در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAUUSD در حال حاضر حرکت صعودی را نشان می دهد که نشان دهنده روند صعودی است. پتانسیل ادامه صعودی به سمت سطح مقاومت 1 وجود دارد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در سال 2030.85 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناخته می شود، که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان سطحی است که ممکن است علاقه خرید ظاهر شود.

به طور مشابه، حمایت دوم در سال 2013.87 به عنوان یک حمایت کم نوسان مشخص می شود، که اهمیت آن را به عنوان سطحی که خریداران ممکن است وارد بازار شوند، تقویت می کند.

در سمت مقاومت، اولین سطح مقاومت در 2048.42 به عنوان مقاومت پولبک طبقه بندی می شود که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان مانعی برای حرکت رو به بالا است. این سطح با فیبوناچی اصلاحی 61.80% همسو می شود و بر اهمیت آن می افزاید.

علاوه بر این، سطح مقاومت دوم در 2058.88 به عنوان یک مقاومت همپوشانی شناسایی می‌شود که به پتانسیل آن به عنوان مانعی برای حرکت صعودی بیشتر می‌افزاید.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

تحلیل تکنیکال حاکی از آن است که روند فعلی طلا نزولی است و انتظار می‌رود این روند کوتاه مدت ادامه یابد. قیمت‌های برای هدف معاملاتی در روند اصلاحی موجود، 2011 و 2003 دلار در نظر گرفته شده اند. در صورتی که قیمت طلا این سطوح حمایتی را از دست بده و زیر آن ها تثبیت دهد، انتظار می‌رود که قیمت به سمت محدوده هدف پایین‌تر در بازه قیمتی 1963 – 1951 دلار حرکت کند.

بخوانید  تحلیل طلا (Gold) در 13 نوامبر 2023

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

طلا در محدوده 2037 – 2035 دلار با مقاومت روبرو شده است. بنابراین، انجام معاملات فروش در این محدوده مد نظر قرار می‌گیرد. با این حال، قبل از انجام هر معامله‌ای، مناسب است که منتظر تشکیل یک الگوی معاملاتی معتبر بمانیم. در صورت عدم تشکیل الگوی فروش، باید آماده شکست سطح بالای روز قبل و افزایش قیمت با هدف رسیدن به بالاترین سطح در ابتدای فوریه باشیم.

استراتژی‌های پیشنهادی برای معامله طلا امروز به این شرح است:

در صورت مشاهده الگوی معاملاتی برای ورود به پوزیشن فروش در محدوده مقاومت 2037 – 2035، موقعیت فروش را با هدف رسیدن به قیمت 2011 دلار و تعیین حد ضرر متناسب با قواعد الگوی مورد نظر اتخاذ کنید.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 9 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 0 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 21 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در طول سشن اروپایی صبح پنج‌شنبه با یک روند کم‌رمق منفی معامله می‌شود، هرچند که همچنان در محدوده آشنایی که از ابتدای این هفته حفظ شده، قرار دارد.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 1 اسفند 1402

رشد قیمت تحت تأثیر پذیرش فزاینده این موضوع که فدرال رزرو (Fed) نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی‌تری بالا نگه خواهد داشت، محدود شده است که این امر از نرخ بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پشتیبانی کرده و معمولاً بر طلا غیربازده تأثیر منفی می‌گذارد. علاوه بر این، یک حالت کلی مثبت در بازارهای سهام به عنوان عامل دیگری دیده می‌شود که بر کالاهای امنی همانند طلا فشار می‌آورد.

دلار آمریکا (USD)، با این حال و با توجه به عدم قطعیت پیرامون زمان‌بندی و سرعت کاهش نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو در سال 2024در جذب خریداران به معنای واقعی کلمه دچار مشکل است.

علاوه بر این، بازارها همچنان پنج کاهش نرخ بهره را در طول هفت جلسه باقیمانده سیاستگذاری FOMC امسال پیش‌بینی می‌کنند. این امر باعث می‌شود که طرفداران دلار در وضعیت دفاعی باقی بمانند و این امر باید به محدود کردن هرگونه کاهش قابل توجه در قیمت طلا کمک کند.

معامله‌گران اکنون منتظر داده‌های درخواست‌های بیکاری هفتگی آمریکا هستند که به همراه سخنرانی‌های برنامه‌ریزی شده توسط رئیس فدرال رزرو ریچموند، توماس بارکین، ممکن است برخی انگیزه‌ها را برای خریداران طلا فراهم کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید