مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

چند درصد مردم ایران کد بورسی دارند؟
اخبار اقتصادی

چند درصد مردم ایران کد بورسی دارند؟ 

شاید برای شما هم سوال پیش اومده باشه که چند درصد مردم ایران کد بورسی دارند؟

همچنین در ادامه این مطلب به شما میگوییم که بازار طلا بازدهی بیشتری دارد یا بازار بورس.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جواب این سوال که چند درصد مردم ایران کد بورسی دارند؟ ، دیروز اعلام کرد که در حال حاضر ۱۴درصد از ایرانیان کد بورسی دارند.

 

شاپور محمدی رئیس سازمان بورس

بازار بورس یا طلا؟

همچنین ایشان در ادامه صحبتشون در موضوع مقایسه بازار های بورس،طلا و ارز اعلام کرد که در بازه های سه تا پنج سال اخیر، بازده سرمایه گذاری در بورس بیشتر از بازده سرمایه گذاری در بازار طلا و ارز بوده است.

به گزارش نیک وست و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس و اوراق بهادار تهران، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس، در جواب پرسش که چطور میتوان از حضور اکثریت مردم در بازار بورس بهره برد، اینطور بیان کرد که باید درمورد صندوق های سرمایه گذاری و غیر مستقیم از اصل بازار، بیشتر فعالیت کرد تا مردم بیشتر در این صحنه حضور یابند.

آشنایی مردم با فرهنگ بورسی

ایشان همچنین در ادامه صحبت خود بیان کرد که برای گسترش فرهنگ بورسی و آشنایی مردم با آن، محتوای آموزشی در این زمینه باید در آینده از سطح دبستان و دبیرستان و تا مرحله دانشگاه به افراد آموزش داده شود.

امید است که تمام مردم با فرهنگ صحیح بورسی و مفهوم درست آن آشنا شوند و بتوانند از این طریق کسب درآمد کنند.

رئیس سازمان بورس، در پاسخ به این سوال که آیا بورس بهتر است یا طلا، در جواب گفت که قطعا بازدهی بورس در بازه بلند مدت از بازار طلا بیشتر خواهد بود و البته بازار طلا پیچیدگی های خاص و ویژه خود را دارد.

افق سرمایه گذاری مناسب برای بازار بورس

اگر افق سرمایه گذاری و هدف آن را در این خصوص در بازه های سه تا پنج ساله قرار دهید، بازدهی بورس بیشتر از بازار طلا و ارز خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که بازار بورس قواعد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و هر بازار متقاضیان ویژه خود را دارا است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *