در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

برای XAU/USD، حرکت کلی در نمودار صعودی است که نشان دهنده یک حرکت بالقوه صعودی قیمت ها است. در ادامه به تفکیک سطوح شناسایی شده و دلایل حمایت از این تحلیل آمده است:

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در 2015.82 است که به عنوان یک حمایت Overlap (همپوشانی) شناخته می شود. این نشان می دهد که از نظر تاریخی، این سطح علاقه خرید قابل توجهی را به خود جلب کرده است که به طور بالقوه منجر به جهش قیمت می شود.

حمایت دوم در 2006.25 است که به عنوان حمایت Pullback شناخته شده است. این سطح با یک اصلاح در روند صعودی مطابقت دارد، که نشان دهنده یک منطقه بالقوه علاقه خرید در طول عقب نشینی قیمت است.

با نگاه به سطوح مقاومت، مشخص می شود که مقاومت اول در 2039.18 قرار دارد که به عنوان مقاومت همپوشانی ذکر شده است. این سطح از لحاظ تاریخی به عنوان مانعی در برابر حرکات قیمتی صعودی عمل کرده است و وجود 61.80% فیبوناچی اصلاحی (Retracement) اهمیت بیشتری به این ناحیه مقاومتی می‌افزاید.

مقاومت دوم در 2050.82 است که به عنوان یک مقاومت پولبک مشخص می‌شود. این نشان می دهد که در روند صعودی، این سطح ممکن است علاقه فروش را در طول اصلاحات قیمت جلب کند.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 24 بهمن 1402

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

تحلیل تکنیکال قیمت طلا امروز نشان می‌دهد که بازار در حال بازگشت از روند نزولی اخیر خود است و به سمت ناحیه مقاومتی اول یعنی بازه 2025 تا 2029 پیش می‌رود. توصیه می‌شود که در صورت رسیدن قیمت به این نقطه و تست آن، به دنبال فرصت‌هایی برای فروش با هدف قرار دادن کف قیمتی 14 فوریه باشید.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که قیمت بتواند محدوده مقاومتی 2025 تا 2029 را با قدرت بریک کند و بالای آن تثبیت دهد، انتظار داشته باشید که قیمت به محدوده مقاومتی دوم بین 2046 تا 2052 برسد. این بازه قیمتی به عنوان یک سطح کلیدی برای تعیین جهت آینده روند بازار عمل می‌کند، که می‌تواند فرصت‌های فروش را در این بازه ارائه دهد.

پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD امروز به شرح زیر است:

  • فروش بر اساس رسیدن به مقاومت اول مابین 2025 تا 2029 با هدف قیمتی 1985 و تنظیم حد ضرر بر اساس استراتژی معاملاتی.
  • فروش در صورت رسیدن به مقاومت (B) مابین [2046 تا 2052] با هدف قیمتی 1985 و استفاده از قوانین استراتژی معاملاتی معین برای تعیین استاپ لاس.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

قیمت طلا امروز در چهارمین سشن معاملاتی متوالی خود به رشد و افزایش قیمت ادامه داده است. این فلز گرانبها تلاش می‌کند تا به یک شکست قاطع بالاتر از میانگین‌های متحرک نمایی 20 و 50 روزه را که حدود 2020 دلار معامله می‌شوند، دست یابد.

 

نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

روند اصلی در قیمت طلا نشان‌دهنده بلاتکلیفی میان معامله گران بازار به دلیل شکل‌گیری یک الگوی مثلث متقارن در تایم فریم روزانه است. مرزهای صعودی و نزولی الگوی نمودار مذکور از پایین‌ترین قیمت 13 دسامبر به ارزش 1973 دلار و بالاترین قیمت 28 دسامبر به ارزش 2088 دلار، به ترتیب، رسم شده‌اند.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 23 بهمن 1402

مثلث می‌تواند در هر دو جهت شکسته شود، با این حال، احتمالات به طور جزئی به نفع حرکت در جهت روند قبل از شکل‌گیری مثلث که یک روند صعودی بوده است، می باشد. یک شکست قاطع بالاتر یا پایین‌تر از خطوط مرزی مثلث نشان‌دهنده آغاز روند جدید طلا است.

شاخص نسبی قدرت (RSI) 14 دوره‌ای پس از آزمایش محدوده زیر 40.00، سریعاً به محدوده 40.00 تا 60.00 بازگشته است، که نشان‌دهنده یک بازگشت صعودی قوی است.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 9 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 21 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در روز سه‌شنبه برای چهارمین جلسه معاملاتی متوالی رشد خود را ادامه داده است. دیدگاه صعودی نسبت به این فلز گرانبها تقویت شده است، زیرا اظهارات سیاست‌گذاران فدرال رزرو (فد) مبنی بر اینکه تورم به طور کلی در مسیر درستی در حرکت است، تاثیر داده‌های کلیدی و تأثیرگذار شاخص CPI و شاخص PPI برای ژانویه را کمرنگ کرده است.

بخوانید  طلا همچنان روند نزولی خود را حفظ کرده است، 9 نوامبر 2023

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

اعتماد سیاست‌گذاران Fed به اینکه تورم در بلندمدت در حال کاهش است، هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده مانند طلا را کاهش داده است. در همین حال، سرمایه‌گذاران منتظر صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) برای اولین جلسه سیاست پولی 2024 هستند. صورتجلسه FOMC نشانه‌هایی در مورد زمانبندی سه کاهش نرخ بهره، همانطور که توسط Fed پیش‌بینی شده است، ارائه خواهد داد.

در تقویم داده‌های اقتصادی، داده‌های اولیه PMI جهانی S&P برای فوریه روند آتی قیمت طلا و دلار آمریکا را که روز پنجشنبه منتشر می‌شود، مشخص خواهد کرد. انتظار می‌رود شاخص PMI تولیدی آمریکا برای دومین ماه متوالی از مرز 50.0 عبور کند و به 50.5 برسد. داده‌های مثبت PMI می‌تواند تاثیر منفی بر قیمت طلا داشته باشد و روند آن را نزولی سازد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید