آنچه درباره تحلیل جفت ارزهای اصلی و مهم بازار فارکس در روز پنجشنبه باید بدانید در ادامه آمده است:

 

Source: Fxstreet.com

 

EUR/USD

به دنبال اقدام غیرقطعی چهارشنبه، به نظر می رسد EUR/USD در اوایل پنجشنبه کمی بالای 1.0700 تثبیت شده است. داده های منطقه یورو در روز چهارشنبه نشان داد که خرده فروشی در ماه سپتامبر سالانه 2.9 درصد کاهش یافته است.

 

GPB/USD

GBP/USD در نیمه دوم روز بازگشت قیمتی را تجربه کرد و زیان روزانه خود را پاک کرد تا در روز چهارشنبه کمی به زیر 1.2300 بسته شود. در جلسه اروپا در روز پنجشنبه، این جفت به سمت 1.2300 حرکت کرد.

 

USD/CAD

در صورتجلسه جلسه سیاستگذاری اکتبر، بانک مرکزی کانادا خاطرنشان کرد که برخی از اعضا احساس می‌کنند که احتمال اینکه نرخ سیاستی برای بازگشت تورم به هدف افزایش بیشتری داشته باشد، بیشتر است.

با این حال، دلار کانادا نتوانست از این بیانیه جنگ طلبانه منتفع شود و در بحبوحه کاهش قیمت نفت خام به تضعیف خود ادامه داد. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) در اواسط هفته 2 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح از جولای به زیر 76 دلار رسید. USD/CAD برای سومین روز متوالی در محدوده مثبت در روز چهارشنبه بسته شد و سپس وارد مرحله تثبیت کمی زیر 1.3800 در روز پنجشنبه شد.

 

USD/JPY

USD/JPY حرکت صعودی خود را حفظ کرد و در روز چهارشنبه افزایش یافت. این جفت در اوایل پنجشنبه نسبتاً ثابت ماند. بانک ژاپن در خلاصه نظرات تکرار کرد که “به چارچوب کنترل منحنی بازده و سیاست نرخ بهره منفی ادامه خواهد داد، حداقل تا زمانی که برای حفظ هدف ثبات قیمت 2٪ به صورت ثابت لازم باشد.”

بخوانید  روند نزولی طلا امروز هم ادامه یافت (7 نوامبر 2023)

 

XAU/USD

اصلاح نزولی طلا در روز چهارشنبه افزایش یافت و XAU/USD به پایین ترین سطح خود در نزدیک به سه هفته گذشته در 1947 دلار سقوط کرد. در صبح اروپا، این جفت ضرر هفتگی خود را در حدود 1950 دلار تثبیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید