در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر یک حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده یک روند نزولی است. پتانسیل یک واکنش نزولی از سطح مقاومت 1 و به دنبال آن افت به سمت سطح حمایت 1 وجود دارد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

حمایت اول در 2014.35 به عنوان یک حمایت کم نوسان شناخته می شود که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان یک سطح حمایت قوی است.

علاوه بر این، سطح حمایت دوم در 2005.91 به عنوان یک حمایت همپوشانی مشخص می‌شود، که همزمان با 61.80% فیبوناچی اصلاحی و 127.20% فیبوناچی Extension، نشان‌دهنده تلاقی فیبوناچی و تقویت بیشتر اهمیت آن به عنوان یک منطقه حمایتی است.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2039.33 به عنوان یک مقاومت همپوشانی با حضور 50% فیبوناچی ریتریسمنت شناسایی می شود که اهمیت تاریخی آن را به عنوان یک نقطه مقاومت بالقوه نشان می دهد.

علاوه بر این، مقاومت دوم در 2051.56 یک مقاومت پولبک در نظر گرفته می‌شود که نقش بالقوه آن را در ممانعت از حرکت بیشتر به سمت بالا نشان می‌دهد.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در سشن معاملاتی روز قبل، طلا یک اصلاح صعودی کوتاه مدت در روند نزولی خود را تجربه کرد و به سطح مقاومتی 2037 – 2035 رسید که موفق به شکست آن نشد.

بخوانید  قیمت طلا: آمادگی برای فروش بالای ۱۷۰۰ دلار؟

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

بنابراین، برای امروز معاملات فروش با هدف اولیه کف قیمت 5 فوریه در نظر گرفته می‌شود که در همان سطح مقاومت بالاتر ذکر شده قرار دارد. با به‌روزرسانی کف قیمت 5 فوریه، هدف بعدی سطح 2011 خواهد بود. در صورت عبور قیمت از این نقطه، هدف بعدی کف قیمت 17 ژانویه تعیین شده است.

پیشنهاد معاملاتی XAUUSD برای امروز به شرح زیر است:

پیشنهاد می‌شود در سطح مقاومت 2037 – 2035 اقدام به فروش (Sell) نمایید. حد سود برای این معامله 2015 و استاپ لاس تقریبی آن در 2042

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 1 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 7 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 2 سیگنال خرید و 10 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 3 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 17 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در تلاش بود تا از حرکت مثبت روز گذشته خود استفاده کند و در طول جلسه معاملاتی اروپایی روز چهارشنبه در یک دامنه معاملاتی باریک در نوسان بود . معامله گران این فلز گرانبها در بازار اکنون به نظر می‌رسد متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو (Fed) نرخ بهره را برای مدت زمان طولانی‌تری در سطح بالا نگه خواهد داشت، که این امر به نوبه خود، به عنوان یک عامل اصلی و مانعی برای طلای بدون بازده محسوب می‌شود.

بخوانید  تحلیل طلا در هفته ای که گذشت + هفته ی پیش رو

علاوه بر این، احساسات کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام به نظر می‌رسد که امنیت کالای محافظت شده را در میان امیدها برای کاهش بحران در خاورمیانه، بیشتر تضعیف می‌کند.

با این حال، افت قیمت طلا همچنان محدود می‌ماند زیرا معامله‌گران اکنون به نظر می‌رسد تمایلی به قرار دادن شرط‌بندی‌های تهاجمی ندارند و ترجیح می‌دهند منتظر سرنخ‌های بیشتری درباره زمانبندی و سرعت احتمالی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در این سال باشند.

بنابراین، تمرکز بر روی انتشار داده های آماری تورم مصرف‌کننده آمریکا در هفته آینده باقی خواهد ماند، که ممکن است بر تصمیمات و سیاست آینده فدرال رزرو تأثیر بگذارد و روند قیمتی XAU/USD را مشخص کند. در همین حال، معامله‌گران در روز چهارشنبه از داده‌های تراز تجاری آمریکا، که به همراه سخنرانی‌های مقامات فدرال رزرو است، باید فرصت‌های کوتاه مدتی را برای معاملات طلا بیابند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید