در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD در حال حاضر یک حرکت نزولی را نشان می دهد که نشان دهنده یک روند اصلاحی بالقوه است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در 1976.56 قرار دارد که به عنوان یک حمایت کم نوسان شناخته می شود. این سطح دارای اهمیت است زیرا قبلاً به عنوان یک منطقه حمایتی قوی عمل می کرد و به طور بالقوه علاقه خرید را به خود جلب می کرد و حرکت نزولی قیمت را متوقف می کرد.

علاوه بر این، حمایت دوم در 1963.09 به عنوان یک حمایت همپوشانی، مصادف با 161.80% فیبوناچی اکستنشن ذکر شده است، که پتانسیل آن را به عنوان منطقه حمایتی بیشتر تقویت می کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2006.25 قرار دارد که به عنوان یک مقاومت Pullback مشخص می شود. این سطح ممکن است به عنوان مانعی برای حرکت رو به بالا عمل کند و به طور بالقوه باعث ایجاد یک معکوس یا تثبیت موقت شود.

به طور مشابه، مقاومت دوم در سال 2016.12 به عنوان یک مقاومت پولبک دیگر شناسایی می‌شود که نشان‌دهنده منطقه بالقوه دیگری است که ممکن است فشار فروش در آن تشدید شود.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در تحلیل XAU/USD انجام شده امروز: به دنبال انتشار آمار تورم در ایالات متحده، مشاهده شد که قیمت طلا تنزل یافت و به سطوح 2011 و 2003 دلار رسید، که این سطوح به عنوان حدسودهای معتبر در تحلیل دیروز برای فروش در نظر گرفتیم. همچنین، قیمت زیر 2003 دلار مستقر شده که این امر احتمال ادامه روند نزولی را به سمت هدف قیمتی در بازه 1963 تا 1951 دلار تقویت می‌کند.

بخوانید  پیش بینی قیمت طلا در سال 2023 و تحلیل آینده

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

توصیه می‌شود که در هنگام رسیدن به مقاومت‌های 2011 – 2009 اقدام به انجام معاملات فروش کنید، چرا که این امر می‌تواند سودآور باشد. در صورتی که این سطوح مقاومت شکسته شوند، انتظار می‌رود که اصلاح قیمت تا سطح مقاومت بعدی در 2034 – 2030 ادامه یابد، با هدف رسیدن به کف قیمتی امروز.

پیشنهادات معاملاتی برای XAUUSD امروز:

  • فروش در محدوده مقاومتی 2011 – 2009 با هدف قیمتی 1990 دلار و تعیین استاپ لاس مطابق با قوانین استراتژی معاملاتی.
  • فروش در محدوده مقاومتی بین 2034 تا 2030 دلار با هدف قیمتی 1990 دلار و تعیین حد ضرر بر اساس قوانین استراتژی معاملاتی.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

قیمت طلا در حال حاضر روندی نزولی دارد که نشان می‌دهد به سمت هدف اصلاحی مورد انتظار در 1977.46 دلار پیش می‌رود و انتظار داریم که این سطح را تحت تأثیر فشار فروش ایجاد شده توسط EMA50 بریک کند تا افت بیشتری را که به سمت حمایت کلیدی بعدی در 1938.00 دلار می‌رسد، تجربه کنیم.

 

تحلیل کوتاه مدت طلا امروز

به طور کلی، ما پیش‌بینی ادامه روند نزولی را بر اساس داده‌های درون روزی خواهیم داشت، مگر اینکه قیمت با شکست سطح مقاومتی 2016.90 دلار تغییر روند دهد و با کلوز روزانه بالاتر از این سطح، روند صعودی خود را حفظ کند.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 2 اسفند 1402

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 3 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 6 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 3 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 18 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت فروش قوی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) ادامه به حرکت تثبیتی جانبی خود داده است و زیر سطح روانی و مهم 2,000 دلار یا پایین‌ترین سطح دو ماهه خود پیش از جلسه اروپایی روز دوشنبه باقی مانده است.

گزارش تورم مصرف‌کننده ایالات متحده که از انتظارات بالاتر بود و روز سه‌شنبه منتشر شد، گمانه‌زنی‌ها را مبنی بر اینکه بانک مرکزی فدرال (فد) تا جلسه سیاستگذاری ژوئن صبر خواهد کرد پیش از اینکه نرخ بهره را کاهش دهد، برانگیخت. این امر از بازده بالای اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده حمایت می‌کند و بر فلز زرد بدون بازده تأثیر منفی می‌گذارد.

با این حال، کاهش محدود دلار آمریکا (USD) از بالاترین سطح خود از 14 نوامبر که روز قبل تاچ شده بود، تا حدودی از قیمت طلا حمایت کرده است. علاوه بر این، تغییر جهت در احساسات خطرپذیری بازار همانطور که با کاهش شدید در بازارهای سهام جهانی نشان داده شده است، به فلز گرانبها که به عنوان پناهگاه امن در برابر تورم شناخته می شود در دفاع از حمایت میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) کمک می‌کند. با این حال، پس‌زمینه بنیادی مذکور نشان می‌دهد که محتمل ترین روند برای XAU/USD همچنان به سمت پایین و نزولی است.

بخوانید  پیش بینی قیمت طلا

 

دیدگاهتان را بنویسید