در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAUUSD (طلا/دلار آمریکا) در حال حاضر یک حرکت نزولی را نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده یک واکنش نزولی بالقوه از سطح مقاومت 1 و به دنبال آن افت به سمت حمایت اول است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

حمایت اول در سال 2015.82 به عنوان یک حمایت همپوشانی شناخته می شود که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان سطحی است که قبلاً علاقه خرید در آن ظاهر شده است. این سطح ممکن است خریدارانی را که به دنبال ورود به بازار یا دفاع از موقعیت های خرید موجود هستند جذب کند.

علاوه بر این، حمایت دوم در 2006.25 به عنوان یک حمایت Pullback مشخص می شود، که اهمیت آن را به عنوان سطحی نشان می دهد که خریداران ممکن است برای حمایت از قیمت پس از یک اصلاح مداخله کنند. این سطح با احساسات نزولی کلی در نمودار مطابقت دارد.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2038.42 به عنوان یک مقاومت همپوشانی شناخته می شود و با سطح 61.80% فیبوناچی Retracement منطبق است. در این سطح ممکن است فشار فروش افزایش یابد زیرا معامله گران به دنبال سرمایه گذاری بر روی برگشت های بالقوه یا فرصت های کسب سود هستند.

علاوه بر این، مقاومت دوم در 2056.19 به عنوان مقاومت همپوشانی دیگر شناسایی می شود که نشان دهنده اهمیت تاریخی آن به عنوان سطحی است که در آن فشار فروش مشاهده شده است. این سطح ممکن است به عنوان مانعی برای حرکت بیشتر به سمت بالا عمل کند.

بخوانید  کاهش نرخ طلا در روز جمعه 10 نوامبر هم ادامه یافت

یک سطح حمایت متوسط در 2021.39 نیز شناسایی شده است که با حمایت همپوشانی همسو می شود. این سطح در صورت آزمایش می‌تواند حمایت بیشتری از قیمت ارائه کند و به طور بالقوه بر عملکرد قیمت در کوتاه‌مدت تأثیر بگذارد.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

با توجه به تحلیل تکنیکال انجام شده، مشاهده شده است که طلا در حال تست کردن مقاومت اول خود در بازه 2029 – 2025 است و تا بدین زمان در بریک کردن آن ناکام مانده است.

به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که در این منطقه انتظار معاملات فروش باشد، با توجه به تارگتی در کف قیمتی 14 فوریه. همچنین، منتظر شکل‌گیری یک الگوی معکوس باشید. اگر قیمت کف دیروز بریک شود و در سطحی پایین‌تر از آن تثبیت شود، این موضوع نشان دهنده شکل‌گیری یک الگوی فروش بالقوه است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

همچنین، اگر در طول معاملات، سقف دیروز شکسته شود، روند صعودی ممکن است تا مقاومت دوم در بازه 2052 – 2046 ادامه یابد. در این صورت، منطقی است که معاملات فروش را در این سطح مقاومتی در نظر بگیرید. بازه 2052 – 2046 سطح بسیار مهمی است که می تواند روند پیش رو XAU/USD را معین کند

با توجه به این تحلیل، استراتژی های معاملاتی XAU/USD برای امروز به شرح زیر می‌باشد:

  • در صورت تأیید الگوی معکوس در مقاومت اول در بازه 2029 – 2025، معاملات فروش را شروع کنید. تارگت سود در 1985 تعیین شود و استاپ لاس مطابق با قوانین استراتژی معاملاتی تنظیم گردد.
  • در صورت شکستن سقف دیروز و ادامه اصلاح صعودی تا مقاومت دوم در بازه قیمتی 2052 – 2046، نیز معاملات فروش را در نظر بگیرید با تنظیم هدف سود به صورت مشابه در 1985 و استاپ لاس مطابق با قوانین استراتژی معاملاتی تنظیم گردد.
بخوانید  قیمت طلا: آمادگی برای فروش بالای ۱۷۰۰ دلار؟

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

از دیدگاه تکنیکال، خریداران پیش از بازکردن پوزیشن های خرید (Long) جدید باید منتظر شکست پرقدرت و تثبیت پایدار قیمت بالای میانگین متحرک 50 روزه باشند.

 

نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

با توجه به اینکه نوسانگرها در نمودار روزانه نشانه هایی از صعودی شدن روند قیمتی طلا را نشان می دهند، قیمت طلا ممکن است به سمت مقاومت میانی خود در محدوده 2,044-2,045 دلار حرکت نماید و در صورت شکست پرقدرت این سطح، احتمالاً به منطقه عرضه در 2,065 خواهد رسید.

از طرف دیگر، سطح 2,020 دلار اکنون یک حمایت قوی به نظر می‌رسد که از افت بشتر قیمت جلوگیری می‌کند، این سطح دقیقاً قبل از میانگین متحرک 100 روزه می باشد که در حال زیر سطح روانی و بسیار مهم 2,000 دلار قرار دارد.

اگر سطح 2,000 دلار رو به پایین بریک شود و پوزیشن های فروش‌ ادامه یابند، قیمت طلا می تواند تا پایین‌ترین سطح قیمتی ماهیانه خود در حدود منطقه 1,984 دلار اصلاح کند، در صورت شکست سطح 1,984 قیمت می تواند حتی تا حمایت بسیار مهم در بازه 1,966-1,965 که با میانگین متحرک 200 روزه نیز همراه است ریزش کند.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خنثی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 2 سیگنال خرید، 6 سیگنال خنثی و 3 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 8 سیگنال خرید و 4 سیگنال فروش صادر کرده است.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 24 بهمن 1402

مجموع این دو برابر است با 10 سیگنال خرید، 6 سیگنال خنثی و 7 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خنثی برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) برای ششمین روز متوالی در روز پنج‌شنبه روند قیمتی مثبتی را تجربه کرد و به بالای سطح 2030 دلار در اوایل سشن معاملاتی اروپا صعود کرد و به بالاترین سطح یک هفته‌ای که روز قبل تاچ کرده بود نزدیک‌تر شد.

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

علی‌رغم چشم‌انداز سختگیرانه فدرال رزرو (فدرال رزرو) در مورد نرخ‌های بهره، دلار آمریکا (USD) به پایین‌ترین حد سه هفته‌ای خود سقوط کرد که مشخص می‌شود، وضعیت دلار عامل کلیدی برای روند قیمتی این فلز گرانبها است. جدای از این، نگرانی‌ها در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی ناشی از درگیری‌ها در خاورمیانه بیشتر به افزایش قیمت طلا که یک کالای امن است، کمک می‌کند و همچنان از روند صعودی آن حمایت می‌کند.

در همین حال، صورتجلسه ژانویه FOMC انتظارات بازار مبنی بر اینکه فدرال رزرو برای مدت طولانی تری در بحبوحه تورم بالا و اقتصاد انعطاف پذیر ایالات متحده، نرخ بهره را بالا نگه دارد، تأیید کرد.

این امر همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند، که می تواند به محدود کردن ریزش بیشتر دلار را محدود سازد و به عنوان یک عامل تأثیرگذار منفی برای قیمت طلا بدون بازده عمل کند. علاوه بر این، وجود لحن به طور کلی مثبت در پیرامون بازار سهام باعث می‌شود قبل از باز کردن پوزیشن های خرید جدید برای XAU/USD منتظر یک شکست قدرتمند و تثبیت قیمت، بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید