قیمت طلا در بحبوحه کاهش تقاضای پناهگاه امن، روند خود را حفظ کرده است، اما به نظر می رسد که در یک روند نزولی محدود قرار دارد

  • قیمت طلا در روز دوشنبه تحت فشار فروش قرار گرفت و کاهش قیمتی روز جمعه خود را که برگرفته از نوسانات اعلام شدن میزان شاخص NFP بود را افزایش داد.
  • جو خوش‌بینانه بازار، همراه با بهبود اندک در بازده اوراق قرضه ایالات متحده، جریان های سرمایه گذاری را از طلا دور کرد.
  • در میان شرط‌بندی‌ها مبنی بر اینکه فدرال‌رزرو دیگر نرخ‌ بهره را افزایش نخواهد داد، دلار آمریکا نزدیک به پایین‌ترین سطح چند هفته‌ای خود سقوط کرد.
  • تنش های ژئوپلیتیکی ممکن است به محدود کردن هر گونه کاهش معنی دار برای دارایی امن XAU/USD کمک کند.

 

Source: Fxstreet.com

 

قیمت طلا (XAU/USD) هفته جدید را با نرخ ضعیف‌تری آغاز کرد و روند اصلاحی روز جمعه را از منطقه 2004 دلار یا بالاترین قیمت چند روزه که در واکنش به اعلام نتایج NFP شکل گرفته است است را افزایش داد.

محیط پرریسک رایج – همانطور که با افزایش شدید دنباله رو در بازارهای سهام نشان داده شده است – به عنوان یک عامل کلیدی بر روی فلز گرانبهای امن در نظر گرفته می شود. جدای از این، افزایش اندک بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، فلز زرد را بیشتر به سطح 1980 دلار نزدیک کرده است.

در همین حال، دلار آمریکا (USD)، در بحبوحه انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو قصد افزایش مجدد نرخ بهره را نخواهد داشت، نزدیک به پایین‌ترین سطح قیمتی شش هفته‌ای خود قرار گرفت.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 4 اسفند 1402

این امر باید مانع از هر گونه افزایش معنی دار برای بازده اوراق قرضه ایالات متحده شود و به نفع فروشندگان دلار است و از قیمت طلا در برابر دلار آمریکا حمایت می کند. علاوه بر این، خطر تشدید درگیری ها در جنگ اسرائیل و حماس روند نزولی را برای XAU/USD محدود می کند و لازم است قبل از تعیین پوزیشن فروش برای هر گونه کاهش قیمتی معنادار در طلا احتیاط کنید.

دیدگاهتان را بنویسید