در این مطلب به تحلیل نفت امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش نفت از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم نفت را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی نفت را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

 

تحلیل نفت امروز: Crude Oil

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 1

نمودار نفت WTI (وست تگزاس اینترمدیت) در حال حاضر حرکت نزولی را نشان می دهد. با این حال، سناریوی بالقوه ای برای افزایش قیمت به سمت مقاومت میانی قبل از از سرگیری روند نزولی وجود دارد.

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: سطوح حمایتی/ مقاومتی مهم و اصلی قیمت Crude Oil در تصویر معین شده است.

 

مقاومت میانی در 75.24 به عنوان یک مقاومت پولبک که با سطح فیبوناچی اصلاحی 23.60% همسو می شود، در حالی که سطح مقاومت 1 در 76.61 به عنوان مقاومت همپوشانی که با سطح فیبوناچی اصلاحی 50.00% همسو می شود، شناسایی می شود. بالاتر، سطح مقاومت 2 در 79.39 به عنوان یک مقاومت چند نوسان بالا ذکر می شود، که اهمیت آن را به عنوان یک نقطه مقاومت بالقوه بیشتر برجسته می کند.

در سمت حمایت، اولین سطح حمایت در 74.18 به عنوان یک حمایت پولبک شناخته می‌شود که با سطح 61.80%  فیبوناچی Retracement است. بیشتر در زیر، سطح حمایت دوم در 72.81 نیز به عنوان یک حمایت Pullback مشخص شده است، که اهمیت آن را به عنوان یک سطح حمایت کلیدی تقویت می کند.

 

  • تحلیل نفت امروز: تحلیل شماره 2

در روز گذشته، قیمت نفت افت خود را ادامه داد و به منطقه حمایتی در بازه 74.22 – 73.72 رسید، که نقش یک سطح کلیدی در حفظ روند صعودی کوتاه‌مدت را ایفا می‌کند. بر این اساس، پیشنهاد می‌شود امروز معاملات خرید را در این منطقه با هدف رسیدن به بالاترین سطح 29 ژانویه انجام دهید.

بخوانید  تحلیل نفت امروز، 19 بهمن 1402

 

تحلیل نفت امروز
تحلیل نفت امروز: نمودار قیمتی Crude Oil

 

در صورتی که حمایت 74.22 – 73.72 طی روز کاری شکسته شود و قیمت در سطحی پایین‌تر مستقر شود، توصیه می‌شود از هفته آینده معاملات فروش را با هدف منطقه پایین‌تر 69.27 – 68.28 در نظر بگیرید که نشان‌دهنده تغییر جهت روند کوتاه‌مدت به سمت نزولی است.

پیشنهادات معاملاتی برای USCrude امروز به شرح زیر است:

اقدام به خرید بر اساس الگوی مشاهده شده در حمایت 74.22 – 73.72 با هدف سود 79.05 و تنظیم حد ضرر تقریبی در محدوده 72.60 – 72.40

 

  • تحلیل نفت امروز براساس تکنیکال ریتینگ (Technical Rating)

در تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال فروش قوی صادر شده است.

 

نمای کلی از تحلیل نفت امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتورها عبارت اند از: 2 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 8 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 0 سیگنال خرید و 12 سیگنال فروش صادر کرده است.

مجموع این دو برابر است با 2 سیگنال خرید، 1 سیگنال خنثی و 20 سیگنال فروش، و با توجه به اینکه اندیکاتورها  نشان دهنده سیگنال فروش قوی هستند و میانگین های متحرک نیز سیگنال فروش قوی را نشان می دهند، در کل Technical Rating نیز نشان گر موقعیت فروش قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

میانگین های متحرک

 

دیدگاهتان را بنویسید