آیا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ دنیا چیست و چرا تریدرهای حرفه ای سعی می کنند رازهای خود را از دیگران پنهان کنند؟

معاملات موفق ترکیبی از دانش، استراتژی و دسترسی به ابزارهای مناسب است. در عصر دیجیتال امروزی، پلتفرم های معاملاتی برای معامله گران در تمام سطوح ضروری شده اند.

این پلتفرم‌ها به عنوان دروازه ورود به بازارهای مالی عمل می‌کنند و ویژگی‌های ضروری، داده‌های بلادرنگ و ابزارهای تحلیلی را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند. چه مبتدی باشید و چه یک معامله گر با تجربه، استفاده از قدرت یک پلتفرم معاملاتی می تواند تجربه معاملاتی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و شانس موفقیت شما را افزایش دهد.

در این پست، ما مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ را افشاء خواهیم کرد و به سوالاتی که در بالا بیان کردیم و ممکن است شما نیز به دنبال پاسخ آن ها باشید جواب خواهیم داد، بنابراین اگر می خواهید همانند یک تریدر بزرگ و حرفه ای در بازارهای مالی به موفقیت برسید این مقاله مخصوص شما است.

 

رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ
رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ را بدانید تا به موفقیت برسید!

 

 

مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ

تریدرهای بزرگ همیشه دارای رازهای مخفی در معاملات خود هستند که با استفاده از آن ها در بازارهای مالی به موفقیت های چشمگیری می رسند، مهمترین این رازهای عبارت اند از:

 • آموزش و یادگیری مستمر

اولین و یکی از مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ در معاملات فارکس آموزش و یادگیری مستمر است. معامله گران موفق و حرفه ای برای یادگیری و آموختن اصول و مباحث مهم در مورد بازار فارکس اهمیت ویژه ای قائل هستند و به واسطه یادگیری مستمر خود تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک را به بهترین شکل درک می کنند.

آنها به طور مداوم خود را با خواندن کتاب، شرکت در سمینارها و شرکت در دوره های آنلاین آموزشی مربوط به ترید به چالش می کشند. این تعهد به یادگیری به آنها اجازه می دهد تا با روندها و استراتژی های مهم معاملاتی به صورت کامل آشنا شوند و بتوانند با استفاده از دانش کسب کرده خود بهترین تصمیمات معاملاتی را بگیرند.

 

 • ساخت یک برنامه معاملاتی منحصر به فرد

ایجاد یک برنامه معاملاتی کاملاً تعریف شده و تخصصی برای موفقیت در معاملات فارکس یکی دیگر از رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است است.

موفقترین تریدرها زمان قابل توجهی را صرف توسعه و ساخت برنامه ای می کنند که اهداف معاملاتی، استراتژی ها، تحمل ریسک و قوانین مدیریت سرمایه را مشخص می کند.

این طرح به عنوان یک نقشه راه (Road Map) عمل می کند که به آنها کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و از انجام معاملات پر ریسک مبتنی بر احساسات اجتناب کنند. همچنین به آنها کمک می کند تا نظم و انضباط  خود را حفظ کنند و به قوانین معاملاتی از پیش تعیین شده خود پایبند باشند.

 

 • تسلط کامل بر مدیریت ریسک

معامله گران موفق می دانند که مدیریت ریسک کلید سودآوری و کسب موفقیت در بلندمدت است. مدیریت ریسک یکی از مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است.

تریدرهای بزرگ و حرفه ای هرگز بیش از حدی که می توانند خطر از دست دادن مقداری از سرمایه خود را بپذیرند ریسک نمی کنند و همیشه قبل از ورود به معامله نسبت ریسک به ریوارد خود را مشخص می کنند.

با تنظیم دستورات Stop Loss و استفاده از تکنیک‌های مناسب اندازه‌گیری پوزیشن، می‌توانند زیان های خود را محدود کرده و از سرمایه خود به بهترین شیوه ممکن محافظت کنند.

علاوه بر این، آنها سبد سرمایه گذاری خود را با معامله چندین جفت ارز متنوع می کنند و از قرار دادن تمام تخم مرغ های خود در یک سبد اجتناب می کنند، که با انجام این کار به صورت کاملاً حرفه ای ریسک خود را مدیریت می نمایند.

 

رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ
مدیریت ریسک یکی از مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است که به ان توجه ویژه ای دارند.

 

 

 •  صبر و انضباط فوق العاده

صبر و انضباط دو ویژگی مهمی هستند که معامله گران برتر فارکس از آن برخوردارند. آنها صبورانه منتظر فرصت های معاملاتی مناسب هستند و از ریسک های غیرضروری اجتناب می کنند.

بخوانید  هرآنچه باید از مفهوم بازده سهام بدانید

آنها می دانند که هر معامله ای سودآور نخواهد بود و ضرر بخشی از بازی است. با این حال، آنها اجازه نمی دهند احساسات بر تصمیمات آنها تأثیر منفی بگذارد و با نظم و انضباط مناسب به برنامه معاملاتی خود پایبند هستند.

یکی از مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ داشتن صبر کافی در معاملات است، تریدرهای با تجربه و حرفه ای به هیچ وجه تصمیمات عجولانه و بر اساس احساسات نمی گیرند و به وسیله صبر فوق العاده خود در انتظار کسب موفقیت های بزرگ می نشینند حتی اگر معاملات آن ها در ضرر باشد!

 

 • تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامتال

معامله‌گران موفق فارکس از ترکیبی از تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی برای تصمیم‌گیری آگاهانه در معاملات استفاده می‌کنند. تحلیل تکنیکال شامل مطالعه نمودارها، الگوها و شاخص های قیمت برای شناسایی نقاط ورود و خروج بالقوه است.

از سوی دیگر، تحلیل فاندامنتال شامل تحلیل شاخص‌های اقتصادی، سیاست‌های بانک مرکزی و رویدادهای ژئوپلیتیکی است که بر حرکت ارز تأثیر می‌گذارد. با ترکیب این دو رویکرد، معامله گران برتر می توانند درک جامعی از بازار به دست آورند و شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

ترکیب این دو تحلیل با یکدیگر و استفاده از آن ها برای تصمیم گیری در معاملات یکی از پر اهمیت ترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است که سبب کسب موفقیت و سودهای بسیاری در معاملات برای آن ها می شود.

 

 •  نظارت مستمر و سازگاری

بازار فارکس پویا و دائما در حال تغییر است. معامله گران موفق اهمیت نظارت مستمر و سازگاری با شرایط بازار را به خوبی می دانند. آنها اخبار اقتصادی، روندهای بازار و شاخص های فنی را زیر نظر می گیرند و استراتژی های معاملاتی خود را بر  اساس آن ها تنظیم می کنند. اگر بازار ثابت کند که آن ها در تشخیص شرایط اشتباه کرده اند، از تغییر دیدگاه خود نمی ترسند و همیشه آماده هستند از اشتباهات خود درس بگیرند.

پذیرش اشتباه و تغییر دادن دیدگاه اشتباه یکی از اصلی ترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است، تریدرهای حرفه ای از اشتباهات خود در بازار درس می گیرند و آن ها را به تجربیات گران بها برای خود تبدیل می کنند و از تجربیات بدست آمده برای موفقیت در معاملات بعدی خود بهره می برند، همچنین به هیچ عنوان همانند تریدرهای آماتور بر تصمیمات اشتباه خود پافشاری نمی کنند.

 

 • استقبال از فناوری و اتوماسیون

در عصر دیجیتال امروزی، معامله گران موفق از فناوری و اتوماسیون به نفع خود استفاده می کنند. آنها از پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته، نرم‌افزار ترسیم نمودار و سیستم‌های معاملاتی الگوریتمی برای افزایش شانس موفقیت معاملات خود استفاده می‌کنند.

آن‌ها همچنین از ابزارهای مدیریت ریسک مانند Stop Loss و Take profit برای خودکارسازی مدیریت معاملات خود استفاده می‌کنند. با استقبال از فناوری و تکنولوژی های جدید، معامله گران بزرگ می توانند در زمان صرفه جویی کنند، خطای انسانی را کاهش دهند و فرصت های معاملاتی خود را به حداکثر برسانند.

 

 • ترید کردن یک شغل حرفه ای است

یکی دیگر از مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ دیدگاه آن ها نسبت به ترید است، آن ها ترید کردن را به عنوان یک شغل حرفه ای تمام وقت می دانند نه به عنوان یک سرگرمی پاره وقت.

تریدرهای بزرگ اعتقاد دارند که اگر تریدینگ به عنوان یک سرگرمی مورد توجه قرار گیرد، هیچ تعهد واقعی برای یادگیری وجود ندارد. همچنین اگر به ترید به عنوان یک سرگرمی سودآور نگاه می کنید که هر وقت دلتان خواست وارد معامله شوید و بتوانید سود کسب کنید آن هم بدون هیچ دانشی، مطمئن باشید که سخت در اشتباه هستید و هیچگاه پیشرفت نخواهید کرد.

از دیدگاه بزرگ ترین تریدرهای دنیا، ترید کردن یک شغل حرفه ای است که شامل هزینه، ضرر، مالیات، عدم اطمینان، استرس و ریسک می شود. به عنوان یک معامله گر، شما اساسا صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و باید برای به حداکثر رساندن پتانسیل کسب و کار خود تحقیق، دانش و استراتژی داشته باشید.

بخوانید  بهترین راه برای ورود به بازار فارکس: راهنمای گام به گام برای تازه وارد‌ها و علاقمندان به ترید

 

رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ
تریدر بودن یک شغل زمان گیر و حرفه ای است نه یک سرگرمی گذرا!

 

 

 • داشتن انتظارات واقع بینانه

بسیاری از معامله گران مبتدی و کم تجربه با انتظارات غیرواقعی برای کسب سود سریع وارد معاملات می شوند. این در حالی است که تریدرهای بزرگ، معامله کردن را یک تلاش طولانی مدت می دانند که همانطور که توضیح دادیم به صبر و انضباط نیاز دارد.

تعیین اهداف واقع بینانه یکی از برجسته ترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است که برای رسیدن به آنها زمان و تلاش خود را صرف می کنند و با توجه به شرایط موجود انتظارات خود را محدود می سازند.

 

 • خودباوری مثبت و منطقی

معامله گران برتر می دانند که اعتماد به نفس و خودباوری مثبت آن ها است که تفاوت ها را ایجاد می کند. اگر به خود و استراتژی های خود اعتقاد ندارید، در ترید کردن موفق به مشکل بر خواهید خورد، البته باید این نکته را بدانید که باید بر اساس دانش بالای خود به خود باوری دست یابید.

پیروی از قوانین شما مهمترین جنبه تجارت موفق است. اما حتی اگر تمام قوانین خود را رعایت کنید، اگر دائماً به خود شک دارید، اصلاً لذت نخواهید برد، ساده و ساده…

خودباوری و در نتیجه پیروی از قوانینی و استراتژی های که هر فرد برای خود در نظر می گیرد، از جمله رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ است، آن ها معتقد هستند که اگر حتی تمامی قوانین را رعایت کنید اما دائماً به خود شک داشته باشید و اعتماد به نفس کافی  نداشته باشید در ترید کردن نه لذت خواهید برد و نه به موفقیت دست خواهید یافت.

 

 • مسئولیت پذیر باشید

معامله گران بزرگ می دانند که هر اقدامی که انجام می دهند مسئولیتش با خود آن ها است. شما هرگز یک معامله گر موفق را پیدا می کند که به دنبال مقصر دانستن شخص یا چیز دیگری برای ضررها و زیان های خود باشد.

علاوه بر این، هنگامی که مشکلی در یک معامله یا تلاش برای سرمایه‌گذاری پیش می‌آید، معامله‌گرانی که مسئولیت کامل اقدامات خود را بر عهده می‌گیرند، به آن ها «ضررها» همانطور که در بالا هم اشاره کردیم به‌عنوان تجربیات یادگیری نگاه می‌کنند.

تریدرهای بزرگ که مسئولیت تمامی اتفاقات را بر عهده می‌گیرد تلاش می‌کنند دلایل اشتباهات را بیابند بوده و راه حلی را پیدا کنند تا از اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری شود.

اما معامله‌گرانی که مسئولیت کامل اتفاقات را بر عهده نمی‌گیرند به سادگی می‌گویند که یا بازار درست عمل نمی کند و یا از آن ها کلاهبرداری شده است، آن ها همیشه سعی می کنند تقصرات را بر گردن شخص و چیز دیگری بیاندازند و همیشه از پذیرش مسئولیت شانه خالی می نمایند.

 

تا بدین قسمت از مقاله مهمترین رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ را افشاء کردیم تا بتوانید از آن ها استفاده کنید و با درک درست آن ها در معاملات خود به موفقیت برسید.

در ادامه قصد داریم روتین روزانه زندگی یکی از موفق ترین افراد جهان یعنی بیل گیتس را بررسی نماییم تا متوجه شویم یک فرد موفق در زندگی خود چه کارهایی انجام می دهد، همچنین بتوانیم از روتین زندگی او در حد امکان الگو برداری نماییم و شرایط زندگی خود را بهبود ببخشیم.

 

روتین روزانه زندگی بیل گیتس

بیل گیتس یک سرمایه‌دار آمریکایی، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار، یک نویسنده و یک فرد خیرخواه است، همچنین او یکی از موفق‌ترین و ثروتمندترین افراد جهان می باشد.

 

بیل گیتس (Bill Gates) یکی از موفقترین و ثروتمندترین افراذ زنده در جهان است.

 

با این حال، در سال‌های اخیر، گیتس به دلیل درگیری با جفری اپستین و نقش او در سلامت عمومی ، تحت نظارت شدیدی قرار گرفته است. گیتس برای سالها به مردم جهان در مورد یک بیماری همه گیر قریب الوقوع هشدار داده بود.

او مقداری از ثروت خود را برای ساخت واکسن ها سرمایه گذاری کرد، همچنین او بزرگترین اهداکننده سرمایه به سازمان بهداشت جهانی (WHOs) است و یکی از سرمایه گذاران مهم در بسیاری از رسانه ها، مجلات پزشکی و سازمان های علمی است. از طرفی برخی از مردم در دنیا اعتقاد دارند که بیل گیتس خود باعث شیوع بیماری های همه گیر است و به همین دلیل از او متنفر هستند.

بخوانید  سطوح حمایت و مقاومت در فارکس چیست؟5 کاربرد مهم support and resistance

چه او را دوست داشته باشید و چه از او متنفر باشید، ممکن است برایتان سوال شده باشد که گیتس چگونه می‌تواند چنین سبک زندگی پرمشغله‌ای را کنترل کند و به چنین موفقیتی برسد. در ادامه به روتین روزانه زندگی او به عنوان یک فرد موفق می پردازیم:

 

 • صبح

بیل گیتس ظاهراً روز خود را با ورزش شروع می کند، او صبح خود را روی تردمیل در باشگاه خصوصی املاکش در واشنگتن را آغاز می کند . گفته می شود که او هر روز صبح حدود یک ساعت ورزش می کند.

پس از ورزش، او با خواندن روزنامه هایی مانند نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و اکونومیست از آخرین اخبار مهم دنیا با خبر می شود. در حالی که او بسیاری از اخبار را مرور می کند، در درجه اول بر موضوعات مربوط به سلامت جهان تمرکز می کند.

 

 • بعد از ظهر

در بعد از ظهر، گیتس به تقسیم روز به فواصل 5 دقیقه ای معروف است. او هر 5 دقیقه یک بار نتایج کارها و سرمایه گذاری های خود را یادداشت می کند و برنامه های مهمش را بررسی می نماید.

ایلان ماسک نیز که یک سرمایه دار مهم و یکی از ثروتمندترین افراد جهان که تا به حال وجود داشته است، می باشد از استراتژی مشابهی برای سازماندهی باقی مانده زمان خود استفاده می کند.

بیل گیتس می گوید که هر روز کتاب می خواند. گفته می‌شود که او هر سال حدود ۵۰ کتاب می‌خواند، یعنی حدود یک کتاب در هفته. برخی از عناوین مورد علاقه او عبارتند از: “Upheaval”، “Nine Pints” و “How to Lie with Statistics” که در سال 2015 آنها را به عموم برای مطالعه پیشنهاد کرد.

گیتس همچنین سعی می کند با فرزندانش وقت بگذراند. با این حال، اکنون که او و همسر 27 ساله اش، ملیندا، طلاق خود را نهایی کرده اند، مشخص نیست که رابطه میلیاردر با خانواده اش چگونه است.

 

 • عصر و شب

بیل گیتس هر شب بعد از شام به شست و شوی ظرف ها می پردازد، کاری که جف بزوس نیز انجام می دهد. با این حال، این موضوع ممکن است پس از طلاق از همسرش تغییر کرده باشد. او همچنین سعی می کند زمانی را به استراحت، ملاقات با همکاران تجاری و شاید حتی تماشای فیلم در شب بگذراند.

مشخص نیست که او در شب چه ساعتی می‌خوابد، اما او گفته است که حداقل هفت ساعت در شب می‌خوابد، زیرا عدم انجام این کار بر دامنه توجه، هوشیاری و سلامت او تأثیر منفی می‌گذارد.

 

 

FAQ

 • تریدهای بزرگ چرا از فناوری ها استفاده می کنند؟

در عصر دیجیتال امروزی، معامله گران موفق از فناوری و اتوماسیون به نفع خود استفاده می کنند. آنها از پلتفرم‌های معاملاتی پیشرفته، نرم‌افزار ترسیم نمودار و سیستم‌های معاملاتی الگوریتمی برای افزایش شانس موفقیت معاملات خود استفاده می‌کنند.

 • روتین بعد ار ظهر بیل گیتس چگونه است؟

در بعد از ظهر، گیتس به تقسیم روز به فواصل 5 دقیقه ای معروف است. او هر 5 دقیقه یک بار نتایج کارها و سرمایه گذاری های خود را یادداشت می کند و برنامه های مهمش را بررسی می نماید.

 • رمز و راز موفقیت تریدرهای بزرگ چیست؟

مسئولیت پذیر بودن- خودباوری مثبت و منطقی- داشتن انتظارات واقع بینانه- مدیریت ریسک عالی- دیدگاه شغل حرفه ای به تریدینگ- خودباوری مثبت و اعتماد به نفس- استقبال از فناوری های مختلف- نظارت مستمر و سازگاری- استفاده از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال- صبر و انضباط فوق العاده- ساخت برنامه معاملاتی منحصر به فرد- آموزش و یادگیری مستمر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید