در این مطلب به تحلیل نفت امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش نفت از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم نفت را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی نفت را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل نفت امروز: Crude Oil

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 1

نمودار نفت WTI در حال حاضر یک حرکت صعودی کلی را نشان می دهد. در این زمینه، یک سناریوی بالقوه برای افزایش صعودی قیمت به سمت مقاومت اول وجود دارد.

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: سطوح حمایتی/ مقاومتی مهم و اصلی قیمت Crude Oil در تصویر معین شده است.

 

سطح مقاومت اول در 79.39 به عنوان یک مقاومت نوسان بالا شناخته می شود. بالاتر، سطح مقاومت 2 در 82.67 به عنوان یک مقاومت پولبک ذکر می شود، که اهمیت آن را به عنوان یک نقطه مقاومت بالقوه برجسته می کند.

در سمت حمایت، سطح حمایت متوسط در 76.06 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناخته می شود که با سطح 38.20% فیبوناچی Retracement همراه می شود، در حالی که سطح حمایت اول در 74.186 به عنوان یک حمایت پولبک که با سطح 61.80% فیبوناچی اصلاحی (Retracement) همراه می شود، مشخص می شود.

بیشتر در زیر، سطح حمایت دوم در 72.81 به عنوان یک حمایت پولبک (Pullback) مشخص شده است، که اهمیت آن را به عنوان یک سطح حمایت کلیدی تقویت می کند.

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 2

با توجه به شرایط بازار، امکان ادامه اصلاح در بازار امروز وجود دارد، و احتمالاً معامله‌گران قصد دارند این سطح را مجدداً بررسی کنند. در صورت تأیید سطح پشتیبانی، می‌توانید فکر کنید به شروع معاملات خرید با هدف رسیدن به بالاترین سطح دیروز.

بخوانید  تحلیل نفت امروز، 13 بهمن 1402

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی Crude Oil

 

اگر در جریان معاملات، سطح حمایتی اول یعنی بازه قیمتی 75.87 – 75.54 شکسته شود و قیمت پایین‌تر برود، انتظار داشته باشید که قیمت نفت به سطح حمایتی دوم در بازه 74.22 – 73.72 برسد. این منطقه به عنوان یک محدوده مهم برای تعیین جهت حرکت قیمت عمل می‌کند و می تواند جلوی اصلاح بیشتر قیمت را گرفته و روند را تغییر دهد. در این بازه نیز می‌توانید به دنبال فرصت‌های خرید باشید.

پیشنهادهای معاملاتی USCrude برای امروز عبارتند از:

  • خرید در سطح حمایتی اول که بین 75.87 – 75.54 قرار دارد. هدف قیمتی: 79.05. حد ضرر: مطابق با استراتژی های معاملاتی
  • خرید در سطح حمایتی دوم که بین 74.22 – 73.72 است. هدف قیمتی: 79.05. حد ضرر: مطابق با استراتژی های معاملاتی

 

  • تحلیل نفت امروز براساس Technical Rating

در تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 6 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 2 سیگنال خرید و 10 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 2 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 16 سیگنال فروش، و با اینکه اندیکاتورها نشان دهنده سیگنال فروش هستند اما در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خنثی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  معرفی جذاب ترین فیلم های حوزه سرمایه گذاری که هر معامله گر بازارهای مالی باید ببیند

 

 

تحلیل نفت امروز
اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

دیدگاهتان را بنویسید