نیوز تریدینگ نوعی استراتژی معاملاتی است که شامل تصمیم گیری بر اساس انتشار رویدادهای خبری تاثیرگذار در بازارهای مالی است.

بسیاری از معامله‌گران کوتاه‌مدت، صرف‌نظر از اینکه در کدام بازار معامله می‌کنند، تصمیمات خود را صرفاً بر اساس تحلیل تکنیکال و نمودارهای قیمتی استوار می‌کنند. این معمول است که معامله گران به طور کامل از عوامل بنیادی چشم پوشی کنند و در عوض از روند قیمت پیروی کنند، سطوح حمایت و مقاومت را تجزیه و تحلیل کنند و سیگنال های مختلفی را از اندیکاتورهای تکنیکال بدست آورند.

با این حال، تحلیل فاندامنتال (بنیادی) در دنیای معاملات مدرن به اندازه تحلیل تکنیکال مهم است. انتشار اخباری مانند گزارش های درآمد و تغییرات نرخ بهره و تورم می تواند به طور قابل توجهی بر بازارها تأثیر بگذارد.

بنابراین، نیوز تریدینگ یا ترید روی اخبار می تواند برای معامله گران بسیار سودمند باشد و می تواند با افزودن خبرهای تأثیرگذار به رویکرد صرفاً تکنیکال و نموداری آن ها ، استراتژی معاملاتی موفق را به میزان قابل توجهی تقویت کند. در این مقاله خواهید آموخت که نیوز تریدینگ چیست و چگونه می توانید بر اساس آن فرصت های معاملاتی بالقوه را در بازارهای مالی شناسایی کنید.

در یک نگاه

 1. نیوز تریدینگ مستلزم نظارت دقیق گزارش های اقتصادی ، تحولات ژئوپلیتیکی ، انتشار درآمد شرکت ها و سایر رویدادهای خبری برای سرمایه گذاری در نوسانات کوتاه مدت است.
 2. احساسات بازار و انتظارات اجماع در مورد رویدادهای خبری را درک کنید. انحراف از این انتظارات اغلب باعث تحرکات بازار می شود و بر تصمیمات معاملاتی تأثیر می گذارد.
 3. نسبت به پرایس اکشن مرتبط با اخبار فعالانه عمل کنید. تصمیم‌گیری سریع برای سرمایه‌گذاری بر تحرکات کوتاه‌مدت ناشی از اخبار فوری کلیدی است.
 4. اجرای مدیریت ریسک قوی، از جمله تنظیم دستورات استاپ لاس/ حد سود و تعریف نقاط ورود/خروج مناسب، برای کنترل زیان و محافظت از سود برای ترید روی اخبار ضروری است

 

نیوز تریدینگ چیست و چه تفاوتی با تحلیل بنیادی دارد

نیوز تریدینگ یا ترید روی اخبار استراتژی معاملاتی می باشد که به دنبال استفاده از فرصت هایی که در بازارها زمانی که داده ها و اطلاعات اقتصادی مرتبط به سرفصل اخبار می رسد، به وجود می آید.

 

 

نیوز تریدینگ
ترید روی اخبار اگر به درستی انجام شود می تواند یک استراتژی معاملاتی بسیار سود ساز باشد

 

در هر سشن معاملاتی، اخبار و داده های اقتصادی یکی از محرک های اصلی نوسانات یا تغییرات قابل توجه قیمت هستند. این بدان معناست که News Trading فرصت های معاملاتی منظمی را فراهم می کند، اما این فرصت ها عاری از ریسک نیستند. معاملات با اخبار اساساً رویداد محور است و این سبک معاملاتی تفاوت هایی با روش های معمول تکنیکال و بنیادی دارد.

در تحلیل تکنیکال، اعتقاد بر این است که رفتار قیمت گذشته بر رفتار قیمتی آینده تأثیر می‌گذارد، با این فرض که تمام اطلاعات ضروری در مورد ارزش دارایی در قیمت فعلی آن منعکس می‌شود. معامله گران تکنیکال نمودار قیمت را تماشا می کنند و بسته به روندها، الگوهای نمودار و اندیکاتورهای ریاضی، معاملات را انجام می دهند. در مقابل، معامله‌گران اخبار تنها به سیگنال‌هایی وابسته هستند که هنگام وقوع یک رویداد محرک در بازار تولید می‌شوند.

از سوی دیگر، تحلیل فاندامنتال شامل ارزیابی همه عوامل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اساسی است که بر ارزش یک دارایی خاص تأثیر می گذارد. معاملات خبری گاهی اوقات به عنوان زیرمجموعه اساسی تحلیل بنیادی در نظر گرفته می شود، اما ویژگی های متمایز کننده خود را دارد.

تحلیل فاندامنتال منظم مجموعه وسیع تری از اطلاعات را برای افزایش ارزش منصفانه دارایی ها در نظر می گیرد، اما نیوز تریدینگ فقط یک رویداد خاص را در نظر می گیرد. تحلیل بنیادی منظم همچنین دیدگاه بلندمدتی دارد و به ندرت چشم انداز خود را تغییر می دهد، در حالی که ترید با اخبار بسیار کوتاه مدت است و تأثیر یا چشم انداز آن می تواند خیلی سریع تغییر کند.

 

چرا باید از نیوز تریدینگ استفاده کنیم

چرا اخبار را معامله کنیم؟ پاسخ ساده به این سوال این است: برای کسب درآمد بیشتر

اما با جدیت تمام این نکته را گوشزد می کنیم که اخبار بخش بسیار مهمی از بازار فارکس است زیرا اخبار پتانسیل این را دارد که بازار را به حرکت درآورد!هنگامی که اخبار منتشر می شود، به خصوص اخبار مهمی که همه در حال تماشای آن هستند، تقریباً می توانید انتظار داشته باشید که حرکت بزرگی را مشاهده خواهید کرد.

این واقعیت که می دانید بازار به احتمال زیاد حرکت می کند و دچار نوسانات شدید خواهد شد، آن را به فرصتی تبدیل می کند که ارزش استفاده کردن دارد. پس هدف شما، به عنوان یک معامله گر اخبار، این است که در سمت درست حرکت بازار قرار بگیرید.

 

ویژگی های کلیدی نیوز تریدینگ (ترید روی اخبار)

 • می تواند به افزایش نوسانات کمک کند

برخی از اعلان‌های مهم اقتصادی می‌توانند نوسانات بیشتری را در بازارها ایجاد کنند، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد. حتی جدیدترین الگوهای نمودار فارکس یا سهام نیز می‌توانند به‌طور موقت با یک خبر معاملاتی قابل توجه، مانند آخرین اخبار بیکاری یا تغییر نرخ‌های بهره یا تورم از یک بانک سراسری، از حالت آرام خارج شوند.

توجه به زمان موعد داده های تأثیر گذار بر بازار می‌تواند به این معنا باشد که شما در نهایت یک معامله با برنامه‌ریزی دقیق درست قبل از وقوع یک رویداد بزرگ انجام می‌دهید، که ریسک معاملات شما را به حداقل می رساند . ممکن است پس از وقوع رویدادهای خبری منتظر بمانید تا موقعیت‌های جدید باز شود و سپس ببینید که آیا تأثیر اخبار همچنان پا برجاست یا خیر.

 • می تواند واکنش های غیرمنتظره ای در بازار ایجاد کند

معمولاً بین اقتصاددانان برجسته در مورد اینکه رویدادهای اقتصادی احتمالاً در چه سطحی قرار خواهد گرفت، اتفاق نظر وجود دارد. تغییرات در داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، تولید ناخالص داخلی یا تورم تأثیر بسیاری بر بازار خواهد داشت.

بخوانید  تحلیل تکنیکال و بهترین راه برای یادگیری آن

به عنوان مثال، نرخ پایین بیکاری نشان دهنده یک اقتصاد قوی است، بنابراین بسیاری انتظار دارند که بازار سهام افزایش یابد. تصمیم برای کاهش نرخ‌های بهره می‌تواند جذابیت پول یک کشور را کاهش دهد و باعث شود آن در برابر سایر ارزهای جهانی سقوط کند.

با این حال، هر از گاهی، داده های اقتصادی با آنچه بازار و معامله گران انتظار دارند، بسیار متفاوت است و این می‌تواند باعث واکنش معکوس بازار شود. به عنوان مثال، اگر بانک مرکزی اشاره کند که کاهش نرخ بهره ممکن است در راه باشد، اما ارز همچنان افزایش یابد، ممکن است عوامل دیگری علاوه بر چشم انداز تغییرات نرخ بهره وجود داشته باشد.

این به نوبه خود می تواند سیگنال خرید قوی باشد. اگر ارز با انتظار کاهش نرخ بهره کاهش پیدا نکند، احساسات مثبت قوی است و این احتمالاً می تواند نشان دهد که اکنون فرصت خرید است.

 • می توانند روندهای بازار را تغییر دهند

بسیاری از معامله گران سعی می کنند روندها را به امید سود شناسایی کنند. چنین روندهایی می تواند در چند دقیقه، روز یا حتی ماه ها متغیر باشد. اما بیشتر روندها در نقطه ای معکوس می شوند و تغییر در اقتصاد کلان می تواند اولین نشانه این باشد.

هر سفر با یک قدم شروع می شود و این در مورد معکوس شدن روند نیز صادق است. یک رویداد اقتصادی به ندرت برای تغییر سریع یک روند میان مدت کافی است، اما نحوه واکنش بازار به غافلگیری ها می تواند اولین سرنخ مبنی بر اینکه احساسات در حال تغییر است را نشان دهد. این به معامله گران فرصتی برای باز کردن موقعیت در همان شروع یک روند جدید می دهد.

 

نحوه خواندن اخبار برای نیوز تریدینگ

برای مطالعه اخبار مرتبط با معاملات، ابتدا لازم است که با شاخص‌های کلیدی اقتصادی آشنا شوید. این شاخص‌ها، که عبارتند از مؤلفه‌هایی مانند نرخ بهره، تورم، نرخ بیکاری و فروش خرده‌فروشی، نقش مهمی در تأثیرگذاری بر بازارهای مالی مانند فارکس، سهام، و شاخص‌های معاملاتی مختلف دارند. تغییرات و داده‌های این شاخص‌ها می‌توانند تأثیر قابل توجهی بر وضعیت کلی اقتصاد و بازارهای مالی داشته باشند.

اعلامیه‌های اقتصادی، که به طور مرتب در زمان توصیه‌های معاملاتی ارائه می‌شوند، این شاخص‌های کلیدی را در بر می‌گیرند. این اعلامیه‌ها می‌توانند بر احساسات بازار تأثیر بگذارند، به خصوص اگر داده‌های منتشر شده با انتظارات معامله‌گران مطابقت نداشته باشد. بنابراین، درک و تحلیل این شاخص‌ها و اعلامیه‌ها برای معامله‌گران ضروری است.

 

استراتژی نیوز تریدینگ

یک استراتژی نیوز تریدینگ شامل معاملات بر اساس انتظارات بازار، هم قبل و هم بعد از انتشار خبر است. معامله در اعلان های خبری می تواند شما را ملزم به تصمیم گیری سریع کند، زیرا ممکن است بازارهای مالی تقریباً بلافاصله تحت تأثیر قرار گیرند. بنابراین، شما باید در مورد نحوه ترید با اخبار قدرت تصمیم گیری سریع را داشته باشید.

 

نیوز تریدینگ
همانطور که مشاهده می کنید با انتشار اخبار قیمت دچار نوسان شدید شده است

هنگام معامله روی اخبار، مهم است که از نحوه عملکرد بازارهای مالی آگاه باشید. گاهی اوقات اخبار از قبل در قیمت دارایی لحاظ می شود. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که معامله‌گران تلاش می‌کنند نتایج رویدادهای خبری آینده را پیش‌بینی کنند و بنابراین، به نوبه خود، بازار با تغییر قیمت یک دارایی پاسخ می‌دهد. ترید روی اخبار به ویژه برای بازارهای پر نوسان، به عنوان مثال معاملات نفت یا طلا مفید است.

 

آموزش نیوز تریدینگ (ترید روی اخبار)

برای ترید روی اخبار، باید توجه داشته باشید که اخبار به دو دسته تقسیم می‌شوند: اخبار برنامه‌ریزی شده و اخبار ناگهانی. اخبار برنامه‌ریزی شده شامل مواردی مانند انتخابات، گزارش‌های درآمد شرکت‌ها و اطلاعات اقتصادی نظیر نرخ بهره و آمار اشتغال می‌شوند که می‌توان از طریق تقویم‌های اقتصادی، خبرخوان‌ها و رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را دنبال کرد. این دسته از اخبار نقش مهمی در استراتژی‌های معاملاتی دارند و کمک می‌کنند تا معامله‌گران ریسک‌های مربوط به رویدادها را کاهش دهند.

اخبار ناگهانی شامل رویدادهای غیرمنتظره‌ای می‌شوند که می‌توانند سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را غافلگیر کنند، مانند بحران مالی 2008 یا همه‌گیری کووید-19 در سال 2020. این دسته از اخبار منبع عمده‌ای از ریسک در بازار به شمار می‌روند زیرا پیش‌بینی تأثیرات کوتاه‌مدت و بلندمدت آن‌ها دشوار است.

برای انجام تریدینگ نیوز، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • حساب معاملاتی مناسب داشته باشید

این اولین قدم است. انتخاب یک کارگزار یا بروکر مناسب که اجرای سریع سفارشات و اسپردهای رقابتی را در زمان رخ دادن رویدادهای خبری فراهم کند، حیاتی است. کارگزار باید امکان معامله از طریق پلتفرم‌های مختلف را بدهد.

 • رویداد خبری مورد نظر را دنبال کنید 

استفاده از تقویم اقتصادی می‌تواند در شناسایی رویدادهای خبری کلیدی کمک کند.

 • بهترین زمان برای معامله را شناسایی کنید

این می‌تواند قبل، حین یا بعد از انتشار خبر باشد. معامله قبل از انتشار خبر ریسک بیشتری دارد، در حالی که معامله پس از انتشار خبر احتمال سودآوری به مراتب کمتری دارد.

 • از تحلیل تکنیکال استفاده کنید کنید

حتی در نیوز تریدینگ، تحلیل تکنیکال می‌تواند به شناسایی فرصت‌های معاملاتی کمک کند. توجه به روندها، سطوح حمایت و مقاومت و استفاده از ابزارهای فنی مانند میانگین‌های متحرک (Moving Averages) و نقاط محوری یا پیوت پوینت (Pivot Points) می‌تواند مفید باشد.

بخوانید  معرفی و بررسی جامع اندیکاتور CCI + چگونگی سیگنال گیری

 

مهمترین رویدادهای خبری برای نیوز تریدینگ کدامند

انواع مختلفی از رویدادهای خبری وجود دارد که بر طبقات مختلف دارایی به طور متفاوتی تأثیر می گذارد. در اینجا به برخی از مهمترین آنها که در ترید روی اخبار تأثیرگذار است اشاره می کنیم:

 • معاملات نرخ بهره (Interest Rates)

تغییرات نرخ بهره برخی از تاثیرگذارترین رویدادهای خبری در تمام دارایی های مالی هستند. در جدول زیر تأثیر فوری مورد انتظار بر دارایی‌های مختلف هنگام افزایش نرخ‌های بهره وجود دارد (وقتی نرخ‌های بهره کاهش می‌یابد برعکس است):

 

تأثیرات نرخ بهره بر سهام، اوراق قرضه، ارز محلی، نوسانات، شاخص ها و کالاها

 

 • معاملات داده های اشتغال (Employment Data)

ارقام اشتغال بسیار مهم است زیرا آنها بر بانک مرکزی در مورد تصمیم سیاست پولی برای اجرای در کوتاه مدت تأثیر می گذارند. به عنوان مثال، گزارش منفی مشاغل بانک های مرکزی را وادار می کند که نرخ بهره را پایین نگه دارند. در جدول زیر تأثیر مورد انتظار در صورت وجود گزارش مشاغل منفی است (در صورت مثبت بودن گزارش مشاغل، عکس آن مورد انتظار است):

 

تأثیر داده های اشتغال بر دارایی های مختلف

 

در اینجا برخی از مهمترین و تأثیرگذارترین رویدادهای خبری برای انواع مختلف طبقات دارایی آورده شده است:

 

 • استراتژی نیوز تریدینگ بورس

رویدادهای خبری مهم در بورس شامل تصمیمات مدیریتی، بازپرداخت سهام و گزارش درآمد شرکت هنگام معامله سهام فردی است. رویدادهای خبری را می توان از وب سایت های رسمی شرکت یا سایر منابع خبری اصلی ردیابی کرد.

 • استراتژی نیوز تریدینگ فارکس

هنگام معامله جفت ارزها، نرخ بهره، رشد اقتصادی (GDP) (اطلاعات بیشتر در مورد تولید ناخالص داخلی در تحلیل فاندامنتال) و داده های اشتغال برخی از بزرگترین رویدادهای خبری هستند که نوسانات فارکس را تحریک می کنند. رویدادهای خبری مهم دیگر برای استراتژی نیوز تریدینگ بورس عبارت اند از داده های تورمی (CPI و PPI)، خرده فروشی و تراز معاملاتی.

 • استراتژی نیوز تریدینگ کالاها

وقتی، اخبار مربوط به عرضه و تقاضای تجارت کالاها مهم ترین چیزهایی است که باید در نظر گرفته شوند. اینها شامل داده هایی مانند ذخایر، افزایش تولید، و اطلاعیه های خبری از ارگان های اصلی کالایی مانند اوپک است.

مادر طبیعت (آب و هوا و بلایای طبیعی) نیز نقش مهمی در تعیین عرضه و تقاضای آنها برای کالاهای نرم مانند محصولات کشاورزی دارد. همچنین، هر خبر مهمی که بر دلار آمریکا تأثیر می‌گذارد، ارزش نگاه کردن را دارد، زیرا قیمت اکثر کالاها بر اساس دلار آمریکا است.

 • استراتژی نیوز تریدینگ اوراق قرضه

مهمترین اخبار برای معامله گران اوراق قرضه شامل نرخ بهره، رتبه بندی اوراق و بازده اوراق است. اوراق قرضه با نرخ بهره رابطه دارد، در حالی که معیارهای بازده اوراق قرضه مانند بازده فعلی و بازده تا سررسید به معامله گران کمک می کند بازده مورد انتظار خود را اندازه گیری کنند. آژانس‌های رتبه‌بندی همچنین می‌توانند بر درک سرمایه‌گذاران از جذابیت هر اوراق قرضه تأثیر بسزایی بگذارند.

 • استراتژی نیوزتریدینگ ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال یک طبقه دارایی نسبتاً جدید هستند و می توانند تحت تأثیر اخبار و رویدادهای مختلف قرار گیرند. تأثیرگذارترین آنها شامل مقررات، پذیرش و اخبار فناوری است.

به‌روزرسانی‌های مقررات مثبت می‌توانند الهام‌بخش قیمت‌های بالاتر ارز رمزپایه اصلی باشند. به عنوان مثال، اگر یک صرافی بزرگ اوراق بهادار مبتنی بر رمزنگاری را راه اندازی کند، بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال افزایش خواهد یافت. افزایش پذیرش، و همچنین پیشرفت‌های مثبت فناوری، می‌تواند ارزش ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.

 

مزایا و معایب ترید روی اخبار (نیوز تریدینگ)

مزایا:

 1. امکان دسترسی به فرصت‌های سودآور پربازده در مدت زمان کوتاه.
 2. تنوع رویدادهای خبری باعث می‌شود که دارایی‌های متنوعی قابل معامله باشند.
 3. برای موفقیت در نیوز تریدینگ، نیازی به دانش پیشرفته تکنیکال و بنیادی نیست.
 4. پیگیری اخبار به معامله‌گران کمک می‌کند تا از قبل استراتژی‌های خود را برنامه‌ریزی کنند.

معایب:

 1. رویدادهای خبری بسیار غیرقابل پیش‌بینی هستند و معامله بر اساس آن‌ها ریسک بالایی دارد.
 2. اسپردها ممکن است در زمان انتشار خبر افزایش یابند و سود شما را محدود کنند.
 3. واکنش قیمت‌ها به برخی از اخبار ممکن است متفاوت از انتظارات باشد (به عنوان مثال، یک جفت ارز ممکن است با وجود خبری که نشان می‌دهد باید کاهش یابد، افزایش یابد).
 4. واکنش قیمت به یک رویداد خبری ممکن است بسیار کوتاه‌مدت باشد و معامله‌گران را در موقعیت‌های ناخواسته در بازار گیر اندازد.

 

افزایش اسپردها توسط بروکرها در هنگام انتشار اخبار می تواند بسیار آزاردهنده باشد

 

راهنمای نیوز تریدینگ فارکس

به منظور دستیابی به یک استراتژی جامع معامله کردن در فارکس با استفاده از اخبار منتشر شده، معامله گران فارکس تمایل دارند به دنبال برخی شاخص های کلیدی فارکس باشند که می توانند بر حدس و گمان نرخ بهره تأثیر بگذارند، از جمله:

 1. تصمیمات و سخنرانی های بانک مرکزی
 2. نرخ های تورم
 3. ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP).
 4. ارقام اشتغال
 5. ترازهای تجاری

اخبار مربوط به احساسات بازار همچنین می تواند بر معاملات ارز تأثیر بگذارد، به ویژه آنهایی که به عنوان پناهگاه های امن در نظر گرفته می شوند، از جمله طلا و همچنین ارزهای اصلی USD، JPY و CHF. این ارزها در مواقع آشفتگی و نوسانات سرمایه تریدران را به خود جذب می کنند و زمانی که بازارهای مالی آرام می‌شوند شاهد خروج آن‌ها هستند.

اخباری که می‌توانند بر ریسک و معاملات بدون ریسک تأثیر بگذارند شامل بازده و نوسانات بازار سهام، استرس‌های مالی در سطح ملی یا قاره‌ای، درگیری های سیاسی، انتخابات، مذاکرات معاهده و سایر اخبار گسترده فراتر از داده‌های اقتصادی و بانک‌های مرکزی است. به عنوان مثال اخیراً بحران بدهی یونان و آشفتگی بازار چین بسیار تأثیرگذار بوده است.

 

 • پیش بینی های نیوز تریدینگ فارکس

معامله گران باید بدانند که تقاضا برای بسیاری از کالاها و در نتیجه قیمت کالا با گذشت فصول افزایش و کاهش می یابد. اخبار و تاثیرات معاملات فصلی فارکس در بخش انرژی و کالاهای کشاورزی دیده می شود، اما در مورد فلزات گرانبها کمتر دیده می شود.

بخوانید  نرخ بهره به زبان ساده + تاثیرات Interest Rate

جدول زیر برخی از ارزهای اصلی و کالاهایی را که بر آنها تأثیر می گذارد نشان می دهد. این می تواند توسط معامله گران به عنوان نوعی سیگنال معاملاتی News Trading فارکس استفاده شود، زیرا می تواند به پیش بینی قیمت جفت ارز کمک کند.

 

نیوز تریدینگ
ارزهای فارکس و تولیدات کشورهای تأثیرگذار بر نیوز تریدینگ

 

نحوه سیگنال گیری در نیوز تریدینگ

برخی از کارگزاران برتر دنیا سیگنال های معاملاتی نیوز تریدینگ خودکار را ارائه می دهند که می تواند به معامله گر کمک کند تا در مورد ورود، خروج یا اجتناب از معامله تصمیم بگیرد. این نکات بر اساس نوسانات قیمت پس از انشتار برخی از اخبار خاص است و می تواند معامله گران را به خرید یا فروش یک دارایی ترغیب کند.

یک جایگزین برای این روش خودکار، نظارت بر رویدادهای تأثیرگذار و قابل معامله آتی با استفاده از تقویم اقتصادی است. این ویژگی را می‌توان در پلتفرم تقویم اقتصادی پیدا کرد و به داده های مهمی مانند گزارش‌های بیکاری، GDP، CPI و PPI و همچنین گزارش‌های معاملاتی و نظرسنجی‌های احساسات دست یافت. این رویدادها و داده ها همگی می توانند بر احساسات بازار تأثیر بگذارند و باعث نوسانات عمده قیمت در بازارهای مالی شوند.

 

نمونه ای از تقویم اقتصادی و داده های تأثیرگذار آن

 

تقویم اقتصادی را می‌توان بر اساس تاریخ، تأثیر بر بازار (کم تا زیاد) و کشور سفارشی کرد، بنابراین می‌توانید آن‌ها را فیلتر کنید تا برای دارایی یا بازاری که به ترید در آن علاقه‌مندید مرتبط‌تر باشد. همچنین می‌توانید برای رویدادهای فردی که می‌خواهید نظارت کنید، هشدار تنظیم کنید.

 

News Trader (نیوز تریدر) کیست

معامله‌گرانی که بر اساس اخبار فعالیت می‌کنند، تصمیمات معاملاتی خود را بر پایه اطلاعیه‌های خبری می‌گذارند نیوز تریدرز یا تریدران روی اخبار هستند. آن‌ها از اخبار فوری، گزارش‌های اقتصادی، و دیگر رویدادهای مهم به منظور تأثیرگذاری کوتاه‌مدت بر قیمت‌ها در بازارهای سهام، فارکس و ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

 

نیوز تریدرز یا معامله گران اخبار، افرادی هستند که سعی می کنند بر اساس تأثیرات اخبار در معاملات خود سود کسب نمایند.

 

هدف این معامله‌گران این است که از واکنش‌های بازار ناشی از انتشار اخبار مهم به نفع خود بهره ببرند و گاهی اوقات با تصمیم‌گیری‌های عجولانه بر اساس فومو (ترس از دست دادن فرصت) یا فاد (تصمیم‌گیری عجولانه) عمل می‌کنند که به ضرر و زیان آن ها می انجامد.

این گروه از معامله‌گران بر معاملات در زمان‌های نزدیک به انتشار خبر یا فوراً پس از آن، وقتی که بازار هنوز در حال واکنش به اخبار است، تمرکز می‌کنند. این دوره‌ها معمولاً با نوسانات بسیار بالایی همراه هستند که فرصت‌های کسب سودهای چشمگیر را فراهم می‌کند.

معامله‌گران اخبار اغلب تلاش می‌کنند از پیش‌بینی زمان‌بندی یا محتوای احتمالی اخبار برنامه‌ریزی شده مانند گزارش‌های درآمد یا تصمیمات سیاست‌گذاری فدرال رزرو سود ببرند.

فدرال رزرو با پیش‌بینی تصمیمات سیاسی مهم قبل از آن‌ها، سعی در کاهش تأثیر داده های خود بر بازار داشته است. با این حال، حتی این سیگنال‌های پیش‌بینی شده نیز به عنصری برای معاملات تبدیل شده‌اند. وقتی اخبار به صورت غیرمنتظره مانند یک فاجعه طبیعی منتشر می‌شود، معامله‌گران اخبار (نیوز تریدرز) تلاش می‌کنند تا خود را در موقعیت سودآوری و موفقیت در معاملات قرار دهند، گاهی اوقات این به معنای استفاده از نوسانات یا تأثیر مستقیم اخبار بر روند فعلی قیمت‌ها است.

 

تکنیک ها و رویکردهای مهم معامله گران نیوز

معامله‌گرانی که بر اساس اخبار عمل می‌کنند، رویکردهای متفاوتی را با تمرکز بر تحلیل روانشناسی بازار و بررسی داده‌های تاریخی به کار می‌گیرند. آن‌ها به اطلاعات گذشته مانند گزارش‌های درآمد پیشین نگاه می‌کنند تا تخمین بزنند اخبار پیش رو، نظیر گزارش‌های درآمد آینده، چه تأثیری بر قیمت‌ها خواهند داشت.

 

نیوز تریدینگ
یک نیوز تریدر حرفه ای رویکردهای بسیار مناسبی در خصوص روانشناسی بازار دارد

 

با شناخت دقیق بازارهای خاص، این معامله‌گران می‌توانند تخمین‌های دقیقی از افزایش یا کاهش قیمت‌های اوراق بهادار پس از انتشار یک گزارش خبری داشته باشند.

این دسته از معامله‌گران همچنین می‌توانند با استفاده از ابزارهای جستجو و هشدار، به سرعت اخبار جدید را رصد کرده و این اطلاعات را با تحولات قیمتی روی نمودارها تطبیق دهند.

در صورت مطابقت شرایط با معیارهای تعیین‌شده‌ی استراتژی معاملاتی‌شان، آن‌ها ممکن است وارد موقعیت‌های صعودی یا نزولی شوند. به دلیل ماهیت آنی و موقتی اخبار، فرصت‌های سودآوری تنها زمانی وجود دارند که اخبار هنوز تازه هستند.

یکی از روش‌های محبوب در میان معامله‌گران اخبار، استراتژی موسوم به «محو کردن» است، که شامل معامله در جهت مخالف روند اصلی با کاهش هیجانات بازار می‌شود.

به عنوان مثال، یک سهم ممکن است پس از اعلام سود مثبت در ساعات اولیه بازار، با قیمت بسیار بالاتری آغاز به کار کند. معامله‌گران اخبار ممکن است منتظر بمانند تا این افزایش خوش‌بینی به اوج خود برسد و سپس با کاهش این خوش‌بینی، سهام را در طول روز بفروشند. اگرچه قیمت سهام هنوز ممکن است نسبت به روز قبل بالاتر باشد، اما معامله‌گران می‌توانند از تفاوت بین بیشترین و کمترین قیمت روز سود ببرند.

 

کلام آخر

معاملات فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال بسیار تحت تأثیر رویدادهای و اخبار مهم اقتصادی هستند و فرصتی هیجان انگیزی را به معامله گران ارائه می دهند تا با توجه به این اخبار بتوانند در معاملات خود موفق ظاهر شوند.

وقت گذاشتن برای مطالعه واکنش بازارهای مالی به اخبار و رویدادهای اقتصادی به روش های مختلف و روان شناسی صحیح مارکت به شما کمک می‌کند تا نتایج آینده را بهتر پیش‌بینی کنید و بینش بازار مورد نیاز برای معاملات موفقیت‌آمیز را بدست آورید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید