در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر یک حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است. طبق تحلیل ارائه شده، قیمت به طور بالقوه می تواند به حرکت نزولی خود به سمت سطح حمایت اول ادامه دهد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در سال 2014.43 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناسایی شده است که نشان دهنده اهمیت تاریخی و پتانسیل آن برای عمل به عنوان یک منطقه حمایتی قوی است.

علاوه بر این، یک سطح حمایت دوم در 2006.38 وجود دارد که به عنوان یک حمایت همپوشانی نیز طبقه بندی می شود و پشتیبانی بالقوه در این زمینه را تقویت می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2048.47 یک مقاومت همپوشانی در نظر گرفته می شود که نشان دهنده یک نقطه تاریخی مقاومت قیمت است.

سطح مقاومت 2 در 2057.40 نیز به عنوان یک مقاومت همپوشانی شناسایی می شود که نشان دهنده یک مانع بالقوه برای قیمت است.

علاوه بر این، یک سطح مقاومت متوسط در 2038.82 وجود دارد که به عنوان مقاومت همپوشانی طبقه بندی می شود که به طور بالقوه می تواند مقاومت بیشتری در برابر هر گونه تلاش صعودی ایجاد کند.

بخوانید  استراتژی طلا + ۱۰ تکنیک اسکالپ و ترید

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در تحلیل امروز از XAUUSD، طلا به سطح مقاومتی در بازه 2047 – 2043 رسید که دیروز مورد آزمایش قرار گرفته بود و حفظ شد. بنابراین، پیشنهاد می‌شود که امروز تمرکز بر فروش با هدف رسیدن به پایین‌ترین نقطه در تاریخ 17 ژانویه باشد. در صورت تحقق این هدف، منطقه هدف بعدی برای فروش در بازه 1963 – 1951 خواهد بود.

 

تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

از سوی دیگر، در صورتی که مقاومت اول در محدوده قیمتی 2047 – 2043 شکسته شود، انتظار می‌رود که قیمت‌ها به حوالی بازه 2070 – 2064 برسند، که می‌توان در این نقطه نیز به فروش پرداخت.

برای معاملات XAUUSD امروز، دو پیشنهاد وجود دارد:

فروش بر مبنای الگوی مقاومت در بازه 2047 – 2043 با هدف رسیدن به 2003 و حد ضرر 2065
فروش در صورت رسیدن به الگوی مقاومت در بازه 2070 – 2064 با هدف مشابه و حد ضرر 2087

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 9 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 12 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 21 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 1 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  تحلیل طلا در هفته ای که گذشت + هفته ی پیش رو

 

 

اندیکاتورهای فنی

 

مووینگ اوریج ها

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در ابتدای جلسه اروپایی روز چهارشنبه با افزایش جریان های سرمایه گذاری به سمت دارایی های امن، برای سومین روز متوالی افزایش یافت، اگرچه همچنان افزایش قیمتی قابل توجه و زیاد دور از دسترس به نظر می‌رسد.

کاهش بیشتر در بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده، همراه با نگرانی‌های مداوم در مورد تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و مشکلات اقتصادی چین، عوامل کلیدی در حمایت از این فلز گرانبها به عنوان دارایی امن محسوب می‌شوند. با این حال، افزایش محدود تقاضا برای دلار آمریکا (USD) ممکن است مانع از رشد بیشتر قیمت طلا شود.

معامله‌گران نیز ممکن است از قرار دادن موقعیت های معاملاتی جهت‌دار خودداری کنند و ترجیح دهند پیش از تصمیم مهم سیاست پولی FOMC، که قرار است در اواخر امروز اعلام شود، در حاشیه باقی بمانند.

انتظار می‌رود که فدرال رزرو (Fed) نرخ‌های بهره کلیدی خود را بدون تغییر نگه دارد. بنابراین، توجه‌ها به بیانیه همراه سیاست پولی و نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه معطوف خواهد شد. سرمایه‌گذاران به دنبال سرنخ‌هایی در مورد زمان اولین کاهش نرخ بهره خواهند بود، که می‌تواند تقاضا برای دلار آمریکا را کاهش و انگیزه تازه‌ای به قیمت طلا ببخشد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید