در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. قیمت به طور بالقوه می‌تواند در کوتاه‌مدت به سمت مقاومت اول صعود کند و سپس به سمت حمایت اول سقوط کند.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در سال 2014.35 به عنوان یک حمایت کم نوسان شناخته شده است، که نشان دهنده اهمیت تاریخی به عنوان سطح حمایت قوی است که در آن ممکن است علاقه خرید ظاهر شود.

همچنین یک سطح حمایت دوم در سال 2005.91 وجود دارد که به عنوان یک حمایت همپوشانی (Overlap) مشخص می شود و بر اهمیت آن به عنوان یک منطقه حمایتی بالقوه تأکید می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2039.33 به عنوان یک مقاومت همپوشانی با حضور 50% فیبوناچی اصلاحی (Retracement) طبقه بندی می شود که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان نقطه مقاومت بالقوه است.

علاوه بر این، یک سطح مقاومت دوم در 2056.27 وجود دارد که به عنوان یک مقاومت نوسان بالا شناخته می شود که به اهمیت آن به عنوان یک مانع بالقوه برای حرکت صعودی بیشتر می افزاید.

مقاومت میانی در 2031.49 یک مقاومت Pullback با حضور 23.60% فیبوناچی Retracement در نظر گرفته می شود که می تواند به عنوان یک سطح انتقالی بین حمایت و مقاومت عمل کند.

بخوانید  استراتژی طلا + ۱۰ تکنیک اسکالپ و ترید

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

تجزیه و تحلیل قیمت طلا برای امروز، نشان‌دهنده ادامه روند نزولی کوتاه‌مدتی است که از دیروز آغاز شده بود. این امر منجر به شکل‌گیری کف جدید در تاریخ 2 فوریه و ظهور الگویی برای فروش شده است. برای امروز، پیشنهاد می‌شود که استراتژی‌های فروش بر اساس این الگو اتخاذ شوند، با هدف اولیه رسیدن به سطح پایینی 17 ژانویه، که حدوداً 2003 است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

محدوده حیاتی برای شکل گیری روند در بازه 2070 – 2064 قرار دارد. در صورتی که قیمت مجدداً به سمت افزایش حرکت کند و این محدوده برای بار دیگری مورد تست قرار گیرد، باید منتظر واکنش فروشندگان باشیم و به دنبال شکل‌گیری الگوی فروش بعدی باشیم.

استراتژی‌های معاملاتی پیشنهادی برای طلا (XAUUSD) امروز:

شامل حفظ موقعیت‌های فروش در اطراف مقاومت مهم در بازه 2070 – 2064 می‌شود. هدف گذاری سود برای این معاملات در سطح 2003 و تعیین حد ضرر در سطح 2084 پیشنهاد می‌شود.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 2 سیگنال خرید، 5 سیگنال خنثی و 4 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 4 سیگنال خرید و 8 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 6 سیگنال خرید، 52 سیگنال خنثی و 12 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 13 بهمن 1402

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در نیمه اول جلسه معاملاتی اروپایی روز سه‌شنبه برای کسب افزایش قیمتی معناداری در حال دست و پنجه نرم کردن است  و در حدود منطقه 2,015 دلاری که روز قبل لمس شده بود، نزدیک به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای باقی مانده است. انتظارات مبنی بر اینکه بانک فدرال (Fed) نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری بالا نگه دارد، از اصلاح محدود قیمت دلار آمریکا (USD) به دلیل قرار گرفتن به بالاترین سطح سه ماهه جلوگیری کرده و به عنوان یک مانع برای افزایش قیمت فلز زرد بدون بازده عمل می‌کند.

با این حال، روند نزولی تا حدی در پرتو احتیاط حاکم بر بازار، ریسک‌های ژئوپلیتیکی و نگرانی‌های مداوم در مورد کاهش رشد اقتصادی در چین، که معمولاً به نفع قیمت طلا به عنوان یک دارایی امن می‌باشد، محدود می‌شود.

هیچ داده مهمی که بتواند بازار را به حرکت درآورد از ایالات متحده برای انتشار وجود ندارد، که این امر دلار آمریکا را در معرض سخنرانی‌های اعضای تأثیرگذار کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) قرار می‌دهد. این موضوع، همراه با حساسیت گسترده‌تر بازار، احتمالاً محرکی برای رشد یا اصلاح XAU/USD فراهم کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید