در ادامه به تحلیل شاخص دلار و جفت ارزهای مهم بازار در روز پنجشنبه 16 نوامبر می پردازیم:

 

  • قیمت دلار آمریکا در این هفته

جدول زیر درصد تغییر دلار آمریکا (USD) را در برابر ارزهای اصلی بازار فارکس در این هفته نشان می دهد. که طبق آن دلار آمریکا ضعیف ترین نرخ در برابر دلار استرالیا بوده است:

 

Source: Fxstreet.com

 

نقشه حرارتی درصد تغییرات ارزهای اصلی را در برابر یکدیگر نشان می دهد. ارز پایه از ستون سمت چپ انتخاب می شود، در حالی که ارز مظنه از ردیف بالا انتخاب می شود. به عنوان مثال، اگر یورو را از ستون سمت چپ انتخاب کنید و در امتداد خط افقی به ین ژاپن حرکت کنید، درصد تغییر نمایش داده شده در کادر نشان دهنده EUR (پایه) / JPY (مظنه) خواهد بود.

 

  • تحلیل جفت ارزهای اصلی

AUD/USD

در ساعات معاملات آسیایی، اداره آمار استرالیا گزارش داد که نرخ بیکاری از 3.6 درصد در سپتامبر به 3.7 درصد در اکتبر افزایش یافته است. نرخ مشارکت از 66.8 درصد در همان دوره به 67 درصد افزایش یافت، در حالی که نرخ اشتغال به 55000+ رسید که بسیار بهتر از انتظار بازار (20000+) بود.

اطلاعات دیگر از استرالیا نشان داد که انتظارات تورمی مصرف کننده از 4.8 درصد در نوامبر به 4.9 درصد رسیده است. AUD/USD پس از انتشار این داده ها افت کرد و به زیر حمایت 0.6500 رسید.

 

EUR/USD

EUR/USD قبل از رسیدن به 1.0900 با مقاومت مواجه شد و در روز چهارشنبه زیان های کوچکی را ثبت کرد. اوایل پنجشنبه، این جفت در کانالی فشرده در محدوده 1.0850 نوسان می کند.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی+بیت کوین)

 

GPD/USD

پس از صعود به بالای 1.2500، GBP/USD در روز چهارشنبه در روند نزولی قرار گرفت و اصلاح خود را در اوایل پنجشنبه افزایش داد. در حال حاضر، این جفت در محدوده زیر 1.2400 معامله می شود.

 

USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه نزدیک به 100 پیپ افزایش یافت و به بالای 151.00 رسید. در اوایل سشن اروپا روز پنجشنبه، این جفت در کانالی محدود اندکی زیر 151.50 نوسان می کند.

 

AXU/USD

طلا تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را حفظ کند زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.5 درصد بازگشت. پس از تثیبت در پایان روز چهارشنبه، XAU/USD در اوایل پنجشنبه شروع به افزایش قیمت به سمت 1970 دلار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید