حمایت و مقاومت + آموزش جامع

حمایت و مقاومت به ابتدایی ترین ابزارهای تحلیل تکنیکال اشاره دارد که مناطق احتمال بالا را تعیین می کند که از آنجا تغییر روند روندهای قیمت قبلی رخ می دهد. سطوح S&R نشان دهنده حمایت و مقاومت است.

سطوح S&R (حمایت و مقاومت) به عنوان مانعی در روند قیمت عمل می کنند. این توانایی ابزار حمایتی و مقاومت به معامله گران کمک می کند تا بازار را با دقت پیش بینی کنند. این مفهوم اصلی تجارت است و به طور گسترده توسط معامله گران در تحلیل تکنیکال استفاده می شود.

بخوانید : تحلیل قیمت بیت کوین 

منطقه حمایتی چیست؟

منطقه حمایتی به معنای منطقه ای است که خریداران بیشتری مایل به خرید یک ارز یا سهام خاص هستند. به همین دلیل است که روند را از یک روند نزولی به یک روند صعودی تغییر می دهد.

سطوح قیمتی خاصی در نمودار مانند اعداد گرد، سطوح بالا/پایین روزانه یا هفتگی و سطوح تاریخی که به عنوان سطوح حمایت یا مقاومت عمل می کنند، وجود دارد. زیرا قیمت همیشه تاریخ را تکرار می کند.

استراتژی تجارت -2

معامله گران همیشه می خواهند از منطقه حمایت خرید کنند زیرا قیمت جهش پیدا می کند یا روند صعودی معکوس می شود.

چگونه یک منطقه حمایتی معتبر را شناسایی کنیم؟

در صورتی که قیمت حداقل دو برابر از این منطقه بازگردد و به بالاترین حد خود برسد، یک منطقه به عنوان یک منطقه Support معتبر عمل می کند.

توصیه می شود سفارشات خرید را در لمس سوم منطقه حمایتی انجام دهید زیرا روانی است.

دو شرط وجود دارد که باید برای منطقه حمایتی با احتمال بالا تأیید کنید

  • حداقل دو لمس ناحیه حمایتی
  • سازند بالا بالاتر

اگر با لمس سوم ناحیه پشتیبانی برای برگشت روند احتمال بالا خرید کنید و توقف ضرر را در زیر منطقه قرار دهید، کمک خواهد کرد.

استراتژی تجارت -3
استراتژی تجارت -3

بخوانید : استراتژی فارکس 

منطقه مقاومت چیست؟

منطقه مقاومت به معنای منطقه ای است که تعداد بیشتری از فروشندگان مایل به فروش یک ارز یا سهام خاص هستند. این یک منطقه معکوس روند نزولی در تحلیل تکنیکال است.

مناطق مقاومت این فرصت را برای معامله گر فراهم می کند تا سهام یا ارز خاصی را بفروشد.

استراتژی تجارت -4
استراتژی تجارت -4

چگونه یک منطقه مقاومت معتبر را شناسایی کنیم؟

برای یک منطقه مقاومت معتبر، قیمت باید حداقل دو بار از ناحیه با شکل‌گیری پایین‌تر جهش کند.

زمانی که قیمت برای سومین بار از ناحیه مقاومت جهش کرد، باید سفارش فروش بدهید و حد ضرر را بالاتر از ناحیه مقاومت قرار دهید.

استراتژی تجارت -5
استراتژی تجارت -5

استراتژی فارکس حمایتی و مقاومت

احتمال تغییر روند از ناحیه حمایت یا مقاومت را می توان با افزودن ابزارهای فنی دیگر مانند الگوهای کندل استیک افزایش داد زیرا یک استراتژی شامل چندین عامل مانند مدیریت ریسک، ریسک-پاداش و غیره است.

بنابراین در اینجا، من تلاقی یک الگوی شمعدانی مانند یک نوار پین یا شمعدان درگیر با حمایتی و مقاومت اضافه کرده‌ام.

سیگنال خرید

پس از یافتن یک منطقه حمایتی معتبر، منتظر نوار پین صعودی یا کندل غرق صعودی در ناحیه حمایت باشید. سپس یک سفارش خرید با توقف ضرر در زیر منطقه یا زیر الگوی کندل قرار دهید.

سطوح سود را می توان با استفاده از ابزار فیبوناچی اندازه گیری کرد .

استراتژی تجارت -6
استراتژی تجارت -6

فروش سیگنال

پس از تشخیص یک ناحیه مقاومت معتبر، منتظر یک نوار پین نزولی یا الگوی فراگیر نزولی در ناحیه مقاومت باشید. سپس یک سفارش فروش با توقف ضرر در بالای منطقه یا بالای کندل قرار دهید.

آخرین پایین ترین سطح در نمودار نیز می تواند برای افزایش سطح سود استفاده شود. همچنین می توانید از ابزار فیبوناچی استفاده کنید.

استراتژی تجارت -7
استراتژی تجارت -7

خط پایین

نتیجه این است که حمایت و مقاومت ابزار اصلی هستند و شما باید از این ابزارها در استراتژی های معاملاتی خود برای افزایش نسبت برد استفاده کنید. معامله گران همچنین از حمایت و مقاومت برای پیش بینی جفت ارز در بازه زمانی بالاتر و سپس معامله روند در بازه های زمانی پایین تر استفاده می کنند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید