تغییرات نرخ ارزهای اصلی نسبت به یکدیگر

جدول زیر درصد تغییر دلار آمریکا (USD) را در برابر ارزهای اصلی فهرست شده در این هفته نشان می دهد. دلار آمریکا در برابر دلار استرالیا قوی ترین بود.

 

Source: FXstreet.com

 

تصویر پایین بالا تغییرات ارزهای اصلی را در برابر یکدیگر نشان می دهد. ارز پایه از ستون سمت چپ انتخاب می شود، در حالی که ارز مظنه از ردیف بالا انتخاب می شود. به عنوان مثال، اگر یورو را از ستون سمت چپ انتخاب کنید و در امتداد خط افقی به ین ژاپن حرکت کنید، درصد تغییر نمایش داده شده در کادر نشان دهنده EUR (پایه) / JPY (مظنه) خواهد بود.

 

آنچه درباره جفت ارزهای اصلی بازار فارکس در روز جمعه باید بدانید در اینجا آمده است:

GBP/USD

دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) روز جمعه گزارش داد که اقتصاد بریتانیا در سه ماهه سوم سالانه 0.6 درصد رشد کرد. این رقم با نرخ رشد سه ماهه دوم مطابقت داشت و بهتر از انتظار بازار 0.5 درصد بود.

سایر داده‌های بریتانیا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری کل کسب و کار در سه ماهه سوم به میزان 4.2 درصد کاهش یافته است. در نهایت، تولیدات صنعتی و تولیدی در شهریور به ترتیب 1.5 و 3 درصد افزایش یافت. GBP/USD واکنشی فوری به این داده‌ها نشان نداد و روند صعودی خود را به بالای 1.2200 رساند.

 

EUR/USD

EUR/USD در اوایل جلسه آمریکا در روز پنجشنبه به بالای 1.0720 صعود کرد اما سپس به سمت پایین چرخید و وارد اصلاح شد تا پایان روز به زیر سطح 1.0700 رسید. در صبح روز جمعه اروپا، این جفت ارز در کانالی بسته بالای 1.0650 در حال نوسان است.

بخوانید  تحلیل فارکس امروز (جفت ارزهای اصلی و بیت کوین)

 

USD/JPY

USD/JPY پس از بسته شدن چهارمین روز متوالی با روند صعودی در روز پنجشنبه، ابتدای جلسه توکیو در روز جمعه زیر سطح 151.50 نوسان می کند.

 

AUD/USD

در بیانیه سیاست پولی منتشر شده در اوایل روز جمعه، بانک مرکزی استرالیا (RBA) اشاره کرد که تورم از اوج خود عبور کرده است، اما گفت اینکه آیا برای اطمینان از بازگشت تورم به هدف در یک بازه زمانی معقول، نیاز به تشدید بیشتر سیاست پولی است یا خیر، به داده‌ها و ارزیابی در حال تحول ریسک‌ها بستگی دارد. AUD/USD هیچ واکنشی به این انتشار نشان نداد و آخرین حرکت خود به نزدیکی سطح 0.6350 رسیده است.

 

XAU/USD

نرخ طلا به دلار پس از سقوط به پایین ترین حد چند هفته اخیر به زیر 1950 دلار در اوایل روز پنجشنبه، طلا یک جهش مجدد داشت و در ساعات معاملاتی آمریکا به بالای 1960 دلار صعود کرد. با این حال، افزایش بازدهی ایالات متحده، حفظ شتاب بازیابی را برای XAU/USD دشوار کرد و باعث شد که به زیر 1960 دلار بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید