در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

طلا اخیراً در یک دوره تثبیت قیمت گیر افتاده است، زیرا بازار اکنون منتظر داده‌های بیشتری است تا بتواند روند قیمتی بعدی خود را آغاز نماید. در واقع احتمال کاهش نرخ بهره در ماه مارچ بعید به نظر می رسد، بنابراین بازار در حال حاضر در یک بلاتکلیفی بین کاهش نرخ بهره در ماه مارچ یا ماه May قرار گرفته است.

کاهش نرخ بهره در مارچ نیازمند داده‌های ضعیف اقتصادی از این پس است، درحالی که کاهش نرخ بهره در ماه مه نیازمند ارقام قوی داده های اقتصادی است. این شرایط فرصت‌های زیادی را برای معامله‌گران در کوتاه مدت فراهم خواهد کرد، که در آن تحلیل تکنیکال موقعیت های مناسب معاملاتی را برای آن ها فراهم می کند.

تحلیل تکنیکال طلا امروز: تایم فریم روزانه

در نمودار روزانه، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید طلا همچنان در یک دوره تثبیت بین مقاومت 2063 و حمایت 2015 گیر کرده است. قیمت هم اکنون نزدیک به حمایت است و اینجا جایی است که می‌توان انتظار داشت خریداران با ریسک مشخص وارد پوزیشن خرید (Long) شوند تا برای رالی صعودی قیمت به سمت مقاومت آماده باشند.

بخوانید  قیمت طلا امروز

 

تحلیل طلا امروز
نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

از سوی دیگر، فروشندگان خواهان دیدن شکست حمایت قیمتی 2015 و تثبیت زیر آن هستند تا پوزیشن های فروش خود را به هدف قیمتی 1972 که حمایت بعدی طلا است، اردر گذاری کنند.

 

تحلیل تکنیکال طلا امروز: تایم فریم 4 ساعته

در نمودار 4 ساعته، ما می‌توانیم نوسانات محدود قیمتی در دامنه بین سطوح کلیدی 2015-2063 را به طور واضح‌تری مشاهده کنیم. همچنین یک خط روند نزولی وجود دارد که احتمالاً به عنوان تاییدیه برای خریداران عمل می کند برای ایجاد روند صعودی به سمت مقاومت 2063 عمل می کند.

 

نمودار طلا در تایم فریم 4 ساعته (4h)

 

در صورتی که قیمت بالاتر از خط روند بریک کند. از طرف دیگر، احتمالاً فروشندگان بر این خط روند تکیه خواهند کرد تا برای شکست حمایت 2015 با تنظیم یک ریسک به ریوارد معقول وارد پوزیشن های فروش خود شوند.

 

تحلیل تکنیکال طلا امروز: تایم فریم 1 ساعته

در نمودار 1 ساعته، می‌توانیم ببینیم که مقاومت کلیدی دیگری در اطراف سطح 2042 وجود دارد که خریداران در شکست آن ماموفق بوده اند و فروشندگان در آن به شدت موقعیت های فروش خود را باز می کنند تا قیمت طلا را به سمت سطح حمایت 2015 سوق دهند.

 

تحلیل طلا امروز
نمودار طلا در تایم فریم 1 ساعته (1h)

 

در واقع، در صورتی که شاهد شکست در بالای خط روندی که در تصویر می بینید باشیم، خریداران نیز باید قبل از اینکه به مقاومت 2063 فکر کنند، بتوانند مقاومت 2042 را با قدرت بریک کنند.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در حال حاضر، طلا در یک روند کاهشی میان‌مدت قرار دارد. قیمت در حال دور شدن از ناحیه مقاومتی 2037 – 2035 است و به نظر می‌رسد که به سمت پایین حرکت می‌کند. انتظار می‌رود که سطح 2011 به عنوان هدف بعدی برای کاهش قیمت و پوزیشن های فروش عمل کند. در صورتی که این سطح با موفقیت شکسته شود، هدف بعدی در معاملات فروش، سطح 2003 خواهد بود.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 10 بهمن 1402

 

تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که قیمت در جریان معاملات روزانه افزایش یابد و از مقاومت 2037 – 2035 عبور کند، به دنبال موقعیت‌های خرید با هدف قیمتی در حوالی بازه مقاومتی 2070 – 2064 باشید.

پیشنهاد معاملاتی XAU/USD برای امروز:

در سطوح مقاومتی 2037 – 2035 به دنبال فرصت‌های فروش باشید. هدف قیمتی: 2011 و سپس 2003، استاپ لاس 2040.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 1 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 8 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 1 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 20 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

تحلیل طلا امروز
سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) حرکت قیمتی افقی و تثبیتی خود را طی نیمه اول سشن معاملاتی اروپایی روز دوشنبه ادامه داده و همچنان در فاصله نزدیک به پایین‌ترین سطح ماهانه‌ای که هفته گذشته لمس شد، باقی مانده است.

انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (Fed) نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری بالا نگه دارد، که با داده‌های کلان اقتصادی قوی آمریکا و لحن تند از چندین عضو FOMC تقویت شده، به عنوان عامل کلیدی عمل می‌کند که مانع از رشد فلز زرد بدون بازده می‌شود. علاوه بر این، کاهش نگرانی‌ها درباره افزایش بیشتر تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه به محدود کردن سقف قیمت برای کالای امن می‌انجامد.

بخوانید  روند نزولی طلا امروز هم ادامه یافت (7 نوامبر 2023)

در همین حال، سرمایه‌گذاران همچنان در مورد زمانبندی و سرعت احتمالی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نامطمئن هستند، که همراه با کاهش اندک در بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، کمی حمایت به افزایش قیمت طلا می‌بخشد.

معامله‌گران همچنین ترجیح می‌دهند پیش از اعلام شاخص‌های تورم مصرف‌کننده آمریکا، که روز سه‌شنبه منتشر می‌شود و می‌تواند سرنخ‌هایی در مورد مسیر کاهش یا عدم کاهش نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد و انگیزه جدیدی به XAU/USD ببخشد، از وارد شدن به معاملات طلا دوری نمایند. در این میان، سخنرانی‌های اعضای تأثیرگذار FOMC میزان تقاضا برای دلار آمریکا را مشخص خواهد کرد و فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت پیرامون فلز گرانبها را در نبود هرگونه داده اقتصادی مرتبط از آمریکا فراهم می‌کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید