در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر حرکت کلی صعودی را نشان می دهد که نشان دهنده روند صعودی است. قیمت به طور بالقوه می تواند قبل از جهش از آنجا و صعود به سطح مقاومت اول، افت کوتاه مدتی را تا سطح حمایت اول تجربه کند.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در 2024.18 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناخته می شود و با حضور 61.80% فیبوناچی اصلاحی (Retracement) تقویت می شود. این نشان می دهد که اهمیت تاریخی دارد و به طور بالقوه می تواند به عنوان یک سطح حمایتی قوی در جایی که علاقه خرید ظاهر شود عمل کند.

همچنین یک سطح حمایت دوم در 2013.90 وجود دارد که به عنوان یک حمایت کم نوسان توصیف می شود و بر اهمیت آن به عنوان یک منطقه حمایتی بالقوه تأکید می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2056.41 به عنوان یک مقاومت نوسان بالا طبقه بندی می شود، که نشان می دهد این یک سطح تاریخی است که در آن قیمت با مقاومت مواجه شده است.

سطح مقاومت 2 در 2077.74 نیز به عنوان یک مقاومت نوسان بالا شناسایی می شود که اهمیت این سطح را به عنوان یک مانع بالقوه برای حرکت قیمت تقویت می کند.

بخوانید  تحلیل طلا در هفته ای که گذشت + هفته ی پیش رو

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

امروز تداوم روند اصلاحی موقتی در بازار طلا را شاهد هستیم. در روز گذشته، تلاش‌ها برای عبور از سطح مقاومتی 2047 – 2043 ناموفق ماند. بنابراین، توصیه می‌شود امروز به دنبال فرصت‌های فروش (Short) باشید. مهم است که قبل از اقدام به فروش، شاهد تثبیت قیمت در زیر سطح کف قیمت دیروز باشیم، که این امر می‌تواند نشانه‌ای از تشکیل یک الگوی قیمتی باشد. در نتیجه، امکان دارد فروش با هدف قیمتی در سطح کف 17 ژانویه قابل دنبال کردن باشد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که در جریان معاملات، سطح مقاومتی اول در 2047 – 2043 شکسته شود و قیمت به سمت محدوده مقاومتی دوم در 2070 – 2064 حرکت کند، فرصت‌هایی برای فروش در این محدوده نیز قابل بررسی خواهد بود، زیرا این منطقه نیز به عنوان یک بازه مهم برای تغییر احتمالی روند کنونی عمل می‌کند.

پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD امروز شامل:

  • فروش بر اساس الگوی مقاومتی در محدوده 2047 – 2043 با هدف قیمتی 2003 و تعیین حد ضرر 2062
  • فروش در صورت رسیدن به محدوده مقاومتی 2070 – 2064 با هدف قیمتی مشابه 2003 و حد ضرر 2087

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 9 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 2 سیگنال خرید و 10 سیگنال فروش صادر کرده است.

بخوانید  ادامه روند نزولی طلا در کوتاه مدت

مجموع این دو برابر است با 2 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 19 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) پس از افزایش به منطقه 2,049-2,050 دلار، تحت تأثیر فشار فروشندگان روزانه قرار گرفت و در اوایل جلسه اروپایی روز پنجشنبه به انتهای پایین‌تر دامنه قیمتی روزانه خود سقوط کرد. دلار آمریکا (USD) پس از چشم‌انداز تهاجمی فدرال رزرو (Fed) در مورد نرخ‌های بهره به بالاترین سطح از 13 دسامبر رسید، که به نوبه خود به عنوان یک عامل اصلی باعث افت قیمت طلا در امروز شد.

با این حال، خطر تشدید بیشتر اقدامات نظامی در خاورمیانه همراه با مشکلات اقتصادی چین می‌تواند حمایتی بسیار خوب برای قیمت طلا به عنوان دارایی امن را فراهم کند.

علاوه بر این، ادامه سقوط بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا ممکن است به افزایش قیمت برای فلز زرد بدون بازده کمک کند. معامله‌گران اکنون منتظر انتشار داده های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) منطقه یورو، تصمیمات و سیاست پولی بانک انگلستان (BoE) و داده‌های کلان اقتصادی آمریکا در یافتن انگیزه‌های جدید برای خرید طلا هستند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید