در ادامه تحلیل جفت ارزهای اصلی بازار فارکس در روز دوشنبه آمده است:

 

Source: Fxstreet.com

 

EUR/USD

به دنبال اقدام غیرقطعی روز جمعه، EUR/USD در هفته قبل اصلاحات کوچکی را ثبت کرد. اوایل دوشنبه، این جفت در یک باند باریک در حدود 1.0700 بالا و پایین می‌رود.

لوئیس دی گیندوس، معاون بانک مرکزی اروپا (ECB) در اظهار نظر در مورد چشم‌انداز سیاست‌ها، روز دوشنبه گفت که این احتمال وجود دارد که اقتصاد منطقه یورو در کوتاه‌مدت تحت فشار باقی بماند.

 

GBP/USD

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، روز دوشنبه پس از برکناری وزیر کشور سوئلا براورمن، تغییر کابینه خود را آغاز کرد. بر اساس آخرین تحولات، دیوید کامرون توسط سوناک برای کابینه دولت پیشنهاد می شود.

شاخص FTSE 100 بریتانیا روز دوشنبه با افزایش باز شد و طبق آخرین اطلاعات منتشر شده امروز بیش از 0.7 درصد افزایش یافت. در همین حال، GBP/USD با بهبود روحیه ریسک پذیری در بازار به سطح 1.2250 صعود کرد.

 

USD/JPY

جفت ارز USD/JPY به بالاترین سطح خود از اکتبر 2022 نزدیک به 152.00 صعود کرد. وزیر دارایی ژاپن، سونیچی سوزوکی، به صورت شفاهی مداخله کرد و تکرار کرد که حرکت های ناگهانی فارکس می تواند نامطلوب باشد و نرخ ارز باید توسط بازارها تعیین شود تا منعکس کننده عوامل بنیادی باشد.

 

XAU/USD

طلا روز پنجشنبه متحمل زیان زیادی شد و در روز جمعه با کاهش بیش از 2.5 درصدی روند نزولی هفتگی خود را ادامه داد. اوایل دوشنبه، XAU/USD ضررهای خود را در حدود 1940 دلار تثبیت کرد.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

دیدگاهتان را بنویسید