پرده برداری از راز مخفی در معاملات طلا برای کسب حداکثر سود + بررسی 5 تا از مهمترین انواع استراتژی ترید طلا

طلا برای مدت ها به عنوان یک دارایی ارزشمند و ارزنده در نظر گرفته می شود و معامله گران و سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب می کند که به دنبال سرمایه گذاری بر روی ثبات و پتانسیل آن برای کسب سود هستند.

در این مقاله به بررسی برترین انواع استراتژی ترید‌ طلا در معاملات می‌پردازیم. همچنین بینش‌هایی در مورد اینکه چرا باید در طلا سرمایه گذاری کنیم، تاریخچه مختصری از معاملات طلا و تحلیلی از مزایا و معایب هر استراتژی ارائه می‌کند.بنابراین اگر می خواهید پرده از اسرار استراتژی ترید طلا بردارید با ما همراه شوید.

 

استراتژی ترید طلا  چیست

استراتژی ترید طلا در معاملات می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا از این واقعیت که قیمت طلا دائما در حال نوسان است، استفاده کنند و به سودهای باورنکردنی دست یابند. 

به عنوان مثال اگر می خواهید به عنوان سرمایه گذاری طلا بخرید، یا می خواهید از نوسانات قیمت نیز بهره ببرید، می توانید از انواع استراتژی ترید طلا استفاده کنید.

 

نحوه معامله طلا

بهترین استراتژی های ترید طلا دقیقاً مشابه با بهترین استراتژی های دیگر دارایی های معاملاتی است. استراتژی ترید طلا به شما می گوید در چه قیمتی و در چه بازه زمانی باید وارد معاملات شوید. چه به دنبال بازه های زمانی بالاتر برای سرمایه گذاری بلندمدت باشید و چه زمانی که می خواهید وارد معاملات کوتاه مدت شوید و از آن به سرعت خارج شوید.

اگر نگران تورم یا به طور کلی اقتصاد هستید، سرمایه گذاری در طلا یک راه عالی برای محافظت از ثروت شما است. با این حال، اگر می‌خواهید از روندهای قیمتی طلا، درآمد کسب کنید باید با استراتژی های معاملاتی آن آشنا باشید و از آن ها به درستی استفاده نمایید.

 

راز ناگفته در معاملات طلا

در ادامه راز ناگفته در معاملات طلا را که توسط معامله گران حرفه ای برای سرمایه گذاری در طلا استفاده می شود را فاش خواهیم کرد.

 • بین نحوه حرکت طلا و چارت فصلی طلا همبستگی وجود دارد

زمان های خاصی در سال وجود دارد که بازار طلا قوی تر از همیشه است. زمان های دیگری از سال نیز وجود دارد که بازار طلا ضعیف تر عمل می کند. آیا خوب نیست که از قبل بدانیم چه زمانی قیمت طلا احتمال افزایش یا کاهش بیشتری دارد؟

پدیده های طبیعی دارای ویژگی جالبی هستند که در همان قسمت های سال خود را تکرار می کنند. برف معمولا در زمستان می بارد در حالی که در تابستان آفتابی است. به طور متوسط این تمایلات ادامه دارد. و این دقیقاً همان چیزی است که فصلی است.

ترید طلا

یکی از مهترین استراتژی ها در بحث استراتژی ترید طلا توجه به چرخه های فصلی معاملات آن است.

قیمت طلا با توجه به چرخه فصلی خود در سه ماهه اول سال روند صعودی خوبی دارد. همچنین در ماه های پایانی سال نیز افزایش می یابد. در صورت تصمیم برای خرید طلا، سپتامبر یکی از بهترین ماه های معاملاتی برای قیمت طلا خواهد بود. توجه به این نکته خود یکی از برترین استراتژی های ترید‌ طلا برای معاملات است.

باید در نظر داشته باشیم که اینها فقط شاخص های کلی هستند. چرخه های فصلی طلا به شما این امکان را می دهد تا بهترین بازه های زمانی را برای خرید و فروش انتخاب نمایید.

در نمودار پایین الگوی فصلی طلا نمایش داده شده است:

ترید طلا

یکی از مهمترین نکات در استراتژی ترید طلا توجه به بازه های زمانی مشخص شده در این تصویر است.

چرخه فصلی طلا بسیار مهم است زیرا یکی از ابزارهایی است که نشان می دهد که در چه زمان هایی می توانید وارد معاملات طلا شوید و از آن کسب سود کنید.

بخوانید  کاهش قیمت طلا در سومین روز متوالی

 

بررسی 5 استراتژی ترید طلا که بایستی بدانید

وقتی صحبت از طلا می شود، فرصت های معاملاتی بی شماری وجود دارد. بیایید نگاهی به 5 استراتژی‌ ترید طلا که بسیار مهم هستند و نکات برتر در معاملات این فلز گران بها بیندازیم:

 1. متحرک میانگین متقاطع برای یک استراتژی معاملاتی کوتاه مدت

یک استراتژی کلاسیک برای معامله گران کوتاه مدت، متقاطع میانگین متحرک است که به شما کمک می کند از تغییرات مکرر قیمت طلا در کوتاه مدت سود ببرید.

میانگین متحرک (MA) یک نشانگر فنی است که با فیلتر کردن نوسانات تصادفی قیمت در یک دوره خاص، هموار شدن روند قیمت را نشان می دهد. متقاطع میانگین متحرک زمانی اتفاق می‌افتد که یک خط میانگین متحرک از خطی کندتر عبور کند.

هنگامی که یک خط میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت عبور می کند، نشان دهنده این است که بازار شاهد روند صعودی است. معامله گران این را به عنوان نشانه ای برای صعودی شدن قیمت طلا در نظر می گیرند. در صورتی که برعکس این اتفاق بیفتد، معامله گران در عوض طلا را Short می کنند.

اگر شما یک معامله گر کوتاه مدت هستید، بهتر است متقاطع های متحرک را در نمودار 1 ساعته محاسبه کنید. این به این دلیل است که به شما امکان می دهد با موفقیت در میانه روند معامله کنید، که به نوبه خود، هرگونه نویز در نمودار را از بین می برد.

برای درک بهتر تصویر زیر را مشاهده کنید:

ترید طلا

یکی از مهمترین أنواع استراتژی ترید طلا که بسیار کاربردی می باشد متحرک میانگین متقاطع است.

 

 • نقطه 1

 که در آن MA کوتاه مدت 10 ساعته ازMA بلند مدت 60  ساعته عبور می کند. این نشان می دهد که یک بازار نزولی در حال شکل گیری است. چند روز بعد زمانی که طلا به حدود 1200 دلار در هر اونس کاهش یافت، MA دوباره در نقطه 2 تلاقی یافت.

 • نقطه 2

در این نقطه معامله اولیه طلا پس از کسب یک سود بزرگ برای پوزیشن شورت بسته شد. در این شرایط، با تغییر روند دوباره به انتهای بالای نمودار، می توانید طلا را خریداری کنید.

 • پس از تثبیت قیمت، طلا تا حدود 1300 دلار در هر اونس افزایش می یابد. زمانی که شما طلا را در این مرحله با قیمت نزولی به فروش می رسانید و معامله دوباره بسته می شود.

لازم به ذکر است که هیچ استراتژی ترید طلا با یک برنامه کامل برای کاهش خطرات و ضررها همراه نیست و می تواند باعث از دست دادن سرمایه شما نیز شود.

 در این حالت، افزایش نزدیک به نقطه 4 می تواند برخی از معامله گران را به فروش در نقطه 3 سوق دهد و در نتیجه فرصت برای کسب سود بیشتر از دست داده شود.

 

    2.  نرخ بهره واقعی برای یک استراتژی بلند مدت

اگر یک معامله گر بلندمدت هستید، این استراتژی ترید طلا کاملاً با تصمیمات معاملاتی شما مطابقت دارد. سطح نرخ های بهره واقعی در معاملات طلا، روند قیمتی آن را در بلندمدت مشخص می کند.

با افزایش نرخ بازده طلا، نرخ بهره آن نیز افزایش می یابد. این حرکت در نهایت منجر به یک بازار صعودی می شود که سود بیشتری را برای سرمایه گذاران و معامله گران بلند مدت طلا به ارمغان می آورد.

اگر بازدهی کمتر از 1 درصد باشد، می‌توانید طلای بیشتری بخرید، زیرا همیشه قیمت طلا حمایت‌کننده بوده است. بازدهی کمتر از 1 درصد نشان می‌دهد که افزایش قیمت ایجاد شده چندان بالا نیست و هنوز هم امکان افزایش آن در آینده وجود دارد.

با این حال، اگر بازده واقعی فراتر از 2٪ باشد، فروش ممکن است حرکت عاقلانه ای باشد. این به این دلیل است که بازده سرمایه گذاری طلا به طور کلی در کوتاه مدت از 2 درصد فراتر نمی رود و بعد از سطح 2 درصد کاهش می یابد.

بخوانید  چگونه از متاتریدر4 استفاده کنیم؟ آموزش کارکردن با متاتریدر 4 و راه اندازی آن

ترید طلا

اگر معامله کردن در تایم فریم ها بالا ترجیح شمت است نرخ بهره واقعی استراتژی ترید طلا متناسب با شما می باشد.

 

   3.  Retracements فیبوناچی

Retracements فیبوناچی یک شاخص فنی است که با گرفتن نقاط قیمتی حداکثر در نمودار با یک نقطه در اوج و یک نقطه در پایین ایجاد می شود. سپس بر فاصله عمودی نسبت های فیبوناچی مانند 23.6٪، 38.2٪، 50٪، 61.8٪ و 100٪ تقسیم می شود.

معامله‌گرانی که به XAU/USD  وارد می شوند از آن استفاده می‌کنند زیرا نقاطی را نشان می‌دهد که می‌توانید یک سفارش نقطه ورودی یا یک سفارش Stop loss برای معامله خود قرار دهید. همچنین می تواند به شما در تعیین اهداف قیمتی طلا در زمانی که انتظار دارید بازار صعودی باشد کمک کند.

استراتژی ترید طلا

با استفاده از این استراتژی ترید طلا می توانید اهداف قیمتی مورد نیاز خود را در یک روند صعودی به درستی مشخص کنید.

ابزار Retracements فیبوناچی را می توان در تلاقی با الگوهای فصلی قیمت طلا برای تأیید الگوهای روند استفاده کرد.

 این بدان معنی است که اگر بازار در گذشته افزایش داشته است، می‌توانید منتظر بمانید تا به 61.8 درصد بازگردد تا یک معامله موفق داشته باشید. 

61.8 درصد به عنوان سطح نقطه عطف ایده آل در نظر گرفته می شود. زیرا قیمت فقط از آن نقطه به سمت بالا حرکت می کند و به شما امکان می دهد فرصت های طولانی بهتری برای کسب سود داشته باشید.

 

    4. خرید در سطوح حمایتی

این مورد یکی از ساده ترین ولی در عین حال کاربردی ترین استراتژی ترید طلا است. سطح حمایت سطحی است که در آن قیمت از پس از برخورد با آن دیگر کاهش نمی یابد و به جای آن افزایش می‌یابد.

 این به عنوان یک استراتژی ترید طلا قدرتمند عمل می کند زیرا شانس خرید و فروش هر دارایی از جمله طلا را به شما می دهد. خرید طلا در سطح حمایتی به این معنی است که قیمت ها تنها پس از برخورد با این سطح افزایش می یابد.

استراتژی ترید طلا

همانطور که اشاره کردیم خرید در نقاط حمایتی اصلی یکی از بهترین و کم ریسک ترین انواع استراتژی ترید طلا می باشد.

 

    5. قرار دادن استاپ لاس در زیر نوسان پایین قبلی

هنگامی که XAU/USD را با استراتژی توقف ضرر یا همان استاپ لاس معامله می‌کنید، می‌توانید سفارش استاپ لاس خود را زیر آخرین افت قیمت پس از نوسان قرار دهید. 

به این ترتیب، در صورتی که بازار تصمیم به کاهش قیمت بگیرد، می توانید ضررهای احتمالی را کاهش دهید. علاوه بر این، شما فقط مقداری کمی از سرمایه درگیر در معامله را از دست می دهید و از خود در برابر خطرات و ضررهای سنگین و جبران ناپذیر محافظت می کنید.

استزاتژی ترید طلا

قرار دادن استاپ لاس کمی پایین تر از آخرین افت نوسانی قیمت می تواند یکی از تأثیرگذارترین و کاربردی ترین انواع استراتژی ترید طلا باشد.

در بالا به معرفی مهمترین و کاربردی ترین استراتژی های ترید طلا اشاره کردیم که با استفاده از آن ها می توانید هم جلوی ضررهای جبران ناپذیر را بگیرید و به نحوی مدیریت ریسک سرمایه داشته باشید و هم می توانید به سودهای بسیار خوبی دست یابید.

 

نکات برتر معامله طلا برای مبتدیان

در این بخش 5 نکته مهم برای تصمیم گیری آگاهانه و بهتر هنگام ورود به معاملات طلا وجود دارد:

 • روی معاملات کوچک تمرکز کنید

اگر در معاملات طلا یا همان XAU/USD نسبتاً تازه کار هستید، بهتر است اندازه و حجم معاملات خود را کوچک نگه دارید.

 باید روی معاملاتی تمرکز کنید که می توانند سود مناسبی به شما بدهند و از ضررهای بزرگ سرمایه خود را محافظت کنید. با این حال، اگر قصد سرمایه گذاری طولانی مدت دارید، می توانید حجم پوزیشن خود را افزایش دهید.

 • به نمودارهای طلا در تایم فریم های مختلف توجه کنید

نمودارهای قیمت طلا شاهد چرخه ها و نقاط عطفی هستند که چیزهای زیادی در مورد شرایط بازار فعلی طلا به شما می گوید.

بخوانید  تحلیل طلا در روز 16 نوامبر 2023

 هنگامی که یک بازار ماهیت چرخه ای دارد، چرخه ها کمک بزرگی برای معاملات کوتاه مدت و بلند مدت هستند. همچنین به درک موقعیت آینده و پیش بینی بازار کمک می کنند که می تواند به طور کلی بر تصمیمات خرید و فروش شما تأثیر بگذارد.

 • انواع استراتژی ترید طلا را با هم ترکیب کنید

همانطور که در بالا در مورد انواع استراتژی های اصلی معاملات طلا صحبت کردیم، بهتر است از آنها به صورت تلاقی استفاده کنید.

 وقتی از چند استراتژی ترید طلا به صورت ترکیب شده باهم استفاده می‌کنید، نتایج بهتر و دقیق‌تری به شما می‌دهند. یک استراتژی به تنهایی برای کسب موفقیت شما در بازار برای دراز مدت کافی نیست.

 •  از خطوط روند استفاده کنید

خطوط روند ابزارهای مفیدی برای پیش بینی حرکت قیمت در آینده با اتصال نقاط قیمت هستند. دو نوع خط روند، روند صعودی و نزولی است. 

خطوط روند اغلب برای پیش‌بینی الگوها استفاده می‌شوند که در بلندمدت گسترش می‌یابند و به عنوان حمایت یک روند صعودی یا مقاومت برای یک روند نزولی عمل می‌کنند.

 • تصمیمات عجولانه نگیرید

بهتر است قبل از هر اقدامی منتظر تایید شکست مقاومت یا حمایت باشید. هنگامی که قیمت بسته شدن قبل از وقوع شکست، زیر یا بالاتر از سطح قیمت بحرانی باشد، شکست تأیید می‌شود.

 وقتی یک شکست حمایتی باطل می شود، به این معنی است که بازار همچنان نزولی است. در همین حال، زمانی که یک شکست مقاومتی باطل می شود، بازار صعودی است.

 

نتیجه گیری

 بسیاری از تمدن ها در دوران قدیم طلا را به عنوان پول قابل اعتماد برای تجارت انتخاب می کردند. قبل از جنگ جهانی اول، استاندارد طلا سیاست پولی بود. طلا در کشورهایی مانند انگلستان متناسب با پول بود. هرچه پول بیشتری برای گردش لازم باشد، طلای بیشتری در مبادله ارائه می شود.

زمانی که در بازار طلا سرمایه گذاری می کنید سود زیادی خواهید برد ابلته با تحقیق کامل و استفاده مناسب از انواع استراتژی‌ ترید طلا که در این مقاله معرفی کردیم.پس از استفاده از استراتژی های مناسب می‌توانید تصمیم عاقلانه‌ای بگیرید تا به عنوان یک تریدر حرفه ای معامله خود را شروع کنید.

هیچ چیز با ارزشی به راحتی به دست نمی آید و در معاملات طلا نیز چنین است. با وجود شواهد کافی، طلا دارایی ارزشمندی است که باید در اختیار داشته باشید و آن را معامله کنید. همیشه همینطور بوده و خواهد بود.

 

FAQ

 1. استراتژی ترید طلا چیست و چه کارآیی دارد؟

استراتژی ترید طلا در معاملات می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا از این واقعیت که قیمت طلا دائما در حال نوسان است، استفاده کنند و به سودهای باورنکردنی دست یابند. به عنوان مثال اگر می خواهید به عنوان سرمایه گذاری طلا بخرید، یا می خواهید از نوسانات قیمت نیز بهره ببرید، می توانید از انواع استراتژی ترید طلا استفاده کنید.

    2. بهترین زمان برای خرید طلا کی است؟

در صورت تصمیم برای خرید طلا، سپتامبر یکی از بهترین ماه های معاملاتی برای قیمت طلا خواهد بود.

    3. بهترین استراتژی ترید طلا برای معامله گران کوتاه مدت کدام است؟

یک استراتژی کلاسیک برای معامله گران کوتاه مدت، متقاطع میانگین متحرک است که به شما کمک می کند از تغییرات مکرر قیمت طلا در کوتاه مدت سود ببرید.

 

منابع:

/https://tradingstrategyguides.com/simple-gold-trading-strategy

https://www.analyticssteps.com/blogs/6-best-gold-trading-strategies-factors-and-how-it-works

 

دیدگاهتان را بنویسید