در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. بر اساس تجزیه و تحلیل، قیمت به طور بالقوه می تواند یک واکنش نزولی را از سطح مقاومت 1 تجربه کند و تا حمایت 1 کاهش یابد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در 2038.73 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناخته می شود و با حضور 50% فیبوناچی اصلاحی تقویت می شود. این نشان می دهد که اهمیت تاریخی دارد و به طور بالقوه می تواند به عنوان یک سطح حمایتی قوی در جایی که علاقه خرید ظاهر شود عمل کند.

همچنین یک سطح حمایت دوم در 2019.70 وجود دارد که به عنوان یک حمایت همپوشانی توصیف می شود که بر اهمیت آن به عنوان یک منطقه حمایت بالقوه تأکید می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2058.92 به عنوان مقاومت همپوشانی طبقه بندی می شود، که نشان دهنده یک نقطه تاریخی است که قیمت در گذشته با مقاومت مواجه شده است.

سطح مقاومت دوم در 2077.74 نیز به عنوان یک مقاومت همپوشانی شناسایی می شود که نشان می دهد این سطح تاریخی دیگری است که قیمت در آن با مقاومت بالقوه مواجه شده است.

بخوانید  تثیبت قیمت طلا در 14 نوامبر 2023

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در طول سشن معاملاتی دیروز، طلا به نقطه مقاومت کلیدی از روند نزولی کوتاه‌مدت خود در بازه 2070 – 2064 رسید و در همان جا متوقف شد. بنابراین، برای امروز توصیه می‌کنیم معاملات فروش را با هدف اول در کمترین سطح 17 ژانویه دنبال کنید. در صورت رسیدن به این سطح، هدف بعدی برای فروش، منطقه هدف پایین‌تر 1963 – 1951 قرار خواهد گرفت.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

اما امکان تغییر جهت روند به سمت صعودی نیز وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد و مقاومت کلیدی شکسته شود، قیمت در سطح بالاتری استقرار خواهد یافت. در این حالت، برای هفته آینده معاملات خرید را با هدف در منطقه هدف بالایی 2138 – 2126 در نظر بگیرید.

پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD امروز شامل موارد زیر است:

فروش بر اساس الگوی موجود در مقاومت 2070 – 2064 با هدف سود 2003 و تعیین حد ضرر در 2087

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 5 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 3 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 11 سیگنال خرید و 1 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 16 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 4 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  تحلیل طلا، 8 اسفند 1402

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

معامله‌گران طلا خود را برای افزایش نوسانات در پی انتشار داده‌های مهم بازار کار آمریکا آماده می‌کنند، در حالی که پیش‌بینی می‌شود شاخص NFP برای ماه ژانویه به 180 هزار برسد، در حالی که دستمزدهای متوسط ساعتی قرار است با سرعت سالانه 4.1% در همان دوره افزایش یابد.

ارقام NFP قوی‌تر از حد انتظار همراه با سورپرایز در افزایش تورم دستمزد، احتمالاً از موضع فدرال رزرو آمریکا (فد) در مخالفت با کاهش زودهنگام نرخ بهره حمایت خواهد کرد، باعث تزریق جان تازه‌ای به بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا می‌شود در حالی که دلار آمریکا را دوباره به سمت بالاترین سطوح چند هفته‌ای در برابر ارزهای عمده هدایت می‌کند.

در چنین شرایطی، قیمت طلا ممکن است از بالاترین سطح ماهانه خود اصلاح شود. در مقابل، اگر داده‌های اشتغال آمریکا ناامیدکننده باشد و شانس کاهش نرخ بهره فد در ماه مارس را احیا کند، قیمت طلا می‌تواند روند صعودی خود را به سمت آستانه 2,100 دلار از سر بگیرد.

انتظارات کاهشی تازه در مورد فد احتمالاً حس منفی پیرامون بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و همچنین دلار آمریکا را تقویت خواهد کرد. با این حال، جریان‌های پایان هفته نیز انتظار می‌رود نقش حیاتی ایفا کنند، زیرا بازارها موقعیت‌های خود را در پی تبعات فد تنظیم مجدد می‌کنند.

قیمت طلا از لحاظ قیمتی همچنان در مسیر ثبت بهترین هفته در هفت هفته اخیر خود است، به ویژه پس از آنکه روز پنجشنبه شاهد رالی قوی قیمتی بود. دلار آمریکا پس از آنکه وزارت کار آمریکا نشان داد درخواست‌های اولیه بیکاری بیشتر از حد انتظار در هفته گذشته افزایش یافته، سود خود را واگرداند و به شدت کاهش یافت.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 3 اسفند 1402

رالی ریسک‌پذیر در شاخص‌های آمریکا، به لطف نتایج تحسین‌برانگیز فناوری، نیز به تقاضای پناهگاه امن برای دلار آمریکا ضربه زد، کمک کرد تا قیمت طلا پایگاه از دست رفته خود را بازیابد.

در آستانه نبرد NFP آمریکا، بازارها 39% شانس برای کاهش نرخ بهره فد در مارس را پیش بینی می‌کنند، در حالی که این شانس برای کاهش نرخ در ماه مه حدود 85% است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید