در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAUUSD (طلا/دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت صعودی را نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده جهش بالقوه صعودی از سطح حمایت اول و به دنبال حرکت به سمت مقاومت اول است.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در سال 2015.82 قابل توجه در نظر گرفته می شود زیرا با حمایت همپوشانی همسو می شود، که نشان دهنده سطح تاریخی است که در آن علاقه خرید مشاهده شده است. این سطح ممکن است خریداران را جذب کند و به طور بالقوه منجر به جهش قیمت شود.

علاوه بر این، حمایت دوم در 2006.25 به عنوان یک حمایت پولبک شناخته می شود و اهمیت آن را به عنوان سطحی که خریداران ممکن است برای حمایت از قیمت وارد عمل شوند، بیشتر تقویت می کند. این سطح نشان‌دهنده یک منطقه اصلاحی بالقوه است که در آن علاقه خرید می‌تواند تجدید شود.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2038.42 به عنوان یک مقاومت همپوشانی مشخص می شود، که نشان دهنده اهمیت آن به عنوان یک مانع تاریخی است که در آن فشار فروش ممکن است افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان مانعی برای حرکت صعودی بیشتر قیمت طلا عمل کند.

بخوانید  قیمت طلا امروز

به طور مشابه، مقاومت دوم در 2057.33 به عنوان یک مقاومت همپوشانی شناسایی می شود، که نشان دهنده اهمیت آن به عنوان سطحی است که در آن فشار فروش ممکن است تشدید شود و به طور بالقوه حرکت رو به بالا قیمت را محدود کند.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

در سشن معاملاتی روز قبل، قیمت طلا به مقاومتی اول خود در بازه 2029 تا 2025 رسید و از آنجا توسط فروشندگان مورد توجه قرار گرفت. بنابراین، امروز می‌توانید معاملات فروش را در این منطقه مقاومتی با یک هدف سود مطمئن کف قیمتی بازار در تاریخ 14 فوریه در نظر بگیرید. در صورت بریک شدن پرقدرت این کف، تارگت بعدی فروش ممکن است در محدوده حمایتی پایین تر یعنی بازه 1963 – 1951 قرار گیرد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

در صورتی که در معاملات امروز، محدوده مقاومتی 2029 تا 2025 به سمت بالا بریک شود، امکان افزایش موقت قیمت تا مقاومت دوم در بازه 2052 – 2046 وجود دارد. این بازه به عنوان سطح تعیین کننده روند عمل می‌کند و معاملات فروش در آن نیز می تواند سودآور باشد

استراتژی معاملاتی XAUUSD برای امروز:

  1. فروش بر اساس رسیدن به مقاومت اول مابین 2025 تا 2029 با هدف قیمتی 1985 و تنظیم استاپ لاس بر اساس استراتژی معاملاتی.
  2. فروش بر اساس رسیدن به مقاومت اول مابین 2046 تا 2052 با هدف قیمتی 1985 و تنظیم Stop loss بر اساس استراتژی معاملاتی.

 

  • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 3

از نظر تکنیکال، شکست با قدرت میانگین متحرک 50 روزه و تثبیت بالای آن، قیمت طلا را برای ادامه افزایش اخیر از سطح 1,984 دلار یا پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته که در هفته گذشته تجربه شد، فراهم خواهد کرد. با توجه به اینکه اسیلاتورها در نمودار روزانه نشان دهنده روند صعودی احتمالی هستند، قیمت طلا ممکن است روند افزایشی خود را به سمت مقاومت میانی در نزدیکی منطقه 2,044-2,045 افزایش دهد و در نهایت به سمت منطقه عرضه در سطح قیمتی 2,065 حرکت کند.

بخوانید  نرخ بهره + آموزش جامع و تکنیک ها

 

نمودار طلا در تایم فریم روزانه

 

از طرف دیگر، منطقه 2,016-2,015 می‌تواند از افت قیمتی بیشتر طلا جلوگیری کند و از رسیدن قیمت به میانگین متحرک 100 روزه که در حال حاضر زیر سطح روانی 2,000 دلار قرار دارد، جلوگیری کند. شکست منطقه 2,016-2,015 و سپس سطح 1,984 دلار که کمترین قیمت ماهانه طلا است، به عنوان ایجاد یک انگیزه تازه برای فروشندگان خواهد بود. بریک شدن 1,984 و تثبیت زیر آن پتانسیل کشیدن قیمت طلا به سمت حمایت مهم و کلیدی 1,965 دلار که با میانگین متحرک 200 روزه همراه است را خواهد داشت.

 

  • تحلیل طلا امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و میانگین های متحرک (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس تکنیکال ریتینگ (اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج)

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 4 سیگنال خرید، 6 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 8 سیگنال خرید و 4 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 12 سیگنال خرید، 6 سیگنال خنثی و 4 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید برای طلا امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

سیگنال های صادر شده از اندیکاتورهای تکنیکال

 

سیگنال های صادر شده از میانگین های متحرک

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

قیمت طلا (XAU/USD) در روز چهارشنبه به بالاترین حد یک هفتگی خود رسید، اگرچه تلاش می‌کند با شتاب بیشتر روند صعودی خود را ادامه دهد اما دارای موانع بسیاری است و در طول سشن معاملاتی اروپا در نزدیکی میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) باقی مانده است.

بخوانید  تحلیل طلا، 8 اسفند 1402

 

تحلیل فاندامنتال طلا امروز

 

خریداران محتاط هستند و ترجیح می‌دهند قبل از ورود به پوزیشن های خرید جدید منتظر نشانه‌های بیشتر در مورد مسیر کاهش نرخ فدرال رزرو (فدرال رزرو) باشند. علاوه بر این، بازارها احتمال کاهش زودهنگام نرخ بهره را در پی اقتصاد انعطاف پذیر و قدرتمند ایالات متحده، که همچنان از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند و به محدود کردن فلز زرد غیر بازده کمک می کند، در نظر گرفته اند.

با این حال، به نظر می رسد که افت قیمت طلا در پی تمایل سرمایه گذاران به فروش دلار آمریکا (USD) کاهش یافته است، که تاکنون، علیرغم انتظارات متعصب فدرال رزرو، برای جذب خریداران تلاش کرده است. این، همراه با کاهش ریسک خریداری طلا، از فلز گرانبهای امن حمایت می‌کند. از این رو، هر گونه افت قیمتی معنی دار طلا در میان خطر تشدید بیشتر تنش های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، محدود خواهد ماند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید