در این مطلب به تحلیل نفت امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش نفت از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم نفت را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی نفت را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل نفت امروز: Crude Oil

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 1

نمودار نفت WTI یا West Texas Intermediate  در حال حاضر حرکت صعودی ضعیفی را نشان می‌دهد. در این زمینه، یک سناریوی بالقوه برای افزایش صعودی قیمت به سمت مقاومت اول وجود دارد.

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: سطوح حمایتی/ مقاومتی مهم و اصلی قیمت Crude Oil در تصویر معین شده است.

 

سطح مقاومت 1 در 79.39 به عنوان یک مقاومت نوسان بالا شناخته می شود. بالاتر، سطح مقاومت 2 در 82.67 به عنوان یک مقاومت پولبک ذکر می شود، که اهمیت آن را به عنوان یک نقطه مقاومت بالقوه برجسته می کند.

در سمت حمایت، سطح حمایت متوسط در 75.24 به عنوان یک حمایت Pullback شناسایی می‌شود، در حالی که سطح حمایت اول در 74.18 نیز به‌عنوان حمایت پولبک دیگر که نزدیک به سطح 61.80% فیبوناچی Retracement است، مشخص می‌شود. بیشتر در زیر، سطح حمایت دوم در 72.81 نیز به عنوان یک حمایت پولبک دیگر مشخص شده است، که اهمیت آن را به عنوان یک سطح حمایت کلیدی تقویت می کند.

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 2

قیمت نفت در حال حاضر در مرحله اصلاح است و سطح حمایتی اول در بازه 75.87 – 75.54 را آزمایش می‌کند. این منطقه تاکنون نتوانسته است شکسته شود، بنابراین توصیه می‌شود که معامله‌گران از این فرصت برای انجام معاملات خرید با هدف قیمتی در بالاترین سطح 29 ژانویه استفاده کنند. برای شروع معاملات خرید (Long)، نیاز به تشکیل یک الگو است.

بخوانید  تحلیل نفت امروز، 18 بهمن 1402

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی Crude Oil

 

در صورتی که قیمت از سطح حمایتی 75.87 – 75.54 عبور کرده و در زیر این سطح حمایتی مهم تثبیت شود، اصلاح قیمت تا حمایت دوم در بازه 74.22 – 73.72 ادامه خواهد یافت. این منطقه به عنوان حمایت اصلی و بالقوه تلقی می شود و می تواند روند نزولی قیمت را تغییر دهد. با رسیدن به این سطح، برای معاملات خرید با هدف قیمتی در بالاترین سطح 29 ژانویه برنامه‌ریزی کنید.

پیشنهادات معاملاتی برای USCrude امروز عبارتند از:

خرید بر اساس الگو در سطح حمایتی اول در بازه 75.87 – 75.54، هدف سود: 79.05 و حد ضرر تقریبی 74.67
خرید بر اساس الگو در سطح حمایتی دوم در بازه 74.22 – 73.72، هدف سود: 79.05 و حد ضرر تقربی 72.87

 

  • تحلیل نفت امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خنثی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 8 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 5 سیگنال خرید و 7 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 13 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 8 سیگنال فروش، و با اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال خرید قوی هستند و میانگین های متحرک سیگنال فروش را صادر نشان می دهند اما در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خنثی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  تحلیل نفت امروز، 4 اسفند 1402

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

تحلیل نفت امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

  • قیمت‌های WTI پس از ماه سپتامبر، اولین سود ماهانه خود را در میان تنش‌های ژئوپلیتیکی جاری در خاورمیانه به ثبت رسانده‌اند.
  • سازمان بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد که احتمالاً تقاضای جهانی نفت در سال 2024 به میزان 2 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.
  • افزایش غیرمنتظره در موجودی نفت خام آمریکا قیمت‌های WTI را کاهش داد.
  • معامله‌گران نفت منتظر داده‌های PMI تولیدی Caixin چین در امروز، پنجشنبه خواهند بود.

نفت خام برنت تگزاس غربی (WTI)، معیار نفت خام آمریکا، پس از جهش از کف هفتگی 75.43 دلار در روز پنجشنبه، حدود 76.25 دلار معامله می‌شود. قیمت‌های WTI سه ماه پیاپی افت قیمتی را با توجه به تنش‌های ژئوپلیتیکی جاری در خاورمیانه که ریسک‌های عرضه نفت خام جهانی را بالا نگه می‌دارد، پایان دادند و رشد یافتند.

مدیر اجرایی سازمان بین‌المللی انرژی (IEA)، فاتح بیرول، گفت که احتمالاً تقاضای جهانی نفت در سال 2024 به میزان 2 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت، مشابه رشدی که در سال 2023 حاصل شده است. او همچنین اظهار داشت که تقاضا حداقل تا سال 2030 افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی خاورمیانه ریسک‌های احتمالی برای عرضه نفت خام در منطقه را برجسته می‌کند که قیمت‌های WTI را افزایش می‌دهد.

از طرف دیگر، افزایش قیمت‌های WTI ممکن است به دلیل داده‌های ناامیدکننده PMI تولیدی چین محدود شود. در روز چهارشنبه، داده های PMI تولیدی NBS چین برای ماه ژانویه رقم 49.0 را ثبت کرد که پایین‌تر از اجماع بازار یعنی 49.2 بود. فعالیت تولیدی در چین برای چهارمین ماه متوالی در ژانویه کاهش یافت، که بر قیمت‌های WTI فشار فروش اعمال می‌کند، زیرا چین بزرگترین واردکننده نفت خام در جهان است.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

علاوه بر این، افزایش غیرمنتظره در موجودی هفتگی نفت خام آمریکا در روز چهارشنبه قیمت WTI را پایین کشید. موجودی نفت خام آمریکا به طور غیرمنتظره با 1.23 میلیون بشکه در هفته منتهی به 29 ژانویه از کاهش 9.233 میلیون بشکه‌ای هفته قبل افزایش یافت، در حالی که انتظارات بازار برای کاهش 217 هزار بشکه‌ای بود، بر اساس داده های اداره اطلاعات انرژی.

معامله‌گران نفت منتظر PMI تولیدی Caixin چین برای ماه ژانویه، که در امروز منتشر خواهد شد، هستند. در اواخر  امروز، داده‌های اولیه بیکاری هفتگی آمریکا و PMI تولیدی ISM نیز منتشر خواهند شد. این رویدادها می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر قیمت WTI، که با دلار آمریکا معامله می‌شود، داشته باشند. معامله‌گران نفت از این داده‌ها برای یافتن فرصت‌های معاملاتی پیرامون ورود به معاملات نفت WTI استفاده خواهند کرد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید