در این مطلب به تحلیل نفت امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش نفت از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم نفت را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی نفت را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل نفت امروز: Crude Oil

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 1

نمودار نفت WTI یا West Texas Intermediate در حال حاضر یک حرکت صعودی کلی را نشان می دهد. در این زمینه، پتانسیلی وجود دارد که قیمت قبل از از سرگیری روند صعودی، در کوتاه مدت نسبت به مقاومت اول واکنش نشان دهد و وارد اصلاح شود.

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: سطوح حمایتی/ مقاومتی مهم و اصلی قیمت Crude Oil در تصویر معین شده است.

 

سطح حمایت متوسط در 75.37 به عنوان یک حمایت پولبک ذکر شده است در حالی که سطح حمایت اول در 73.89 به عنوان یک حمایت همپوشانی (Overlap) که با سطح 50.00٪ فیبوناچی Retracement منطبق است شناسایی می شود.

در ادامه، سطح حمایت دوم در 70.51 به عنوان یک حمایت پولبک شناسایی می‌شود، که اهمیت آن را به عنوان سطحی که در آن قیمت قبلاً طی یک حرکت صعودی حمایت پیدا کرده است، تقویت می‌کند.

در سمت مقاومت، اولین سطح مقاومت در 78.38 به عنوان یک مقاومت همپوشانی (اورلپ) مشخص می شود که با تلاقی سطوح فیبوناچی، یعنی سطوح 50.00% فیبوناچی اصلاحی و 127.20% فیبوناچی Extension همزمان است. بالاتر، سطح مقاومت دوم در 80.60 به عنوان یک مقاومت پولبک (Pullback) دیگر طبقه بندی می شود که با سطح 61.80% فیبوناچی اصلاحی همراه می شود و اهمیت آن را به عنوان یک نقطه مقاومت بالقوه برجسته می کند.

بخوانید  چگونه با کپی تریدینگ درآمد خود را دوبرابر کنیم؟

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 2

قیمت نفت به بالاترین هدف خود در بازه [79.26 – 80.25] رسیده است. به همین دلیل، توصیه می‌شود که موقعیت‌های خرید نفت که در نقطه حمایت 74.82 ایجاد شده‌اند، حالا بسته شوند.

احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد و در این حالت، نقطه کلیدی 80.25 مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر این سطح پشت سر گذاشته شود، هدف رشد بعدی به منطقه مهم [82.56 – 82.89] خواهد رسید.

در صورتی که قیمت نفت وارد فاز اصلاح شود، به دنبال قیمت‌ها در حمایت [75.54 – 75.87] باشید. بعد از بررسی این نقطه حمایتی، معاملات خرید جدید با توجه به الگو و با هدف رسیدن به بالاترین قیمت امروزی مد نظر قرار گیرند.

 

تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی Crude Oil

 

پیشنهادهای معاملاتی برای USCrude در روز جاری:

خرید در محدوده حمایت [75.54 – 75.87] با هدف رسیدن به سود در 79.05 و تعیین حد ضرر بر اساس قوانین الگوی معاملاتی.
خرید در نقطه حمایت [73.72 – 74.22] با هدف سود 79.05 و حد ضرر بر اساس قوانین الگوی معاملاتی.

 

  • تحلیل نفت امروز براساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

در تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خنثی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 3 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 5 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 6 سیگنال خرید و 6 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 9 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 11 سیگنال فروش، و با اینکه اندیکاتورها نشان دهنده سیگنال فروش هستند اما در کل Technical Rating نشان گر موقعیت خنثی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

بخوانید  تحلیل نفت امروز، 24 بهمن 1402

 

اندیکاتورهای فنی

 

مووینگ اوریج ها

 

دیدگاهتان را بنویسید