در این مطلب به تحلیل نفت امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش نفت از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم نفت را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی نفت را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل نفت امروز: Crude Oil

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 1

نمودار نفت WTI در حال حاضر یک حرکت نزولی را منعکس می‌کند، که نشان‌دهنده یک واکنش نزولی بالقوه از سطح مقاومت 1 و به دنبال آن افت به سمت حمایت اول است.

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: سطوح حمایتی/ مقاومتی مهم و اصلی قیمت Crude Oil در تصویر معین شده است.

 

حمایت اول در 75.72 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناخته می شود و با سطح 38.20% فیبوناچی اصلاحی منطبق است، که نشان دهنده اهمیت آن به عنوان یک سطح تاریخی است که در آن علاقه خرید قبلاً ظاهر شده است.

علاوه بر این، حمایت دوم در 74.31 به عنوان یک حمایت پولبک شناخته می‌شود و با سطح 61.80% فیبوناچی اصلاحی همسو می‌شود و اهمیت بالقوه آن را به عنوان سطحی که خریداران ممکن است وارد بازار شوند، تقویت می‌کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 78.95 به عنوان یک مقاومت نوسان بالا شناخته می شود که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان مانعی برای حرکت صعودی است. این سطح ممکن است فشار فروش را به خود جلب کند زیرا معامله گران به دنبال سرمایه گذاری بر روی برگشت های احتمالی هستند.

علاوه بر این، مقاومت دوم در 80.01 به عنوان یک سطح قابل توجه ذکر شده است، زیرا مطابق با فیبوناچی اکستنشن 161.80% است که نشان دهنده مقاومت قوی بالقوه در برابر افزایش بیشتر قیمت است.

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 2

قیمت نفت امروز کار خود را با اصلاح شروع کرد اگر چه همچنان روند صعودی کوتاه‌مدت ادامه دارد. در صورتی که اصلاح قیمتی برای امروز ادامه یابد، تست حمایت اول در در بازه 75.19 – 74.86 بسیار محتمل است.

بخوانید  در زمان تعطیلی بازار چه کنیم؟

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی Crude Oil

 

اگر محدوده حمایتی ذکر شده تست شد و نشانه هایی از بازگشت مشاهده کردید، وارد پوزیشن های خرید با حد سود سقف قیمتی در روز نوردهم فوریه شوید.اگر سطح معرفی شده برای حدسود با قدرت شکست و قیمت بالای آن تثبیت شد حد سود بعدی خود را در مقاومت کلیدی نفت در 82.34 – 81.35 قرار دهید.

بازه حمایتی 73.54 – 73.05 برای تعیین روند نفت بسیار مهم است بنابراین تا وقتی که این بازه حفظ شود و قیمت بالای آن قرار داده باشد معاملات خرید می تواند سودآور باشد.

استراتژی هایی برای معاملات Crude Oil امروز:

  • خرید در منطقه‌ی حمایتی اول یعنی بازه‌ی 75.19 – 74.86 با در نظر گرفتن هدف سود در 78.45 و استاپ لاس طبق استراتژی معاملاتی انجام شده.
  • خرید در منطقه‌ی حمایتی دوم یعنی بازه‌ی 73.54 – 73.05 با در نظر گرفتن هدف سود مشابه با پیشنهاد معاملاتی قبلی و استاپ لاس طبق استراتژی معاملاتی انجام شده.

توجه داشته باشید که هر تصمیم سرمایه‌گذاری نیازمند تحلیل دقیق و مدیریت ریسک صحیح است. همچنین، این پیش بینی‌ها ممکن است تحت تأثیر تغییرات بازار و اخبار اقتصادی قرار گیرند و تنها پیشنهادات معاملاتی هستند، بنابراین باید به عوامل مختلفی در معاملات خود دقت فرمایید.

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 3

امروز روند قیمتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده به خوبی در حالت صعودی قدرتمندی که در اواسط سپتامبر ایجاد شد، باقی مانده است. روند صعودی فعلی به اندازه کافی ایمن و کم ریسک به نظر می رسد زیرا برای تغییر روند به نزولی نیاز به شکست سطح حمایتی 74.24 دلار است و این سطح بسیار پایین تر از قیمت فعلی نفت است.

بخوانید  چگونه یک بروکر فارکس معتبر و مناسب انتخاب کنیم: راهنمای گام به گام

 

نمودار نفت امروز

 

 

نزدیک ترین حمایت حال حاضر، در سطح 76.79 دلار قرار دارد که در معرض خطر بیشتری برای شکستن قرار دارد. در تایم فریم روزانه و هفتگی به این موضوع توجه کنید زیرا بریک قدرتمند و تثبیت قیمت در زیر حمایت 76.89 ممکن است باعث ریزش بیشتر قیمت نفت شود.

مقاومت اول در 78.45 دلار و مقاومت دوم در آستانه اوج یک ماهه یعنی سقف 29 ژانویه که سطح 79.25 دلار است وجود دارد. اگر خریداران بتوانند سبب شکست سطح 79.25 شوند و قیمت بالای آن تثبیت شود هدف قیمتی بعدی بین 80.40 دلار و 83.67 دلار می باشد که یک مقاومت کلیدی و محکم برای صعود بیشتر قیمت نفت تلقی می شود.

با این حال، بازار محتاط کنونی ممکن است شاهد ظهور فروشندگان در سطح قیمتی 80 دلار که یک سطح روانی مهم برای نفت است، باشد، البته در صورت رسیدن قیمت به سطح 80 دلار.

 

  • تحلیل نفت امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

 

نمای کلی از تحلیل نفت امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 1 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 6 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 5 سیگنال خرید و 7 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 6 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 13 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال فروش قوی هستند و میانگین های متحرک سیگنال فروش را نشان می دهند، در کل Technical Rating نشان گر موقعیت فروش قوی برای نفت امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده کنید:

بخوانید  تحلیل نفت امروز، 13 بهمن 1402

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل نفت امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

نکات کلیدی در تحلیل فاندامنتال امروز نفت خام:

  • قیمت نفت خام امروز بار دیگر در حال کاهش است.
  • اگر تورم ثابت شود و نرخ بهره بالا بماند، معامله گران همچنان نگران تقاضا هستند.
  • روند صعودی قدرتمند قیمت هنوز در معرض تهدید جدی قرار نگرفته است.

 

تحلیل بنیادی نفت

 

قیمت نفت خام در روز پنجشنبه دوباره کاهش یافت زیرا نگرانی ها در مورد سطح تقاضای نهایی، نگرانی ها در مورد درگیری در خاورمیانه و اثرات آن بر عرضه را مغلوب کرد.

مطمئناً این نگرانی ها به خوبی پایه گذاری شده است. اقتصادهای غربی احتمالاً با نرخ‌های بهره «بالاتر برای مدت رمان طولانی تر» گرفتار شده اند و تورم به کندی از بین می‌رود، حتی با وجود رکود در بسیاری از اقتصادها. ضعف و مشکلات اقتصادی چین نیز مهم و ریشه ای به نظر می‌رسد، حتی در حالی که پکن در تلاش است تا رشد اقتصادی را تحریک کند.

آژانس بین‌المللی انرژی هفته گذشته زمانی که پیش‌بینی کاهش رشد تقاضای نفت در سال 2024 را بازبینی کرد، لحن گسترده‌ای را تنظیم کرد. اکنون به دنبال یک میلیون بشکه کمتر در روز نسبت به سازمان کشورهای صادرکننده نفت است که رشد 1.2 میلیون بشکه در روز را به 2.25 میلیون بشکه اوپک رسانده است.

با این حال، بازار همچنان تحت تأثیر جریان اخبار از اوکراین و غزه قرار دارد. اثرات تأثیرگذار جنگ اخیر در خلیج فارس و دریای سرخ، جایی که شبه‌نظامیان یمنی همچنان به اختلال در کشتیرانی ادامه می‌دهند، بسیار واضح است.

بیانه فوری آژانس اطلاعات انرژی از ذخایر آمریکا امروز منتشر می شود. پس از ذخیره‌سازی بزرگ موجودی نفت خام در هفته گذشته، که انتظار نمی‌رود تکرار شود، توجه زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید