در این مطلب به تحلیل طلا امروز می پردازیم و مشخص خواهیم کرد که بهترین نقاط خرید و فروش طلا از لحاظ تکنیکال در چه محدوده هایی قرار گرفته اند و سطوح حمایتی و مقاومتی مهم طلا را بررسی می نماییم، همچنین سناریوهای مهم احتمالی در حرکت آتی طلا را بررسی می نماییم، با ما بمانید:

تحلیل طلا امروز: XAU/USD (Gold)

 • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 1

نمودار XAU/USD (طلا/دلار آمریکا) در حال حاضر حرکت کلی نزولی در بلندمدت دارد. طبق تحلیل ارائه شده، پتانسیل ادامه نزولی قیمت به سمت سطح حمایت اول وجود دارد.

 

تحلیل طلا امروز
تحلیل طلا امروز: سطوح حمایتی و مقاومتی مهم XAU/USD در تصویر مشخص شده است

 

سطح حمایت اول در سال 1975.89 به چند دلیل قابل توجه است. این به عنوان یک حمایت نوسان پایین شناسایی می شود، که نشان می دهد این سطح قیمت در طول تاریخ به عنوان یک نقطه پایین قابل توجه در نمودار عمل کرده است. علاوه بر این، با سطح 50% فیبوناچی اصلاحی همزمان می‌شود، که نشان می‌دهد این سطح با یک نقطه پایین قابل توجه قبلی در نمودار مطابقت دارد، و تلاقی فیبوناچی به اهمیت آن به عنوان یک سطح حمایت بالقوه می‌افزاید.

سطح حمایت دوم در 1938.38 نیز به عنوان یک حمایت کم نوسان شناخته می‌شود و با سطح 61.80% فیبوناچی اصلاحی منطبق است، که اهمیت آن را به عنوان منطقه حمایت بالقوه در طول یک حرکت نزولی تقویت می‌کند.

در سمت مقاومت، سطح مقاومت 1 در 2054.76 به عنوان یک مقاومت نوسان بالا مشخص می شود و با سطح 61.80% فیبوناچی Retracement منطبق است. این نشان می دهد که ممکن است به عنوان یک مانع بالقوه برای حرکت بیشتر قیمت به سمت بالا عمل کند.

بخوانید  تحلیل طلا امروز، 30 بهمن 1402

سطح مقاومت 2 در 2075.28 نیز به عنوان یک مقاومت نوسان بالای دیگر طبقه بندی می شود و بر اهمیت تاریخی آن به عنوان سطحی که قیمت با مقاومت مواجه شده است، تأکید می کند.

علاوه بر این، یک سطح حمایت میانی در 2006.33 وجود دارد که به عنوان حمایت کم نوسان شناخته شده است که یک لایه حمایت اضافی را به طلا در طول حرکت نزولی احتمالی اضافه می کند.

 

 • تحلیل طلا امروز: تحلیل شماره 2

بر اساس تحلیل شماره 2، قیمت طلا در حال تلاش برای بهبود و افزایش است. در حال حاضر، بازار در حال پیشروی از محدوده مقاومتی [2019 – 2026] می‌باشد. به نظر می‌رسد که این روند صعودی ممکن است تا سطح بعدی مقاومت که در بازه [2043 – 2047] قرار دارد، ادامه یابد.

بعد از رسیدن به این نقطه مقاومتی، در نظر گرفتن فروش‌های جدید با هدف رسیدن به کف قیمتی 17 ژانویه و کسب سود منطقی به نظر می‌رسد. همچنین، سطح مرزی برای روند نزولی کوتاه‌مدت به دامنه [2064 – 2070] تغییر پیدا کرده است.

 

تحلیل طلا امروز: نمودار روزانه XAU/USD

 

پیشنهادهای معاملاتی برای XAUUSD امروز عبارتند از:

 1. فروش بر اساس الگو در محدوده مقاومت [2043 – 2047]، با هدف سود در 2003.
 2. فروش بر اساس الگو در محدوده مقاومت [2064 – 2070]، با هدف سود در 2003.

 

 • تحلیل طلا امروز براساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

در تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال (Technical Indicators) و مووینگ اوریج (Moving Averages) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیگنال خرید قوی صادر شده است.

 

تحلیل طلا امروز
نمای کلی از تحلیل طلا امروز بر اساس اندیکاتورهای تکنیکال و مووینگ اوریج

 

با توجه به تصویر بالا مشخص می شود که برای امروز سیگنال های صادر شده توسط اندیکاتور عبارت اند از: 8 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و 0 سیگنال فروش، در سمت دیگر مووینگ اوریج 9 سیگنال خرید و 3 سیگنال فروش صادر کرده است.

بخوانید  تحلیل طلا در روز 16 نوامبر 2023

مجموع این دو برابر است با 17 سیگنال خرید، 2 سیگنال خنثی و تنها 3 سیگنال فروش، که نشان گر موقعیت خرید قوی برای امروز می باشد، در ادامه می توانید جزئیات سیگنال های ارائه شده را مشاهده نمایید:

 

اندیکاتورهای فنی

 

مووینگ اوریج ها

 

 

تحلیل طلا امروز: تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis)

در ادامه به عوامل مهم و تأثیرگذار بنیادی که بر روند قیمتی طلا تأثیر بسزایی دارند می پردازیم و از لحاظ بنیادی XAU/USD را برای امروز تحلیل می کنیم

جریانات اصلی سرمایه با نگرانی‌های رو به افزایش خاورمیانه به سمت طلا جذب می شود

 • ریسک افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه بر روی روحیه سرمایه‌گذاران تأثیر گذاشته و در اولین روز هفته جدید، حمایت بسیار خوبی از قیمت طلا به عنوان یک دارایی امن کرده است
 • حمله یک پهپاد به یک پایگاه آمریکایی در اردن، سه سرباز آمریکایی را به کشتن داد و نخستین مرگ نیروهای خدماتی آمریکا در منطقه از زمان آغاز جنگ حماس-اسرائیل در ۷ اکتبر را رقم زد.
 • رئیس‌جمهور جو بایدن بر تعهد خود برای انتقام جویی تأکید کرد و گفت که آمریکا به زمان و به شیوه‌ای که خود انتخاب می‌کند، پاسخ خواهد داد و همه مسئولان این اتفاق را پاسخگو خواهد کرد.
 • دلار آمریکا (USD) در زیر اوج یک ماهه خود به ثبات رسیده است زیرا سرمایه‌گذاران انتظارات خود برای کاهش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کم گرده اند.
 • با این حال، داده‌های منتشر شده روز جمعه نشان داد که تورم در دسامبر به طور ملایم افزایش یافته و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو از اواسط 2024 شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد را تأیید کرد.
 • دفتر تحلیل‌های اقتصادی آمریکا گزارش داد که شاخص قیمت هزینه‌های شخصی مصرفی (PCE) در ماه دسامبر به طور سالانه در 2.6 درصد ثابت مانده است.
 • در همین حال، شاخص قیمت هسته PCE سالانه – که به عنوان معیار ترجیحی تورم برای فدرال رزرو شناخته می‌شود – بیش از حد انتظار کاهش یافت و به 2.9 درصد از 3.2 درصد در نوامبر رسید.
 • سایر جزئیات این داده ها نشان داد که هزینه‌های شخصی در دسامبر 0.7 درصد افزایش یافته و درآمد شخصی 0.3 درصد رشد کرده است، که نشان‌دهنده تقاضای قوی از سوی مصرف‌کنندگان آمریکایی است.
 • این موضوع در ادامه آمار بالاتر از حد انتظار تولید ناخالص داخلی (GDP) آمریکا در چهارمین فصل که در هفته گذشته منتشر شد است و نشان‌دهنده این است که اقتصاد همچنان در شرایط خوبی قرار دارد و بیشتر خوشبینی‌ها را در مورد کاهش نرخ بهره تقویت می‌کند.
 • کاهش ملایم در بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا محدودیت بر روی افزایش بیشتر قدرت دلار ایجاد می‌کند و ممکن است به عنوان یک نیروی محرک بسیار خوب برای فلز گرانبها زرد (طلا) بدون بازده، عمل کند.
 • معامله‌گران همچنین ممکن است ترجیح دهند تا جلسه FOMC که روز سه‌شنبه آغاز می‌شود و همچنین داده‌های کلیدی اقتصادی آمریکا این هفته، از جمله گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی (NFP) روز جمعه را منتظر بمانند و پس از انتشار این عوامل فاندامنتال وارد معاملات طلا شوند
بخوانید  تحلیل طلا، 9 اسفند 1402

 

 

دیدگاهتان را بنویسید