مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد ونوین + تحلیل در بورس |بانک اقتصاد نوین
بورس ایران

نماد ونوین + تحلیل در بورس |بانک اقتصاد نوین 

اطلاعات نماد بورسی ونوین

نماد: ونوین

نام شرکت: بانک اقتصاد نوین

مدیر عامل: علیرضا بلگوری

تلفن امور سهام: ۰۲۱۲۴۵۹۴۲۶۶-۰۲۱۲۴۵۹۴۲۸۳-۰۲۱۲۴۵۹۴۲۸۱

فکس: +۹۸۲۱۸۲۳۳۱۴۸۲

آدرس: تمام شعب بانک اقتصاد نوین

آدرس وبسایت:‌ www.enbank.ir

ایمیل: [email protected]

موضوع فعالیت: افتتاح و نگهداری انواع حساب و کارت‌های مجاز، تحصیل یا اعطای انواع تسهیلات و اعتبار، نقل و انتقالات وجوه، انجام کلیه عملیات ارزی، صدور انواع اعتبار اسنادی، اعتبارنامه یا تعهدنامه و گواهی سپرده، کارگزاری فی مابین بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری و به طور کلی انجام کلیه عملیات موضوع فعالیت بانکها در چارچوب مقررات جاری کشور

سال مالی: ۱۲/۳۰

ونوین

روند سوددهی این شرکت در سال های گذشته:

نماد بورسی ونوین

این شرک در سال ۱۳۸۵ وارد بازار بورس شد که قیمت هر سهم در آن روز ۷ تومان بود.

این سهام اکثرا حالت صعودی داشته به صورتی که در سال ۱۳۹۰ به قیمت ۶۰ تومان رسیده بود که البته بعد از آن با افت شدیدی روبرو شد که در تاریخ ۱۷ بهمن سال ۱۳۹۱ به قیمت ۳۱ تومان رسید؛ یعنی چیزی نزدیک به ۵۰ درصد ضرر کرد.

بعد از تاریخ مذکور دوباره روند صعوی گرفت و دیگر هیچوقت به آن قیمت هر سهم ۳۰ تومان بازگشتی داشت.

قیمت این سهم معتبر در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ به ۸۳ تومان رسید که البته مجددا باز هم سیر نزولی گرفت و در تاریخ ۱۵ مرداد ماه سال ۱۳۹۷ به قیمت ۴۷ تومان رسید که البته در ۲۳ مهر ماه همان سال رشد چشمگیری داشت و به قیمت ۹۰ تومان رسید.

این سهام هم از سهام های دیگر جدا نیست و در سال ۹۸ و ۹۹ رشد بسیار زیادی کرده که البته یکی از دلایل آن تورم بوده است.

قیمت این سهم در مهر ماه ۹۸ به ۱۸۰ تومان رسید که باز هم بعد از این قیمت نزولی شد و تا ۱۲۶ تومان نزول کرد.

اما در سال ۹۹ در فروردین ماه کار خود را با ۱۸۰ تومان شروع کرد و در ۱۷ تیرماه به قیمت ۷۰۰ تومان هم رسید که نشان از رشد چشمگیری دارد.

البته از قلم نیفتد که بعد از ۱۷ تیر ماه باز هم به حالت نزولی برگشت و در ۳۱ تیر ماه به ۵۶۰ تومان نزول کرد.

اگر به تازگی وارد بازار بورس شده اید مطالعه مقاله سرمایه گذاری در بورس برای مبتدیان می تواند به موفقیت شما در این  بازار کمک کند.

افزایش سرمایه ونوین:

سهام شرکت ونوین در اردیبهشت ماه سال ۹۹ درخواست افزایش سرمایه داد که با آن موافقت شد.

با افزایش سرمایه، به میزان ۱۳۲% به آن ‏ها سهام‏ جایزه تعلق می‏ گیرد.

برای مثال اگر فردی ۱۰۰ عدد سهام ونوین داشت به او ۱۳۲ عدد سهام هم جایزه تعلق گرفت و مجموع سهام آن فرد به ۲۳۲ سهم رسید.

بعد از مجمع افزایش سرمایه نماد ونوین بسته شده و قیمت تئوریک سهم تقریباً ۵۷% کاهش می یابد.

شما با دریافت سهام ‏جایزه به معادل دارایی خود قبل از بسته شدن نماد می ‏رسید و منفی شدن قیمت جبران می‏ شود.

تجربه نشان داده است که تفاوت قیمت بین قبل و بعد از افزایش سرمایه قطعا جبران میشود.

ضمناً سهام‏ جایزه زمانی به شما تعلیق می ‏گیرد که شرکت افزایش سرمایه خود را در مرجع ثبت شرکت ‏ها، ثبت کند.

موضوع افزایش سرمایه شرکت، اصلاح ساختار مالی و اجرای مفاد ماده ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالاهای ایرانی مصوب ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی است.

پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با مجامع شرکت های بورسی را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

اعلام سود ونوین:

بانک اقتصاد نوین با سرمایه ۳۰ هزار و ۴۲۵ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال، صورت‌های مالی ۳ ماهه نخست دوره مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

بانک اقتصاد نوین در دوره یاد شده، مبلغ یک هزار و ۶۰ میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳۵ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد.

این شرکت بورسی زیان انباشته پایان سال را با کاهش ۳۶ درصدی نسبت به سال گذشته، ۵ هزار و ۳۸۶ میلیارد و ۲۹۶ میلیون ریال اعلام کرده است.

ونوین در دوره ۳ ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند ۹۸، به صورت حسابرسی شده، مبلغ یک هزار و ۹۸۱ میلیارد و ۹۷۷ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بدین ترتیب مبلغ ۶۵ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

اگر می خواهید در بازار بورس تجربه موفقی داشته  داشته باشید مطالعه مقاله نکاتی در مورد سرمایه گذاری در بورس را از دست ندهید.

واگذاری از طریق مزایده:

این شرکت در سال ۹۸ اعلام کرد که قسمتی از سهام این شرکت را به صورت مزایده عمومی واگذار خواهد کرد که البته خیلی هم موفق نبود.

توضیحات این مزایده در متن شفاف سازی مزایده به شرح زیر است:

در شفاف سازی بانک اقتصاد نوین آمده است که پیرو انتشار دو نوبت آگهی مزایده عرضه سهام شرکت های سرمایه گذاری اقتصاد نوین و تامین سرمایه نوین طی اسفند ماه سال ۹۸ و با توجه به زمانبر بودن فرآیند مربوط به اخذ مجوز از سازمان بورس جهت عرضه بلوک های مدیریتی شرکت های مذکور و عدم تکافوی بازه زمانی مورد نیاز از تاریخ ارائه درخواست توسط کارگزار عرضه تا ۲۸ اسفند ماه ۹۸ مجوز مربوطه تا پایان سال قبل ارائه نشد.

به همین منظور الزامی است که مجدداً درخواست انجام تشریفات قانونی مربوطه جهت واگذاری بلوک های مذکور به کارگزار مربوط ارائه شود.

در این خصوص پیرو مذاکرات انجام شده و توافقات حاصله در هیأت مدیره بانک به محض بازگشایی نماد شرکت سرمایه گذاری اقتصاد نوین مجدداً درخواست مربوطه ارائه خواهد شد.

همچنین در خصوص واگذاری تعداد ۵۷.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ سهم معادل ۲۳ درصد از سهام بانک تعاون اسلامی برای سرمایه گذاری (سهامی خاص) از طریق مزایده نیز پیشنهادی برای خرید سهام مذکور دریافت نشد.

نتیجه گیری:

این سهام برای دیدگاه بلند مدت سهام مناسبی نیست چراکه دارای افت و خیز های زیادی میباشد و رشد طولانی مدتی ندارد؛ اما در عوض برای نوسان گیری سهام مناسبی است چرا که همواره بعد از نزول ها به سیر صعوی رسیده است.

ما در سایت نیک وست مقالات زیادی در زمینه آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری ارائه داده ایم اگر می خواهید جزو افراد موفق در بورس و سرمایه گذاری باشید مطالعه این مقالات را از دست ندهید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *