در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. بر اساس تجزیه و تحلیل، قیمت به طور بالقوه می تواند ادامه نزولی به سمت حمایت اول را تجربه کند.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در 2006.30 به عنوان یک حمایت همپوشانی (Overlap) شناخته می شود، که نشان می دهد یک نقطه تاریخی است که قیمت در گذشته حمایت پیدا کرده است.

همچنین یک سطح حمایت دوم در 1977.81 وجود دارد که به عنوان یک حمایت کم نوسان مشخص می شود و با سطح 50% فیبوناچی اصلاحی (Retracement) مرتبط است. این امر اهمیت آن را به عنوان یک منطقه حمایتی بالقوه تقویت می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2975.28 به عنوان مقاومت همپوشانی (Overlap) طبقه بندی می شود، که نشان دهنده یک نقطه تاریخی است که قیمت در آن با مقاومت مواجه شده است.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در هفته‌ای که گذشت، فعالان بازار طلا با چالشی در ناحیه کاهشی کوتاه مدتی 2070 – 2064 روبرو شدند، که توسط فروشندگان حفظ شد و به کاهش قیمت‌ این فلز گران بها در روز آخر هفته منجر گردید. امروز، بازیگران بازار در پی ادامه روند نزولی و ایجاد الگویی برای فروش هستند. برای تکمیل این الگو، نیاز به شکستن کف قیمتی 2 فوریه و استقرار قیمت زیر آن می‌باشد.

بخوانید  تحلیل طلا، 9 اسفند 1402

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورت تشکیل الگوی فروش، فرصتی برای انجام معامله فروش با هدف رسیدن به کف قیمتی 17 ژانویه، حوالی 2003، پیش می‌آید.

در صورتی که الگوی فروش محقق نشود، قیمت سعی خواهد کرد تا روند افزایشی خود را از سر بگیرد و به آپدیت سقف قیمتی 1 فوریه بپردازد.

پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD در امروز

معامله فروش بر اساس مقاومت در ناحیه 2070 – 2064. هدف قیمتی: 2003. حد ضرر تقریبی در 2085-2087

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 9 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 1 سیگنال خرید و 11 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 1 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 20 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در ادامه روند نزولی هفته گذشته از منطقه 2,065 دلاری، یا بالاترین سطح یک ماهه، کاهش یافته و طی نیمه اول سشن معاملاتی اروپا روز دوشنبه این روند نزولی را ادامه داده است.

این روند کاهشی، قیمت فلز گرانبها را به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ گذشته خود، در حدود منطقه 2,022-2,021 دلار در ساعت گذشته کشاند و تحت تأثیر انتظارات برای حفظ نرخ‌های بهره بالاتر توسط فدرال رزرو (Fed) برای مدت طولانی‌تر، که توسط گزارش مثبت NFP آمریکا روز جمعه تقویت شده، قرار گرفت.

بخوانید  پرده برداری از راز مخفی در معاملات طلا برای کسب حداکثر سود + بررسی 5 تا از مهمترین انواع استراتژی ترید طلا

در همین حال، چشم‌انداز بازار، حمایت از افزایش بیشتر در بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را نشان می‌دهد که به دلار آمریکا (USD) کمک می‌کند تا در نزدیکی بالاترین سطح قیمتی خود از 11 دسامبر بایستد و باعث هدایت جریان‌های سرمایه از طلا بدون بازده شود و در نتیجه به باعث کاهش بیشتر قیمتی Gold شود. در همین حال، ریسک‌های ژئوپولیتیک پایدار ناشی از درگیری‌ها در خاورمیانه و مشکلات اقتصادی چین، هیچ حمایتی به طلا به عنوان دارایی امن نمی‌کند.

پس‌زمینه تحلیل فاندامنتال انجام شده، به نفع معامله‌گران خرسی (فروشندگان) است و نشان می‌دهد که روند قیمتی طلا به سمت پایین است. معامله گران و فعالان بازار اکنون منتظر انتشار شاخص PMI خدمات ISM آمریکا هستند، که قرار است طی ساعات اولیه سشن معاملاتی آمریکای شمالی امروز منتشر شود.

این موضوع، به همراه سخنرانی‌های اعضای مهم FOMC و بازدهی اوراق قرضه آمریکا، می تواند روند قیمتی پیش روی دلار آمریکا و طلا را تعیین و مشخص نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید