شرکت با تولید ظروف شیشه ای که در مقایسه با سایر اقلام، بهداشتی ترین و سالم ترین وسیله بسته بندی برای صنایع مواد غذایی و نوشابه سازی است، تحول عظیمی در این عرصه به وجود آورده و از آثار زیانبار تخریب زیست محیطی جلوگیری به عمل آورده است.

نماد: کهمدا

نام شرکت: شیشه همدان

مدیر عامل: خسرو فخيم هاشمي

فکس: 66713016

آدرس: همدان – کیلومتر 12 جاده همدان تهران

مرکز اصلي شرکت: شهرستان همدان کيلومتر 6 جاده همدان – تهران واقع شده است، همچنين دفتر مرکزي واقع در تهران خيابان حافظ جنوبي، خيابان غزالي، نبش کوچه براتي پلاک 2 مي باشد.

آدرس وبسایت‌: www.hamadanglass.com

ایمیل: manager@hamadanglass.com

سال مالی: 03/31

product

تاریخچه  کهمدا

شرکت شيشه همدان در سال 1354 با مشارکت بانک صنعت و معدن به شکل شرکت سهامي عام در همدان تأسيس شد و متخصصين و مهندسين ايراني با تلاش های فراوان توانستند در سال 1361 مقدار 40000 تن در سال بهره برداري کنند.

سرمايه شرکت در ابتدای کار، مبلغ 30 ميليون تومان بود و در سال های بعد سرمایه این شرکت به 29 میلیارد تومان افزایش یافت. شرکت در تيرماه سال 1369 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شد.

با توجه به نیاز مردم و شرکت ها برای تولید شیشه های استاندارد، این شرکت از سال 1378، کار خود را گسترش و تولیدات سالانه خود را افزایش داد و با توليد شيشه هاي سبک و نيمه سبک تحولي در توليد شيشه هاي بسته بندي ايجاد کرد.

انواع بطري آبليمو، شربت، گلاب، الکل، عرقيات و روغن مايع در سایز های مختلف و شيشه هاي نوشابه، شير، شيشه هاي سس، مرباجات، خيارشور و رب گوجه فرنگي در سایز های مختلف و بسياري از شيشه هاي اختصاصي طبق سفارش مشتريان، از محصولاتی است که این شرکت تولید می کند.

هم اکنون قسمتی از محصولات شرکت کهمدا به کشور های عراق، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان و افغانستان صادر می شود.

کلیه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید، در داخل کشور موجود می باشد و هیچ گونه وابستگی در این خصوص به خارج از کشور وجود ندارد.

factory

موضوع فعالیت شرکت کهمدا

فعالیت های اصلی شرکت

ایجــاد و بهـره بـرداری از کارخانجـات تولیـدی انـواع مصنـوعـات شیشـه ای اعم از بطـری و ظروف

فعالیت های فرعی شرکت

انجام امور بازرگانی واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز و مواد اولیه، سرمایه گذاری و مشارکت در باقی شرکت ها و اخذ و اعطاء نمایندگی و تأسیس شعب با اشخاص حقیقی و حقوقی

تقویم اقتصادی ابزار مفیدی برای معامله‌گران است زیرا به آنها می‌گوید چه زمانی اتفاق می‌افتد و این می‌تواند بر تصمیمات تجاری آنها تأثیر بگذارد. با درک رویدادهای ماهانه و سالانه ای که در سرتاسر اقتصاد جهانی رخ می دهد، معامله گران می توانند از آنها به عنوان شاخصی برای زمان خرید یا فروش دارایی های مالی استفاده کنند.

 

آموزش فارکس مخفف ارز خارجی است – معامله تبدیل یک ارز به ارز دیگر. این فرآیند می تواند به دلایل مختلفی از جمله تجاری، گردشگری و ایجاد تجارت بین المللی انجام شود.

 

گزارش های مالی کهمدا در سال 1399

-سال مالی شرکت آخر بهار سال 99 است.

-شرکت در سه ماهه حدود 21 تومان سود شناسایی کرده است.

-شرکت مبلغ 100 میلیون تومان به عنوان برگشت از فروش تشخیص داده است.

-قیمت پایانی سهام شرکت حدود 30 درصد اضافه شده است.

-با توجه به اضافه شدن فروش، سود ناخالص حدود 120 درصد افزایش داشته است.

-مخارج فروش، اداری و عمومی، 25 درصد اضافه شده و از طرفی دیگر، باقی درآمد های عملیاتی تقریبا صفر تشخیص داده شده است؛ در صورتی که این بخش در سال قبل 480 میلیون تومان بوده و همچنین باقی مخارج عملیاتی حدود 8 میلیون تومان شناسایی شده که این بخش در سال قبل حدودا صفر بوده است.

-مخارج مالی تقریبا 100 درصد کاسته و باقی درآمد های عملیاتی از محل سرمایه گذاری ها حدود 50 درصد اضافه شده است.

-باقی درآمد های غیر عملیاتی از محل اقلام متفرقه حدود 100 درصد کاسته شده است.

-فروش شرکت انواع ظروف شيشه اي بطری و جار است. مواد اولیه شرکت پودرسيليس، پودر آهک، پودرفلدسپات، کربنات سديم، خرده شيشه، سولفات سديم و لوازم بسته بندي است.

analysis

تحلیل نماد کهمدا

این سهام در اول سال 1385، با نماد کهمدا در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود 3 تومان بوده است.

این سهام افت قیمت سنگینی در سال 86  داشته و قیمت هر سهم آن به 1 تومان نیز رسیده بود.

این سهام تا سال 1388 در حوالی قیمت 1 تومان در حال چرخش بوده ولی در ابتدای سال 88 این نماد رشد قیمتی خوبی داشته و قیمت هر سهم آن تا 2  تومان بالا رفته بود.

نماد کهمدا در آخر سال 1388 به قیمت 9 تومان رسیده بوده و قیمت هر سهم آن نسبت به اول سال تقریبا 5 برابر شده بود.

در سال 89 ، قیمت هر سهم نماد کهمدا به 12 تومان رسید و رشد زیادی نداشته اما مناسب برای نوسان گیری بوده زیرا که نوسانات قیمتی بالایی داشته است.

در سال 1390، قیمت هر سهم این سهام به 20 تومان رسیده بود و رشد خوبی در این سال داشته است.

در ابتدای سال 91  قیمت هر سهم نماد کهمدا به 15 تومان رسید ولی تا آخر همان سال رشد خوبی داشته و قیمت هر سهم آن به 27 تومان رسیده بود.

در ابتدای سال 1392 این سهام رشد خوبی داشت و قیمت هر سهم آن به 35 تومان رسید و در آخر همان سال قیمت هر سهم آن به 115 تومان هم رسیده بود.

قیمت هر سهم کهمدا تا سال 1395، در بازه ی قیمتی 100 تا 150 تومان قرار داشت و مناسب برای نوسان گیری بود.

ولی در سال 1395، قیمت هر سهم آن به 190 تومان رسیده بود.

از اطلاعات بالا می توان متوجه شد که این سهام در این سال ها مناسب دید بلند مدت نیز بوده است.

در سال 1396، این سهام با افت قیمتی که داشت به قیمت 150 تومان رسید ولی در سال 97 ، قیمت هر سهم آن تا  350 تومان رشد کرد.

نماد کهمدا، در سال 98 و 99 مانند باقی سهام ها در بورس ایران رشد خوبی داشته و قیمت هر سهم آن در آخر سال 98 به 2000 تومان و در آخر مرداد ماه سال 99 به 2800 تومان افزایش پیدا کرد.

 

بیشتر بدانید:

بهترین زمان برای خرید سهام

 

اعضای هیئت مدیره ی شرکت شیشه همدان

فتح اله خليلي-نایب رئیس هیئت مدیره-کارشناسي اقتصاد.

عباس رستمي جاهد-عضو هیئت مدیره-کارشناسي ارشد راه وساختمان.

محمد ضرابيه-رئیس هیئت مدیره-کارشناسي علوم بانکي.

محمد علي سالاري سعيدي-عضو هیئت مدیره-کارشناسي ارشد شيمي.

اگر تصمیم به سرمایه گذاری در بازار بورس و بازار فارکس دارید مقالات آموزشی ما را در سایت نیک وست دنبال کنید.

 

اسپرد فارکس یک مفهوم اساسی، اما مهم در تجارت است. اگر به طور منظم در بازار فارکس معامله می کنید، باید برای شما یک اصطلاح بسیار آشنا باشد. اگر اینطور نیست، چیزی است که برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق باید آن را درک کنید. در این مقاله توضیح خواهیم داد که اسپرد چیست، چرا اهمیت دارد، چگونه آن را اندازه گیری کنیم و خیلی چیزهای دیگر!

دیدگاهتان را بنویسید