مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد حفاری + تحلیل در بورس | شرکت حفاری شمال
بورس ایران

نماد حفاری + تحلیل در بورس | شرکت حفاری شمال 

اطلاعات نماد بورسی حفاری

نماد : حفاری

شرکت : حفاری شمال

نوع بازار: بورس

تعداد سهام : ۵/۲۱۱هزار میلیارد

سهام شناور: ۱۶ درصد

سهامدار عمده اصلی: شرکت مالی وسرمایه گذاری پیشرو ایران (سهامی خاص) با ۴۹/۳۵ درصد سهم

تغییرات درآمد عملیاتی: ۲۰ درصد افزایش

تغییرات سود عملیاتی: ۲۴۸ درصد افزایش

تغییرات سود خالص: ۲۱۵ درصد افزایش

تغییرات سود هر سهم: ۵۸ درصد افزایش

فکس: ۰۲۱۴۸۶۱۸۳۹۰

آدرس: تهران خیابان ولیعصر بالاتر از خیابان شهید بهشتی نبش خیابان دل افروز پلاک ۲۱۲۷

آدرس وبسایت‌ WWW.NDCO.ir :

ایمیل [email protected] :

موضوع فعالیت: انجام انواع عملیات حفاری از جمله اکتشافی توسعه ای تزریقی

سال مالی: ۱۲/۳۰

کشور ایران یکی از باسابقه ترین کشورهای استخراج کننده نفت و گاز می باشد. عملیات اکتشاف نفت و گاز در سال ۱۲۸۰ شمسی در نواحی غرب آغاز گردید و در نواحی جنوبی کشور ادامه یافت، به دنبال آن در سال ۱۲۸۷ هجری شمسی اولین چاه اکتشافی و قابل بهره برداری در منطقه مسجد سلیمان حفاری و به نفت رسید.

شرکت ملی‌حفاری ایران از بزرگترین شرکت‌های خدماتی شرکت ملی نفت ایران است که در دی ماه ۱۳۵۸ تاسیس شد، دفتر مرکزی شرکت ملی حفاری ایران در شهر اهواز قرار دارد و فعالیت عملیاتی خود را با  استفاده از ۶ دستگاه دکل حفاری آغاز کرد.

شرکت ملی‌حفاری ایران ،براساس قرارداد مربوط اجرای عملیات‌حفاری به منظور اکتشاف، تولید و بهره برداری از مخازن نفت و گاز و نیز تعمیر و ترمیم آنها، ایجاد چاه های تزریقی و انجام کلیه خدمات فنی وابسته اعم از قلمرو داخلی و فلات قاره را بر عهده دارد.
که امروزه از حفاری چاه‌های اکتشافی حوزه عملیات شرکت نفت خزر در شمال کشور، تا حفاری میادین گازی تحت مدیریت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در بخش مرکزی و غرب کشور، تا کلیه خدمات حفاری میادین نفت و گاز متعلق به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب که در جنوب، غرب و جنوب‌غربی ایران مستقر می‌باشند.

شرکت ملی‌حفاری ایران ، شرکت خدمات حفاری نفت و گاز ایرانی است، که در سال ۱۹۷۹ به عنوان یک شرکت تابعه از شرکت ملی نفت ایران تاسیس شد.

این شرکت امروزه با در اختیار داشتن ۷۵ دستگاه دکل حفاری خشکی و دریایی، ناوگان گسترده‌ای از ماشین‌آلات ترابری و پشتیبانی، دستگاه‌های جانبی حفاری، تجهیزات اسیدکاری، سیمان‌کاری و لوله‌گذاری، ارائه خدمات مورد نیاز حفاری را برای شرکت‌های نفتی ایرانی(مناطق نفت‌خیز جنوب) ، درشرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت متن و شرکت نفت و گاز پارس مناطق نفت‌خیز جنوب،فراهم می‌کند.

این شرکت در مجموع در ۱۰  استان کشور فعالیت می کند. شرکت ملی‌حفاری ایران در حال حاضر با افزایش توسعه  خدمات فنی و مهندسی و با استفاده از ۱۶ هزار نفر نیروی انسانی ، عملیات حفاری و خدمات فنی مهندسی چاه های نفت و گاز را در خاور میانه انجام می دهد.

شرکت ملی‌حفاری ایران، تمامی خدمات فنی و مهندسی را انجام میدهد.که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیمان‌کاری جداره‌ها، اسیدکاری، لوله‌گذاری چاه، نصب آویژه، چاه‌پیمایی و تکمیل چاه، آزمایش و تعیین میزان بهره‌دهی چاه، حفاری با هوا، تزریق نیتروژن، برنامه‌ریزی سرویس صنایع، لوله‌مغزی سیار و حفاری فرو تعادلی

پیشنهاد می کنیم مقاله ۱۵ خصوصیت اخلاقی سرمایه گذاران موفق را مالعه نمایید.

عملیات حفاری

نماد بورسی حفاری

مدیریت عملیات‌حفاری، یکی از مدیریت‌های پایه‌ای شرکت ملی حفاری ایران است، که وظیفه اصلی انجام حفاری را برعهده دارد و در حال حاضر دارای ۷۵ دکل‌حفاری است، که با ۵۴ دستگاه حفاری خشکی و ۸ دستگاه‌حفاری دریایی هر گونه عملیات‌حفاری در خشکی و دریا تا عمق ۶ هزار متر، در سازنده های سخت و پُرفشار را انجام می‌دهند.و به سه شاخه تقسیم می‌شود:

عملیات‌حفاری خشکی

عملیات‌حفاری دریایی

پشتیبانی‌حفاری و تعمیرات

گزارش مالی سه ماهه اول ۱۳۹۹

شرکت در ۳ ماهه اول سال ۱۳۹۹ ،۱۸۳ ریال، ۶ ماهه ۵۲۱ ریال، ۹ ماهه ۶۹۰ ریال و در ۱۲ ماهه ۸۵۰ ریال سود شناسایی کرده است. بهای تمام شده ۲۳ درصد افزایش داشته است. با توجه به افزایش درآمد، سود ناخالص ۱۵درصد افزایش داشته است. هزینه های فروش، اداری و عمومی ۲۳درصد کاهش و سایر درآمد های عملیاتی ۱۶۳ درصد افزایش داشته است. سایر هزینه های علمیاتی ۲۱ درصدافزایش داشته است.

با توجه به گزارش ماهانه موضوع فعالیت شرکت انجام انواع عملیات‌حفاری از جمله اکتشافی توسعه ای تزریقی است. درآمد شرکت از محل درآمد حاصل از خدمات دکل‌حفاری ۱۱۳ خشکی ۱۸ درصد، درآمد حاصل از دکل دریایی سحر ۱ ، ۱۶ درصد، درآمد حاصل از خدمات دکل‌حفاری ۱۱۵ خشکی و دکل‌حفاری ۱۱۴ خشکی ۱۳ درصد ، درآمد حاصل از خدمات دکل‌حفاری ۱۱۶ خشکی ۱۲ درصد و… می باشد.

با توجه به درآمد های حاصله از ، پروژه‌حفاری چهار حلقه چاه، درآمد حاصل ازخدمات دکل حفاری ۱۱۰ خشکی، راهبری دستگاه‌حفاری دریایی ، درآمد حاصل از دکل دریایی سحر ۲ و درآمد حاصل از خدمات دکل دریایی الیما (ایران خزر سابق) در ابتدای سال مالی هیچگونه درآمدی برای آن ها ثبت نشده است. اما کل درآمد شرکت در یک ماهه خرداد سال ۱۳۹۹نسبت به میانگین فروش ماهانه افزایش داشته است. درآمد شرکت در خرداد نسبت به اردیبهشت ۶۰ درصد افزایش داشته است. درآمد شرکت در ۳ ماهه سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴درصد کاهش داشته است.

اگر می خواهید سرمایه خود را در بازار بورس بهتر مدیریت کنید پیشنهاد می کنیم سری به مقاله مدیریت سرمایه در بورس چگونه است؟ بزنید.

اخبار درآمدزایی شرکت‌ حفاری شمال

شرکت‌حفاری شمال در دوره ۸ ماهه منتهی به پایان آبان ماه ۱۳۹۸، معادل ۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد و ۲۰۲ میلیون ریال درآمد داشته است که نسبت به دوره مشابه در سال پیش کاهش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.شرکت حفاری شمال با سرمایه ۵ هزار و ۲۱۰ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال گزارش فعالیت یک ماهه منتهی به پایان آبان ماه ۱۳۹۸ را منتشر کرد. این شرکت در دوره یک ماهه یاد شده، معادل ۷۸۹ میلیارد و ۸۲۲ میلیون ریال درآمد داشته است.

اگر میخواهید با دلایل کاهش قیمت سهام ها آشنا شویدمقاله دلیل کاهش قیمت سهام را مطالعه نمایید.

اعضای هیئت مدیره شرکت ملی‌ حفاری ایران

عضو اصلی و رئیس هیئت مدیره :سیدعبدالله موسوی

عضو اصلی هیئت مدیره : مهران مکوندی

عضو اصلی هیئت مدیره :علی دقایقی

عضو اصلی هیئت مدیره :صادق قربانی

عضو اصلی هیئت مدیره :بابک زنگنه

عضو علی البدل هیئت مدیره :مسعود افشار

عضو علی البدل هیئت مدیره : حمید رضا خوشایند

ما در سایت نیک وست به آموزش سرمایه گذاری و آموزش بورس پرداخته ایم پیشنهاد می کنیم مجموعه مقالات ما را در این زمینه از دست ندهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *