در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

بار دیگر طلا تصمیم گرفت تا سطح حمایتی که در انتهای پایین یک الگوی مثلث متقارن کوچک، که با رنگ بنفش در تصویر پایین مشخص شده است، را آزمایش کند. امروز، چهارمین باری بود که این خط لمس شد. قیمت با بازگشت به سمت بالا، نشان داد که خریداران بار دیگر قدم به میدان گذاشته و کنترل را در دست گرفته‌اند.

این امر منجر به تشکیل الگوی کندل استیک احتمالاً صعودی برای امروز خواهد شد. بنابراین، یک شکست صعودی با عبور از بالاترین قیمت امروز در 2,040 فعال می‌شود. طلا سپس ممکن است با مقاومت جزئی در 2,045 مواجه شود اما اگر قصد دارد در آینده نزدیک به افزایش خود ادامه دهد، باید با قدرت از این مقاومت نیز عبور کند.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز، نمودار XAU/USD: نسبت های فیبوناچی و میانگین های متحرک ساده (SMA) در نمودار مشخص شده اند.

 

  • کاهش نوسانات ممکن است به پایان برسد

مثلث متقارن نشان می‌دهد که طلا بیش از دو هفته در یک دوره تثبیت گیر کرده است. این موضوع با همگرایی میانگین‌های متحرک 20 روزه و 50 روزه همزمان است. یک شکست صعودی از مثلث تاکنون شکست خورده است، در حالی که چندین آزمایش از حمایت در خط مرزی پایینی الگو، بیشتر بر نامشخص بودن تأکید دارد.

با این حال، فعالیت‌های قیمتی اخیر نشان از کاهش نوسانات دارد. آنچه که معمولاً اتفاق خواهد افتاد، افزایش نوسانات یا تشکیل یک روند جدید محدود است. نمودار ماهانه بیشتر نوسانات پایین را نشان می‌دهد. معاملات طلا در فوریه در داخل دامنه ژانویه باقی مانده و ژانویه در داخل دامنه دسامبر قرار داشت.

  • یک شکست به زیر حمایت 2,015

حمایت کوتاه مدت در پایین‌ترین سطح این هفته، یعنی قیمت 2,015، قرار دارد. اگر طلا به این سطح حمایتی را از دست داده و در آنجا تثبیت دهد، خطر کاهش قیمت‌ها افزایش می‌یابد. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، نزدیک‌ترین حمایت های کم نوسان در 2,009 و 2,002 به سرعت شکسته خواهند شد. نسبت 78.6% فیبوناچی اصلاحی (ریتریسمنت) در 1,998 قرار دارد. پس از آن، یک حمایت نوسان پایین دیگر در 1,973 است.

  • هدف اولیه صعودی 2,117

در سمت صعودی، پس از شکسته شدن مقاومت اول در قیمت 2,045، طلا به سمت بالاترین سقف قیمتی اخیر خود یعنی مقاومت 2,065 حرکت می‌کند. شکست این سطح و تثبیت روزانه بالاتر از آن، تایید بیشتری برای بازگشت روند صعودی پس از اصلاح قیمتی اخیر است.

بخوانید  تحلیل طلا + بهترین استراتژی معاملاتی طلا

سپس قیمت طلا می تواند نوسان قبلی در 2,088 را تست کند و در صورت شکست، هدف قیمتی بعدی طلا در 2,117 دنبال می‌شود. یک الگوی صعودی ABCD، منطقه قیمتی 2,117 را به عنوان هدف اولیه هدف قرار می‌دهد. با ادامه یافتن روند صعودی هدف بعدی در 2,249 قرار دارد که در صورت رسیدن طلا به این سطح، شاهد یک رشد 127.2% از کف قیمتی ماه می 2023 خواهیم بود.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

امروز، تحلیل قیمت طلا (XAUUSD) نشان می‌دهد که طلا در حال تست کردن سطح مقاومتی در محدوده قیمتی 2037-2035 می‌باشد. با اینکه روند فعلی در کوتاه‌مدت نزولی است، فرصت‌هایی برای انجام معاملات فروش با هدف رسیدن به کف قیمتی 5 فوریه در دسترس است، در صورتی که قیمت در سطوح پایین‌تری ثابت بماند. هدف بعدی برای معاملات فروش، منطقه قیمتی 2011 – 2003 خواهد بود.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

برای آغاز معاملات خرید و تغییر جهت روند، لازم است که مقاومت در 2070 – 2064 شکسته شود. در این صورت، حد سود برای خریداران محدوده قیمتی 2138 – 2126 خواهد بود.

پیشنهاد معاملاتی برای طلا امروز:

فروش در محدوده مقاومت 2037 – 2035 با هدف قیمتی 2011 و تنظیم حد ضرر متناسب با استراتژی معاملاتی خود.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 7 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

بخوانید  نرخ بهره + آموزش جامع و تکنیک ها

مجموع این دو برابر است با 0 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 19 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

برای اولین بار در سه هفته، درخواست‌ها برای دریافت مزایای بیکاری کاهش یافته است. این امر نشان می‌دهد که شرکت‌ها در حال حاضر نیروی کار خود را به طور پایدار حفظ می‌کنند. از این می‌توان نتیجه گرفت که قدرت اقتصادی همچنان پابرجا است. وزارت کار ایالات متحده گزارش داده است که درخواست‌های بیکاری در ایالات متحده با کاهش 9,000 درخواست، به تعداد 218,000 درخواست جدید در هفته منتهی به 3 فوریه رسیده است.

این کاهش اندکی پایین‌تر از پیش‌بینی‌های انجام شده، بود که طبق نظرسنجی اقتصاددانان بلومبرگ، انتظار می‌رفت 220,000 درخواست جدید ثبت شود. این در حالی است که چندین شرکت بزرگ و مطرح، از جمله خدمات پستی United Parcel Service و چندین شرکت در صنعت فناوری، تعداد کارکنان خود را کاهش داده‌اند.

مقامات فدرال رزرو اعلام کرده‌اند که قصد دارند امسال از افزایش نرخ بهره به کاهش نرخ بهره تغییر مسیر دهند. زمان انجام اولین کاهش نرخ بهره، چیزی است که فعالان و معامله گران در بازار سعی در پیش‌بینی آن را داشته‌اند.

به طور کلی، سرمایه‌گذاران بیش از حد خوش‌بین بوده و پیش‌بینی می‌کردند که اولین کاهش نرخ بهره ممکن است به زودی و در ماه مارس اتفاق بیفتد، که رئیس فدرال رزرو، آقای پاول، با قاطعیت تمام نشان داد که بعید است این اتفاق رخ دهد. اگرچه رئیس و سایر اعضای فد، به داده‌های اخیر که نشان می‌دهد فشارهای تورمی همچنان در حال کاهش است، واکنش مثبتی نشان داده‌اند.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 12 بهمن 1402

آنها همچنین تاکید کرده‌اند که نیاز به داده‌های بیشتری است تا اولین کاهش نرخ بهره را انجام دهند. در حال حاضر، باور بر این است که زودترین زمانی که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را کاهش دهد، در جلسه FOMC ماه مه خواهد بود و تقریباً قطعی است که FED تا جلسه FOMC ماه ژوئن، کاهش‌های نرخ بهره را آغاز کرده باشد.

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

این امر باعث ایجاد یک روند منفی  و نزولی در قیمت طلا شده است. طلا در روز پنج‌شنبه هفته گذشته با قیمت 2074 دلار بسته شد و از آن زمان با کاهشی بیش از 25 دلار به ازای هر اونس، روبرو شده است.

قراردادهای آتی طلا بر اساس فعال‌ترین قرارداد آتی ماه آوریل، با کاهش 3,80 دلاری، در حال حاضر به قیمت 2047,90 دلار معامله می‌شود. ادامه دار شدن کاهش جزئی امروز می‌تواند مستقیماً به قدرت و افزایش دلار نسبت داده شود که 0.12% افزایش یافته است. با توجه به اینکه قیمت آتی طلا تنها 0,19 درصد نسبت به روز قبل کاهش یافته، تنها بخشی از کاهش قیمتی امروز را می‌توان به احساسات منفی معامله گران بازار برای این فلز گرانبهای زرد نسبت داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید