در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر حرکت کلی نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده روند نزولی است.

یک سناریوی بالقوه وجود دارد که در آن قیمت ممکن است در کوتاه مدت به سمت مقاومت اول افزایش یابد، قبل از اینکه آن را معکوس کند و به سمت حمایت اول سقوط کند.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در 1976.56 به عنوان یک حمایت کم نوسان شناخته می شود، که نشان دهنده اهمیت تاریخی به عنوان یک سطح حمایت قوی است که در آن علاقه خرید ممکن است ظاهر شود.

علاوه بر این، سطح حمایت دوم در 1963.09 به عنوان یک حمایت همپوشانی مشخص می شود، که همزمان با فیبوناچی اکستنشن 161.80% است، که بر اهمیت آن به عنوان یک منطقه حمایتی بالقوه تأکید می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2006.25 به عنوان مقاومت پولبک طبقه بندی می شود، که همزمان با 38.20% فیبوناچی ریتریسمنت است، که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان نقطه مقاومت بالقوه است.

علاوه بر این، یک سطح مقاومت دوم در سال 2016.12 وجود دارد که به عنوان یک مقاومت پولبک دیگر شناسایی می‌شود که مصادف با 61.80% فیبوناچی اصلاحی است که به اهمیت آن به عنوان یک مانع بالقوه برای حرکت صعودی بیشتر می‌افزاید.

بخوانید  روند نزولی طلا امروز هم ادامه یافت (7 نوامبر 2023)

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

روند فعلی طلا در بازه کوتاه‌مدت یک روند نزولی ادامه دار است، با هدف رسیدن به محدوده قیمتی بین 1963 و 1951. در نتیجه، توصیه می‌شود که پوزیشن های فروش را در دوره اصلاح صعودی قیمت انجام دهید و فروش‌هایی که هنوز باز هستند را تا زمان دستیابی به این هدف حفظ کنید.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که قیمت شروع به اصلاح کند، پیش‌بینی می‌شود که طلا به سطح مقاومت اول یعنی بین 2029 و 2025 برسد. هنگامی که این سطح مورد آزمایش قرار گرفت، به دنبال ظهور موقعیت هایی برای ورود به معاملات Short (فروش) باشید و با تشخیص چنین الگویی، اقدام به فروش کنید.

پیشنهادات معاملاتی برای طلا در امروز عبارتند از:

ورود به پوزیشن های معاملاتی فروش با استفاده از الگویی که در سطح مقاومتی اول در بازه 2029 تا 2025 شکل می‌گیرد. حد سود در سطح 1985 و حد ضرر را بر اساس دستورالعمل‌های مربوط به استراتژی معاملاتی خود قرار دهید.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

از دیدگاه تکنیکال، معامله‌گران باید برای یافتن نقاط ورودی مناسب به پوزیشن های فروش، منتظر افت قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه بمانند. با توجه به اینکه نوسان‌گرها در نمودار روزانه، عمیقاً به دنبال ورود به موقعیت های فروش قرار دارند، قیمت طلا ممکن است افت قیمتی خود را به سمت حمایت بسیار مهم خود که مصادف با میانگین متحرک ساده 200 روزه است و در حال حاضر نزدیک به منطقه 1965 دلار قرار دارد، تسریع بخشد.

 

نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

شکست قاطعانه این سطح حمایتی مهم و تثبیت زیر آن، راه را برای روند نزولی بیشتر به سمت حمایت میانی طلا در بازه قیمتی 1952-1950 دلار و سپس به سمت پایین‌ترین سطح در نوامبر 2023، یعنی حدود منطقه 1932-1931 دلار، هموار سازد.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 3 اسفند 1402

از طرف دیگر، هر گونه تلاش برای دستیابی به بالاتر از سطح روانی 2000 دلار به نظر می‌رسد که با مقاومت سختی نزدیک به منطقه 2012-2011 دلار روبرو شود.

با این حال، اگر خریداران با قدرت بتوانند قیمت را به بالای 2015 دلار برسانند و طلا بالای این قیمت تثبیت دهد، ممکن است یک رالی صعودی کوتاه مدت تشکیل شده و قیمت طلا را به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه، که در حال حاضر حدود منطقه 2030 دلار است، بالا ببرد.

سطح مقاومتی 2030، به عنوان یک سطح کلیدی عمل خواهد کرد که اگر به طور قاطعانه بریک شود، قیمت طلا را برای دستیابی به فراتر از مقاومت میانی 2045-2044 دلار، به سمت منطقه عرضه 2065 دلار، آماده خواهد کرد.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 9 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 7 سیگنال خرید و 5 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 16 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 5 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در نیمه اول سشن معاملاتی اروپایی افزایش یافته و از پایین‌ترین سطح دو ماهه خود، نزدیک به منطقه 1984 دلار که روز قبل لمس شده بود، دور می‌شود.

بخوانید  پیش بینی قیمت طلا در سال 2023 و تحلیل آینده

ادامه روند کاهشی در بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده باعث شده است تا خریداران دلار آمریکا (USD) زیر بالاترین سطح از 14 نوامبر که این هفته زودتر لمس شده بود، در حالت دفاعی باقی بمانند و وارد موقعیت های خرید بیشتر نشوند، که این امر به نوبه خود، حمایت از قیمت کالاهایی همچون طلا را در پی دارد. علاوه بر این، تنش‌های ژئوپلیتیک ناشی از درگیری‌ها در خاورمیانه به عنوان یک نیروی محرک برای افزایش قیمت فلز گرانبهای امن عمل می‌کند.

با این حال، هر حرکت قدرتمند صعودی همچنان دور از دسترس به نظر می‌رسد در پی پذیرش رو به رشد اینکه فدرال رزرو (Fed) نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری در پی اقتصاد همچنان مقاوم ایالات متحده و تورم فزاینده ایالت متحده آمریکا در سطح بالاتری نگه خواهد داشت.

این امر باید معامله‌گران را از قرار دادن پوزیشن های خرید پرریسک پیرامون قیمت طلا که احتمال زیاد سودی به همراه نخواهد داشت، باز دارد. معامله‌گران اکنون منتظر تقویم اقتصادی ایالات متحده هستند، که شامل انتشار آمار فروش خرده‌فروشی ماهانه، شاخص تولید Empire State، شاخص ادعاهای بیکاری اولیه هفتگی، شاخص تولید Philly Fed و داده‌های تولید صنعتی است. این داده‌ها ممکن است بر USD تأثیر گذاشته و انگیزه‌های تازه ای به XAU/USD دستیابی به روند صعودی بدهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید