مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

۵ عادت روزانه سرمایه گذاران موفق
آموزشی

۵ عادت روزانه سرمایه گذاران موفق 

 

اگر بخواهیم واقعا صادق باشیم، چیز زیادی وجود ندارد که یک کسب و کار موفق را از یک تجارت متوسط بتوان جدا کرد. بیشتر اوقات موارد کوچکی است که بیشتر تفاوت ها را به وجود می آورد و باعث موفقیت یک تجارت می شود. با این حال یک توانایی یا مهارت وجود دارد که می تواند حتی سرمایه گذاران تازه کار را نیز به سمت موفقیت های بزرگ سوق دهد. این توانایی، در اصل استفاده از عادت های خوب است. این عادت های روزانه خوب است که قدرت بسیار زیادی در شما می سازد و باعث می شود بیشترین بهره را از سرمایه خود ببرید و به یک سرمایه گذار موفق تبدیل شوید. ۵ عادت یا کار روزانه وجود دارد که باید هر روز انجام دهید. البته این ۵ عادت تنها راه یک سرمایه گذاری موفق نیستند، اما به شما کمک می کنند تا تصمیمات بهتری بگیرید.

در اینجا ۵ عادت روزانه سرمایه گذاران موفق را به شما ارائه می دهم که می توانید از آن ها استفاده کنید :

 

۱-اقدام کنید

برنامه ریزی در همه کار ها و جنبه های زندگی عالی است، اما شما به هیچ جا نمی رسید، مگر این که به این برنامه ریزی عمل کنید. این مشکلی است که افراد زیادی با آن رو به رو هستند. این افراد به دلیل ترس، تنبلی، عدم آموزش و آگاهی، هیچگاه نمی توانند دست به عمل بزنند. در هر بازار سرمایه گذاری افرادی با ایده های عالی وجود دارند، اما تعداد کمی از این افراد پتانسیل اجرایی کردن این ایده ها را دارند.

شاید هیچگاه نتوانید برای خود یک سایت شخصی یا یک کسب و کار جدید راه اندازی کنید، اما این نباید مانع حرکت شما شود، شما می توانید در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنید. البته توجه داشته باشید در بازار سرمایه گذاری باید فعال باشید، هیچ کس به شما نخواهد گفت چه کاری انجام دهید و چگونه آن را انجام دهید. در حقیقت این خودتان هستید که باید به دنبال راه های بهتر برای سرمایه گذاری باشید.

 

5 عادت روزانه سرمایه گذاران موفق

 

 

۲-دانش خود را افزایش دهید

دنیای تجارت دائما در حال تغییر است. درست زمانی که فکر می کنید در مورد سرمایه گذاری دانش لازم را کسب کرده اید، ایده ها و آموزش ها و تکنیک های جدیدی وارد بازار سرمایه می شود. بهترین راه برای غرق نشدن در دنیای سرمایه گذاری و محافظت سرمایه این است که شما نیز مانند سرمایه گذاران موفق دانش خود را بروز نگه دارید و آموزش ببینید. کمبود آموزش و دانش مطمئنا در دراز مدت باعث ضرر کردن شما می شود. کمبود دانش حتی موفق ترین سرمایه گذاران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

افزایش دانش به این معنی نیست که باید به دانشگاه برگردید، بلکه به این معنی است که باید در جریان روند اخیر تغییرات در بازار سرمایه باشید. برای کسب دانش لازم، شما می توانید مقالات مفیدی که در این زمینه منتشر شده است را بخوانید و یا فیلم های آموزشی ببینید. برای مثال در اوقات بیکار می توانید در مورد مشکلات و مسائل مالی که در مورد آنها دانش لازم را ندارید، تحقیق کنید. هر چه آموزش های بیشتری دیده باشید، می توانید سرمایه گذاری موفق تری داشته باشید.

 

5 عادت روزانه سرمایه گذاران موفق

 

 

۵ – یکی از عادت های روزانه سرمایه گذاران موفق این است که اطراف خود را از افراد موفق و مثبت نگر پر می کنند

ما انسان ها به راحتی تحت تاثیر افراد اطراف خود قرار می گیریم. اگر شما همیشه حرفایی از قبیل این که زندگی سخت است، نمی توان هر کاری را انجام داد یا هرگز ایده ای که داری عملی نمی شود، را می شنوید، دیر یا زود شما نیز به یکی از این افراد تبدیل می شوید و از همه چیز انتقاد می کنید. غلبه بر انرژی های منفی اطراف، حتی برای مثبت ترین افراد نیز دشوار است. برای جلوگیری از این کار، می توانید اطراف خود را پر از افراد مثبت نگر کنید. این بدان معنا نیست که همه افرادی که در اطراف شما وجود دارند، باید مثل شما فکر کنند و کار ها را به نحوی انجام دهند که شما انجام می دهید. این بدان معنا است که افرادی را در اطراف خود نگه دارید که انگیزه، اشتیاق و اراده زیادی برای انجام کارهایشان دارند.

 

 

۴-توسعه استراتژی

یکی از عادت های سرمایه گذاران موفق این است که برای زندگی خود یک روال یا استراتژی خاص دارند. در بیشتر مواقع این روال شامل صبح زود بیدار شدن، ورزش کردن و غیره است. سرمایه گذران موفق می دانند که می خواهند در طول روز چه کارهایی انجام دهند. شما نیز باید یک روال روزانه داشته باشید. هر چه بیشتر از روال کاری استفاده کنید، بیشتر در اخلاق کاری شما تاثیر می گذارد. این استراتژی، برنامه یا روال به شما کمک می کند، بیشترین استفاده را از روز و زمان خود داشته باشید.

 

 

5عادت روزانه سرمایه گذاران موفق

 

 

۵-اهداف خود را تعیین کنید

روال روزانه شما باید، اهداف شما را منعکس کند. تعیین اهداف به شما امکان می دهد تا با هر عملی که انجام می دهید، در تلاش برای رسیدن به هدف خود باشید. این منجر به رسیدن به اهداف بزرگ تر می شود و می تواند شما را موفق تر جلوه دهد. اهداف شما می تواند هر چیزی باشد، برای مثال می تواند برقراری ارتباط با ۵ نفر از افراد موفق در حوزه کاریتان باشد یا می تواند سرمایه گذاری های بزرگ تر باشد. با این وجود داشتن یک برنامه برای رسیدن به اهداف نیز بسیار مهم است.

 

 

5 عادت روزانه سرمایه گذاران موفق

 

 

با ما بخوانید:اگر میخواهید روی اهداف خودتان سرمایه گذاری کنید این مقاله را از دست ندهید

 

این ۵ عادت روزانه سرمایه گذاران موفق است که شما نیز می توانید روی آنها تمرکز کرده و اعتماد به نفس و انگیزه خود برای استفاده بهتر از روز را افزایش دهید. این موارد، عادت های خوبی است که می توانید بدون هیچ تردیدی از همین فردا شروع به استفاده از آنها کنید. حتی اگر شما تصمیم دارید تنها یک مقاله آموزشی در مورد سرمایه گذاری بخوانید، همین کار نیز نمی تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد. هر روز را با این ۵ کار شروع کنید و این کار ها را یک ماه انجام دهید در پایان ۳۰ روز حتما با موفقیت های بهتری رو به رو خواهید شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *