در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر حرکت صعودی را نشان می دهد که نشان دهنده ادامه بالقوه روند صعودی است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

اولین سطح حمایت در سال 2013.66 به عنوان یک حمایت کم نوسان شناخته می شود که نشان دهنده سطح قابل توجهی است که در آن علاقه خرید به طور تاریخی ظاهر شده است. علاوه بر این، حمایت دوم در 2003.18 به عنوان یک حمایت کم نوسان توصیف می شود، که اهمیت آن را به عنوان سطحی که خریداران احتمال مداخله می کنند، تقویت می کند.

در سمت مقاومت، اولین مقاومت در 2029.56 شناسایی شده است که به عنوان مقاومت همپوشانی ذکر شده است. این سطح به ویژه قابل توجه است زیرا با سطح 50% فیبوناچی اصلاحی همسو می شود، که نشان دهنده منطقه بالقوه ای است که فشار فروش ممکن است ظاهر شود. به طور مشابه، مقاومت دوم در 2039.99 به عنوان مقاومت همپوشانی طبقه بندی می شود، که مانع بالقوه دیگری است که قیمت ممکن است با مقاومت مواجه شود.

مقاومت میانی در 2021.26 به عنوان مقاومت همپوشانی برچسب گذاری شده است، که سطح دیگری را که ممکن است فشار فروش در آن رخ دهد برجسته می کند.

بخوانید  پرده برداری از راز مخفی در معاملات طلا برای کسب حداکثر سود + بررسی 5 تا از مهمترین انواع استراتژی ترید طلا

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

روند کاهشی طلا در روزهای اخیر ادامه داشته و به تازگی، سطح قیمتی 2011 را تست کرد. در این میان، فرصت‌های فروش در بازه مقاومتی 2037 – 2035 که در تحلیل دیروز پیشنهاد کردیم با سود به پایان رسیدند.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

پس از اینکه طلا به سطح 2011 رسید، شاهد اصلاح قیمتی به سمت بالا بودیم. اگر این اصلاح قیمتی ادامه پیدا کند، احتمال دارد که قیمت‌ها به منطقه مقاومتی 2034 – 2032 برسند. در صورت نزدیک شدن به این بازه، دوباره فرصت‌هایی برای فروش با هدف رسیدن به قیمت 2011 مطرح می‌شود. در صورتی که قیمت از این سطح مقاومتی عبور کند، هدف بعدی قیمتی، سطح 2003 خواهد بود.

  • پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD امروز:

پیشنهاد می‌شود در بازه مقاومتی 2034 – 2032 اقدام به فروش کنید. هدف قیمتی برای سود 2011 و تنظیم حد ضرر بر اساس استراتژی معاملاتی مورد نظر است.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

در تحلیل 1 ساعته، قیمت طلا روند معاملات مثبت آرامی را برای نزدیک شدن به سطح 2029.70 نشان می دهد، در انتظار شکستن این سطح برای تأیید باز شدن راه برای رسیدن به هدف اصلی در 2065.70، برای ادامه  روند صعودی در سشن های معاملاتی آتی، یادآوری می کنیم که حفظ قیمت بالاتر از  2016 برای تداوم افزایش قیمت و عدم تغییر روند به نزولی ضروری است.

 

تحلیل کوتاه مدت طلا امروز

 

محدوده معاملاتی مورد انتظار برای امروز بین حمایت 2005.00 و مقاومت 2030.00 است.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 4 اسفند 1402

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 3 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 6 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 3 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 18 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) با بهبود جذابیت دارایی‌های امن در پی تشدید تنش‌ها در خاورمیانه، روند بهبود سریعی را طی می‌کند. این حرکت بهبودی در قیمت طلا با انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده برای ماه ژانویه، که امروز، سه شنبه منتشر می‌شود، مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

اجماع نشان می‌دهد که انتظار می‌رود فشارهای قیمتی با نگه داشتن نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو (Fed) در بازه 5.25%-5.50% برای مدت طولانی‌تر، تضعیف شده باشد.

داده‌های تورم تأثیر قابل توجهی بر چشم‌انداز نرخ‌های بهره خواهد داشت. تورم کمتر از انتظار برای طلا مثبت خواهد بود زیرا احتمال کاهش نرخ بهره‌ها را افزایش می‌دهد، که هزینه فرصت نگهداری طلا، که فاقد بازده است، را کاهش می‌دهد.

فدرال رزرو به طور مداوم انتظارات برای کاهش‌های تهاجمی نرخ در سال 2024 را به تأخیر انداخته است، زیرا معتقد است که دستیابی به دو هدف اصلی خود (تورم اصلی 2 درصد و اشتغال کامل) هنوز دور از دسترس است.

تقاضای نیروی کار در ایالات متحده همچنان قوی باقی مانده و مقیاس فعالیت‌های اقتصادی با وجود نرخ‌های بهره بالاتر به طور قابل توجهی بهبود یافته است. سیاست‌گذاران فدرال رزرو خواهان شواهد بیشتری برای تضمین ثبات قیمت هستند، زیرا این امر برای دستیابی به دو هدف اصلی قبل از شروع کمپین کاهش نرخ حیاتی است. داده‌های تورم کمتر از انتظار، امیدها برای کاهش نرخ‌ها را افزایش می‌دهد.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 19 بهمن 1402

کاهش فشارهای قیمتی، فشار قابل توجهی بر دلار آمریکا و بازده اوراق قرضه ایجاد خواهد کرد، که این امر طلا را که با دلار آمریکا قیمت‌گذاری می‌شود، بیشتر حمایت می‌کند. سرمایه‌گذاران در صورت کاهش داده‌های تورم، نقدینگی را از دلار آمریکا خارج می‌کنند، زیرا این امر به فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا موضع نرخ بهره تهاجمی خود را کاهش دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید