در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

حرکت فعلی XAUUSD نزولی است که حاکی از حرکت نزولی بالقوه قیمت است.

احتمال یک واکنش نزولی از سطح مقاومت 1 وجود دارد که منجر به افت به سمت سطح حمایت 1 می شود.

سطح حمایت 1 در 1988.74 شناسایی شده است، که با توجه به اهمیت تاریخی آن به عنوان یک حمایت نوسان پایین، شناخته می شود و نشان دهنده علاقه خرید بالقوه در این زمینه است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

علاوه بر این، سطح حمایت دوم در 1976.56 قرار دارد که یک حمایت کم نوسان در نظر گرفته می شود و اهمیت آن را به عنوان سطح بالقوه ای که خریداران ممکن است وارد بازار شوند، بیشتر تقویت می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2006.25 قرار دارد که به عنوان یک مقاومت پولبک مشخص می‌شود، که همزمان با سطح 38.20% فیبوناچی اصلاحی همراه است. این نشان دهنده یک مانع بالقوه است که در آن فشار فروش ممکن است افزایش یابد.

علاوه بر این، یک سطح مقاومت دوم در سال 2016.12 وجود دارد که به عنوان مقاومت پولبک دیگر شناخته می‌شود، با سطح 61.80% فیبوناچی اصلاحی همراه است که نشان‌دهنده سطح دیگری است که ممکن است فشار فروش تشدید شود و به طور بالقوه منجر به واکنش نزولی شود.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 23 بهمن 1402

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در حال حاضر، طلا در یک اصلاح صعودی در ترند نزولی اصلی کوتاه مدت خود قرار دارد و در حال نزدیک شدن به سطح مقاومتی اول مابین 2025 – 2029 است. این سطح مقاومت به عنوان یک سد قدرتمند در مقابل افزایش بیشتر قیمت عمل می‌کند. بنابراین، پیشنهاد می‌شود معاملات فروش جدیدی را با هدف سود در کمترین سطح روز 14 فوریه و در محدوده مقاومتی مذکور آغاز کنید.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که سطح مقاومتی 2025 – 2029 در جریان معاملات با قدرت شکسته شود و قیمت به سمت بالا حرکت کند، انتظار می‌رود که روند قیمتی به سمت سطح مقاومت دوم در بازه 2046 – 2052 ادامه یابد. این بازه نقش یک سطح کلیدی و حیاتی را برای روند طلا ایفا می‌کند. در نتیجه، شروع معاملات فروش در این سطح نیز مد نظر قرار گیرد.

پیشنهادات معاملاتی XAUUSD برای روز جاری:

  • معاملات فروش را بر اساس الگو در سطح مقاومتی اول یعنی بازه 2025 – 2029 آغاز کنید. هدف قیمتی: 1985. استاپ لاس: بر اساس قواعد استراتژی معاملاتی مورد استفاده.
  • معاملات فروش را بر اساس الگو در سطح مقاومت دوم یعنی بازه 2046 – 2052 انجام دهید. هدف قیمتی: 1985. استاپ لاس: بر اساس قواعد استراتژی معاملاتی مورد استفاده.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

قیمت طلا در سومین روز معاملاتی متوالی خود با وجود ادامه تصمیمات و سیاست تهاجمی فدرال رزرو به دلیل فشارهای پایدار قیمتی، روند بهبود قیمتی خود را ادامه می‌دهد. این فلز گرانبها به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) درحال بازگشت است و حوالی قیمت 2,022 دلار معامله می‌شود. چشم‌انداز روند قیمتی طلا می‌تواند به سمت صعودی تغییر کند اگر بتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت و حمایت شود.

بخوانید  تحلیل طلا (Gold) در 13 نوامبر 2023

 

نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

خط روند نزولی از بالاترین قیمت 28 دسامبر که 2,088 دلار بوده است، ممکن است همچنان به عنوان یک مانع برای قیمت طلا عمل کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) 14 دوره‌ای در محدوده 40.00 تا 60.00 نوسان می‌کند، که نشان‌دهنده یک چشم‌انداز جانبی (sideway) برای قیمت طلا است.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 7 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 9 سیگنال خرید و 3 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 16 سیگنال خرید، 3 سیگنال خنثی و 3 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در روز دوشنبه برای سومین سشن معاملاتی متوالی با وجود کم بودن انتظارات برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (Fed) قبل از سشن سیاست‌گذاری مالی ماه ژوئن. روند صعودی خود را ادامه داده است، این فلز گرانبها حتی با وجود داده‌های CPI و PPI برای ژانویه که منجر به چشم‌اندازهایی از داده‌های پایدار شاخص قیمت مصرف شخصی (PCE) شده است، قدرت خود را حفظ می‌کند.

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

سرمایه‌گذاران معتقدند که دلیل صعودی شدن قیمت طلا، اهمیت کمتر داده‌های PPI برای ژانویه است زیرا قیمت‌ها به دلیل برخی مشکلات تنظیم فصلی افزایش یافته است. علاوه بر این، سیاست‌گذاران فدرال معتقدند که افزایش غیرمنتظره در آخرین داده‌های تورم مصرف‌کننده به عنوان یک نوسان یک‌باره در نظر گرفته شده و بر روند طولانی‌تر تأکید دارد که نشان می‌دهد تورم به طور قاطعانه در حال کاهش است.

بخوانید  روند نزولی طلا امروز هم ادامه یافت (7 نوامبر 2023)

در همین حال، پیش‌بینی از رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا، رافائل بوستیک، مبنی بر اینکه پیشرفت در معیارهای زیربنایی تورم می‌تواند به فدرال رزرو اجازه دهد تا از تابستان شروع به کاهش نرخ بهره کند، هزینه نگهداری دارایی‌هایی مانند طلا که بازدهی ندارند را کاهش می دهد و به مراتب سبب افزایش قیمت این فلز گرانبها خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید