در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAUUSD (طلا/دلار) در حال حاضر یک حرکت صعودی کلی را نشان می دهد. در این زمینه، یک سناریوی بالقوه برای ادامه روند صعودی قیمت به سمت مقاومت اول وجود دارد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

اولین سطح مقاومت در 2044.62 به عنوان یک مقاومت Pullback شناخته می شود. بالاتر، سطح مقاومت دوم در 2,055.91 نیز به عنوان یک مقاومت پولبک دیگر ذکر شده است که به اهمیت آن به عنوان یک مانع بالقوه برای حرکت صعودی بیشتر می افزاید.

در سمت حمایت، اولین سطح حمایت در 2,015.56 به عنوان یک حمایت پولبک شناخته می‌شود که با سطح 50.00% فیبوناچی Retracement همراه است. در زیر، دومین حمایت در 2005.82 به عنوان یک حمایت همپوشانی مشخص شده است که با سطح 61.80% فیبوناچی اصلاحی همسو می شود و اهمیت آن را به عنوان یک منطقه بالقوه حمایت بیشتر تقویت می کند.

 

  • تحلیل طلا: تحلیل شماره 2

طلا همچنان در یک روند اصلاحی کوتاه‌مدت قرار دارد و زیر سطح مقاومتی مهم خود در بازه 2052 – 2046 معامله می‌شود. توصیه می‌شود در این بازه، فروش با هدف قیمتی کف 14 فوریه انجام شود.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که سطح مقاومتی ذکر شده 2052 – 2046 در طی معاملات امروز بریک شود و بالای آن تثبیت شود، انتظار می‌رود که روند کوتاه‌مدت به سمت صعودی تغییر کند. با این حالت، از روز کاری بعدی، توصیه می‌شود معاملات خرید با هدف قیمتی و حد سود در بازه بالایی 2121 – 2108 انجام شود.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 30 بهمن 1402

پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD امروز عبارتند از:

  • فروش در بازه مقاومتی [2052 – 2046] با هدف قیمتی 1985 و تعیین حد ضرر مطابق با دستورالعمل‌های معاملاتی.

 

  • تحلیل طلا: تحلیل شماره 3

XAU/USD در حال حاضر زیر میانگین متحرک 50 روزه خود و با قیمت 2032.78 دلار معامله می‌شود، که آن را در یک وضعیت صالاخی با روند نزولی قرار داده است. اگر فشار روند نزولی ادامه یابد، باید منتظر تست شدن حمایت ثابت طلا در 2009.00 باشیم. این آخرین حمایت احتمالی قبل از حمایت اصلی  کلیدی این فلز گرانبها در 1984.30 است.

 

تحلیل طلا: نمودار تحلیلی شماره 3 برای XAU/USD

 

به طور متقابل، غلبه بر میانگین متحرک 50 روزه نشان دهنده بازگشت خریداران خواهد بود و می‌تواند اندازه لازم برای به چالش کشیدن مقاومت اصلی در 2067.00 دلار را فراهم کند. در واقع، واکنش معامله‌گران به میانگین متحرک 50 روزه، جهت گیری و روند قیمتی XAU/USD را  برای امروز تعیین خواهد کرد.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 4 سیگنال خنثی و 6 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 6 سیگنال خرید و 6 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 6 سیگنال خرید، 4 سیگنال خنثی و 12 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  تحلیل جفت ارزهای اصلی بازار فارکس در 13 نوامبر 2023

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

نکات کلیدی در تحلیل بنیادی امروز XAU/USD:

  • قیمت‌های طلا در انتظار داده‌های تولید ناخالص داخلی و PCE برای دریافت سیگنال‌های جهت‌دار و روندگیری قیمت.
  • تقویت دلار پیش از گزارش‌های اقتصادی به قیمت طلا فشار می‌آورد.
  • سیاست نرخ بهره فدرال رزرو و داده‌های تورمی برای جذابیت طلا حیاتی است.

بررسی بازار

قیمت‌ طلا برای سومین جلسه متوالی در روز چهارشنبه کاهش یافت، تحت تاثیر تقویت دلار آمریکا و انتظار برای داده‌های اقتصادی حیاتی. این داده‌ها کلیدی در شکل‌گیری انتظارات و احساسات سرمایه‌گذاران در مورد اقدامات احتمالی فدرال رزرو در مورد نرخ‌های بهره است.

دینامیک نرخ بهره و دلار

علی‌رغم کاهش اندک در نرخ بهره خزانه‌داری آمریکا، قیمت‌های طلا حمایتی نیافته‌اند. بازگشت دلار، با کسب سود قابل توجه در جلسه اخیر، تاثیر نرخ‌های بهره خزانه‌داری را تحت الشعاع قرار داده و طلا را برای دارندگان سایر ارزها کمتر جذاب کرده است.

موضع فدرال رزرو

موضع کنونی فدرال رزرو در این زمینه حیاتی است. اظهارات اخیر گاورنر میشل بومن یک رویکرد احتیاطی در تنظیم نرخ‌های بهره را تاکید می‌کند، به نگرانی‌های مداوم در مورد تورم اشاره دارد. این موضع نشان دهنده حفظ سیاست پولی محدودکننده فعلی است، که جذابیت دارایی‌های بدون بازده مانند طلا را کاهش می‌دهد.

شاخص‌های اقتصادی و قیمت‌های طلا

تمرکز اکنون بر روی شاخص قیمت مصرف‌کننده شخصی (PCE) آینده است، که یک معیار حیاتی تورم برای فدرال رزرو است. داده‌های اخیر، از جمله شاخص‌های قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده غیرمنتظره بالا، به تاخیر احتمالی در کاهش نرخ‌های بهره اشاره دارند، که ممکن است تا ژوئن ادامه یابد. این سناریو از یک دلار قوی‌تر پشتیبانی می‌کند، در نتیجه به قیمت‌ طلا فشار می‌آورد و سبب کاهش آن خواهد شد.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 3 اسفند 1402

تاثیر گزارش تولید ناخالص داخلی

گزارش تولید ناخالص داخلی امروز نیز یک عامل مهم است. نتیجه آن می‌تواند بر ادراکات بازار از قدرت اقتصادی و در نتیجه تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر بگذارد. یک داده GDP قوی می‌تواند دلار را بیشتر تقویت کند، که به سختی‌های بیشتری برای صعودی شدن قیمت طلا اضافه می‌کند.

پیش‌بینی بازار کوتاه‌مدت

با توجه به این عوامل، چشم‌انداز کوتاه‌مدت برای طلا به سمت نزولی است. دلار در حال تقویت، یک فدرال رزرو محتاط و داده‌های اقتصادی که به تاخیر در کاهش نرخ‌ها اشاره دارند، محیطی را ایجاد می‌کنند که احتمالاً پتانسیل صعودی طلا را در کوتاه‌مدت محدود می‌کند. خریدهای بانک مرکزی ممکن است تا حدی وسط نامطمئنی‌های جهانی از طلا حمایت کنند ، اما حس غالب بازار به سمت شاخص‌های اقتصادی قوی‌تر است که ممکن است زمان‌بندی هرگونه کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را به تاخیر اندازد و به سبب ادامه دار شدن روند نزولی طلا شوند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید