در این مطلب به تحلیل نفت امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش نفت از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم نفت را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی نفت را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل نفت امروز: Crude Oil

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 1

نمودار نفت WTI در حال حاضر یک حرکت صعودی کلی را نشان می دهد. در این زمینه، یک سناریوی بالقوه برای افزایش صعودی قیمت به سمت مقاومت اول وجود دارد.

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: سطوح حمایتی/ مقاومتی مهم و اصلی قیمت Crude Oil در تصویر معین شده است.

 

سطح مقاومت اول در 79.39 به عنوان یک مقاومت نوسان بالا شناخته می شود. بالاتر، سطح مقاومت 2 در 82.67 به عنوان یک مقاومت پولبک ذکر می شود، که اهمیت آن را به عنوان یک نقطه مقاومت بالقوه برجسته می کند.

در سمت حمایت، سطح حمایت میانی در 76.06 به عنوان یک حمایت همپوشانی که با سطح 38.20% فیبوناچی Retracement همراه می شود، شناسایی می شود در حالی که سطح حمایت اول در 74.18 به عنوان یک حمایت Pullback که با سطح 61.80% فیبوناچی Retracement همسو می شود، مشخص می شود.

بیشتر در زیر، سطح حمایت دوم در 72.81 نیز به عنوان یک حمایت پولبک دیگر مشخص شده است، که اهمیت آن را به عنوان یک سطح حمایت کلیدی تقویت می کند.

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 2

در تحلیل امروز از بازار نفت USCrude، شاهد هستیم که دیروز قیمت‌ نفت بازه حمایتی اول که در محدوده 75.87 – 75.54 قرار داشته است را تاچ کرده است و از آن نقطه شروع به افزایش کرده است. در صورت ادامه این روند رو به رشد امروز، انتظار می‌رود که بالاترین قیمت مورخ 29 ژانویه دوباره تکرار شود.

بخوانید  الگوی سقوط پایه :الگوی سقوط پایه در فارکس

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی Crude Oil

 

اما، اگر قیمت‌ها در طی خرید و فروش های امروز روندی نزولی داشته باشند، پیش‌بینی می‌شود که حمایت اول یعنی محدوده 75.87 – 75.54 شکسته شود. در این صورت، قیمت‌ها احتمالاً به سمت حمایت دوم در محدوده 74.22 – 73.72 حرکت می‌کنند که به عنوان یک سطح مهم برای ایجاد روند صعودی کوتاه‌مدت تلقی می شود. توصیه می‌شود که در صورت بروز این وضعیت، معاملات خرید با هدف رسیدن به بالاترین سطح مورخ 29 ژانویه در نظر گرفته شود.

پیشنهاد معاملاتی USCrude برای امروز:

خرید بر اساس حمایت موجود در محدوده 74.22 – 73.72 با هدف رسیدن به 79.05 و حد ضرر تقریبی 71.50

 

  • تحلیل نفت امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 0 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 10 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 3 سیگنال خرید و 0 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 3 سیگنال خرید، 0 سیگنال خنثی و 19 سیگنال فروش، و با توجه به اندیکاتورها که نشان دهنده سیگنال فروش قوی هستند در کل Technical Rating نیز نشان گر موقعیت فروش قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید