الگوی سقوط پایه : افت پایه دراپ در معاملات چیست؟

افت پایه افت یک الگوی قیمت است که نشان دهنده ایجاد منطقه عرضه در نمودار است. فروشندگان بیشتری مایل به فروش از منطقه عرضه ایجاد شده توسط الگوی افت پایه هستند.

 اساسی ترین نوع عرضه و تقاضا در تحلیل تکنیکال است. برای تبدیل شدن به یک معامله گر عرضه و تقاضا باید اصول اولیه عرضه و تقاضا را یاد بگیرید.

به طور خلاصه، drop base drop نیز DBD نامیده می شود.

بخوانید : تحلیل فارکس 

drop-base-drop
drop-base-drop

چگونه افت پایه افت را تشخیص دهیم؟

از دو موج تکانشی نزولی و یک موج برگشتی تشکیل شده است. موج اصلاحی بین دو موج ضربه ای نزولی قرار می گیرد.

پس از عمیق تر شدن در تحلیل تکنیکال، یک موج ضربه ای نزولی را می توان در یک کندل بزرگ نزولی مشاهده کرد. کندل Doji حرکت جانبی قیمت یا تغییر قیمت را نشان می دهد.

بنابراین، برای شناسایی یک الگوی افت پایه در نمودار کندل، به دنبال دو کندل بزرگ با کندل Doji باشید که بین دو کندل بزرگ نزولی قرار گرفته است. مانند تصویر زیر.

فرمول ساده زیر را برای DBD دنبال کنید

DBD = کندل نزولی بزرگ + کندل دوجی + کندل نزولی بزرگ

drop-base-drop
drop-base-drop

نسبت بدنه به فتیله شمعدان

نسبت بدنه به فتیله شمعدان های بزرگ نزولی باید بیشتر از 70 درصد باشد. لازم است زیرا بدنه بزرگ شمعدان نشان دهنده حرکت عظیم فروشندگان است.

نسبت بدنه به فتیله شمعدان دوجی زیر 25 درصد است. باز و بسته شدن یکسان کندل نشان دهنده حرکت جانبی قیمت در نمودار است. همچنین نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بازار است.

چگونه یک منطقه عرضه ترسیم کنیم؟

برای ترسیم یک منطقه عرضه، به سادگی بالا و پایین کندل پایه را برجسته کنید. حالا یک مستطیل با ارتفاع و پایین شمعدان پایه رسم کنید و مستطیل را به سمت راست به طول مناسب بکشید.

بخوانید  استراتژی‌های کاربردی تحلیل سنتیمنتال در معاملات فارکس

یک منطقه پایه اساساً یک منطقه عرضه در تحلیل تکنیکال است. منطقه پایه می تواند از بیش از یک کندل تشکیل شده باشد. اما برای ترسیم منطقه عرضه، همیشه باید بالا و پایین کل منطقه پایه را بگیرید.

drop-base-drop-3
drop-base-drop-3

الگوی DBD به معامله گران چه می گوید؟

روانشناسی پشت این الگو بر اساس یک الگوی طبیعی است. مانند طبیعت، زندگی واقعی پر از فراز و نشیب است. به همین ترتیب بازار مملو از امواج تکانشی و اصلاحی است. قیمت از یک منطقه به منطقه دیگر در قالب امواج تکانشی حرکت می کند.

این طبیعت است و الگوی DBD یک الگوی کاملا طبیعی است. هنگامی که الگوی DBD شکل می گیرد، به طور طبیعی یک منطقه عرضه ایجاد می کند. منطقه عرضه همیشه مورد توجه تجار بزرگ و مؤسسات بزرگی است که مایل به فروش از آن منطقه هستند.

بخوانید : تحلیل قیمت بیت کوین 

منطقه عرضه در الگوی DBD ردپای سازندگان بازار در تحلیل تکنیکال است. اگر می خواهید یک جفت ارز بفروشید، باید با بازارسازان مناطق عرضه بفروشید.

چگونه الگوی سقوط پایه Drop را معامله کنیم؟

دو روش برای تجارت الگوی DBD وجود دارد

  • روش اول فروش اوراق بهادار زمانی است که قیمت پس از تشکیل منطقه عرضه، به عرضه کننده بازگردد
  • روش دوم فروش اوراق بهادار زمانی است که قیمت پس از نوسان کامل به منطقه عرضه لمسی بازگردد

پس از بک تست، به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر قیمت زمان بیشتری برای بازگشت به منطقه عرضه برای انتخاب سفارش‌های فروش طول بکشد، منطقه عرضه ضعیف می‌شود. بنابراین، ما یک استراتژی برای روش بعدی ساخته ایم.

drop-base-drop-4
drop-base-drop-4

طرح معاملاتی روش دوم

پس از ترسیم منطقه عرضه، زمانی که قیمت پس از یک نوسان کامل / مدتی به منطقه بازگشت، منتظر تشکیل یک نوار پین نزولی یا هر الگوی کندل نزولی دیگری باشید.

بخوانید  قیمت ریپل: تحلیل ریپل و آمادگی برای فروش بیشتر؟

یک سفارش فروش برای تشکیل یک پین بار نزولی در منطقه عرضه باز کنید و حد ضرر را بالای منطقه عرضه قرار دهید. منطقه پایه از استاپ لاس شما در برابر خطاهای تقلبی محافظت می کند.

در الگوی افت پایه افت، منطقه عرضه در مورد سطح سود برداشت به ما نمی گوید. بنابراین، برای رفع این مشکل، باید منطقه عرضه را با الگوی نمودار دیگری یا هر الگوی معاملاتی دیگری معامله کنید.

استراتژی معاملاتی Drop Base Drop: راهنمای کامل معاملات

ویدیوی معاملاتی دراپ بیس

 

drop-base-drop-5
drop-base-drop-5

نتیجه

DBD مفهوم اساسی در تحلیل تکنیکال است. استفاده از این الگو به عنوان تلاقی برای تجارت سایر الگوهای نمودار یا سطوح کلیدی، احتمال برنده شدن را افزایش می دهد.

همچنین به رفع افت توقف مناسب در بالای منطقه عرضه کمک می کند و نسبت ریسک به پاداش را افزایش می دهد.

من به شما پیشنهاد می‌کنم که این الگوی سقوط پایه Drop را حداقل 100 بار قبل از معامله در یک حساب کاربری زنده آزمایش کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید