسان‌تر می‌کند. حجم معاملات، قدرت نسبی، نوسانگرها و میانگین‌های متحرک همگی می‌توانند در معاملات روزانه بیت کوین اعمال شوند.
توجه به شاخص‌های تکنیکال و روندهای در حال توسعه مهم است. از این رو، ادامه مطلب را به ترید OBV و نحوه شروع خرید و فروش ارزهای دیجیتال اختصاص می‌دهیم.

بهترین استراتژی برای ترید بیت کوین – 5 گام ساده برای کسب سود

استراتژی معاملاتی پیش‌رو می‌تواند برای ترید تمام ارزهای دیجیتال مهم استفاده شود. به طوری که در کنار بیت کوین، می‌توان سایر ارزهای دیجیتال را نیز با آن تجزیه و تحلیل کرد.بهترین استراتژی معاملاتی بیت کوین، تقریبا 85 از تحلیل‌های خود را براساس قیمت تجزیه می‌کند. 15 درصد باقیمانده نیز به یک اندیکاتور خاص وابسته است.

اکنون…
قبل شروع بحث اصلی، باید این شاخص فنی خاص و مرموز را معرفی کنیم؛ شاخصی که برای بهره‌مندی از بهترین استراتژی ترید بیت کوین به آن نیاز دارید:
اندیکاتور حجم تعادلی (OBV): این یکی از بهترین شاخص‌ها برای ترید روزانه بیت کوین است. OBV اساساً برای تجزیه و تحلیل کل جریان نقدینگی در داخل و خارج از یک ابزار استفاده می‌شود. OVB برای مشخص نمودن مقدار حجمی که وارد یا خارج می‌شود، از ترکیبی از فعالیت حجم و قیمت استفاده می‌کند.

نشانگر OBV را می‌توان در اکثر پلتفرم‌های معاملاتی مانند Tradingview و MT4 پیدا کرد. نحوه خواندن اطلاعات از نشانگر OBV بسیار ساده است.
در یک قانون کلی، هر گاه بیت کوین در حال افزایش باشد و در همان زمان OBV در حال کاهش باشد، این نشان دهنده فشار فروش بر بازار است. از این رو، حرکت صعودی پایدار نخواهد بود. برعکس این قضیه نیز کاملا صادق است.

آنچه اهمیت دارد این است که OBV در همان جهتی حرکت می‌کند که قیمت بیت کوین حرکت می‌کند. در ادامه، یاد خواهید گرفت که چگونه این اطلاعات را همراه با استراتژی معاملات ارز دیجیتال اعمال کنیم.

فراموش نکنید هیچ نشانگر تکنیکالی همیشه به طور صد درصدی موثر نیست. در این راستا، تیم ما در Trading Strategy Guides از اندیکاتور OBV به همراه سایر شواهد پشتیبان برای حفظ معاملات و کسب تاییدیه بیشتر استفاده می‌کند.

بهترین استراتژی های معاملاتی بیت کوین

مرحله اول: نمودار بیت کوین را همزمان در کنار نمودار اتریوم و نشانگر OVB قرار دهید.
نمودار شما اساساً باید 3 خط ترسیم داشته باشد. یکی برای نمودار بیت کوین، دیگری برای نمودار اتریوم و آخری نیز برای نشانگر OVB که هر کدام بیانگر یک موضوع هستند.

اگر از دستورالعمل‌های استراتژی ترید ارز دیجیتال ما پیروی می‌کنید، نمودار شما باید مانند شکل بالا باشد. در حال حاضر، همه چیز باید خوب باشد، بنابراین وقت آن است که به مرحله بعدی بهترین استراتژی ترید بیت کوین خود برویم.

مرحله دوم: به دنبال واگرایی پول هوشمند بین قیمت بیت کوین و قیمت اتریوم باشید.
منظور ما از این چیست؟
به بیان ساده، ما به دنبال واگرایی قیمت بین قیمت بیت کوین و اتریوم هستیم. واگرایی پول هوشمند زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از ارزهای دیجیتال نتواند عملکرد ارز دیجیتال دیگر را تایید کند.
به عنوان مثال، اگر قیمت اتریوم موفق به شکست یک مقاومت کلیدی شود اما بیت کوین نتواند همین کار را انجام دهد، واگرایی پول هوشمند رخ داده است. این بدان معناست که یکی از دو ارز دیجیتال “در حال فریب” معامله‌گران هستند. این دلیل اصلی استفاده ما از این استراتژی معاملاتی ارزهای دیجیتال است.

در شکل بالا، می‌توانیم متوجه شویم که قیمت بیت ‌کوین از مقاومت عبور نمی‌کند، در حالی که قیمت اتریوم موفق به شکیت یک سطح مهم شد و به بالاترین حد خود رسید.

دلیل اینکه مفهوم واگرایی پول هوشمند در اینجا کار می‌کند این است که وقتی در یک روند هستیم، کل بازار ارزهای دیجیتال باید در یک جهت حرکت کند. همین اصول برای تمام کلاس‌های دارایی اصلی برای دهه‌ها صادق بوده است. این در مورد استراتژی تجارت ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌کند.
توجه داشته باشید که قبل از خرید ارز مربوطه نیاز به تاییدیه از نشانگر OBV داریم.

مرحله سوم: به دنبال افزایش OVB در جهت روند باشید.

اگر بیت کوین از قیمت اتریوم عقب‌تر باشد، به این معنی است که دیر یا زود بیت کوین باید از اتریوم پیروی کند و سطح مقاومت فعلی را بشکند.
اما، چگونه این را متوجه شویم؟
به زبان ساده، OBV یک شاخص فنی قابل توجه است. این می‌تواند به ما نشان دهد که حجم کنونی ایجاد شده مربوط به فشار فروش است یا فشار خرید؟ چیزی که ما برای تشخیص نیاز داریم اسن است که به جهت اندیکاتور OBV توجه کنیم. اگر بیت کوین نتوانسته باشد سطح مقاومت حساس را بشکند، اندیکاتور OBV باید جهت روند افزایش می‌یابد. در چنین شاخصی حتی روندهای اخیر نیز قابل مشاهده است. (شکل زیر را ببینید). در اینجا نحوه شناسایی نوسان مناسب برای افزایش سود آورده شده است.

اکنون، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که سفارش محدود خرید خود را قرار دهیم، که ما را به مرحله بعدی بهترین استراتژی تجارت بیت کوین می‌رساند.

مرحله چهارم: یک سفارش خرید محدود در سطح مقاومت کنونی قرار دهید.

هنگامی که نشانگر OBV سیگنال سبز را به ما نشان می‌دهد، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که یک سفارش محدود خرید قرار دهیم. با پیش‌بینی شکست احتمالی در سطح مقاومت فعلی، سفارش خود را در همان سطح ثبت می‌کنیم.

تعجبی ندارد که ببینیم این معامله آغاز شده و قیمت بیت کوین این سطح را بالاتر از حد انتظار می‌شکند.
اکنون، تنها چیزی که باید مشخص کنیم این است که در کدام محدوده، حد ضرر تعیین کنیم.

مرحله پنجم: حد ضرر خود را زیر کندل شکست قرار دهید و زمانی که OBV به 105000 رسید اقدام به فروش کنید.

قرار دادن حد ضرر زیر کندل شکست یک راه هوشمندانه برای معامله است. وقتی نوبت به کسب سود می‌رسد، معمولاً قرائت OBV بالای 105000 یک قرائت شدید است که حداقل یک توقف در روند را نشان می‌دهد. اینجاست که می‌خواهیم از شرایط موجود سود ببریم.

نکته** موارد فوق نمونه‌ای از یک استراتژی معاملاتی خرید بود… از قوانین مشابه – اما برعکس – برای معاملات فروش استفاده کنید. در شکل زیر می‌توانید یک نمونه استراتژی فروش واقعی را با استفاده از بهترین استراتژی معاملاتی بیت کوین مشاهده کنید.

 

راه‌هایی برای تقویت استراتژی معاملاتی ذکر شده

در حالی که معاملات روزانه بیت کوین دارای ریسک‌های زیادی هستند، راه‌های متعددی وجود دارد که می‌توان این ریسک‌ها را کاهش داد. در اینجا برخی از راه‌های برتر برای تقویت استراتژی معاملاتی بیت کوین شما آورده شده است.
به یاد داشته باشید:
سبد معاملاتی خود را متنوع بچینید؛ ترکیب بیت کوین، ریپل، لایت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال به کاهش ریسک روزانه مرتبط با یک توکن خاص کمک می‌کند.
هزینه‌های معاملاتی را به حداقل برسانید. باز کردن چندین موقعیت در هر روز بر بازگشت سرمایه روزانه شما تأثیر می‌گذارد. برای به حداقل رساندن هزینه معاملات، صرافی قابل اعتمادی را انتخاب کنید که کارمزد پایینی داشته باشد.
زمان معاملات را تماشا کنید. زمان‌هایی را برنامه‌ریزی کنید که با برنامه شما سازگار باشند.
بیت کوین نیوز را دنبال کنید. به اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال توجه کنید تا از بازار جلوتر بمانید. سیگنال‌ها و انواع دیگر اعلان‌ها را در نظر داشته باشید.
از تحلیل تکنیکال یا شاخص‌های فنی قوی مانند OBV استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا برای هر یک از معاملات خود توجیه داشته باشید.
از سیستم حد ضرر استفاده کنید. در هر معامله استاپ لاس تنظیم کنید. با نسبت ضرر 2:1 شروع کنید.

نتیجه‌گیری استراتژی ترید بیتکوین

شاید روزی سیستم پول فیات به کلی از بین برود و با ارزهای دیجیتال جایگزین شود. ما اکنون در عصر هوشمند و دیجیتالی زندگی می‌کنیم و امکان جایگزینی بیت کوین یا هر ارز دیجیتال اصلی دیگر برای جایگزینی روش پرداخت ما برای کالاها و خدمات فراتر از قلمرو آن محتمل است. ما امیدواریم که استراتژی‌های مذکور تا حدودی برای شما کارساز باشند و زمان مناسب خرید یا فروش را قبل از سررسید هشدار دهند.

تحلیل بیت کوین : چگونه؟

بیت کوین یکی از این ارزهای رمزنگاری معروف است. برای سرمایه گذاری روی آن، باید تحلیل فنی پشت بیت کوین را درک کنید. به هر حال، بدون تحلیل تکنیکال، تجارت ارزهای دیجیتال به یک بازی حدس زدن خطرناک تبدیل می شود!

این وبلاگ کمی فنی است، اما برای کمک به مبتدیان برای درک اصول اولیه بیت کوین و اینکه چگونه تحلیل تکنیکال می تواند به آنها در تصمیم گیری های سرمایه گذاری آگاهانه کمک کند، کمک می کند. اگر می خواهید سرمایه گذار موفقی در ارزهای رمزنگاری شده باشید، این وبلاگ یک نقطه شروع عالی است.

چرا افراد مبتدی باید با بیت کوین شروع کنند؟

اگر در دنیای بلاک چین و ارزهای دیجیتال تازه کار هستید، فیلتر کردن ارزهای دیجیتال قابل اعتماد از ارزهای دیجیتال غیرقابل اعتماد بسیار دشوار است.
چندین ارز رمزنگاری‌شده که عموماً «مم کوین» نامیده می‌شوند، مانند Dogecoin، Shiba Inu و Poocoin، در چند وقت اخیر ظاهر شده‌اند و بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری‌های خود را برای سرمایه‌گذاران تازه کار هزینه کرده‌اند.
از سوی دیگر، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال امن‌تر (اگر نه امن‌ترین) برای سرمایه‌گذاری است. این اولین رمز ارزی است که به وجود آمده است و اخیراً به بالاترین حد تاریخ (ATH) بیش از 65000 دلار در هر بیت‌کوین رسیده است. ! در اینجا چند دلیل دیگر برای اعتماد به بیت کوین وجود دارد:
1. غیرمتمرکزترین ارز دیجیتال
2. نشانه کاهش قیمت
3. کاغذ سفید در دسترس عموم
4. مکانیسم اثبات کار (PoW).
5. توکنومیک شفاف

تجزیه و تحلیل فنی: یک مرور کلی
در طیف وسیع تری از چیزها، دو نوع سرمایه گذار بیت کوین وجود دارد:
1. HODLers – افرادی که بیت کوین را بدون قصد فروش برای چندین سال خریداری می کنند.
2. معامله گران – افرادی که بیت کوین را می خرند و قصد دارند آن را به سرعت با سود بفروشند. اگر می‌خواهید با سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، پول خود را سریع‌تر از روش‌های سنتی رشد دهید، تقویت مهارت‌های تحلیل تکنیکال ضروری است.
تحلیل تکنیکال از مفهوم الگوهای قیمت از گذشته و شاخص های فنی برای تجزیه و تحلیل نمودارها و پیش بینی حرکات آتی قیمت استفاده می کند. این را می توان برای هر بازاری، از جمله ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) اعمال کرد.
وقتی به درستی انجام شود، تحلیل تکنیکال به شما کمک می‌کند تا پایین‌ترین و بالاترین قیمت بیت‌کوین را در بازه‌های زمانی مختلف پیش‌بینی کنید. چنین پیش‌بینی‌هایی به شما کمک می‌کند تا در مورد خرید بیت‌کوین با قیمت خوب و فروش با سود، تصمیم‌گیری آگاهانه و مبتنی بر داده‌ها بگیرید.

شروع با شاخص های تحلیل تکنیکال بیت کوین

برای شروع کار با تحلیل تکنیکال، به پلتفرمی نیاز دارید که ابزارهای قابل اعتماد و پیشرفته ای را برای آن فراهم کند. WazirX، یک صرافی ارزهای دیجیتال هندی که توسط بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان، Binance پشتیبانی می‌شود، همه ابزارهای لازم و موارد دیگر را برای یک مبتدی فراهم می‌کند تا تحلیل فنی بیت کوین را شروع کند.
در اینجا دو شاخص برای شروع برای مبتدیان وجود دارد:

1. میانگین وزنی متحرک (MAW)

MAW برای سنجش احساسات کلی که به طور کلی در سراسر بازار احساس می شود استفاده می شود. این امر با تجزیه و تحلیل نوسانات قیمت در وقوع میانگین متحرک کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام می شود. میانگین متحرک با گرفتن میانگین نقاط داده در یک دوره زمانی مشخص محاسبه می شود.

تصویر بالا MAW جفت BTC/USDT را نشان می دهد.
با مشاهده، می توانید نتیجه بگیرید که وقتی خط MAW (خط آبی) بالای میله ها باشد، نشان دهنده روند نزولی است. به طور مشابه، هنگامی که خط MAW زیر است، نشان دهنده یک روند صعودی است.
توجه داشته باشید که MAW باید ترجیحاً برای تجزیه و تحلیل حرکات قیمت در یک دوره کوتاه‌تر (روزها یا ساعت‌ها) و نه در دوره‌های طولانی مانند ماه‌ها یا سال‌ها استفاده شود.

2. شاخص قدرت نسبی (RSI)

RSI یک “شاخص حرکت” است. این با مقایسه میزان رشد اخیر با رکودهای اخیر برای اندازه گیری سرعت و تغییر حرکات قیمت کار می کند. بین 1 تا 100 در نوسان است. این یک باور عمومی است که RSI برای خرید باید زیر 30 و برای فروش بالای 70 باشد.

تصویری که در بالا مشاهده می کنید نمودار RSI جفت BTC/USDT را نشان می دهد.
همانطور که از مثال می بینید، بیت کوین هر بار که RSI به پایین ترین حد خود می رسید یک روند صعودی نشان می داد و زمانی که RSI به اوج می رسید یک روند نزولی نشان می داد.
به عبارت ساده‌تر، هر چه RSI کمتر باشد، دارایی کمتر از ارزش‌گذاری شده‌تر است.

3. فراکتال ویلیامز

این یک شاخص حرکت است و بر اساس فرمول ADX است. در حالی که ADX می تواند به شما کمک کند در میکرو فرو بروید، ویلیامز فراکتال یک شاخص عالی برای یک نمای ماکروسکوپی سریع از روند حرکت است.
این نشانگر نوسانی قدرت هر دو حرکت صعودی و نزولی قیمت یک دارایی را نشان می دهد.
بیایید این را با مثالی از جفت BTC/USDT توضیح دهیم.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، اکثر فلش های بالایی با کاهش قیمت و اکثر فلش های رو به پایین با افزایش قیمت همراه هستند.
نقطه ضعف این شاخص این است که اغلب چندین مثبت کاذب تولید می کند. بنابراین، استفاده از اندیکاتورهای دیگر مانند ADX و RSI در ارتباط با فراکتال ویلیامز برای تصمیم‌گیری بهتر در معاملات توصیه می‌شود.

تحلیل بنیادی بیتکوین در مقابل تحلیل فنی

تحلیل بنیادی مبتنی بر این ایده است که قیمت یک دارایی توسط عوامل اساسی مانند عملکرد شرکت، مدیریت و اندازه بازار تعیین می شود.
از طرفی تحلیل تکنیکال هیچ عامل اقتصادی یا بنیادی را در نظر نمی گیرد. این صرفا بر روی نمودار و شاخص هایی مانند RSI، MACD و الگوهای کندل استیک متمرکز است.

نتیجه
برای نتیجه گیری، تجارت بیت کوین قطعاً یک بازار هیجان انگیز است، بازاری که بسیاری از مردم می خواهند در آن شرکت کنند. با این حال، قبل از شروع معامله، شناخت بازار ارزهای دیجیتال مهم است.
اگر علاقه مند به شروع تجارت بیت کوین و درک پیچیدگی های تحلیل تکنیکی هستید، وارد WazirX شوید و با کمتر از 100 INR شروع کنید!