در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

قیمت طلا (XAU/USD) در روز جمعه پس از اینکه روند صعودی به یک بار دیگر توسط مقاومت مهمی که با میانگین متحرک 50 روزه مطابق است ریجکت شد تا این سومین تلاش غیرموفق خریداران برای شکست MA 50 باشد و پس از آن قیمت کاهش یافت. اندیکاتور روند میانی قیمت برای طلا امروز به 2032.42 دلار می رسد و باید به عنوان یک سطح مقاومت کلیدی در نظر گرفته شود.

 

تحلیل طلا امروز
تجلیل شماره 1 طلا امروز

 

از جنبه نزولی، نزدیکترین سطح حمایت، حمایتی ثابت در 2009.00 دلار است. در روند صعودی، سبقت گرفتن از MA 50 روزه می تواند باعث افزایش اولیه روند به سمت صعودی به دلیل رسیدن به سطح تقاضا شود. این می تواند منجر به صعود نهایی و یک رالی صعودی به سمت سطح مقاومتی در 2067.00 دلار شود.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

امروز، قیمت طلا در یک تلاش ناموفق دیگر نتوانست سطح مقاومت اول خود را در بازه 2029 – 2025 بریک نماید و عدم شکست این سطح مقاومتی باعث ادامه دار شدن روند نزولی طلا شد. با توجه به ریجکت شدن قیمت طلا از بازه مقاومتی 2029 – 2025 پیشنهاد می شود وارد پوزیشن های فروش شوید با حد سود در کف قیمتی طلا در روز 14 فوریه. افت قیمت به زیر کمترین قیمت امروز و تثبیت پایدار در این محدوده سیگنال های فروش قدرتمندی را به همراه خواهد داشت.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

سطحی که می تواند روند پیش روی طلا را تعیین نماید در بازه 2052 – 2046 قرار دارد که یک مقاومت فوق العاده مهم برای طلا به حساب می آید. در صورت افزایش قیمت از سطح حال حاضر خود و دستیابی به بالاترین سطح قیمت روز گذشته، احتمالاً به بازه کلیدی 2052 – 2046 خواهد رسید که در صورت ریجکت شدن قیمت از این بازه فرصت بسیار خوب و سودآوری برای معاملات فروش به وجود خواهد آمد، اما در صورتی که قیمت طلا این بازه را با قدرت بریک سازد و بالای آن تثبیت دهد به احتمال بسیار شاهد تغییر روند و صعودی شدن روند طلا خواهیم بود.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 1 اسفند 1402

پیشنهادات معاملاتی طلا برای امروز:

  1. ورود به پوزیشن های معاملاتی فروش با استفاده از الگوی قروشی که در سطح مقاومتی اول در بازه 2029 تا 2025 شکل می‌گیرد. حد سود در سطح 1985 و استاپ لاس را بر اساس دستورالعمل‌های مربوط به استراتژی معاملاتی خود قرار دهید.
  2. ورود به پوزیشن های معاملاتی فروش با استفاده از الگوی فروشی که در سطح مقاومتی دوم در بازه 2052 تا 2046 شکل می‌گیرد. حد سود در سطح 1985 و استاپ لاس را بر اساس دستورالعمل‌های مربوط به استراتژی معاملاتی خود قرار دهید.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

قیمت طلا امروز به یک سطح پایین‌تر از 2,020 دلار رسیده است، که به عنوان سطح پایین دو روزه جدید تلقی می شود، در حالی که سرمایه‌گذاران به داده های جدید در مورد چشم انداز نرخ بهره نیاز دارند. چشم‌انداز کوتاه‌مدت با توجه به اینکه فلز گرانبها در یک الگوی نمودار مثلث متقارن معامله می‌شود، یک طرفه و همچنان نزولی باقی می‌ماند.

 

نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

قیمت طلا در تایم فریم روزانه پس از عدم دستیابی به بالاترین سطح قیمتی 28 دسامبر 2023 که در سطح 2088 قرار دارد، کاهش یافت، که این روند نزولی می تواند تا حمایت کلیدی طلا در سطح 1973 دلار که به عنوان کف قیمتی 13 دسامبر تلقی می شود، ادامه یابد.

الگوی مثلث ذکر شده می تواند در هر دو جهت بشکند. با این حال، احتمال حرکت در جهت روند قبل از تشکیل این الگوی مثلثی که یک روند صعودی بود محتمل است. یک شکست قاطع در بالا یا پایین خطوط مرزی مثلث تعیین کننده روند قیمتی طلا خواهد بود.

شاخص قدرت نسبی 14 دوره ای (RSI) در منطقه 40.00-60.00 در نوسان است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری قاطع برای خرید یا فروش در بین سرمایه گذاران است.

بخوانید  تثیبت قیمت طلا در 14 نوامبر 2023

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 7 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 19 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

نکات کلیدی در تحلیل فاندامنتال امروز طلا:

  • XAU/USD به دلیل موضع تهاجمی والر در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، اندکی کاهش یافت.
  • طلا میانگین متحرک 50 روزه را بار دیگر به چالش می کشد. حمایت ثابت و کلیدی طلا در میانگین 200 روزه قرار دارد.
  • بازار پیش‌بینی می‌کند کاهش نرخ بهره فدرال رزرو با تأخیر، احتمالاً به اواسط سال 2024 تغییر کند.

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

تاثیر سیاست فدرال رزرو و چشم انداز کوتاه مدت

در روز جمعه، قیمت طلا (XAU/USD) اندکی کاهش یافته است که نشان دهنده واکنش محتاطانه معامله گران به اظهارات اخیر کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، است که به سمت یک موضع جنگ طلبانه گرایش دارد. این احتیاط در درجه اول به دلیل سرعت پیش‌بینی‌شده کاهش نرخ‌های فدرال رزرو است که مستقیماً بر بازدهی خزانه‌داری و دلار آمریکا تأثیر می‌گذارد و به‌طور غیرمستقیم بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارد و آن را کاهش می دهد.

دیدگاه تکنیکال

از نظر فنی، طلا در میانگین متحرک 50 روزه با چالش روبرو است، مقاومتی که طی سه هفته گذشته نتوانسته از آن عبور کند. از طرف دیگر، میانگین متحرک 200 روزه از اواسط اکتبر حمایتی ثابت و کلیدی را برای طلا ارائه کرده است.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 3 اسفند 1402

تحلیل سیاست فدرال رزرو

سخنرانی سیاستی اخیر فرماندار والر بر نیاز به شواهد محکم تر از کاهش تورم قبل از حمایت از کاهش نرخ بهره تاکید کرد. این وضعیت پس از آن صورت می گیرد که داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ژانویه نرخ تورم را بالاتر از حد انتظار نشان داد. رویکرد محتاطانه والر منعکس کننده احساسات عمومی در فدرال رزرو است، و نشان می دهد که اگرچه ممکن است افزایش بیشتر نرخ بهره روی میز نباشد، اما زمان و میزان کاهش نرخ بهره نیز هنوز نامشخص است.

شاخص های اقتصادی

عملکرد قوی اقتصاد، که با رشد سالانه 3.3 درصدی تولید ناخالص داخلی و ارقام اشتغال قوی مشهود است، نشانه کمی از رکود قریب الوقوع است. این عناصر از تمایل والر به سمت رویکرد تدریجی در تسهیل سیاست پولی حمایت می کنند. افزایش CPI ژانویه، بیش از پیش‌بینی‌ها، این دیدگاه را بیشتر تقویت می‌کند.

واکنش بازار

انتظارات برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو، که در ابتدا در نشست 19-20 مارس احتمال می رفت، اکنون به تاریخ بعدی، احتمالا ژوئن یا حتی جولای تغییر کرده است. نظرات سایر مقامات فدرال رزرو، از جمله فیلیپ جفرسون، نایب رئیس و لیزا کوک، فرماندار، نیز حاکی از رویکردی دقیق، با تمرکز بر نیاز به تصویر واضح تر از روند تورم در آینده است.

پیش بینی کوتاه مدت

با توجه به موضع محتاطانه فدرال رزرو در مورد کاهش نرخ ها و نگرانی های مداوم تورمی، دیدگاه نزولی کوتاه مدت در مورد قیمت طلا محتمل به نظر می رسد. علیرغم حمایت تکنیکال، مقاومتی که طلا در میانگین متحرک 50 روزه با آن مواجه شده است، همراه با تقویت دلار آمریکا در سایه سیاست های فدرال رزرو، ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت طلا شود. معامله گران باید برای نوسانات احتمالی قیمت آماده شوند، زیرا داده های تورم آتی و ارتباطات فدرال رزرو از عوامل کلیدی در شکل دادن به حرکات بازار در آینده نزدیک هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید