در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

تجزیه و تحلیل نمودار XAUUSD (طلا/دلار) به یک حرکت کلی نزولی اشاره می کند که نشان دهنده روند نزولی است. بر اساس تحلیل، احتمال ادامه نزولی به سمت سطح حمایت اول وجود دارد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در سال 2014.43 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناسایی شده است که نشان دهنده اهمیت تاریخی است. این سطح ممکن است به عنوان یک منطقه حمایتی قوی عمل کند که در آن علاقه خرید به طور بالقوه می تواند ظاهر شود.

سطح حمایت دوم در سال 2006.38 به عنوان یک حمایت کم نوسان توصیف شده است که نقش آن را به عنوان یک منطقه حمایتی بالقوه تقویت می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2038.13 به عنوان مقاومت همپوشانی طبقه بندی می شود که نشان دهنده یک نقطه تاریخی است که قیمت با مقاومت مواجه شده است.

سطح مقاومت دوم در 2057.41 نیز به عنوان یک مقاومت همپوشانی شناخته می شود و بر نقش بالقوه آن به عنوان یک مانع مهم در برابر حرکت صعودی تأکید بیشتری می کند.

علاوه بر این، یک الگوی نمودار مثلث متقارن همانطور آنچه که در تصویر بالا مشخص شده است وجود دارد. مثلث های متقارن نشان دهنده دوره ای از تثبیت هستند که در آن قیمت در خطوط روند همگرا حرکت می کند.

بخوانید  تحلیل طلا در هفته ای که گذشت + هفته ی پیش رو

شکست بالای خط روند بالا نشان دهنده شکست صعودی است، در حالی که شکست در زیر خط روند پایین نشان دهنده شکست نزولی است. معامله گران اغلب مراقب این سیگنال های شکست یا Breakout هستند تا در تشخیص جهت آینده قیمت بتوانند از آن ها استفاده نمایند.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

قیمت طلا امروز در یک روند نزولی کوتاه مدت قرار دارد و در حال نزدیک شدن به سطح مقاومتی در محدوده 2047 – 2043 است. توصیه می‌شود پس از رسیدن به این نقطه و آزمایش آن، اقدام به فروش کنید و هدف خود را روی کف قیمتی 17 ژانویه تنظیم کنید. در صورت تحقق این پیش‌بینی، هدف بعدی فروش در محدوده قیمتی 1963 – 1951 خواهد بود.

 

تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در عین حال، اگر محدوده مقاومتی 2047 – 2043  شکسته شود و قیمت از آن عبور کند، انتظار می‌رود که روند اصلاحی تا مقاومت بعدی در بازه قیمتی 2070 – 2064 ادامه یابد. این ناحیه به عنوان یک مرز کلیدی برای تعیین جهت حرکت قیمت عمل می‌کند و می‌توانید در نظر داشته باشید که در این نقطه نیز فروش انجام دهید.

پیشنهادات معاملاتی XAUUSD برای امروز به شرح زیر است:

فروش در سطح مقاومتی اول که بین 2047 – 2043 قرار دارد. هدف قیمتی: 2003. حد ضرر: بر اساس استراتژی معاملاتی قرار گیرد.
فروش در سطح مقاومت دوم که بین 2070 – 2064 است. هدف قیمتی: 2003. حد ضرر: بر اساس استراتژی معاملاتی قرار گیرد.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

بخوانید  قیمت طلا: آمادگی برای فروش بالای ۱۷۰۰ دلار؟

 

تحلیل طلا امروز
نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 6 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 8 سیگنال خرید و 4 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 14 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 5 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

مووینگ اوریج ها

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در روز سه‌شنبه و برای دومین روز متوالی روندی مثبت را دنبال می‌کند و در نیمه اول جلسه اروپایی به آرامی به سمت منطقه عرضه 2,040 – 2,042 دلار بازگشته است.

نگرانی‌ها از افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و احتمال گسترش جنگ در این منطقه، مانع از خوش‌بینی‌های اخیر در بازارها می‌شود. علاوه بر این، کاهش بیشتر در بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به عنوان یک عامل کلیدی در حمایت از طلای بدون بازده عمل می‌کند.با این حال، تقویت بیشتر دلار آمریکا (USD) ممکن است معامله‌گران را از قرار دادن شرط‌های بلندپروازانه مثبت پیرامون خرید طلا منصرف کند.

سرمایه‌گذاران همچنین ممکن است ترجیح دهند پیش از جلسه مهم سیاست پولی FOMC که از این سه‌شنبه آغاز می‌شود و ممکن است نشانه‌هایی درباره تصمیمات آتی نرخ بهره ارائه دهد، وارد معامله نشوند و نظاره گر تصمیمات آتی و سیاست های مالی فدرال رزرو باشند. این موضوع نیاز به احتیاط را پیش از ورود به هرگونه موقعیت خرید به هدف افزایش قیمت‌ طلا را می‌طلبد.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 19 بهمن 1402

در راستای رویداد مهم بانک مرکزی، معامله‌گران در روز سه‌شنبه از داده‌های اقتصادی آمریکا که شامل انتشار شاخص اعتماد مصرف‌کننده توسط کنفرانس بورد و داده‌های باز کردن شغل JOLTS است سرنخ‌هایی در رابطه با روند احتمالی قیمت طلا دریافت می‌کنند.

این موارد، همراه با بازده اوراق قرضه آمریکا، بر قیمت دلار تاثیر گذاشته و به قیمت طلا کمک خواهد کرد. علاوه بر این، حس کلی ریسک در بازار نیز باید به ایجاد فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت پیرامون این فلز امن کمک کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید